Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info

Pivovar Venuše a pivo Milver

[neděle, 4. květen 2014]

Pivovar Svijany slaví letos 450. výročí od svého založení a při této příležitosti připravil pro své příznivce narozeninovou oslavu, která proběhne ve čtvrtek 8. května od 10,00 hodin v areálu pivovaru. Pro návštěvníky je připravena ochutnávka výročního prémiového světlého ležáku „450“, zábavný program a exkurze zdarma.

Ve Svijanech se vaří pivo už od roku 1564 a k letošnímu 450. výročí připravil zdejší pivovar prémiový světlý ležák s názvem „450“. K výrobě piva, které voní a chutná po tradičních českých surovinách, se používá výhradně humnový slad a dominantní podíl na jeho chmelení má tradiční Osvaldův klon Žateckého poloraného červeňáku, který je dnes téměř na vymření. „Čtyřistapadesátku zatím čepuje jen několik desítek pivnic v republice, pečlivě si vybíráme, kterým podnikům ji nabídneme. Mnohem důležitější, než masivní distribuce, je pro nás kvalita hospodského a to, zda se o pivo dokáže náležitě postarat a pivaři ho předloží v nejlepším stavu,“ říká Petr Menšík, sládek Pivovaru Svijany.

Novou Čtyřistapadesátku bude možné ochutnat také na narozeninové oslavě Pivovaru Svijany ve čtvrtek 8. května 2014, kde poteče z 50 píp. Pro příznivce dobrého piva je připravena zábava od 10,00 hodin, v rámci dne probíhají až do 16,00 hodin exkurze zdarma, ve 21,00 hodin bude program završen narozeninovým ohňostrojem. Těšit se můžete na ochutnávky regionálních specialit, živou i reprodukovanou hudbu a autogramiády sportovců. Program myslí na celou rodinu, nejmenším nabídne skákací hrad a trampolíny, všem pak soutěže a malování na obličej.

Více informací o oslavě 450. narozenin Pivovaru Svijany naleznete na www.pivovarsvijany.cz, kde si můžete také zarezervovat vybraný termín pro exkurzi zdarma.Toto oznámení nepředstavuje nabídku ani výzvu ke koupi jakýchkoliv akcií společnosti Pivovary Lobkowicz Group, a.s. (dále jen „Akcie”). Případná veřejná nabídka Akcií bude v České republice provedena až po uveřejnění prospektu podle zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, v platném znění. Pokud se veřejná nabídka v České republice uskuteční, bude tento prospekt k dispozici na www.pivovary-lobkowicz-group.com.

Toto oznámení nepředstavuje nabídku ani výzvu ke koupi jakýchkoliv Akcií ve Spojených státech amerických nebo pro, ve prospěch nebo na účet jakékoliv americké osoby (U.S. person) (jak je tento pojem definován v Regulaci S (Regulation S) podle zákona Spojených států amerických o cenných papírech z roku 1933, v platném znění (dále jen „Zákon o cenných papírech“), pokud není registrována podle Zákona o cenných papírech nebo na ni nedopadá výjimka z takové registrace. Akcie nebyly a nebudou registrovány podle Zákona o cenných papírech a nebudou veřejně nabízeny ve Spojených státech amerických. Toto oznámení nepředstavuje nabídku ani výzvu ke koupi jakýchkoliv Akcií v jakékoli jiné jurisdikci, ve které není taková nabídka nebo výzva povolena nebo ve vztahu k jakékoliv osobě, vůči které by taková nabídka nebo výzva byla v rozporu se zákonem. Uživatelé tohoto oznámení se tímto žádají, aby se s těmito omezeními seznámili a dodržovali je.

Pivovary Lobkowicz Group, a.s.:

Oznámení o záměru vstoupit na Burzu cenných papírů Praha

Pivovary Lobkowicz Group, a.s. (dále jen „PLG“ nebo „Skupina“), která patří mezi pět největších českých pivovarnických skupin a výrobců piva (podle celkové produkce) a skládá se ze sedmi regionálních pivovarů nacházejících se na území České republiky, oznamuje svůj záměr provést primární emisi cenných papírů (dále jen „IPO“) a následně požádat o přijetí svých akcií k obchodování na trhu Prime Market Burzy cenných papírů Praha (dále jen „BCPP“). Bude-li IPO realizováno, bude se skládat z veřejné nabídky v České republice a Rakousku a mezinárodní nabídky prostřednictvím soukromého úpisu způsobilým investorům na základě Regulace S (Regulation S) podle zákona Spojených států amerických o cenných papírech z roku 1933, v platném znění. Předpokládá se, že IPO by bylo dokončeno ke konci druhého čtvrtletí roku 2014.

Erste Group Bank AG jedná v rámci nabídky jako Hlavní manažer (Lead Manager) a Jediný umísťovatel (Sole Bookrunner). Česká spořitelna, a.s. působí jako Domácí hlavní manažer pro Českou republiku.

Předtím, než dojde k IPO, musí Česká národní banka (dále jen „ČNB“) schválit prospekt PLG, který musí být následně uveřejněn. Přijetí akcií k obchodování na trhu Prime Market BCPP musí být schváleno BCPP.

Komentář Zdeňka Radila, předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti Pivovary Lobkowicz Group, a.s., k oznámení: „Jsme velice rádi, že se nám podařilo vytvořit si silnou pozici na vysoce konkurenčním trhu výrobců piva v České republice. Zamýšlená nabídka našich akcií je dalším významným krokem pro naši Skupinu a dokazuje silný zájem investorů o tradiční české pivovarnické odvětví. IPO nám umožní získat dodatečné zdroje na podporu růstu našeho tržního podílu prostřednictvím akvizic nových restaurací a hospod, nových investic do marketingu a rozvoje exportu.

O Pivovary Lobkowicz Group

PLG je čtvrtou největší českou pivovarnickou skupinou podle lokálních prodejů a pátou podle celkové produkce. Skládá se ze sedmi regionálních pivovarů (Protivín, Uherský Brod, Jihlava, Rychtář, Klášter, Vysoký Chlumec a Černá Hora), které se nacházejí na území Čech a Moravy, a jsou centrálně řízeny. Zahájení jejich činnosti sahá až do středověku a nejstarší pivovar byl založen již v roce 1298. Pivovary Protivín a Vysoký Chlumec byly v minulosti vlastněny nejvýznamnějšími šlechtickými rody v zemi.

Skupina produkuje rozsáhlé portfolio různých druhů piva, které se od sebe liší širokým spektrem chutí. Kromě toho jsou vyráběny i nealkoholické nápoje a stolní vody. Skupina v současnosti nabízí 70 značek piva. Kromě tradičního piva jako je světlý ležák, nabízí Skupina širokou škálu pivních specialit - od polotmavých piv a piv s vyšším obsahem alkoholu, až k tmavým ležákům a nealkoholickým pivům.

Nejvýznamnější obchodní události

• Skupina byla založena v roce 2007 a podle celkové produkce piva patří mezi pět největších výrobců piva v České republice;

• Odhadovaný podíl na trhu v České republice je přibližně 4-5 %. V oblasti gastronomie se podíl na trhu pohybuje okolo 6 %;

• Sedm lokálních, plně zainvestovaných pivovarů, které byly modernizovány co do technologie i kapacity;

• Unikátní portfolio 70 pivních značek;

• Jednoduchá a efektivní organizační struktura; mateřská společnost přímo řídí jednotlivé dceřiné společnosti;

• Vertikální integrace s klíčovým dodavatelem – z 50 % je vlastněna sladovnická společnost Moravamalt;

• V roce 2013 vyrobeno 854 tisíc hl piva a 32 tisíc hl nealkoholických nápojů;

• V roce 2013 dosáhly celkové tržby 1,159 mil. Kč, z čehož 20 % tvořil export.

Obchodní strategie a konkurenční výhody

Obchodní strategie Skupiny je založena na:

• expanzi distribuční sítě prostřednictvím akvizicí nových zákazníků (hospod a restaurací);

• již předjednané akvizici dalšího pivovaru v roce 2014. Bude zvažována a případ od případu posuzována též akvizice dalších pivovarů;

• zacílení na prémiová a speciální piva s vyšší marží. Adaptace na tržní trendy a uvádění nových typů piva a inovativních produktů při zachování úspor z rozsahu;

• využití silného vnímání českého piva v zahraničí a větší zaměření na rozvoj exportu.

Skupina věří, že její konkurenční výhody jsou při srovnání s jinými vůdci trhu tyto:

• PLG představuje unikátní kombinaci producenta velkého rozsahu produktů, který si udržel lokální charakter, a má loajální základnu zákazníků;

• PLG provozuje nedávno modernizovaná výrobní zařízení s nízkými kapitálovými náklady (CAPEX);

• unikátní portfolio značek;

• vysoký podíl speciálních piv v produktovém mixu;

• zkušený top management.

Čeští spotřebitelé zvolili pivo Krušovice Pšeničné za novinku roku 2014 v kategorii Pivo. Výsledky byly vyhlášeny včera v hotelu Ambassador - Zlatá Husa v Praze. Díky vítězství Krušovice Pšeničné získaly roční licenci na logo a označení Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2014.

Volba spotřebitelů – nejlepší novinka je program, který už čtrnáct let podporuje a oceňuje nové výrobky, které byly uvedeny na český rychloobrátkový trh během předchozího jednoho a půl roku. Přihlásit se mohou mezinárodní i domácí výrobci. Za dobu existence soutěže jí prošlo celkem 973 výrobků, z nichž vzešlo 308 vítězů.

Výrobci své novinky do soutěže přihlašovali od září 2013 do ledna 2014. Během února a března se uskutečnil spotřebitelský průzkum na reprezentativním vzorku 4000 respondentů. Jeho výsledky tak určily vítěze v jednotlivých kategoriích.

Krušovice Pšeničné byly uvedeny na trh na jaře 2013. Tento svrchně kvašený nefiltrovaný pšeničný ležák má obsah alkoholu 4,5 % a vyznačuje se velmi lehkou a harmonickou chutí, doplněnou o ovocné tóny. Prodává se v půllitrových lahvích nebo čepovaný ze sudů ve vybraných pivnicích. Zavedením pšeničného piva do svého portfolia obnovil Královský pivovar Krušovice v Čechách tradici vaření pšeničných svrchně kvašených piv, která u nás převládala až do poloviny 19. století, než je vytlačila piva z ječného sladu.

Krušovice byly jako jediný pivovar u nás po sto let ve vlastnictví české královské koruny, když ho v roce 1583 koupil král český a císař římský Rudolf II. Od té doby zde krušovičtí sládci vaří pivo bez přerušení. Do portfolia krušovického pivovaru patří Krušovice Černé, světlé výčepní pivo Mušketýr ze čtyř druhů sladů, polotmavý 13° speciál Malvaz, Krušovice Pšeničné a především pořádná krušovická Desítka a Dvanáctka, vařené na přání spotřebitelů podle dobových receptur z osmdesátých let 20. století. Krušovická piva pravidelně vyhrávají prestižní degustační soutěže doma i v zahraničí. Výrazným úspěchem se v roce 2013 staly stříbrné medaile pro Desítku a Dvanáctku ze soutěže Monde Selection – Quality Award. Z domácích soutěží v roce 2013 získaly Krušovice první místo za Mušketýra na Zlaté pivní pečeti v Táboře, a dále první místa za Krušovice Černé a Dvanáctku a třetí místo za Krušovice Pšeničné na Pivu České republiky v Českých Budějovicích. Na soutěži v Žatci na druhých místech ve svých kategoriích uspěly Desítka a Krušovice Černé. Desítce patří i Certifikát vyrovnané kvality z brněnského Pivexu. Pivovar je známý i svými exkurzemi, v roce 2013 přivítal rekordní počet 52 975 návštěvníků. Od loňska pořádá i speciální exkurze a kursy pivního sommeliérství pro opravdové pivní znalce.


«« « Strana 585 z 1078 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI