Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info

Mají Masné krámy už našlápnuto? "Oplakávaný" vyřazený podnik v centru města dospěl po čtyřech letech ke světlu na konci tunelu.

Legendární pivnice Masné krámy vstane z mrtvých ještě letos. Alespoň je o tom nadále přesvědčen náměstek primátora Tomáš Kubín. Nic na tom podle něho nemění ani zádrhele kolem projektu výstavby nové kuchyně a zázemí restaurace. Sází na nalezenou společnou vůli a shodu všech spoluvlastníků objektu. Ta před týdnem vedla k dohodě o podmínkách nájmu inkasovaného od Budvaru. "Je pravda, že památkáři mají k projektu připomínky. Požadují, aby se nezasahovalo do půdorysu obvodové zdi objektu," uvedl včera. "Je to ale logický požadavek a projektant na něj umí reagovat," zdůraznil. Na přestavbě se dohodli již před půl rokem spoluvlastníci s budoucím provozovatelem Budvarem. Město pořízení bezpodmínečně nutných prostor zainvestuje, ostatní vlastníci náklady uhradí splátkami z nájemného. Za připomenutí v této souvislosti stojí, že tehdejší zástupce Budvaru se na předchozích jednáních nechal slyšet, že podnik iniciuje dohodu s památkáři. "Konečně jsme se vrátili na začátek. Ztratili jsme ale čtyři roky. A už vůbec nerozumím tomu, proč se nám před čtyřmi lety lhalo, když smlouva se rýsuje teprve nyní," uvedl včera jeden ze soukromých spoluvlastníků Josef Dušek. Masné krámy jsou po zásahu hygieniků a působení povodní zavřeny už od roku 2002. Z původní kuchyně již před časem vznikla oddělením restaurace U Tří sedláků. Celé čtyři roky podniku vévodily spory a tahanice všech zainteresovaných. Uzavření vadí nejen pivařům, ale i turistům a v neposlední řadě majitelům a provozovatelům živností v centru města. "Lidé tam chodili nejen na pivo a nasát atmosféru, ale cestou také utratili nějakou korunu i u nás," říká majitel jednoho z obchodů v sousedství. (Českobudějovické listy)


Budějovický Budvar uvádí na český trh významnou novinku – tmavý ležák v lahvích. Tmavou variantu originálního ležáku vyrábí Budějovický Budvar od roku 2004, dosud však byl stáčen pouze do sudů.

Tmavý ležák Budweiser Budvar si budou moci lidé v Česku od července zakoupit v lahvovém balení. Budějovický Budvar rozšiřuje nabídku tmavé varianty ležáku, která byla doposud k dostání pouze v menších sudech. Od února letošního roku zahájil Budějovický Budvar vývoz tmavého lahvového ležáku do vybraných zemí. V elegantních lahvích s klasickým půllitrovým objemem bude nyní pivovar nabízet jemně hořké karamelové pivo také na pultech tuzemských prodejen a v restauracích.

Tmavou variantu originálního ležáku uvedl Budějovický Budvar na trh v roce 2004. „Ihned po nástupu na český trh se náš tmavý ležák dočkal výborných ohlasů a pozitivního ocenění chuti. Některé provozovny ale dosavadní balení ve dvaceti a třicetilitrových sudech omezovalo, a také zákazníci si chtěli vychutnat tmavý ležák v klidu svých domovů. Požadavkům jsme se rozhodli vyjít vstříc a přidat do nabídky tmavý Budweiser Budvar i v lahvovém provedení,“ říká Petr Samec, PR manažer Budějovického Budvaru.

Produkce tmavých piv se v posledních letech zvyšovala díky vývozu. Prodej tmavého ležáku z Budějovického Budvaru roste od zahájení výroby, mezi roky 2004 a 2005 stoupl v Česku o 7,5% a celkově dokonce o 30% (na 12 757 hl v minulém roce). „Věříme, že Budějovický Budvar může získat významný podíl na trhu tmavých lahvových ležáků a posílit i celkovou pozici na českém trhu tmavých piv,“ doplňuje Petr Samec.

Výrobní postup se od přípravy světlého prémiového ležáku neliší, rozšířilo se ovšem množství použitých surovin. „Pro přípravu tmavého ležáku využíváme vybraný žatecký chmel, měkkou vodu z našich artéských studní a moravský slad. K tomu se navíc přidávají tři druhy speciálních barevných ječných sladů, mnichovský, karamelový a pražený. Pivo charakterizuje tmavá barva a suchá, jemně hořká karamelová chuť. Tmavý ležák navíc příjemně voní po praženém sladu,“ popisuje produkt vrchní sládek Budějovického Budvaru, Ing. Josef Tolar.

Tmavá pivní novinka si získává oblibu nejen u českých milovníků ležáku, ale i v mezinárodním měřítku. Tmavý ležák Budweiser Budvar uspěl například v letošním ročníku světové soutěže Monde Selection, která testuje kvalitu výrobků včetně piva. Odborná porota projektu, který už od roku 1961 pořádá International Institute for Quality Selections se sídlem v Bruselu, ocenila tmavý budějovický ležák stříbrnou medailí. (Tisková zpráva Budějovického Budvaru)


Velké Popovice se opět vyšňořily do svátečního. Počtrnácté hostily Den Kozla, proud zábavy a folkové muziky, letos nazvaný rozmarné slavnosti.

Do městečka nedaleko Prahy svážely zájemce z metropole mimořádné autobusy, další mohli využít vlak, nebo se vydat na některou ze tří turistických tras, jejichž cíl byl vždy stejný - brána velkopopovického pivovaru.

Právě zde pro většinu návštěvníků, kterých pořadatelé očekávali deset tisíc, v sobotu 3. června začínal a končil Den Kozla, jemuž přálo slunečné počasí, i když chvílemi foukal studený vítr.

Jako první se mohli zapojit do některé z osmi připravených soutěží, jako byla chůze na chůdách, lávka přes vodu, proudnice nebo koulení.

Kolem stánků s všudypřítomným pivem a dalším občerstvením se lidé proplétali k první scéně "pod hrází", kde moderátor Miloš Keller uváděl folkové matadory i nadějné talenty.

Jako první zahráli už v devět hodin ráno Pouta, a pak přes kapely Strašlivá podívaná, Bezefšeho, Koňaboj, Františka Nedvěda s Druhým podáním a Marien se program dobral až k závěrečnému Fleretu.

O pár stovek metrů výše, na scéně "u vlečky", kraloval další ostřílený spíkr Jan Dobiáš, jenž postupně uvítal Lístek, Cop, Reliéf, Pacifik, Stráníky, Redla se Samsonem a Janouškem a na konec Ginevru.

Koho hudba nebavila, mohl se vydat na exkurzi do pivovaru, nebo si počkat na doprovodný program, uváděný Alešem Hámou. Obsahoval provazochodce, kejklíře, žongléry či akrobaty. (iDnes)


Celý postup výroby zlatavého moku v kutnohorském pivovaru budou mít poprvé příležitost vidět návštěvníci Královského stříbření, které se ve městě uskuteční o tomto víkendu. Brány podniku budou otevřeny dnes od 10 do 16 hodin. Pořadatelé zajistí pro zájemce kyvadlovou dopravu z centra města až do pivovaru a zpět. Při Královském stříbření se lidé mohou seznámit s celým postupem výroby piva. "Na vlastní oči uvidí, kolik práce stojí za tím, než si mohou v klidu u stolu ve své oblíbené hospůdce dát pěkně orosené pivo Dačický," poznamenal sládek Jiří Strnad. Jeho spolupracovníci návštěvníkům přiblíží tradiční způsob vaření - od úpravy sladu, přes vaření až po zrání piva v ležáckých sklepích. "Věříme, že díky tomu lidé poznají, jak složitým procesem je výroba piva, budou k němu přistupovat s úctou stejně tak, jako lidé v pivovaru," dodal ředitel Zdeněk Siblík. (Kutnohorský deník)


Kde se pivo vaří, tam se dobře daří

[neděle, 11. červen 2006]

Sobotní Pivní slavnosti pustily do areálu Pivovaru Ferdinand vyznavače pěnivého moku. Byť byla ve stáncích dostupná i limonáda, roztáčeli prodavači jeden půllitr piva za druhým. K tomu nemalým dílem přispělo sluníčko, které celý den nádvoří, kde se slavnosti konaly, ohřívalo. Uniknout před ním mohli návštěvníci do stínu slunečníků, které tu pořadatelé prozíravě nachystali. Ani o zábavu nebyla nouze. Celý den vyhrávaly kapely různých hudebních žánrů. (Benešovský deník)


Pohled ředitele pivovaru

Den Postřižinského piva je naplánován na zítřek v areálu nymburského pivovaru. „Letos se koná již jedenáctý ročník Dne Postřižinského piva,“ upřesnil ředitel pivovaru Pavel Benák.

* Co je letos na programu?

Program začíná v 9 hodin. Do pivovaru mohou zájemci přijet ráno parním vlakem. Během dne se mohou projít po pivovaru a poslechnout si něco o historii a také o tom, jaké pivo vyrábíme. Připravené jsou i soutěže pro děti nebo projížďky na lodích po Labi. V plánu je také seskok kolínských parašutistů do areálu pivovaru.

* A hudební produkce?

Na Dnu Postřižinského piva tradičně vystoupí kapela Pohoda, Třehusk, dále Věra Martinová, Václav Neckář nebo skupina Ready Kirken.

* V sobotu hraje Česká republika zápas na mistrovství světa ve fotbale. Mysleli jste i na to?

Samozřejmě. Od 18 hodin bude možné sledovat v areálu pivovaru na velkoplošné obrazovce fotbalový zápas s Ghanou. V rámci „fotbalového dne“ jsou naplánované i různé soutěže, jako je střelba na branku.

* Dozvědí se návštěvníci sobotní akce také něco o Bohumilu Hrabalovi, se kterým je pivovar spojován?

Během exkurze v nymburském pivovaru se určitě bude hovořit o našem slavném českém spisovateli. (MF Dnes)


Pivo Klášter teklo proudem

[neděle, 11. červen 2006]

Davy lidí v sobotu navštívily Pivobraní v areálu Pivovaru Klášter. Ve stáncích bylo možné koupit si veškerá piva ze sortimentu tohoto pivovaru. Také děti si při doprovodném programu přišly na své, zaujaly je i mnohé stánky se zbožím právě pro ně. Nouze nebyla ani o muziku. Lákadlem byla hlavně kapela YoYo Band. (Boleslavský deník)


12% pivo za 120,- Sk. Plnenie od 7.00 do 14.00 hod. priamo v pivovare (v sudovni - takže zaručene čerstvé) na adrese Sládkovičova 37. Zákazník si ide sám s vlastnými súdkami dať naplniť pivo na sudovňu. Takže má možnosť vidieť ako sa mu to pivo naplnilo. Na vrátnici vo vzorkovej predajni si môže zakúpiť aj prázdny súdok (140,- Sk) a taktiež výčapnú

pumpu (330,- Sk).

[Soudky] 14:38 [permalink] [reaguj]


Pilsberg Tatran neplní.

[Soudky] 14:38 [permalink] [reaguj]


V nabídce sortimentu ale mají soudky 15l, které jsou běžně k dostání podnikové prodejně.

[Soudky] 14:28 [permalink] [reaguj]


5l soudky v pivovaru Pegas Brno plní

[čtvrtek, 8. červen 2006]

Plní běžně jak do jejich soudků s logem PEGAS, tak do přinesených soudků.

Cena soudku s náplní je 350,- Kč.

Cena náplně je 125,-Kč + 15,-Kč uzávěr. Lze použít i přinesený uzávěr, pokud je funkční.

Druhy piva - ležák Pegas - světlé, tmavé, pšeničné.

Plní se ve všední dny od 9.00 do 14.00 na počkání všechny druhy piva. Po 14.00 hod. v sobotu a neděli jsou běžně k dispozici soudky se světlým pivem a to i na výměnu za donesený soudek, ovšem pouze s logem Pegas. Ostatní druhy piva do druhého dne.

Plní i do 2-litrových skleněných džbánů s keramickým uzávěrem (velmi vhodný dárek). Cena opět 350,-Kč, cena náplně 50,-Kč.

[Soudky] 15:57 [permalink] [reaguj]


Plní,ale problém je v tom, že zpravidla stáčí zrovna jiný druh, než zákazník požaduje (mají 4 druhy piva Kvasar) a nebo nestáčí vůbec. V takovém případě je možností zanechat soudek v pivovaře, kde bude postupně naplněn, tak jak přijde na řadu stáčení požadovaného druhu piva a stočený (naplněný) soudek bude uložen do ledničky, kde již čeká nachystaný o víkendu k odběru. Pracovní doba je každý den od 8 hod do 20 hod.

[Soudky] 15:52 [permalink] [reaguj]


5l soudky v pivovary Vyškov plní

[čtvrtek, 8. červen 2006]

V pivovarské prodejně


5l soudky pivovaru Černá Hora plní

[čtvrtek, 8. červen 2006]

Plní v pivovarské prodejně vedle pivovaru.

[Soudky] 15:33 [permalink] [reaguj]


5l soudky Malostránský pivovar plní

[čtvrtek, 8. červen 2006]

Plní ve dvou variantách.

1) Plnění v restauraci - natočení piva do soudku z pípy, provádí kdykoliv v otevírací době restaurace. Zákazník musí počítat se zdržením a to dle obsazenosti restaurace a vytíženosti číšníků.

Cena za pivo je v tomto případě stejná s cenou v restauraci, a to: Sv. nebo Tm. ležák 230,- Kč a Sv. speciál 260,- Kč.

2) Plnění na objednávku - stočení piva do soudku v pivovaře. (vyšší kvalita stočení než u varianty 1). Provádí se pouze v pracovní dny, a to na objednání den předem. Takže např. donesete si soudek v úterý budete jej mít naplněný ve středu, ale když si jej donesete v pátek, v sobotu nebo v neděli, tak jej budete mít naplněný až v pondělí.

Cena za pivo je v tomto případě značně zvýhodněná, a to: Sv. nebo Tm. ležák 160,- Kč a Sv. speciál 180,- Kč.

Uvedené ceny jsou pouze za pivo, takže ještě ceny příslušenství:

Soudek prázdný 200,- Kč

Výčepní ventil - pípa 265,- Kč

Náhradní zátka 20,- Kč

V blízké době uvažují o nákupu velkého množství 5l soudků, což by se mělo projevit na jejich ceně (předpokládá se 150,- Kč za prázdný soudek).

[Soudky] 15:26 [permalink] [reaguj]


V podnikové prodejně na Masarykově ulici v Humpolci nebo je zde možnost se dohodnout s distributorem humpoleckého piva a se závozem do pivovaru nechat soudek naplnit. Seznam distributorů je na www.bernard.cz.


Při vjezdu do pivovaru je podniková prodejna piva, kde je prodáváno vždy nejčerstvější lahvové pivo.

Kromě lahvového piva je zde možné zakoupení 5- litrového soudku nebo naplnění těchto 5-litrových vlastních soudků (plní se 1x do týdne).

Otevírací doba podnikové prodejny:

Po-Pá: 8.00 - 11.30, 12.00 - 16.00.

[Soudky] 15:15 [permalink] [reaguj]


5l soudky v pivovaru Medlešice plní

[čtvrtek, 8. červen 2006]

Plní v pivovarské hospodě, otevřeno: po,út,st,čt - 14-21.30, pá,so - 14-23, ne - 14-21.30

[Soudky] 14:45 [permalink] [reaguj]


Plní do nových s logem Rychtář, použitých jakýchkoliv (vymyté zákazníkem, se zátkou či bez, prodají).

5 l prázdný soudek Rychtář stojí 105,- Kč/kus, zátka na 5 l soudek za 15,- Kč/kus. Pivo 12% Rychtář 5l za 115,- Kč.

V případě objednávky více soudků i jiné pivo dle dohody v prodejně, v případě např. 1 kusu na počkání, jinak se soudky střádají v prodejně v průběhu týdne, k vyzvednutí jsou pak vždy v pátek.

Otevírací doba prodejny (u pivovaru): ÚT-PÁ: 8,00-16,00 hod. SO: 8,00-12,00 hod.

[Soudky] 14:40 [permalink] [reaguj]


5l soudky pivovar Polička plní

[čtvrtek, 8. červen 2006]

a to dle přání zákazníka kdykoliv, nejvíce 11° Otakara či 12° Záviše. Plní 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Telefon vrátnice či expedice je 461 725 575 a 606 725 713.

[Soudky] 14:37 [permalink] [reaguj]


«« « Strana 1036 z 1078 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI