Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Fuze

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Fuze

Fuze [p2836]

Nehledejte na tom slově nic tajemného, zvláštního. Je to prostě česká fúze, jenom bez té čárky. Fúze zážitků, chutí, emocí, našich smyslů, piva. Všechno dohromady poskytuje návštěvníkovi nedávno otevřená pražská restaurace a v ní další z přírůstků do rodiny pražských pivovarů, pivovar FUZE.

Varna
Varna

Nachází se v ulici Na Florenci, v jedné z novostaveb u Masarykova nádraží a je členem skupiny Gare Restaurants, kam patří třeba i známá pivnice U Supa. A právě z této pivnice sem byla přestěhována ona unikátní skleněná varna, jediná u nás, výrobek firmy Johann Albrecht z Mnichova. Stejně tak i technologie, doplněná zde o další komponenty. Kdo v minulosti navštívil "Supa", tak ví, že varna je dvounádobová o objemu 500 litrů. Jako i tam, i zde je součástí restaurace, takže hosté mohou pozorovat přímo proces vaření. Ve sklepě je umístěno 9 CKT o objemu 10 hl a 4x 5 hl, jakož i 6 ležáckých tanků po 10 hl.

Ležácké tanky
Ležácké tanky

Restaurace má dva nezávislé výčepy po osmi kohoutech a k jejich "napájení" slouží unikátní výčepní centrum, umístěné samozřejmě též ve sklepě, kde každý kohout má svoji vlastní cestu. Ať už se čepuje ze sudu, nebo z tanku. Pivo ovšem musí vystoupat při své cestě k výčepům 15 výškových metrů. S tím pomáhá recyklovaný dusík, který si pivovar filtruje specielním filtračním zařízením ze vzduchu.

Výčepní centrum
Výčepní centrum

Slad odebírá pivovar z Kounic, chmelí se českými chmely - ZPČ, Saaz Shine, Mimóza, pro speciály jsou pak použity chmely zahraniční. Kvasnice používá pivovar sušené z Fermentisu. Pivovaru "vládne" zkušený sládek, pan Aleš Paik, jistě mnohým známý z předchozích působišť. Ten mne také svým královstvím provedl, za což mu velice děkuji. V začátcích vařil svá piva v pivovaru Zichovec, po získání posledního razítka od celníků už postupně přechází na vaření přímo ve FUZE. Zanedlouho tedy očekávejte ležák TransFUZI 12 zdejší. Piva ze Zichovce budou ale dále na přítoči. A co lze ochutnat dále? Třeba FUZEnáč polotmavou 13 nebo InFUZE tmavou 14. Kromě zichoveckých piv, včetně nealko IPA Drink and Drive, také Kastel Rouge 18.

Sortiment
Sortiment

Příznivci moderní architektury si přijdou na své nejen zvenčí, ale i v interiéru. Zajímavé vedení z červených rour, zvané strom, obsahuje nejen výčepní technologii, ale třeba i klimatizaci. Zatím je otevřená spodní část restaurace (s varnou), celková kapacita je však 320 míst, s letní zahrádkou pak asi 500.

Strom
Strom

Otevřeno je ve všední dny od 11 do 23,30 hod., o víkendech od 12 do 23,30 hod. Sběratelé si mohou osobně přijít pro tácky, sklo a v blízké budoucnosti i pro plechovky.


Fotogalerie
[Jana Běhounková] [Zobrazeno 1068x] [17. červen 2024]
[Minipivovary] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Sekal

čtvrtek, 20. červen 2024
10:35

Sekal

"Zanedlouho" znamená, že už ležák uvařil a můžeme ho očekávat v řádu týdnů?


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 20. červen 2024
19:17

Jana

Sekal: Ano, spíše už brzo.Dám vědět.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pondělí, 8. červenec 2024
15:02

Jana

Sekal:
Očekávání splněno, můžeš/můžete přijít ochutnat.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Adsense

18. červenec 2024
13:04


posted by: Inzerce


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI