Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Jak na RSS formát?

Služby stránek, vyhledávání, mapa stránek, kontakt, informace o systému.


Jak na RSS formát?

Novinky ve formátu RSS je rodina XML formátů určených pro čtení novinek na webových stránkách a obecněji syndikaci obsahu.

RSS Technologie RSS umožňuje uživatelům Internetu přihlásit se k odběru novinek z webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, též RSS kanál, RSS channel). Tento zdroj se většinou vyskytuje na stránkách, kde se obsah mění a přidává velmi často (například zpravodajské servery).

Původně tento formát sloužil pouze k předávání aktuálních novinek mezi jednotlivými servery, které takto velmi jednoduše mohly odkazovat na aktuální články na jiných serverech.

RSS formát poskytuje obsah celého článku, příp. jeho část, odkaz na původní článek a také jiná metadata. Tyto informace jsou posílány jako XML soubor nazývaný RSS zdroj, webový zdroj, RSS stream, RSS feed nebo RSS kanál.


Použití RSS

Software určený k práci s RSS kanály se označuje jako RSS čtečka . Může se jednat o samostatný specializovaný program, o plugin do jiného programu (typicky webového prohlížeče či programu pro instant messaging), tato funkce může být v jiném programu rovnou vestavěna, případně se může jednat o webovou aplikaci poskytující tuto funkčnost (např. Google Reader či NetVibes).

Pokud používáte internetový prohlížeč Firefox nebo Opera, můžete si obsah novinek ve formátu RSS přidat přímo do tohoto prohlížeče - stačí kliknout na příslušnou ikonku a poté sledovat novinky RSS zdroje. V opeře naleznete ikonku RSS v řádku internetové adresy a ve Firefoxu naleznete ikonku RSS v pravém dolním rohu.


Pivní.info

Na serveru Pivní.info se můžete příhlasit k odběru hned tří kanálů: RSS - který umožňuje sledování nových článků a novinek a zpráv z pivního dění na serveru, dále RSS Články , který Vám umožní sledování nových článků z hlavních rubrik a nakonec RSS Komentáře - který Vám umožní sledování všech diskusí a komentářů na našem serveru.


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI