Reklama na PIReklama na PI>Rastal

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Jihočeský kraj

Jihočeský kraj


Stavebnicové minipivovary

[goto:https://www.tyden.cz/rubriky/relax/apetit/pivo/hezke-pocasi-laka-na-jedno-jihoceskym-pivovarum-roste-vystav_480351.html]


[goto:http://prumyslovaautomatizace.com/pivovaru-dudak-klesl-kvuli-eet-vystav-samsonu-evidence-nevadi]


[goto:https://www.tyden.cz/rubriky/relax/apetit/pivo/na-pivo-do-jiznich-cech-kraj-laka-na-nove-turisticke-trasy_461989.html]


[goto:http://www.rozhlas.cz/cb/zpravodajstvi/_zprava/misto-budvar-areny-samson-arena-mesto-jedna-o-nazvu-stadionu-s-obema-pivovary--1759811]


[goto:http://budejovice.idnes.cz/solnice-budejovice-pivo-motocykly-muzeum-fi3-/budejovice-zpravy.aspx?c=A170518_081954_budejovice-zpravy_khr]


[goto:https://pivnipartyzan.blogspot.cz/2016/09/dovolena-v-posumavi-dil-2-volary.html]


[goto:http://pivovary.info/view.php?cisloclanku=2016080001]


[goto:http://www.agris.cz/clanek/191597]


[goto:http://www.tyden.cz/rubriky/relax/apetit/pivo/jihoceske-pivovary-navarily-sezonni-specialy-na-jaro_376035.html]


[goto:http://www.lidovky.cz/med-a-visen-to-je-prichut-vanocnich-specialu-z-jihu-cech-pga-/pivo.aspx?c=A151115_155039_ln-pivo_ons#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=dobra-chut&utm_content=main]


Ukradl pivo v areálu pivovaru

[čtvrtek, 22. říjen 2015]

[goto:http://www.policie.cz/clanek/ukradl-pivo-v-arealu-pivovaru.aspx]


[goto:http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/za-kvalitu-nekterych-lahvovych-piv-ruci-podle-etikety-sladek-i-kdyz-uz-v-pivovaru-nepracuje--1540432]


[goto:http://pivnipartyzan.blogspot.cz/2014/12/plnohodnotna-adventni-navsteva-ceskych.html]


[goto:http://zpravy.tiscali.cz/mestansky-pivovar-nesmi-pouzivat-v-nazvu-budweiser-240960]


[goto:http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaciekonomika/_zprava/anheuserbusch-ktery-vede-spor-s-budvarem-o-znacku-chce-pry-koupit-pivovar-samson--1299629]


[goto:http://cesky-krumlov.5plus2.cz/42790/pivari-ochutnavaji-uz-ijakuba-agloknera]


[goto:http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/233735-v-jindrichove-hradci-ozila-pivovarska-tradice/]


[goto:http://www.denik.cz/ekonomika/piva-z-jihu-ceny-udrzi-aspon-letos-20121002-wko7.html]


V Radimovicích teklo pivo proudem

[pondělí, 22. srpen 2011]

První ročník pivních slavností zkloubili pořadatelé s tradiční poutí.

V Radimovicích u Želče se letos poprvé konaly pivní slavnosti. Během dvou dnů mohl každý z příchozích ochutnat pivo z jedenácti pivovarů (pozn. PI: mj. i z Pacova a Dražíče) s nabídkou 35 druhů tradičních i netradičních piv. Z těch netradičních bylo možné okoštovat například pivo mandarinkové, švestkové, višňové nebo pivo s limetkou.

Pivní degustace se mohli účastnit například i ti, kteří na akci přijeli autem. K mání zde byla i piva nealkoholická.

V průběhu slavností se pořádalo i několik soutěží. „Proběhlo jich asi šest typů. Z těch nejzajímavějších byla soutěž degustátorská, při které soutěžící poznávali značky piv. Dále takzvaná exáda. V níž šlo o to, kdo z mužů vypije nejrychleji půllitr piva na ex. Dámy měly zase vypít třetinku piva brčkem na ex. Zajímavou soutěží byl také souboj v držení tupláku a jeho následného vypití, také na čas, " popsal pivní soutěžní disciplíny jeden z organizátorů Petr Blažek.

Přiznám se, že nejsem sice pivař, ale nedalo mi to a ochutnala jsem. Nejvíce mi asi chutnalo černé pivo, jelikož je sladší a to mám ráda, " prozradila starostka Radimovic, Jana Hnojnová.

Je tady moc fajn atmosféra a myslím si, že se lidé skvěle baví. Nejvíce asi u těch pivních soutěží. I moje dcera se zúčastnila pití piva brčkem a umístila se na prvním místě, " říká radostně starostka Jana Hnojnová, která je spolu s Petrem Boháčem a Petrem Blažkem organizátorem celé akce.

Kromě slavností piva se v Radimovicíh konala i tradiční pouť. Uvnitř v kulturním domě se tedy konala prezentace a degustace zlatavého moku a venku na návsi byly pouťové atrakce a řemeslné trhy. Součástí doprovodného programu bylo i hudební vystoupení rockových kapel Ruleta a Big Papa. Celé slavnosti moderoval DJ Vladimír "Kosťa" Kostínek.

Fotogalerii k tomuto článku naleznete zde...

Zdroj: Táborský deník.cz | Autor: Michala Nováčková

http://taborsky.denik.cz/zpravy_region/v-radimovicich-teklo-pivo-proudem20110820.html


Podle odhadu Českého svazu pivovarů a sladoven se v loňském roce snížil export piva z České republiky o 12 procent. Některé jihočeské pivovary si naopak připsaly nejúspěšnější roky.

Nejvyšší export za celou dobu své 115 let dlouhé existence zaznamenal v roce 2010 Budějovický Budvar, n. p. Pivovar vyvezl celkem 604 791 hektolitrů pěnivého moku, což je meziroční navýšení o 4, 3 procenta. Úspěšné byly i jiné jihočeské podniky v oboru.

Sice v nesrovnatelně menších objemech, ale přesto úspěšně exportoval v minulém roce i třeboňský pivovar. „Loni se export maličko pohnul kupředu, “ uvedla za pivovar Bohemia Regent manažerka exportu Hana Průšová. Firma vyvezla 10 700 hektolitrů, což je asi 14 procent celkové produkce. Předloni vyvezli z Regentu 8700 hektolitrů. Nejvíce to bylo ležáku. Do Itálie, Anglie, Finska nebo Francie ale směřoval i další sortiment. Zhruba dvě třetiny vývozu byly v lahvích.

Budějovický Budvar si loňský rok pochvaluje i proto, že výrazně posílil svou pozici předního českého exportéra. Jeho produkce směřovala do 58 států světa.

Vlajkovým produktem exportu je prémiový ležák Budweiser Budvar, který se v některých teritoriích prodává také pod označeními Budějovický Budvar nebo Czechvar, “ uvedl tiskový mluvčí pivovaru Petr Samec. Ležák se na celkovém exportu podílel z 90 procent. Největšími zahraničními trhy byly v roce 2010 Německo, Spojené království, Slovensko, Rakousko a Rusko.

Rekord v Německu

Naším největším úspěchem je nárůst prodejů v Německu, které je naším nejdůležitějším exportním teritoriem. Dosáhli jsme tam nejvyššího objemu prodeje v historii na úrovni 214 408 hektolitrů, “ říká Renata Pánková, vedoucí exportního oddělení Budvaru. Spotřeba piva v Německu přitom klesá – v roce 1990 vypili Němci 142 litrů piva na hlavu, předloni jen asi 106 litrů.

V Německu máme mimořádně věrné zákazníky, kteří naši značku považují za prémiovou, důvěryhodnou a s vynikající image, “ doplnila Pánková.

Firma si vede dobře i na Slovensku, kde její vývoz vykazuje trvalý růst od roku 2004. „Během šesti let se zvýšil téměř o polovinu, “ zmínila Pánková. Budweiser Budvar zůstává nejprodávanějším českým pivem v Rakousku a například do Polska vzrostl vývoz o 69 procent, do Austrálie o 32 procent a do Ruska o 20 procent.

V roce 2010 byl nově zahájen vývoz piva do Indie a Budějovický Budvar například také realizoval historicky první dodávky tmavého ležáku do Číny a Austrálie nebo speciálního silného piva Budějovický Budvar Premier Select (16° s obsahem alkoholu 7, 6 % a dobou zrání 200 dnů) do Indie, Itálie a Austrálie.

Vývoz loni vzrostl i u Budějovického měšťanského pivovaru (BMP). „U exportu došlo k nárůstu o 30 procent, “ uvedl generální ředitel Budějovického měšťanského pivovaru Jiří Oubrecht. Vývoz činil u menšího budějovického pivovaru zhruba 90 000 hektolitrů, což je poloviční podíl na celkovém výstavu.

Export nejvíce směřuje do Evropské unie a Ruska, “ doplnil Oubrecht. Konkrétně se pivo vyváží do Rakouska, Anglie, Německa, Skandinávie, Slovenska nebo do Kanady či Brazílie. Nejvíce zastoupeným produktem je i u BMP prémiový ležák.

Spíše symbolických 100 hektolitrů piva vloni vyvezl do ciziny Měšťanský pivovar Strakonice. „V roce 2010 jsme exportovali přibližně 100 hektolitrů piva do Rakouska, což odpovídá exportu roku 2009, “ uvedl ředitel pivovaru Jaroslav Tůma.

Náš pivovar se orientuje výhradně na tuzemský trh. O rozšíření exportu se uvažuje až po realizaci investic do výroby, které zajistí prodloužení trvanlivosti piva minimálně na šest měsíců, “ dodal na vysvětlenou Tůma.

Zdroj: Českobudějovický deník.cz | Autor: Edwin Otta


Strana 1 z 2 » »»
1 2

Islám v ČR nechcemePivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň