Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info

Holba Free naplnila první lahve

[středa, 4. červen 2014]

Nealkoholické pivo Holba Free patří do sortimentu značky už více než 10 let. Po celou tuto dobu byla k dispozici pouze v sudech. Letos vůbec poprvé plní také půllitrové lahve, pivovar Holba tak rozšiřuje distribuci nealko piva do obchodní sítě.

Reagujeme na poptávku trhu. Odbyt našeho lahvového piva se letos podařilo mírně navýšit a roste zájem také o naše nealko pivo. Nahrává tomu i nadcházející léto, proto s novým obalem přicházíme na začátku sezóny“ říká Vladimír Zíka, ředitel pivovaru Holba, kde ročně prodají více než 6 tisíc hl nealkoholického piva ročně.

Stejně jako ostatní piva značky se nealkoholická Holba vyrábí klasickou technologií z českého chmele, sladu a vody z horských hlubinných pramenů. Liší se pouze délkou kvašení, pro které v Holbě používají vlastní kmen pivovarských kvasnic.

Kvašení je třeba regulovat a přerušit ve chvíli, kdy dochází k tvorbě alkoholu. Pivo si tak zachovává svoje chuťové vlastnosti i celkovou charakteristiku a přitom obsahuje pouze povolené množství alkoholu, které organismus dokáže po napití odbourat,“ vysvětluje Vladimír Zíka.

Nealkoholické pivo Holba Free ale není jen o tom, že nenadýcháte. Oblíbili si ho nejen řidiči, ale také cyklisté a všichni, kteří dávají přednost nápojům bez obsahu alkoholu. Na rozdíl od limonád neobsahuje umělá sladidla, barviva ani dochucovadla. Jeho přírodní složení s vysokým obsahem chmelových tříslovin pozitivně ovlivňuje zažívání, navíc je bohatým zdrojem vitamínů, především skupiny B.


Pivo na Náplavce podruhé

[středa, 4. červen 2014]

Nové pivo bude mít premiéru na Slavnostech pivovar již tuto sobotu.

Ostravský pivovar připravil pro letošní hlavní pivní sezónu opravdovou lahůdku. Čepovaný černý speciál s názvem černá Barbora. „Po více než 70 letech se vracíme k vaření černého speciálu pro naše hospody. Naše nové pivo bude mít premiéru 7. června na Slavnostech v Ostravě,“ říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter.

Nové pivo pojmenoval Ostravar po patronce všech havířů černé Barboře, která má na Ostravsku dodnes v Petřkovicích svou kapli. „Tímto pivem jsme chtěli vzdát hold dvanácti generacím ostravských a karvinských havířů, kteří se navždy zapsali do dějin našeho kraje, a zároveň posílit hrdost na náš region,“ vysvětluje manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Podle vrchního sládka bude černá Barbora třináctistupňové prémiové pivo. „Běžně se černá piva dělají buď s nižší nebo naopak extrémně vysokou stupňovitostí. My jsme však uvařili pivo, ve kterém jsou stupňovitost a obsah alkoholu vyváženy a pivo tak získalo vyšší plnost, chuť i vůni,“ vysvětluje vrchní sládek Roman Richter.

Už jednou Ostravar takové pivo uvařil. Jmenovalo se Ostravský havíř a na přelomu 19. a 20. století způsobilo na Ostravsku revoluci. „Je pravda, že jsme při přípravě černé Barbory hledali inspiraci v naší bohaté a dlouhé historii,“ připouští Roman Richter. Právě Ostravský havíř stejně jako další černá piva byla pro pivovarský tým zdrojem nápadů a myšlenek.

„Při přípravě černé Barbory jsme vsadili na podobnou kartu jako náš první sládek, tzn. na kvalitní černé pivo, které na trhu podle našeho názoru chybí. Změnili jsme pouze dvě věci. Použili jsme tentokrát více sladů – konkrétně čtyři – a naše černé pivo nebudeme přislazovat. Ponecháme mu jeho přirozenou vyšší hořkost, která je pro Ostravar i celý Moravskoslezský kraj příznačná a kterou lidé v regionu na našem pivu tolik oceňují,“ vysvětluje Roman Richter.

Premiéru bude mít nové pivo 7. června na Slavnostech pivovaru Ostravar. Každý návštěvník starší 18 let bude mít možnost černou Barboru ochutnat zdarma. A nejen to. „Díky černé Barboře budou mít letos všechny ženy a dívky jménem Barbora na Slavnosti vstup zdarma,“ říká manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Se standardní distribucí limitované edice nového piva do hospod a restaurací začne Ostravar v pondělí 9. června. „Předpokládáme, že ve vybraných hospodách na Ostravsku bude černá Barbora v nabídce během celé hlavní pivní sezóny, tzn. do konce léta. Věřím, že lidem zachutná a že v něm najdou historii a podstatu Ostravy a Ostravaru,“ přeje si závěrem manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

[Kraje] 07:29 [permalink] [reaguj]Společnost Pivovary Lobkowicz Group, a.s. oznamuje, že úspěšně navýšila svůj základní kapitál na 1,870,000,160 Kč.

Základní kapitál společnosti v současnosti tvoří 11,687,501 kmenových akcií na majitele v zaknihované podobě, o jmenovité hodnotě 160 Kč. S kmenovými akciemi společnosti jsou spojena práva a povinnosti podle zákona o obchodních korporacích a stanov společnosti.

V souvislosti se zvýšením základního kapitálu byly kapitalizovány všechny akcionářské půjčky, v důsledku čehož v současnosti nemají akcionáři z tohoto titulu žádné pohledávky za společností. Společnost má v současnosti kladný vlastní kapitál přesahující hodnotu 1 mld. Kč.

Účinky zvýšení základního kapitálu z 2,000,000 Kč na 1,870,000,160 Kč nastaly v souladu s § 464 odst. 2 zákona o obchodních korporacích dne 23. května 2014.Během uplynulých tří měsíců proběhla všechna degustační kola základní části soutěže První pivní extraligy, a je tedy známo všech 20 semifinalistů, kteří se utkají ve dvou semifinálových kolech. Degustovaly se české světlé ležáky, které jsou dostupné v běžné obchodní síti a postupujícími jsou následující:

Bakalář Premium (Pivovar Bakalář Rakovník), Braník ležák (Pivovary Staropramen), Strarobrno Medium (Pivovar Starobrno, Heineken), Klášter Premium (Pivovar Klášter, Hradiště nad Jizerou), Platan Premium (Pivovar Protivín), Radegast (Pivovar Radegast, SABMiller), Louny světlý ležák (Louny, Heineken), Lobkowicz Premium (Pivovary Lobkowicz), Gambrinus Premium (Plzeňský Prazdroj), Svijanský rytíř (Pivovar Svijany), Staropramen světlý ležák (Pivovary Staropramen), Samson světlý ležák (Pivovar Samson), Záviš světlý ležák (Měšťanský pivovar v Poličce), Litovel (Pivovar Litovel), Krušovice 12 (Heineken Česká republika), Dačický ležák (Heineken Česká republika), Uherský Brod Premium (Pivovary Lobkowicz), Bernard světlý ležák (Rodinný pivovar Bernard), Chotěboř Premium (Pivovar Chotěboř), Poutník světlý ležák (Pivovar Poutník).

Soutěž se skládá z pěti základních kol, dvou kol semifinálových a z finále. Ve všech kolech jsou vzorky hodnoceny přísně nezávislým způsobem, piva jsou zakoupena v běžné obchodní síti a testující dopředu neznají jejich identitu. „Hodnocena je vůně, chuť, hořkost, plnost a říz, tedy atributy, které by správný český ležák měl mít,“ uvádí Jan Šuráň vicepresident První pivní extraligy. Ladislav Jakl, president První pivní extraligy dodává: „V naší soutěži sledujeme výhradně senzorické vlastnosti a nezabýváme se předsudky. Byli bychom rádi, kdyby podobně postupoval český pivař. Aby se nebál experimentovat a zkusil ochutnat pivo, aniž by dopředu věděl, jak mu bude chutnat.

Z letošních základních kol nepostoupil např. Pilsner Urquell, který skončil v prvním základním kole na předposledním místě, což pro degustátory již není žádným překvapením. Ve druhém základním kole porazily malé pivovary s přehledem Braník a Gambrinus. Ve třetím kole zvítězil již trojnásobný semifinalista Starobrno Medium a ve čtvrtém kole proběhl historicky první extraligový „čtyřrozpij“, tedy situace, ve které čtyři hodnocená piva získala od porotců v celkovém součtu shodný počet bodů. Základní část soutěže uzavřelo kolo páté, ve kterém zvítězil Platan Protivín.Královéhradecké pivobraní klepe na dveře. Z Královéhradeckého pivobraní se stává fenomén, o kterém se mluví v hospodě, na ulici doma i na sociálních sítích.

50 druhů piv a pivních speciálů, vynikající kapely, relax zóna s atrakcemi pro děti i dospělé, to jsou určitě důvody, proč na tuto jedinečnou akci dorazit.

Lidé si chtějí odpočinout, relaxovat a prožít jednu z prvních velkých akcí ve městě“, říká organizátor Jan Bergman. „Ze začátku nás odrazovali od takového časově náročného projektu, ale se zájemci o účast se roztrhl pytel a o Královéhradeckém pivobraní se začalo mluvit dřív, než se rozjela reklamní kampaň. Na sociálních sítích jeho sledovanost raketově stoupá.“ Dodává nadšeně Ing. Vítězslav Janků, prezident Královéhradeckého pivobraní.

Celá akce proběhne v sobotu 7. června 2014 v prostoru před Koupalištěm Flošna. Prezentovat se bude 14 pivovarů, na podiu vystoupí 14 interpretů a zlevněné vstupné bude pro návštěvníky do 14 hodin.

Čtrnáctka doprovodí celý festival v roce 2014.“ Usmívá se programový manažer Jiří Hendrych.

Brány festivalu se návštěvníkům otevřou v sobotu v 10.00 hodin ráno. A už od rána se očekávají fronty u pokladen. Proto organizátoři s dostatečným předstihem spustili předprodej vstupenek, čímž zájemcům umožnili vyhnout se frontám u pokladen a osvobodili je od lovení drobných mincí po kapsách na vstupné. Navíc je předprodejové vstupné zvýhodněno.

Zábava bude v plném proudu celou první sobotu v červnu a skončí až s večerní desátou hodinou. Díky spolupráci s vyhlášeným hradeckým MUSIC CLUBEM LEVEL, je možné pokračovat na vlně zábavy právě tam, kde proběhne oficiální AFTER PARTY KRÁLOVÉHRADECKÉHO PIVOBRANÍ.

Královéhradecké pivobraní letos pokládá základy festivalu, který jak doufáme, se stane tradicí. Festival piva Královéhradecké pivobraní již stojí za dveřmi. Otevřete je s námi, abyste mohli v příštích letech říct – byl jsem u toho…“, říká s nadšením organizátor Lukáš Vacek

Vyplatí se sledovat www.kralovehradeckepivobrani.cz a facebookové stránky Královéhradecké pivobraní. Tam naleznete aktuální informace o celé akci.


Originální nástěnné malby s pivovarskou tématikou se stanou ozdobou interiéru nového kulturního sálu v Kynšperku nad Ohří. Právě v těchto dnech je na prázdné zdi maluje český pivovarský historik, výtvarník a publicista Pavel Jákl. Ve své branži je uznávanou osobností a jeho díla zkrášlují mnoho hospod a pivovarů zejména v Praze a okolí. Jeho umění však lidé mohou obdivovat i v našem regionu. Konkrétně v šenkovně Kynšperského pivovaru a již brzy i ve společenském sále, který je též součástí pivovarského areálu. Zatím je sál zavřený, jelikož zde finišují poslední úpravy před oficiálním otevřením. Už příští víkend by se do něj ale mohli podívat první hosté. A určitě budou mít co obdivovat.

Pro výzdobu kulturního sálu jsem zvolil motivy podle starých dobových reklam, etiket, pivních tácků a účtenek, které se používaly v letech 1900 až 1950. Tedy v období největší slávy a výkonu Kynšperského pivovaru,“ pověděl výtvarník Jákl, kterého nelze přehlédnout. Se štětcem a barevnou paletou stojí u první rozpracované malby a zkušenými tahy oživuje pohlednou šenkýřku roznášející napěněné půllitry. „Nejraději maluji pivovarské koně. Je to sice nejtěžší motiv, ale zato moc hezký a mě baví. V Kynšperském pivovaru jsem ho už maloval, a to v podnikové prodejně, kde jsem na stěnu vyobrazil celý koňský povoz,“ připomenul Jákl.

Aby nástěnné malby vydržely co nejdéle, používá umělec akrylové barvy s následnou fixací. „Když se obrazy časem zašpiní nebo zakouří, může je personál jednoduše omýt a barva zůstane neporušená,“ vysvětlil Jákl výhody zvolené techniky. Aby malby dostaly ještě větší šmrnc, doprovodí je stylové nápisy. O ty se postará zkušený písmomalíř.

Doménou Pavla Jákla jsou velkoplošné ručně malované obrazy na stěnách pražských restaurací. Jak sám říká, za svůj život jich stihl dekorovat přibližně stovku. „Přímo nástěnné malby dělám asi dvacet let. Dnes už jsem v důchodu a tak to mám jako svého koníčka,“ usmál se výtvarník. Jeho díla zdobí například Pivní galerii v pražských Holešovicích. Tam se pustil do zobrazení celé pivní geneze, tedy vývoje výroby piva od zpracování surovin, přes samotné vaření až po hospodu.

Malby v šenkovně Kynšperského pivovaru jsou pro dnešní hosty velkou atrakcí. A to je také důvod, proč se podobné objeví také o patro výše ve společenském sále. „Malby v restauraci se lidem hodně líbí, rádi si je prohlížejí a dokonce se u nich i fotí. Tento styl se nám velice zamlouvá, a proto u něj zůstaneme a budeme ho používat pro celý areál,“ uvedl ředitel Kynšperského pivovaru Radek Vomočil. „Dříve bylo zcela běžné, že hospodský nechal svůj šenk vyzdobit malovanými výjevy. A jelikož se snažíme oživit a zároveň zachovat historický ráz zdejšího pivovaru, upřednostnili jsme dobový ráz před moderním stylem,“ poznamenal ředitel.

Nový kulturní sál pojme až 250 návštěvníků. Ve velké společenské místnosti se pohodlně usadí 180 lidí a dalších 70 hostů do dvou menších salonků. „Prostory jsou multifunkční, aby se tu mohly konat nejrůznější zábavy, plesy, svatby, večírky, školení i divadelní představení pro děti. Rádi bychom se stali jakýmsi středobodem kulturního dění ve města a nabídli návštěvníkům odpovídající komfort,“ prohlásil Vomočil s tím, že sál bude po otevření běžně přístupný i vozíčkářům, přestože se nachází v patře. „Pořídili jsme mobilní schodolez, který můžeme využít pro restauraci, hlavní sál a v budoucnu i pro potřeby hotelu,“ doplnil ředitel.«« « Strana 577 z 1078 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI