Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info
Soutěžte s Minipivovar Kolštejn

[neděle, 10. listopad 2013]

3 bratři, Menhir 15, Dolmen 11 a Bran 12 se jednoho mlhavého rána vydali do světa...

Nejpovedenější pokračování příběhu odměníme bankem 500 korun na oběd pro dva v naší restauraci...

Vymýšlejte a pište pokračování příběhu na email: drapal(zav)relaxkolstejn.cz. Vyhodnocení proběhne 18. 11. 2013!

Celou organizaci nad soutěží přebírá Minipivovar a restaurace Kolštejn. Kontaktní osobou je ředitel Ing. Tomáš Drápal (drapal(zav)relaxkolstejn.cz)


Svijanský Rytíř Dvanáctkou roku

[neděle, 10. listopad 2013]

V pátek 8. 11. 2013 proběhlo ve Vyškově předávání cen Sdružení přátel piva. V soutěži, která patří k nejstarším v České republice, letos zabodovala dvě piva ze sortimentu Pivovaru Svijany. Svijanský Rytíř 12 % se stal Dvanáctkou roku, bodoval i Svijanský Máz 11 %, který obsadil třetí příčku v kategorii Jedenáctka roku.

Sdružení přátel piva pořádá degustační soutěž zaměřenou na kombinaci oblíbenosti a kvality piv již od roku 1990. Vítěze jednotlivých kategorií vybírají členové Pivního sněmu a předsednictva Sdružení přátel piva a na korektní průběh soutěže dohlížejí nezávislí pivovarští odborníci. V letošním roce zabodoval Svijanský Rytíř 12 %, nepasterizovaný, pětkrát chmelený světlý ležák s plnou, extra hořkou chutí, který porotu oslovil nejvíc ze všech hodnocených piv a zvítězil v královské kategorii Dvanáctka roku. Úspěch slavilo i nejprodávanější pivo ze svijanské produkce, Svijanský Máz 11 %, který obsadil třetí příčku v kategorii Jedenáctka roku.

Letošní rok je pro nás z hlediska cen velmi úspěšný a nás pozitivní zpětná vazba od degustátorů odborníků i laiků nesmírně těší, protože to ukazuje, že tradiční výrobu, kterou ve Svijanech razíme, zákazníci vítají,“ říká k výsledkům Roman Havlík, ředitel Pivovaru Svijany.

Svijanský pivovar si letos odvezl z nejrůznějších soutěží dohromady 20 cen, 5x v nich zvítězil a nejoceňovanějším pivem v degustacích se stala Svijanská Kněžna 13 %. Tento tmavý speciál zabodoval na odborné degustaci v Českých Budějovicích, kde získal titul Pivo České republiky 2013, odvezl si stříbrnou Pivní pečeť 2013 a Extra Pivní pečeť 2013 z odborné degustace v Táboře a stříbro z Dočesné v Žatci. Na podzim ho ocenil i Výzkumný ústav potravinářský v Praze titulem Česká chuťovka 2013.


Do pivovaru Litovel ve čtvrtek 14. listopadu zavítá Smyčcové kvarteto Epoque Quartet se známým, talentovaným klarinetistou Irvinem Venyšem. Jejich večerní koncert proběhne v jedinečné atmosféře varny jako součást oslav 120 let pivovaru.

Stěny varny, obložené kardinálským mramorem, zajišťují vynikající akustiku, proto se tady koncerty pořádají každoročně. To, co je spojuje, je mimořádná příležitost a světoznámí sólisté, stejně jako unikátní prostředí. Koncert má připomenout slavnostní vysvěcení pivovaru Litovel 12. listopadu 1893 a první várku piva, v něm uvařenou.

Díky pověsti tvůrčí invence EQ a jejich mimořádných živých koncertů doprovází letošní vystoupení velké očekávání. Repertoár Epoque Quartet je širší než by se od kvarteta klasické hudby dalo čekat. Jde o originální pojetí se zdařilým koktejlem několika hudebních stylů. Posluchači si tak budou moci vychutnat nejen hudební klasiku, ale i jazz, rock, rytmický funk v zajímavé kombinaci třeba s moravskou lidovou.

Citlivý přístup k netradičním aranžmá přináší nové možnosti využití smyčcových nástrojů a zároveň umožňuje nebývalou šíři repertoárového záběru, ojedinělou na našich i zahraničních pódiích.

Pražské smyčcové kvarteto Epoque Quartet vzniklo na počátku roku 1999. Čtyři vynikající sólisty a komorní hráče s bohatými pódiovými zkušenostmi přivedla ke společné práci nejen názorová shoda a příbuznost umělecké povahy, ale především mimořádné nadšení pro žánry obvykle nezařazované pod hlavičku "vážné hudby" - jazz, rock a funk. Členy kvarteta jsou David Pokorný – housle, Vladimír Klánský – housle, Vladimír Kroupa – viola a Vít Petrášek – violoncello. Speciálním hostem bude Irvin Venyš - klarinet, který je právem řazen k nejvýraznějším umělcům mladé české generace a se kterým hudebníci natočili CD „Irvin Epoque: Crossover“.

Koncert začíná v 19 hodin, vstupenky je možné zakoupit v Městském klubu případně Turistickém informačním centru v Litovli za 120 Kč.

[Litovel] 19:32 [permalink] [reaguj]


Prvním krušovickým pivem z letošní sklizně chmele se stal speciál Svatomartinská 13° ručně česaná. Sudy s tímto speciálním pivem majitelé a provozovatelé vybraných krušovických hospod poprvé narazí na svátek svatého Martina, tedy 11. listopadu. Milovníci pěnivého moku ho budou mít k dispozici celkem 1000 hektolitrů.

Svatomartinská 13° je nefiltrovaný světlý speciál s výraznou, ale příjemnou hořkostí čerstvého ručně česaného žateckého chmele – poloraného červeňáku,“ komentuje speciál Daniel Urban, sládek z pivovaru Krušovice. Daniel Urban osobně převzal ručně česaný chmel od ambasadorů, kteří vzešli z uplynulých tří ročníků krušovických chmelových brigád. Slavnostní předání proběhlo srpnu v Heřmanově u Kolešovic a již během posledního srpnového týdne v pivovaru Svatomartinskou 13° uvařili.

Jak sám název napovídá, Svatomartinské pivo poslouží k oslavě svátku svatého Martina, který byl donedávna v povědomí především díky představení svatomartinského vína. Závěr podzimu však býval odjakživa spojován také se zaslouženým odpočinkem po celoroční práci, dobou, kdy je úroda pod střechou, a před předvánočním půstem se naši předkové odměňovali svatomartinským hodováním. Posvícenská husa nebo kachna z domácího chovu nesměla chybět na žádném stole. Právě svatomartinskou husu si každý i dnes nejlépe vychutná se Svatomartinskou 13° ručně česanou z Krušovic.

Seznam restaurací, kde bude letos Svatomartinská 13° k dostání je možné najít na webu www.svatomartinskepivo.cz.


Po pěti měsících provozu minipivovaru Kolštejn v Branné budou moci všichni milovníci piva, pivní turistiky či zvědavci a fanoušci aktivit zdejšího relaxačního komplexu, ochutnat již třetí druh piva.

Novinka v podobě 15stupňového speciálu nese jméno Menhir. Jedná se o polotmavý speciál ze čtyř druhů sladů. „V ležáckém sklepě jsme jej už s ředitelem a zaměstnanci našeho komplexu chutnali. Chutná samozřejmě všem“, uvedl sládek kolštejnského minipivovaru, Jiří Maks.

Minipivovar Kolštejn pro své návštěvníky připravil speciál při příležitosti konání speciálního setkání saunérů z 8 zemí Evropy. Soutěž pod titulem Sauna Herbal Cup se koná poslední listopadový víkend. „Jako pořadatelé jedinečné akce na poli saunování v ČR, jsme chtěli spojit všechny služby napříč našim komplexem. Kromě hotelu a rozsáhlého wellness centra, tak k Sauna Herbal Cupu přispěje i restaurace a pivovar, a to mimo jiné právě dalším druhem piva“, avizoval ředitel Tomáš Drápal blížící se mezinárodní soutěž saunérů v Branné.

Na polotmavý 15stupňový speciál o objemu alkoholu 6 % se můžeme do Branné těšit již od 11. 11. 2013. Na výčepu bude od 11 hodin a 11 minut! „Jak dlouho na výčepu naši restaurace vydrží, se uvidí. Pokud bude lidem chutnat, navařím dalších 1.000 litrů“, prozradil sládek. Pivovar by chtěl mít pivo k dispozici i přes letošní zimu, ale podle výtoče během první letní sezóny, kterou v Branné začali skutečně fenomenálně, se obávají, že se vypije velmi brzy. „Zájem o naše pivo převyšuje naše kapacitní možnosti. První léto bylo skvělé, nyní nás čeká první zima, tak uvidíme, jestli hostům naše patnáctka bude chutnat. Věřím, že ano“, dodal se spokojeným úsměvem na tváři Drápal.

[Litovel] 07:04 [permalink] [reaguj]
V síti restaurací Potrefená husa bude ke svatomartinskému menu pivo za 14 Kč

• Hospoda Vinohradský Parlament nabídne k dobrému pivu řadu husích specialit

Svatomartinské oslavy jsou tady. První mladé víno čeká na slavnostní otevření a pekáče mnoha domácností i restaurací a hospod se plní husami. K oslavám dne svatého Martina se připojuje i síť restaurací Potrefená husa a moderní hospoda Vinohradský Parlament, gastronomická vlajková loď pivovaru Staropramen.

Domácí paštika z husích jater na domácí briošce jako předkrm následovaná čtyřkilovou husou pečenou v celku pro čtyř až šest osob s variací knedlíků s bílým a červeným dušeným zelím. K tomu některé z výborně ošetřených piv smíchovského pivovaru Staropramen nebo lahev mladého svatomartinského vína zdarma. A jako dezert pečené sváteční vdolky s jablečnými povidly.

I takto může vypadat gurmánská oslava dne svatého Martina. Stačí si jen zajít do moderní hospody Vinohradský Parlament, která od léta funguje v budově Národního domu na Vinohradech, kde týmu kuchařů velí šéfkuchař Jan Pípal, který zkušenosti získával například v restauraci Zlatá Praha hotelu InterContinental, v Grand Hotelu Pupp v Karlových Varech nebo v Sheraton Hotelu Prague. Hospoda Vinohradský Parlament se tak připojila k podnikům, které dodržují tradiční gastronomickou podobu svatomartinských oslav.

Že kvalita této moderní hospody v centru Prahy dosahuje ve všech směrech vysoké úrovně, dokazuje i čerstvé ocenění soutěži Czech Bar Awards 2013 pořádané odborným časopisem Barlife ve spolupráci s Českou barmanskou asociací a Asociací hotelů a restaurací ČR, v níž Vinohradský Parlament v kategorii Nejlepší nový podnik ČR získal třetí místo.

Stejně tak se k oslavám připojila i síť restaurací pivovaru Staropramen Potrefená husa, které si rovněž připravily speciální svatomartinské menu. Kdo neodolá a objedná si ho, dostane k němu vybrané točené pivo Staropramen za pouhých 14 korun.

Vinohradský Parlament (Korunní 1, Praha 2 - Vinohrady)

- akce „Svatomartinská husa“ od 9. do 11. listopadu

- speciální husí menu (kompletní menu na www.vinohradskyparlament.cz)

- čtyřkilová husa pečená vcelku s variací knedlíků, dvěma druhy zelí a lahví svatomartinského vína zdarma (nutno objednat 24 hodin předem)

Síť restaurací Potrefená husa

- akce „Svatomartinské menu“ od 8. do 17. listopadu

- ke svatomartinskému menu vybrané pivo za 14 Kč


Bavorsko na kole, den 5, díl 2.: Annafest

[čtvrtek, 7. listopad 2013]V Lounech se opět vaří pivo

[čtvrtek, 7. listopad 2013]

«« « Strana 612 z 1073 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI