Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary Braumeister

Konec pivního zpravodajského servisu?

[pondělí, 21. květen 2012]

Dnes mne kontaktovala paní z obchodního oddělení ČTK s tím, že na PI neprávem využíváme jejich zpravodajství. I model, který provozujeme od Nového roku, je prý špatně.

Cituji: "píši Vám v souvislosti s publikací zpravodajství ČTK, publikovaném několik let na stránkách http://pivni.info. Ke zveřejňování zpráv, či jejich částí, je třeba mít s ČTK smlouvu s řádnou licencí. Licenci pro zveřejňování zpráv je třeba mít i v případě, že články ČTK přebíráte z jiných zdrojů (zpravodajské servery i další různé webové stránky).

Každý web, který je s ČTK řádně smluven, mívá na stránkách upozornění o zákazu přebírání zpravodajství ČTK (viz například České noviny: http://www.ceskenoviny.cz/podminky_uziti/#copyright). Poslední dva roky provádíme pravidelný sken internetu, a weby, které nepatří mezi naše klienty, a přesto zprávy publikují, oslovujeme. Nabízíme smlouvu pro odběr a publikaci zpráv, odkup dosud publikovaných zpráv, či odstranění zpráv.

Pokud budete chtít nadále naše zpravodajství zpřístupňovat, jedinou bezplatnou formou je titulek, který je zároveň proklikem a vede na zdrojovou zprávu."

Jelikož si myslím, že pro naše zájmové zpravodajství nemá smysl platit několik tisíc Kč měsíčně, rozhodl jsem se pro smazání (či předělání do vyhovující formy) příspěvků, které mají co do činění s ČTK. Protože je v kategorii blogů (kam i převzaté novinové články patří) přes 9 000 příspěvků, nevím, zda je časově/technicky možné vše vyfiltrovat.

A teď babo raď...


Přes 65 pivních speciálů z produkce malých českých pivovarů a minipivovarů budou moci ochutnat návštěvníci 1. ročníku Žižkovského pivobraní. Na festivalu zlatavého moku, který pořádá městská část Praha 3, se tak budou mimo jiné prezentovat pivní značky jako Plzeňský pašák, Podskalská koza nebo Slepý krtek, ale také další speciály z malých českých pivovarů s ročním výstavem do 200 tisíc, respektive 20 tisíc hektolitrů, jenž Pražané a zahraniční návštěvníci nemají běžně možnost potkat a ochutnat. Akce proběhne v pátek 8. června a sobotu 9. června v oblíbeném parku Parukářka na Žižkově, neděle je pak vyhrazena sběratelskému Pivnímu blešímu trhu na farmářském tržišti na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Právě zaměření na malé pivovary a minipivovary, které jsou především restauračními pivovary, dává žižkovskému festivalu zlatavého moku výjimečnou pozici mezi dalšími pivními oslavami.

V roce 1989 byl jediným českým minipivovarem pivovar U Fleků, letos jejich počet dosáhl 130 a zdá se, že není konečný. Odhadujeme, že během příštích dvou let dosáhne čísla 200 až 250. Příčin jejich nárůstu může být více, ale za hlavních lze pokládat fádní chuť českého ležáku z velkých průmyslových pivovarů a zájem zákazníků o pestřejší nabídku adekvátní tomu, co již ochutnali v cizině,“ tvrdí prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň. Tomu bude přizpůsobena i organizace festivalu, která by měla mít spíše kultivovaný degustační charakter namísto kulis obřího beerfestu se stohy umělohmotných kelímků a pijáky soutěžícími ve spotřebě laciného piva.

Snažíme se organizací Žižkovského pivobraní spíše navázat na myšlenku farmářských trhů, chceme dát prostor malým českým producentům a přilákat spíše návštěvníky, kteří chtějí degustovat jejich produkty, než pijáky zaměřené na spotřebu. Organizace i program je proto připraven tak, aby přilákal i rodiny s dětmi,“ uvedl zástupce starosty Pavel Sladkovský. Žižkovské pivobraní tak v mnoha ohledech bude připomínat spíše vinařské degustační akce, než obligátní pivní slavnosti. Pivo se zde bude čepovat výhradně do speciálních festivalových třetinkových sklenic, které si návštěvník pořídí, pro umělohmotnou kelímkovou kulturu bude platit na Parukářce pro tuto akci zákaz.

Pro děti a abstinující budou připraveny české limonády ze sortimentu malých producentů. Vše doplní nabídka pochoutek pivní gastronomie. Právě na rodiny s dětmi bude pamatovat i program festivalu – vedle tří moderních dětských hřišť a nejdelší skluzavky v Praze, kterou je park vybaven, bude pro nejmenší připraven speciální program s dětským divadlem a výtvarnými dílnami. „Tatínkové se mohou oddávat degustacím piva a poslechu rockové hudby, maminky mohou trávit čas s dětmi na dětském hřišti. Tím není řečeno, že si úlohy nemohou vyměnit. K zajímavému pokoukání bude také přítomnost několika autoveteránů, stejně jako hasičské auto s hasiči,“ dodal hlavní organizátor Jiří Sedláček z občanského sdružení Archetyp.

Prezentace minipivovarů a malých pivovarů

V České republice se každoročně koná množství přehlídek, festivalů, slavností a soutěží všeho druhu, které prezentují tradiční a bohatou českou produkci piva. Pivní fandové o nich vědí a také je hojně navštěvují. Podobnou příležitost s výjimkou akcí pořádaných továrními pivovary, zatím Pražané neměli. Žižkovské pivobraní je akcí, která by ráda představila Pražanům současnou produkci minipivovarů a malých českých pivovarů, které t.č. v České republice prožívají období rozkvětu.

V případě minipivovarů se jedná v převážné většině o pivovary restaurační. Jejich počet již dosáhl 130 a zdá se, že není konečný. Již si založily i vlastní Českomoravský svaz minipivovarů a také mají svého prezidenta. Jím je vyhlášený pivovarský odborník Ing. Jan Šuráň, který odhaduje, že během příštích dvou let dosáhne počet minipivovarů v ČR čísla 200 – 250. Je třeba připomenout, že v roce 1989 byl jejich jediným zástupcem pivovar U Fleků. Příčin jejich nárůstu může být více, ale za jednu z hlavních lze pokládat fádní chuť českého ležáku z velkých průmyslových pivovarů a zájem zákazníků o pestřejší nabídku adekvátní tomu, co již ochutnali v cizině.

Odlišné pojetí prezentace piv – program pro celou rodinu

Žižkovské pivobraní nechce být zaměřeno jenom na prostou konzumaci piva, ale chce se výrazně odlišit od jiných podobných akcí. Kultura pití piva, jídlo a zábava pro celou rodinu jsou klíčovými výrazy Žižkovského pivobraní. Návštěvník bude svědkem spíše intelektuálně zaměřeného pivního (degustačního) festivalu, než festivalů, na které byl až dosud možná zvyklý, nebo takový očekával. Nejde o to se jenom opít, ale dostat do piva jako tradičního a prastarého nápoje vyšší kulturu konzumace.

Termín a čas konání

8. a 9. června 2012 Park Parukářka (Vrch svatého Kříže) Praha 3

10. června – Pivní bleší trh – náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3 (Jiřák)

Místo konání

Park Parukářka, resp. „Vrch svatého Kříže“ je zeleným srdcem Žižkova. Každoročně se zde koná řada festivalů a větších akcí. Je zde dostatečný prostor pro pohyb návštěvníků i pro stavbu velkokapacitních stanů pro konzumaci piva a doprovodné gastronomie.

Vystavovatelé a sortiment

Budou představeny malé české pivovary a minipivovary s ročním výstavem do 200.000 respektive 20.000 hektolitrů z České republiky se sortimentem v kategoriích:

a) výčepní, ležáky, speciální, portery, speciální se sníženým obsahem alkoholu, se sníženým obsahem cukru, pšeničná, kvasnicová, nealkoholická, bylinná, lehká netradiční

b) vlastní limonády nebo minerálky

c) pivní suvenýry a prospekty (pivní tácky, etikety, speciální sklenice apod.)

Přihlášené pivovary

K datu 7. 5. 2012 jsou přihlášeny tyto pivovary:

*Rodinný minipivovar Pacov, *Minipivovar U Stočesů Rokycany, *Novoměstský pivovar s.r.o., *Jihlavský radniční pivovar, *Slepý krtek Ujkovice, *Klášterní pivovar Strahov, *Pivovar Chotěboř s.r.o., *Pivovárek s.r.o. – Plzeňský pašák, *Pivovarský dvůr Chýně, *Pivovar Herold Březnice a.s., *Pivovar Taschenberg, *Pivovar Dalešice, *Klášterní pivovar Želiv, *Bohemia Regent a.s., *Tradiční pivovar v Rakovníku a.s., *Pivovarský dvůr Zvíkov s.r.o., *Pivovar Ferdinand a.s., *První soukromý pivovar společenský s.r.o., *Pivovar Černá Hora, *Pivovar Klášter, *Pivovar Jihlava, *Pivovar Protivín, *Pivovar Rychtář, *Pivovar Uherský Brod, *Pivovar Vysoký Chlumec, *Pivovar Liberec Vratislavice – Konrád, *Pivovar Nymburk s.r.o.. Pivo bude k dispozici také ve stánku Střední průmyslové školy potravinářských technologií Praha a ve stánku Sdružení přátel piva.

Katalog

bude ojedinělou informační pomůckou prezentující nejen zúčastněné pivovary, ale také jejich sortiment. Dále pak přítomnou gastronomii, kulturní program a doprovodné programy pivní zábavy a vzdělanosti.

Průvodce návštěvníka pivního festivalu

Uvařit dobré pivo vyžaduje mnoho umu a znalostí. Od pěstitelů chmele a sladovnického ječmene, přes sladovníky, sládky a všechny pracovníky v pivovaru. Přistupujte proto k pivu s úctou, vychutnejte si každý doušek dobře uvařeného, ošetřeného a načepovaného piva. Na pivním festivalu určitě nestihnete ochutnat vše, udělejte si proto nějaký plán, co zajímavého chcete poznat. Začínejte od piv slabších a postupně přejděte k silnějším a speciálním pivům. Je vhodné pít nejenom pivo, pokud se občas napijete obyčejné vody usnadní to vašemu organismu odbourávat alkohol a osvěžíte své chuťové buňky. Nezapomínejte na jídlo, to Vám také pomůže být delší dobu v dobré kondici. Pláštěnku nebo deštník v batůžku na zádech oceníte, pokud začne pršet a vy vybaveni můžete na pivním festivalu v klidu zůstat. Pamatujte, že konzumace alkoholu Vám může způsobit potíže, chování člověka pod vlivem alkoholu může být nebezpečné nejen jemu samotnému, ale i okolí. Proto pijte s rozumem a znejte svoji míru. Mějte plán, jak se dostat bezpečně domů.

Hlasování o nejoblíbenější pivo

V tomto případě nepůjde o odborné hodnocení vystavených piv nebo sortimentu jednotlivých pivovarů. Aplikaci degustátorských kriterií při hodnocení, pořadatelé nepožadují, ani nechtějí použít. Při hodnocení, půjde spíše o fandění jednotlivým pivovarům nebo jejich produkci. Každý návštěvník bude mít k dispozici tři kupony, které přidělí dle vlastního uvážení třem pivovarům. Součet přidělených kuponů stanoví každý den pořadí popularity, oblíbenosti či podpory tří pivovarů zúčastněnou veřejností.

Doprovodná gastronomie

Kvalitní a čerstvé pochutiny k pivu od českých farmářů, především sýry (včetně pivních), nakládané delikatesy, kvalitní uzeniny, čerstvé grilované ryby, domácí hamburgery, hovězí steaky v biokvalitě z plemen Angus, Davelské párečky, vepřová žebra na zázvoru a černém pivu, přírodní karbanátek s pivní omáčkou a další dobroty vhodné k pivu.

Vstupné

Každý návštěvník, pokud chce degustovat (pít pivo), si může zakoupit výroční DEGUSTAČNÍ SET, který se sestává z třetinové sklenice s uchem, katalogem s tužkou a pivním (festivalovým) táckem anebo si může zakoupit „pouze“ pivní sklenici.

Program pro dospělé

Během celého festivalu bude zajištěn kulturní program především živých hudebních vystoupení, jako např. Hudba Praha, Vltava nebo Blue Effect. Program rockové hudby bude přerušován v pravidelných dvouhodinových intervalech vzdělávacími lekcemi či zábavnými soutěžemi. Členové Sdružení přátel piva budou na mikrofon vysvětlovat přítomným posluchačům zásady čepování a degustace piva, rozdíly v druzích piva, značení piva stupni, atd., První pivní extraliga povede zase zábavou sekci.

Program pro děti

Kromě využití všech atrakcí blízkého dětského hřiště bude na připraveném dětském jevišti probíhat moderovaný program pro malé diváky. Pro malé fanoušky aut bude k dispozici také výstavka několika skutečných auto – veteránů.

Soutěže

"Co chceme? Povznést kulturu pití piva a zbořit zažité, nepravdivé mýty o pivu. Naučit nejširší veřejnost poznávat kvalitní pivo a vážit si dobrého piva bez ohledu na to, zda je z restauračního minipivovaru nebo z velkého pivovaru", říká František Trantina z První pivní extraligy.

Zajímavosti

- PET lahve – v samostatném stánku si lze zakoupit speciální PET lahve s ouškem na uzávěru a pivo si odnést domů

- Pivní ročenka – je čerstvě vydanou publikací, která bude v prodeji a která kromě mnoho pivních zajímavostí také představuje některé ze zúčastněných pivovarů

- třetí den – neděle 10. 6. 2012 bude vyhrazen sběratelům pivních suvenýrů, tentokrát na náměstí Jiřího z Poděbrad v prostoru Farmářského tržiště (naproti škole). Předpokládá se obsazení 22 stánků.

Líheň sládků

Asi málokdo tuší, že v Praze v jedné škole existují hned dva funkční minipivovary. Tou školou je Střední průmyslová škola potravinářských technologií v Podskalské ulici v Praze 2, která je jedinou střední školou toho druhu v ČR. Škola se bude prezentovat nejen vlastním stánkem, ale také degustací zde studenty vyrobeného piva. Pivo značky „Podskalská koza“ je normálně neprodejné. Studenti školy po celou dobu konání Žižkovského pivobraní budou na ploše vykonávat poradenskou činnost. Jejich pedagogové, pak zájemcům o studium budou ve stánku zprostředkovávat potřebné studijní informace.

V oboru Technologie potravin se jedná o výuku čtyř specializací:

- Technologie piva, vína, lihovin a nealkoholických nápojů (nosný obor), - Zpracování mouky, technologie pekařských a cukrářských výrobků

- Zpracování tuků, výroba kosmetiky a drogistického zboží, - Technologie zpracování masa a masných výrobků, Studium, které je zakončeno maturitní zkouškou je čtyřleté a k hlavním předmětům patří:

- Technologie výroby sladu a piva, - Analytická chemie, - Mikrobiologie, - Strojnictví

Nosný předmět Technologie výroby sladu a piva se studuje ve čtvrtém ročníku 4 hodiny týdně. Školu v Podskalské absolvovala většina sládků pracujících dnes v minipivovarech.

Dopravní dostupnost MHD - Parukářka

METRO „A“: Flora, odsud 350 m pěšky nebo 1 stanice tramvají

TRAM: č. 5, 9, 26 do stanice Olšanské náměstí

BUS: č. 175 do stanice Olšanské náměstí

Dopravní dostupnost MHD – náměstí Jiřího z Poděbrad

METRO „A“: Jiřího z Poděbrad

TRAM: č. 11, do stanice Jiřího z Poděbrad

Tisková zpráva

Z pivovaru zněla rocková hudba

[pondělí, 21. květen 2012]
Staropramen získal tři ocenění v prestižní soutěži Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2012. V kategorii piv zvítězil Staropramen Nefiltrovaný. Další dvě ocenění si odnáší Staropramen Cool Lemon, jenž obdržel cenu poroty a navíc toto pivo s citrónovou příchutí zabodovalo i v hodnocení uživatelů mediálního partnera soutěže – portálu Aukro.cz, kteří nízkoalkoholický Cool Lemon označili za nejoblíbenější novinku.

Vítězství na této prestižní soutěži je pro Staropramen důkazem, že spotřebitelé oceňují novinky na českém pivním trhu, které se dokážou trefit do jejich chutí. Staropramenu se to v roce 2011 povedlo hned dvakrát. Nejprve v květnu, kdy spotřebitelům nabídl Staropramen Cool Lemon, čímž otevřel zcela nový segment osvěžujících piv s ovocnou příchutí a nízkým obsahem alkoholu. Od července nabídl Staropramen Nefiltrovaný, určený pro tradičnější pivaře, kteří ocení unikátní ležák připravený dle speciální receptury s přidáním pšeničného sladu.

Získaných ocenění si velmi vážíme. Zvláště to pak platí pro ta, která jsou přímo od našich spotřebitelů. Pevně věříme, že je potěšíme i dalšími novinkami, které připravujeme,“ říká mluvčí pivovaru Staropramen Pavel Barvík.

Právě spotřebitelé byli totiž ti, kteří o vítězství Staropramenu Nefiltrovaného v kategorii piv rozhodli. O přihlášených produktech hlasovalo na 4 000 respondentů širokého průzkumu, jenž bral v potaz například věk, pohlaví region a velikost místa bydliště. Výrobky jsou poté oceněny na základě skóre tvořeného dojmem z výrobku (obal, značka a očekávání od produktu) a úmyslem jeho opětovného zakoupení.

Vítězný Staropramen Nefiltrovaný je unikátní ležák, který připravoval tým vrchního sládka pivovaru Zdeňka Luxe tak, aby jeho konzumentům poskytl i ve všedních dnech nevšední chuťový zážitek. Nefiltrovaný má typický zákal a velmi osobitou neuhlazenou chuť, podpořenou příjemnou chlebovinkou díky podílu pšeničného sladu. Harmonii vůně i chuti podpořili smíchovští pivovarníci velmi malým množstvím koriandru. Staropramen Nefiltrovaný si získal své místo jak na stolech domácností, tak v hospodách a restauracích.

Jak odborné porotě, tak i uživatelům portálu Aukro, který se stal mediálním partnerem soutěže, zachutnala další loňská novinka – Staropramen Cool Lemon. Toto nízkoalkoholické pivo s příchutí citronu po uvedení do obchodní sítě i do hospod a restaurací změnilo český pivní trh. Na úspěch Staropramenu Cool Lemonu nyní navazuje i další novinka - Staropramenu Cool Grep.

Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2012

Jedná se o marketingový program, který již 12. rokem monitoruje, oceňuje a podporuje nové a inovativní výrobky nebo výrobkové řady uvedené na český rychloobrátkový trh během předchozího roku a půl. Oceněné produkty jsou vyhlášeny na základě průzkumu v ČR provedeného na reprezentativním vzorku 4 000 respondentů. Ocenění probíhá na slavnostní závěrečné ceremonii konané v Praze v květnu. Více na www.volba-spotrebitelu.cz.

Tisková zpráva


Apetitfestival začíná

[sobota, 19. květen 2012]

Prodej Spilky

[pátek, 18. květen 2012]

Prodáme 3 spilky (1x 580 L, 2x 626 L). Materiál: nerez. Na každé spilce 2x výpusť 1″. Součástí sestavy je víko na mytí včetně ostřikovací hlavice. Spilky lze koupit i jednotlivě.

Cena 14 000 Kč (jednotlivé spilky)

Cena 36 000 Kč (sestava 3 spilek + víko)

viz.http://zlinskysvec.cz/bazar/

Prodej Spilky

Pivovar Ostravar, nejdéle fungující pivovar v Moravskoslezském kraji, se letos připravuje na svou již stopatnáctou letní sezónu. „V rámci přípravy investujeme do obnovy zařízení přes 50 miliónů korun,“ říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas. „To je nejvíce peněz za posledních 15 let.

Na začátku nového tisíciletí nastoupil pivovar Ostravar program dlouhodobého rozvoje a zlepšování výroby. Do této chvíle stál tento program ostravský pivovar skoro čtvrt miliardy korun.

Program dlouhodobého rozvoje a zlepšování výroby spočívá v tom, že každý rok především během zimních měsíců využívá Ostravar toto období s přirozeně nižší poptávkou po pivu k obnově a modernizaci výrobních zařízení. Loni takto Ostravar zmodernizoval spilku, předloni zase uvedl do provozu novou velkokapacitní myčku lahví.

Naše největší investice letos směřují do finálních technologií zpracování piva,“ říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas. „Kromě těchto investic máme v plánu vybavit novými přístroji naši laboratoř, která nám pomáhá střežit kvalitu našich piv. Za důležité považujeme také investice do ekologie provozu a bezpečnosti práce.

Největší a momentálně probíhající investicí v ostravském pivovaru je vybudování nového přetlačného sklepa. „Přetlačné tanky slouží k uchování už filtrovaného piva. To znamená, že se jedná o pivo připravené rovnou ke stáčení,“ vysvětluje vrchní sládek.

Ostravar v dubnu a květnu instaluje a zprovozní 8 nových nerezových tanků v hodnotě téměř 20 miliónů korun. „Nové tanky mají větší kapacitu než 26 starých. Dokážeme v nich uskladnit celkem 7 tisíc hektolitrů piva připraveného rovnou ke stáčení,“ prozrazuje Richard Kornas.

Ostravar si od nových tanků slibuje jednodušší manipulaci a sanitaci zařízení. „Nové tanky však mají také pozitivní vliv na ekologii - přinesou úspory ve spotřebě vody i eletřiny,“ upozorňuje Kornas.

Již dnes přitom patří výroba piva v Ostravaru k nejefektivnějším vůbec. Například v případě nakládání s vodou patří Ostravar ke světové špičce. Na jeden litr piva spotřebují ostravští pivovarníci pouhé 3,5 litry vody.

TOP 5 investic pivovaru Ostravar v letech 2008 až 2012:

2012: výstavba nových přetlačných tanků

2011: rekonstrukce spilky

2010: nová CIP (mycí stanice) pro varnu,

2009: nová myčka vratných lahví Delta 28

2008: rekonstrukce chlazení

Tisková zpráva

«« « Strana 641 z 987 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987

Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI