Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.infoPivovar Lobeč happening

[pátek, 7. září 2012]


Posledním srpnovým víkendem skončil pivní a hudební svátek Pilsner Fest, který se i letos stal díky dobré organizaci a odpovědným návštěvníkům Čistým festivalem. Certifikát organizátorům udělili v závěru akce zástupci společnosti Eko-KOM, která hodnocení provádí a certifikát uděluje velkým open-air akcím, jež splňují přísná kritéria na třídění a úklid odpadu. Plzeňský Prazdroj jako odpovědný výrobce piva a organizátor Pilsner Festu dbal také na odpovědnou konzumaci návštěvníků a nabídl zájemcům novinku, zónu K-lee-deck – speciální stan, kde si lidé mohli odpočinout, konzultovat s odborníky otázky spojené s odpovědnou konzumací alkoholu nebo využít služby Promile Info a alkotestery.

Již několik let Plzeňský Prazdroj usiluje o to, aby byl Pilsner Fest stále dokonalejší slavností, místem, kde se lidé cítí příjemně a rádi se sem vracejí. K celkové pohodové atmosféře určitě přispívá i čistota areálu po celou dobu konání a odpovědný přístup ke konzumaci alkoholu všech návštěvníků.

I letos organizátoři motivovali tisíce návštěvníků k tomu, aby veškerý odpad vyhazovali pouze do kontejnerů k tomu určených. Statisíce nejrůznějších papírových a plastových obalů tak skončilo v osmi velkokapacitních kontejnerech, kde je třídilo 14 k tomu určených pracovníků. Za celkovou čistotu areálu během festivalu a za následné třídění a recyklaci sebraného odpadu získal Pilsner Fest certifikát Čistý festival.

Pilsner Fest je významnou akcí, kterou každoročně navštěvují desetitisíce lidí. Důležité pro nás je, aby se zde lidé cítili dobře, proto se je snažíme motivovat k třídění odpadu. Jsme rádi, že se do této smysluplné aktivity, jakou je projekt Čistý festival, návštěvníci ochotně zapojují. Recyklaci odpadu považujeme za samozřejmou součást odpovědného chování a našeho podnikání,“ uvedl Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje.

Ekologický projekt Čistý festival propaguje autorizovaná obalová společnost Eko-KOM. Vizí celé kampaně je zavést na hromadných otevřených akcích a velkých festivalech důsledné třídění odpadu. Za splnění přísných pravidel tohoto ekologického projektu získá každý festival od společnosti Eko-KOM certifikát na dobu jednoho roku. V následujícím roce musí znovu splnit náročné požadavky a dokázat, že právem náleží mezi ekologické festivaly.

Jinou klíčovou oblastí, kterou Plzeňský Prazdroj jako výrobce piva podporuje a šíří, je odpovědná konzumace alkoholu. I letos měli návštěvníci festivalu možnost ve stánku Promile Info zjistit, kdy jejich hladina alkoholu klesne na nulu. Orientační dechovou zkoušku na kalibrovaném testeru využilo 118 lidí, 215 návštěvníků si nainstalovalo chytrou aplikaci Promile INFO, která poskytuje informace o čase, za jaký bude tazatel, který požil alkoholický nápoj, „na nule“. Dále si návštěvníci odnesli 1 023 jednorázových alkotestů pro pozdější použití. Novinku představovala letos zóna K-lee-deck, kde mohli zájemci získat nejrůznější informace týkající se odpovědné konzumace alkoholu přímo od odborníků. V souladu s odpovědnou komunikací byl v nabídce festivalu samozřejmě čepovaný nealkoholický Birell.

Jsem rád, že spolupráce na poli zodpovědné konzumace alkoholu mezi námi a Plzeňským Prazdrojem vstoupila do nové etapy. Zóna K-lee-deck nám umožnila být v lepším kontaktu s návštěvníky festivalu, naše práce byla efektivnější a věřím, že jsme taky svou trochou přispěli k dobré atmosféře celé akce,“ řekl Jiří Richter, ředitel občanského sdružení SANANIM.


Nabídka atraktivních akcí v pivovaru pokračuje i po skončení Pilsner Festu. Oba plzeňské pivovary i nadále lákají na speciální programy pro návštěvníky, jako jsou jubilejní prohlídky obou pivovarů a projížďky na formanském voze, nebo expozice zajímavostí z depozitářů Pivovarského muzea či vyprávění legend v Plzeňském historickém podzemí. Ke 170. výročí zpřístupní pivovar návštěvníkům mimořádně také památkově chráněnou vodárenskou věž.

Foto

Přístupné části historických areálů obou pivovarů – Plzeňského Prazdroje i Gambrinusu, a to v rámci programu „Projížďka pivovarem na formanském povoze“. Tyto prohlídky se konají pouze o sobotách, a to 8. září, 13. října a poslední 3. listopadu. V pivovaru Prazdroj se každý víkend od postavy Václava Mirwalda, jednoho ze zakladatelů pivovaru, můžete dozvědět více o dávné výrobě piva a životě zaměstnanců pivovaru v 19. století. Na prohlídkovém okruhu pivovarem Gambrinus bude každý den až do 7. října možnost získat certifikát „kvalitáře“ přímo z rukou plzeňského sládka.

Stranou samozřejmě nezůstane Pivovarské muzeum, které nabídne komentované prohlídky včetně představení běžně nevystavovaných pokladů muzejních depozitářů, k tomu uvaří pivo podle receptury ze 16. století. A v tajemném labyrintu Plzeňského historického podzemí za svitu loučí a svic se budou vyprávět staré plzeňské legendy.

Blíží se 170. narozeniny ležáku Pilsner Urquell a ke kulatému výročí nabídne pivovar i unikátní příležitost: ve dnech 5. až 7. října bude výjimečně zpřístupněna památkově chráněná vodárenská věž z roku 1907. Svým stylem holandského majáku představuje významnou dominantu plzeňského pivovaru a v její kopuli jsou uložená speciální pouzdra s výrobní dokumentací ležáku Pilsner Urquell, laboratorními analýzami chuťových charakteristik z let 1897 a 2008 potvrzujícími jeho neměnnou chuť.


Výzkum pivních kvasinek

[čtvrtek, 6. září 2012]

Igor Záruba: Pivo, párek, plyn

[čtvrtek, 6. září 2012]


Nové pivní sklo Budvaru

[středa, 5. září 2012]

DUDÁK Premium světlý ležák získal zlato při 55. ročníku degustace piv u příležitosti tradiční žatecké Dočesné. Je to v krátké době již druhé zlaté ocenění strakonických ležáků. V červnu získal v Táboře zlato DUDÁK Premium tmavý ležák v kategorii tmavý ležák, čímž se honosí titulem Pivo České republiky. Pivo KRÁLOVÁK, uvařené ve spolupráci s městem Volyně, se probojovalo až do semifinále. V soutěži bylo hodnoceno celkem sto vzorků z více jak třiceti českých pivovarů.

Jsme velmi rádi, že naše ležáky bodují. V Žatci je do hodnocení vtažena i laická veřejnost, která především klade důraz na chmelení piva a „pitelnost“ jednotlivých piv. Z celkového výsledku tedy plyne, že spotřebitelům naše ležáky chutnají,“ říká Dagmar Vlková, sládek DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice.

Jednotlivé vzorky jsou posuzovány laickou i odbornou veřejností. V průběhu dvou dnů hodnotí piva 204 degustátorů. Degustace finálové kola probíhá za užšího výběru degustátorů, kdy komise je složena z 26 osobností. Žatecká degustační soutěž patří mezi ty neprestižnější v České republice. V odborné porotě degustátorů již pravidelně zasedá i Dagmar Vlková, sládek DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice, která letos zasedala i v komisi pro finálové kolo. Letošní degustace proběhly ve dnech 30 až 31. srpna v Chmelařském institutu Žatec.


Začátek září patří v Havířově již tradičně třídenním městským slavnostem, které se díky svému nabitému programu i velké přízni místních obyvatel staly jednou z nejnavštěvovanějších akcím v Moravskoslezském kraji. A protože je generálním partnerem slavností Ostravar, mohou se návštěvníci kromě nabitého kulturního programu těšit také na 8 druhů piv z portfolia pivovaru i jeho mateřské společnosti. Čepovat se bude z více než 60 výčepních kohoutů. Mezi pivy bude i letošní festivalová specialita pivovaru – červený ležák Ostravar Red.

Havířovské slavnosti se konají v areálu Městské sportovní haly od pátku 7. do neděle 9. září. V tradičně bohatém kulturním programu se letos objeví vedle domácích kapel Čechomor, Chinaski, Wanastowi Vjeci a Žlutý pes také polští Lady Pank či slovenská Tublatanka. Z interpretů se diváci mohou těšit na Janu Kirschner, Helenu Vondráčkovou nebo Brita Paula Younga. A co pro návštěvníky slavností připravil pivovar?

Do Havířova letos přivezeme celkem 8 druhů piv v čele s našim světlým ležákem Ostravar Premium. Návštěvníkům slavností nabídneme také Ostravar Original, Staropramen 11, Staropramen Nefiltrovaný, Staropramen Cool Lemon a Cool Grep. Pro řidiče bude připraven Staropramen Nealko. Pro ty, kdo rádi ochutnávají netradiční piva,je v naší nabídce barevný ležák Ostravar Red,“ vyjmenovává dlouhý seznam připravených piv manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Ostravar Red je sytě červený jedenáctistupňový ležák, který Ostravar poprvé uvařil letos inspirován festivalem Colours of Ostrava, jehož je pivovar také parterem. „Poté, co se po něm na Coloursech jen zaprášilo a museli jsme v pivovaru narychlo stočit extra várku sudů, aby pivo nedošlo, rozhodli jsme se tento zajímavý ležák přivézt i na další námi podporované akce a festivaly v regionu. Proto byl například na hlučínském festivalu Štěrkovna, a proto bude i na slavnostech v Havířově,“ říká Cieciotková.

V Havířově to ale bude poslední příležitost Ostravar Red ochutnat. Kdo ho ještě nezkusil, neměl by váhat,“ dodává manažerka pivovaru. Pivovar totiž stočil pouze limitovanou edici tohoto piva pro letošní léto a tak poslední točený půllitr vypijí lidé počátkem září v Havířově. Poté ostravští pivovarníci uloží svou první recepturu barevného piva do pivovarského archivu.

Piva se budou v Havířově o víkendu čepovat z připravených 60 výčepních kohoutů. Kvůli dosažení ideální teploty piva přiveze Ostravar na slavnosti také dva speciální chladící kamióny. Jedná se v podstatě o největší chladničky na čtyřech kolech.„Kamióny budou stát přímo v areálu. Pomohou nám skladované pivo udržovat v ideální teplotě jako ve sklepích pivovaru a to za jakéhokoliv počasí,“ říká Cieciotková. „Navíc je pivo v areálu po celou dobu akce a prodejci ho tak mají neustále po ruce a záleží pouze na jejich zručnosti, jak rychle dokáží pivo lidem načepovat.

Kromě stánků s výčepy postaví Ostravar v areálu Městské sportovní haly také velké stany o celkové ploše 600 metrů čtverečních s kapacitou více než 600 míst k sezení. „Rádi bychom opět přispěli k tomu, aby se návštěvníci havířovských slavností cítili v areálu příjemně a mohli si vychutnat bohatý kulturní program a s ním naše pivo,“ uvádí závěrem manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Charakteristika Ostravar Red

Ostravar RED je 11° červený ležák s obsahem alkoholu 4,9%. Byl uvařen spodním kvašením s použitím tradiční ostravarské receptury. I přes červenou barvu si tak zachovává hořkost a říz typický pro Ostravar. Ve srovnání s tradičním ležákem z produkce pivovaru je však jeho hořkost jemnější. Po vychlazení na optimálních osm stupňů pivo působí osvěžujícím dojmem.


Bílovecký Zobák klovne a potěší

[úterý, 4. září 2012]

Festivalem proteklo sto tisíc piv

[úterý, 4. září 2012]


«« « Strana 706 z 1078 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI