Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info

Cena prohlídky je pro všechny dospělé 100,- Kč ve všech jazykách a pro děti od 6 do 15 let 50,- Kč, pro studenty s kartou ISIC je také cena 50,- Kč. Minimum na prohlídku je 5 osob, prohlídka je možná i pro menší počet, pokud zaplatí 500,- Kč. V lednu a v únoru je otevřeno od úterý do soboty od 9:00 do 17:00 hodin a od března do prosince je otevřeno denně ve stejnou dobu. Prohlídky pro neobjednané jednotlivce jsou od ledna do března mimo víkendu ve 14:00 hodin, od dubna do června jsou denně ve 14:00 hodin, v červenci a v srpnu jsou navíc také v 11:00 hodin. Od září do listopadu jsou tyto prohlídky jen ve 14:00 hodin po celý týden a v prosinci jen ve 14:00 hodin od pondělí do pátku.


Dle předběžné dohody (mail, telefon apod.). Cena je 50,- Kč/osoba. Exkurze trvá asi 15 - 20 minut.


Pracovní dny 8:00 - 14:30 hod. Doba trvání je cca 1,5 hod

Jednotlivci se neprovádí, jen skupinky osob (alespoň v počtu 5 lidí).

Objednávky se přijímají faxem, telefonicky či e-mailem nejméně týden před požadovaným termínem.

Cena včetně ochutnávky piva (ochutnávka se vztahuje pouze na osoby starší 18 let):

5 - 20 osob: 80,- Kč/osoba

20 a více osob: 70,- Kč/osoba

osoby mladší 18 let: sleva 20,- Kč/osoba

školní zájezdy: 150,- Kč/exkurze

Platba za exkurzi se provádí v hotovosti přímo na pokladně.


Cena prohlídky 100 - 480 Kč/os dle menu v Pivovarské restauraci.

Exkurse pro jednotlivce jsou prováděny denně vždy v 11.00 hod, sraz účastníků v 11 hod u brány pivovaru.

Více zde ...


Včetně výkladu v podání odborníka.

Denně od 10 do 18 hodin po předchozím objednání na tel. 384 721 319 nebo na vrátnici pivovaru.

Je možná prohlídka s ochutnávkou piva za 50 Kč nebo bez ochutnávky za 30 Kč, dítě do 15 let pak zaplatí 15 Kč.

Prohlídku můžete zakončit návštěvou schwarzenberské pivnice, kterou najdete přímo v areálu pivovaru.


Exkurze pro skupiny v pracovních dnech od pondělí do pátku v době od 10 do 17 hodin. Mimo stanovenou návštěvní dobu lze sjednat prohlídku předem na základě písemné objednávky. Víkendové exkurze se provádí jen pro skupiny větší než 10 osob. Jednotlivci mají možnost se připojit k větším skupinám.

Celá exkurze včetně ochutnávky trvá 90 minut.

Přesný termín a detaily se musí dohodnout alespoň 14 dní před zamýšlenou návštěvou v Návštěvnickém centru (kontaktní osoba: Eva Kršňáková, telefon, fax: +420 323 683 425, e-mail: exkurze.kozel@pilsner.sabmiller.com


Exkurze musí být vždy objednána formou písemné závazné objednávky. Při příjezdu je nutno odevzdat jmenný seznam návštěvníků.

Exkurze trvá celkem 90 minut, z toho přibližně polovinu prohlídka závodu s výkladem v českém jazyce a polovinu degustace piva v reprezentačních prostorách pivovaru.

Více zde ...


Objednávka exkurze minimálně 5 dní předem. Prohlídka pivovaru trvá cca 30 minut a je v českém jazyce.

Maximální počet osob na jednu skupinu je 20. Cena za exkurzi s ochutnávkou je 20 Kč za osobu, exkurze bez ochutnávky je zdarma.

Posezení po prohlídce lze objednat v restauraci, která je součástí pivovaru.


Exkurze stojí 80,- na osobu za prohlídku s ochutnávkou, 50,- na osobu bez ochutnávky a 30,- za dítě do 15 let.

Prohlídka trvá cca půl hodiny a lidé se dozví o historii pivovaru, o výrobě piva, expedici atd.

Po telefonické dohodě v týdnu není problém kdykoliv, ale o víkendech jen skupinky lidí tak od 15 osob.


Exkurze v Pivovaru Nymburk je možná

[úterý, 8. květen 2007]

V pracovních dnech skupinky min. 15 lidí. Cena 50 kč za osobu.


Exkurze trvá asi 45 minut a je zakončena ochutnávkou v ležáckých sklepích.

Cena: 100 Kč, studenti 50 Kč. Doba trvání: cca 50 – 60 minut.

Maximální počet: 30 lidí do skupiny, minimální počet: 7 lidí do skupiny.

Rezervace: Lenka Nosková

tel: 326 771 421, fax: 326 772 726,

e-mail:l.noskova@pivovarklaster.cz


Doba konání: denně po předchozí objednávce. Délka exkurze: 60 minut včetně ochutnávky. Více zde ...


Exkurze U medvídků je možná

[úterý, 8. květen 2007]

Exkurze se běžně nenabízí, ale po dohodě lze domluvit prohlídku spojenou s ochutnávkou a s výkladem sládka (většinou mezi 14 - 17 hodinou).

Exkurze se nabízí pouze pro skupiny, individuální návštěvníci mají možnost si prohlédnout pivovar s muzeem a pivním obchodem po celou otevírací dobu (12-22).


Vzhledem k velikosti pivovaru je možné dělat prohlídky maximálně pro dvacet osob najednou, minimální počet není určen.

Exkurze probíhají vždy po telefonické dohodě nebo dohodě přes email.

Standartní exkurze je určena hlavně pro organizované skupiny, pokud je ale přítomen pan sládek či pan majitel lze se domluvit i na místě.

Exkurze probíhají následovně, zhruba 15 min. trvá výklad o historii a charakteristice piva i pivovaru obecně, dalších cca 15 min. se hosté seznamují s postupem výroby piva v minipivovaru.

Délka exkurze však vyplývá hlavně ze zájmu účastníků.

Cena exkurze je 50,- Kč/os., s ochutnávkou dvou piv 0,25 l - 110,- Kč/os. Při konzumaci se prohlídka neúčtuje.

Ne vždy je to z provozních důvodů možné, ale většinou jsou připraveni vyhovět všem zájemcům.


Exkurze v pivovaru U Fleků je možná

[úterý, 8. květen 2007]

Pondělí až pátek v 10 – 16 hodin.

Prohlídka pivovaru, videozáznam, ochutnávka piva, suvenýr.

Sobotu a neděle je možná pouze na objednávku a je exkurze podmiňována konzumací v restauraci.

Minimální počet 10 osob. Cena 160 Kč za osobu


S odborným výkladem. Vhodné pro skupinu 18 – 20 osob.

Délka trvání cca 20 minut. Cena prohlídky 60 Kč/ osobu.


Ale pouze jako doplňková služba pro hosty, kteří mají objednané stravování nebo jiné služby (společenské události).

I tak je exkurze možná pouze buďto na základě předchozí dohody nebo bez záruky podle momentálních provozních možností.

Exkurze v češtině stojí 50 Kč, v cizím jazyce (nutno dohodnout) 100 Kč.

V každém případě doporučují vše dohodnout na telefonním čísle 296 216 666 nebo e-mailem na pivodum@iol.cz


Sklárna v Harrachově vyrostla již v roce 1712. O padesát let později se stala – a to na další dvě stovky let – vlastnictvím rodu Harrachů. Luxusní nápojové sklenky, mohutné křišťálové lustry a především v zahraničí oblíbené sklo dekorativní v ní vznikají dodnes.

A to zásadně tradiční ruční prací! Zásluhu na tom má sklář František Novosad, původem z Nového Boru, který druhou nejstarší sklárnu v Česku i střední Evropě v červenci 1993 zakoupil. Posléze ji otevřel i veřejnosti.

Doslova ke sklárně přistavěl restauraci a minipivovar. Usednete-li za stůl v pivovarské restauraci, nabídne se vám výhled přímo do haly sklářské hutě. Chcete-li ovšem sklářům nakouknout přímo pod ruce, můžete se vydat na exkurzi s průvodcem. Spatříte tak brusírnu z roku 1895, dodnes poháněnou vodní turbínou. Horko vás polije v blízkosti dvou pecí, úžas přepadne při pohledu na um současné generace harrachovských sklářů.

Lahodné pivo

Teprve pak přichází ten správný čas na ochutnávku místního piva. Je zdravé, kvasnicové a nefi ltrované, vaří se třikrát týdně ve třech variantách – osmistupňové huťské, dvanáctistupňový Františkův Ležák, který určitě vznikl na počest pana majitele Novosada, a třináctistupňový tmavý Čerťák, jenž je jistojistě věnován známé harrachovské hoře.

Jedno pivo gratis

Nabídka firmy Novosad a syn ale ještě není zdaleka u konce. V muzeu čeká největší sbírka skla na českém území, jež připomene i ty nejzajímavější kousky z éry hrabat Harrachů.

Pokud zatoužíte po skleněném dárku, můžete navštívit hned dvě prodejny skla. Jedna z nich je dokonce samoobslužná. Rozhodnete-li se utratit pět set korun, pokladní z této sumy odečte výši vstupného za exkurzi ve sklárně. Dospělí za prohlídku provozu v délce pětačtyřiceti minut zaplatí šedesát korun, v nichž je i jedno pivo gratis.

Děti na kvasnicový mok nárok nemají, vstupenka pro ně totiž stojí pouhou desetikorunu. Nedivme se, že sklárna Novosad a syn, jež nabízí i lůžka v ubytovně, je nejnavštěvovanější památkou široko daleko. Ochutnejte lahodné kvasnicové pivo v harrachovské sklárně. (Deník)


Na prázdnej ploche bývalého michalovského pivovaru by malo stáť do konca roka moderné nákupné centrum s názvom Zemplín Market Michalovce. Nákupné stredisko vyrastie na ploche viac ako 7,5-tisíc m2. Otvoriť by ho mali v novembri 2007. Výstavbu zabezpečuje spoločnosť Minag, a. s. V stredisku bude priestor pre 50 predajní s rôznym sortimentom a v jeho okolí parkovacia plocha pre 300 áut.

Spoločnosť Spiller Farmer, s. r. o., ktorá sa zaoberá prenájmom nehnuteľností, v týchto dňoch oslovuje viaceré podnikateľské subjekty v regióne Zemplína, ktoré by mohli po dokončení centra v nákupnom stredisku pôsobiť.

Prázdna plocha v centre mesta tak po viac ako štyroch rokoch opäť ožije. Michalovský pivovar sa v roku 1999 dostal do konkurzu. Kúpila ho košická akciová spoločnosť Minag. Pivovar nebol konkurencieschopný ani na domácom trhu a hoci sa noví majitelia snažili o jeho reprofiláciu, zahraniční investori o investíciu prejavili iba minimálny záujem. Spoločnosť sa preto rozhodla v roku 2002 budovy vo vyše trojhektárovom areáli zlikvidovať. Búracie práce boli tak definitívnou bodkou za takmer 140-ročnou existenciou michalovského pivovaru. Z pôvodných stavieb tu zostala iba dvojposchodová budova v blízkosti cesty, v ktorej bude zdravotné stredisko.

Podľa predstaviteľa firmy Martina Magulu bude v priestoroch nákupného centra doplnkový sortiment už vedľa stojaceho Kauflandu. Nové centrum by malo vytvoriť pracovné príležitosti pre približne sto ľudí. Pôjde o jednoposchodovú budovu. Na prízemí bude priestor pre 24 obchodných jednotiek - predajní a na 1.poschodí pre dvadsaťšesť. (Korzár)


Od 2. apríla 2007 sa môžu spotrebitelia na celom Slovensku stretnúť s novou tvárou piva TOPVAR. Nové logo, etiketa, fľaša, plechovka či prepravka sú súčasťou procesu znovuuvedenia značky na slovenskom trhu. Plánovaná je reklamná kampaň, ktorej súčasťou sú billboardy, printové reklamy, TV spoty a BTL aktivity. Pivovary Topvar, a. s., veria, že značka Topvar má potenciál stať sa najobľúbenejšou značkou na slovenskom trhu.

Pivo Topvar prichádza na trh s novým vzhľadom. Od apríla sa môžu spotrebitelia v obchodoch stretnúť s novým logom piva, s novými fľašami, prepravkami i plechovkami. Tento deň je zároveň štartom reklamnej kampane, ktorá sa zameriava na znovu uvedenie piva Topvar - obľúbeného v jeho domácom regióne, ako aj na celom slovenskom trhu. Ide o prvú veľkú marketingovú ofenzívu od vytvorenia spoločnosti Pivovary Topvar, a. s., 1. januára 2007.

Ústredným mottom uvádzacej kampane je – "To podstatné je vo vnútri". Podstata kampane je v jej jednoduchosti. Nehovorí o tom, čo je pre nás dobré, ale skôr nás pozýva objaviť samotný Topvar. Prvá časť kampane prezentuje pivo Topvar v jeho novom šate. Ďalšia časť prvej "reklamnej vlny" príde s majstrovstvami sveta v hokeji koncom apríla v Moskve, keďže Topvar je oficiálnym partnerom slovenskej hokejovej reprezentácie.

Pivo Topvar bude na trhu v nových fľašiach, ktoré už používa spoločnosť pre značku Šariš. Výhodou týchto fliaš je, že sú zhruba o 20 % ľahšie ako NRW fľaše, pritom sú ale pevnejšie a odolnejšie voči rozbitiu. Zmena šatu značky Topvar podporuje filozofiu, že obal musí odrážať a podporovať kvalitu produktu, ako aj charakteristiky a hodnoty, ktoré ponúka spotrebiteľovi. Nové logo Topvar, ktoré na jednej strane odráža tradičné pivné prvky a na strane druhej zmodernizovaný, viac dynamický dizajn, predstavuje správnu rovnováhu tradičnosti a modernosti. TOPVAR zostáva originál slovenským pivom, ktoré sa pripravuje podľa pôvodnej receptúry v troch variantoch (Topvar 12% Premium, Topvar 10% Tradičné a Topvar Tmavý).

"Spoločnosť Pivovary Topvar, a. s., je síce formálne mladá, ale naše značky majú na Slovensku dlhú tradíciu," hovorí Olimpia Osinska, riaditeľka marketingu spoločnosti Pivovary Topvar, a. s. "Táto tradícia a vysoko kvalitné produkty sú základom budovania značiek. Veríme, že so skúsenosťami a znalosťami SABMiller sme schopní portfólio našich pivných značiek úspešne rozvíjať. Topvar nie je prvá značka využívajúca medzinárodné skúsenosti SABMiller, ale je to pre nás na Slovensku značka veľmi dôležitá. V rámci etapy znovuuvedenia dávame novú tvár skvelému produktu. V ďalšej fáze budeme budovať imidž značky atraktívny pre našich spotrebiteľov." (TASR)


«« « Strana 1001 z 1070 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI