Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info

Pivovar Budějovický Budvar dnes oficiálně představil veřejnosti unikátní pivo. Budweiser Budvar B:CRYO se vyrábí patentově chráněným postupem a zakládá zcela novou pivní kategorii, která nemá ve světě obdoby. Při přípravě se využívá princip kryokoncentrace (vymrazování vody) přímo v láhvi. Výsledné velice silné pivo si spotřebitel „vyrábí“ a čepuje sám přímo na stole restaurace pomocí zvláštního narážecího zařízení. Budweiser Budvar B:CRYO chutná jako pivo, ale hřeje jako destilát. Obsahuje přibližně 21% obj. alkoholu a jeho stupňovitost je asi 40. V nejbližších dnech se objeví v desítkách vybraných restaurací po celé České republice.

Pivovar Budějovický Budvar uvádí na český trh převratnou novinku pod názvem Budweiser Budvar B:CRYO. Jedná se superspeciální pivo, vyráběné patentově chráněným postupem tzv. kryokoncentrací v láhvi: vymražením vody z piva vzniká SPIRIT PIVA, tedy pivo zbavené těla. Vyrábí se ze speciálního piva, které ve vhodně vytvarované láhvi po zmrznutí vytvoří heterogenní pórovitou strukturu složenou z ledu a mikroskopických kanálků, vyplněných velice silným pivem B:CRYO. Pomocí originálního narážecího zařízení je B:CRYO vytlačováno z láhve a hosté si sami čepují nápoj do sklenic.

Touto novinkou zakládáme zcela novou pivní kategorii. Náš postup kryokoncentrace v láhvi je světově unikátní a máme jej patentově chráněný. B:CRYO představuje ucelený gastronomický systém, který přináší do restaurací nejen mimořádně zajímavé pivo, ale také originální servírovací rituál a s ním spojenou společenskou zábavu pro hosty,“ říká Ing. Adam Brož, Ph.D., sládek Budějovického Budvaru. Vývoj nového piva trval téměř 2 roky. „Primární pro nás byly samozřejmě chuťové vlastnosti B:CRYO, ale museli jsme vyvinout kromě jiného i originální výčepní zařízení a najít optimální vlastnosti láhve,“ dodává Ing. Petr Košin, Ph.D., vedoucí vývojového týmu z Budějovického Budvaru.

Budweiser Budvar B:CRYO je mimořádné silné pivo, které si konzument „vyrábí“ přímo na stole restaurace. Host si objedná vždy celou láhev piva o objemu 1,5l, ze které získá přibližně 3-3,5 dcl B:CRYO. Po načepování má B:CRYO stupňovitost asi 40, hořkost 60 EBC a obsah alkoholu kolem 21% obj. K dispozici bude pouze ve vybraných restauracích, které disponují vyškoleným personálem a speciálním výčepním zařízením. Do restaurací se bude dodávat v nezamražené formě.

B:CRYO je určeno pro milovníky piva – muže i ženy. Pije se ze sklenic o objemu 0,2 l na nožce. Chutná jako pivo, ale zároveň hřeje jako destilát. Pije se pomalu, při konzumaci je potřeba plným douškem zaplavit všechny chuťové receptory v ústech. Po napití přechází plná a intenzívní pivní chuť B:CRYO od nasládlosti k intenzívní hořkosti, která v závěru nabádá k dalšímu napití. Primárně se B:CRYO pije jako digestiv – velmi dobře se totiž hodí k tradičním pokrmům české kuchyně, jako jsou pečené koleno, vepřová žebra, pečená husa nebo tatarský biftek. Velmi dobře ale může kdykoliv během večera doplnit běžné čepované pivo.

Podrobné informace o B:CRYO najdete na www.budvar.cz/b-cryo


V chotěbořském pivovaru jsou na blížící se advent již dobře připraveni, uvařili třináctapůlstupňový karamelový Speciál. Jak název napovídá, jedná se o pivo z kategorie speciálů, obohacené karamelovým sladem, vyznačující se jantarovou barvou a velmi jemnou hustou pěnou.

Speciál zraje v ležáckých tancích minimálně šedesát dní. Aby byl k dostání již na začátku adventu, musí se vařit se značným předstihem v průběhu září. O Speciál je mezi zákazníky velký zájem, celkem je ke stáčení nachystáno sto šedesát hektolitrů.

Speciál nabízíme v lahvích, ale je o něj obrovská poptávka i v sudech. Hostince před Vánocemi zaznamenávají větší návštěvnost a čepovaný chotěbořský Speciál je velice oblíbený doplněk předvánočním oslav a večírků, dodává jim punc slavnostní nálady. Máme spoustu zákazníků, kteří si Speciál u nás rezervují dopředu a to nás těší,“ usmívá se obchodní ředitel Pivovaru Chotěboř Bedřich Bárta a doplňuje: „každý rok se snažíme náš servis zlepšit, proto letos budeme na našem webu a facebookovém profilu prezentovat hostince, kde se Speciál bude nabízet nejdříve.“ Kromě gastro zařízení bude Speciál v síti maloobchodních prodejen, kde je zaveden tradiční sortiment značky Chotěboř


Pivovary Lobkowicz Group, a.s. (PLG), která je čtvrtou největšípivovarnickou společností na českém trhu a sestává ze sedmi regionálních pivovarů (Protivín, Uherský Brod, Jihlava, Rychtář, Klášter, Vys oký Chlumec a Černá Hora) dnes zveřejnila vybrané výsledky hospodaření za první devět měsíců roku 2014. Společnost úspěšně vstoupila na pražskou burzu v květnu letošního roku.

Celkové konsolidované tržby za prvních devět měsíců roku 2014 činily 923,4 milionu Kč, o 2 % meziročně více. Samotné tržby z prodeje piva meziročně vzrostly o 3 % na 859,6 milionu Kč. Nárůst v tržbách je tvořen jak růstem prodejů, tak i realizovanou vyšší cenou za prodaný hektolitr. Výroba piva v hektolitrech dosáhla za prvních devět měsíců roku 2014 687 tisíc hl, což je o 3,5 % více nežli vloni.

Dosažené výsledky hospodaření za prvních devět měsíců roku potvrzují solidní výkonnost, kdy Pivovary Lobkowicz dosáhly meziročního nárůstu výnosů o 2 % na 923 milionů Kč. Přestože naše prodeje byly ovlivněny nepříznivým počasím v červenci a srpnu, podařilo se nám zvýšit objemy produkce i cenu na prodaný hektolitr. Věřím, že v porovnání s celkovým trhem piva v České republice jsme hospodařili lépe a naše celkové tržby z prodeje piva vzrostly o 3 % na 860 milionů Kč. Sezonní výkyv domácích prodejů nicméně neovlivnil náš export piva, který se vzrostl o 9,6 % na 189 milionů Kč,“ řekl Zdeněk Radil, generální ředitel a předseda představenstva.

I když červenec a srpen byl vzhledem k počasí pro pivovary největší ranou tohoto roku, kdy prodeje na českém trhu meziročně klesly o šest, respektive jedenáct procent, PLG se dařilo tomuto negativnímu trendu na domácím trhu čelit získáváním nových zákazníků a také nabídkou novinek.

PLG neakceptovaly výprodejní slevovou strategii, kterou reagovaly velké skupiny pivovarů na poklesy prodejů, a nadále se držely spíše kvalitativního pohledu na prodávané značky.

Dařilo se i prodeji piva na exportních trzích, kde za prvních devět měsíců letošního roku bylo dosaženo meziročního nárůstu tržeb o 9,6 %. Všechny pivovary zaznamenaly nárůst vývozu, přičemž největší nárůsty byly zaznamenány v Itálii, Rusku, Španělsku, Slovensku a částečně také v Číně, Anglii a Polsku. Vzrostl jak prodej klíčovým zákazníkům, zde především díky prodejům společnosti Lidl např. na Slovensko, či do Bulharska, tak i prodej u neklíčových zákazníků.

PLG uvedly na trh několik nových výrobků. Na pivovarských slavnostech v Uherském Brodě byl představen nový ležák Respekt, kterým pivovar také oslavil 120. výročí svého založení. Hlinecký pivovar Rychtář přišel s novinkou pro letní měsíce - lehčí nefiltrované výčepní pivo s názvem Rychtář Fojt nefiltrovaný s vysokým obsahem pivovarských kvasnic. V souladu s trendem uvádění netradičních pivních specialit na český trh, byl představen nový svrchně kvašený speciál typu IPA (India Pale Ale) s názvem Flying Cloud, který se vaří tradičními postupy řemeslné výroby v Pivovaru Vysoký Chlumec.

V segmentu prémiových piv i přes nepříznivý vývoj na domácím trhu pokračoval rostoucí trend prodejů, přičemž k výsledkům přispěla i silná marketingová podpora značky Lobkowicz, spojená především s partnerstvím 49. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Pro letošní ročník pivovar připravil řadu aktivit přímo v místě konání, včetně speciální festivalové várky kvasnicového ležáku Lobkowicz, který zde měl premiéru.

I přes nepříznivé letní počasí a jeho přímý vliv na outdoorové akce byly úspěšně realizovány pivní slavnosti na všech vlastněných pivovarech a desítky lokálních akcí pořádaných v regionech, kde pivovary působí.

Piva z portfolia PLG získala opět řadu prestižních ocenění na soutěžích. Na tradičních žateckých slavnostech chmele – Dočesné – získala piva ze skupiny tři zlatá, jedno stříbrné a dvě bronzová hodnocení. Pivo Velen z Černé Hory bylo dále hodnoceno jako nejlepší mezi lahvovými pšeničnými pivy. Potvrdil to test deníku MF Dnes a časopisu Svět potravin, ve spolupráci s Potravinářskou komorou ČR. Velen obstál v konkurenci deseti vzorků, které je možno z produkce průmyslových pivovarů v české prodejní síti zakoupit.

Zdravím pivní fandy a milovníky dobrého piva.

PIVOTOČ se zabývá prodejem piv z českých minipivovarů.

Již tento týden nás najdete 13.11 a 14.11 od 9h do 17h Farmářské trhy Tylák (Tylovo náměstí Praha 2), v sobotu 15.11 od 8h do 14h Farmářské trhy Prahy 10 (Kubánské náměstí 7, Praha 10)

Všechna piva, která budeme prodávat tento týden, pochází z Pivovárku na Kopečku ve Svitavách.

Sortiment piv:

10% Vídeňské, polotmavé,výčepní pivo "C.K.CYKLO"

11% polotmavý ležák s přídavkem lipového medu "KARAMELKA"

11% světlý ležák "RETRO"

12% světlý ležák "ŠKOPEČEK"

13% Red pale ale "RED HILL" ( AMERICAN ALE )

Snažíme se i o doplňkový prodej pivních suvenýrů (pivní sklo, tácky, etikety atd.)

Veškeré dotazy Vám rádi zodpovíme na této emailové adrese:

original.pivotoc@gmail.com

Bližší informace naleznete zde:

http://www.trhytylak.cz/kdy-a-kde.html

https://www.facebook.com/pages/PivoTo%C4%8D/406614512826276

Těšíme se na Vás.

Dej Bůh štěstí

PIVOTOČ - prodej piva z českých minipivovarů.
Minipivovar Matuška až k Vám domů

[pátek, 7. listopad 2014]

Kolikrát jste si chtěli dát pivní speciál, ale žádný nebyl poblíž?

Pivovar Matuška Pivovar Matuška ve spolupráci s drinkon.cz - Rozvoz nápojů po Praze, rozváží svoje pivo až k Vám domu. Pivovar nasbíral nesčetně mezinárodních ocenění, to poslední v létě. Vyhrál 3. největší soutěž světa, IBC2014 The International Beer Cup 2014 v Japonsku.

Matuška není vůbec klasické pivo, velká část druhů, které rodina Matušků produkuje, voní po ovoci či květech. Díky tomuto faktu, chutná 4 z 5 žen, zároveň jsou natolik hořká a silná, že chutnají i mužům, tady máme statistiku 7 z 9.

Zajímá Vás jak se pivo v malé chaloupce u Broum vaří? Pivovar navštívil Roman Vaněk s internetovou televizí Stream.cz - sledujte na Stream.cz - Rodinný Pivovar Matuška

Není tedy na co čekat - drinkon.cz rozváží ve večerních hodinách po celé Praze a objednávky přijímá prostřednictvím eshopu nebo na telefonu 721 82 22 66

drinkon.cz«« « Strana 531 z 1071 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI