Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info

Pivovar Ostravar se vrací k další ze svých tradic. Na přelomu března a dubna se chystá štamgastům v hospodách a restauracích nabídnout speciální nefiltrovaný a nepasterizovaný Ostravar 11. Naposledy vařil Ostravar Velikonoční pivo v šedesátých letech minulého století.

Pokračujeme v naší filozofii ještě více Ostravar přiblížit lidem a navazujeme na skvělé tradice, kterými se může tento nejstarší pivovar v Moravskoslezském kraji pochlubit,“ říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter.

V minulosti bylo například běžné, že Ostravar kromě světlých piv vařil i piva tmavá či speciální uvařená k nějaké příležitosti, například na Velikonoce nebo Vánoce. Ke všem těmto tradicím se Ostravar nyní pod Richterovým vedením postupně vrací. V loňském roce uvařil ostravský pivovar po letech opět tmavé pivo - černou Barboru - a nyní nabídne lidem o Velikonočních svátcích pivo uvařené pouze pro tuto příležitost.

Dlouho jsme zvažovali, jaký charakter by naše Velikonoční pivo mělo mít. Východiskem pro nás bylo, že Velikonoce jsou mj. oslavou příchodu jara a sepjetí člověka s přírodou,“ vysvětluje vrchní sládek ostravského pivovaru Roman Richter. „Proto jsme si řekli, že našim spotřebitelům na Velikonoce chceme nabídnout pivo v té nejpřírodnější formě. To znamená nefiltrované a nepasterizované.

Ostravar se pro tento typ piva rozhodl ještě z jednoho praktického důvodu. „Nefiltrované a nepasterizované pivo je přímo ideální při nebo po jídle, protože se po něm lépe tráví. A jak známo o Velikonocích nás láká spousta dobrot a specialit,“ směje se vrchní sládek.

Receptura nefiltrovaného a nepasterizovaného Ostravaru 11 bude vycházet z léty prověřené ostravarské receptury. „Bude mít tradičně plnější tělo, výraznou chmelovou chuť a silnější říz. Bude také obsahovat všechny přírodní látky, zejména vysoký obsah vitamínů B, sacharidy i kvasinky,“ prozrazuje Roman Richter.

Lidé podle vrchního sládka poznají Velikonoční Ostravar 11 už na první pohled. „Od našich výčepních piv nebo ležáků se bude lišit, protože díky vysokému množství přírodních látek bude Velikonoční pivo mírně zakalené a hutnější,“ upozorňuje Roman Richter.

S distribucí piva Velikonoční Ostravar 11 začne ostravský pivovar těsně před Velikonocemi. Pivo bude na čepu pouze jeden týden a pouze v Moravskoslezském kraji. S distribucí do obchodních řetězců Ostravar nepočítá, protože by zde nebylo možné zajistit potřebnou čerstvost piva.


Předběžné neauditované výsledky společnosti Pivovary Lobkowicz Group, a.s. za rok 2014 potvrzují solidní růst v oblasti hospodaření. Celkové tržby vzrostly o 3,2 % na 1 195,7 milionu Kč, z toho tvořily tržby z prodeje piva 1 126,2 milionu Kč, což představuje meziroční nárůst o 4,7 %.

Tržby z exportu piva činily 239 milionů Kč, o 20,6 % meziročně více. Objem prodaného piva vzrostl o 4,7 % meziročně na 894 tisíc hektolitrů. Ostatní tržby, které zahrnují tržby z prodeje sladu, nealkoholických nápojů a destilátů činily 69,5 milionu Kč a poklesly o 16,5 % oproti roku 2013. Pokles prodeje destilátů je řízený a plánovaný díky nově zavedeným opatřením (kauce) uvaleným na výrobce, který vedl k rozhodnutí společnosti opustit zcela tento segment. Vnitropodnikové prodeje sladů vyrobených v Moravamaltu se zvýšily po odstavení sladovny v Protivíně. Výsledkem bylo snížení tržeb z prodeje sladu na konsolidované bázi.

Zdeněk Radil, předseda představenstva a generální ředitel, řekl k výsledkům: „Rok 2014 byl velmi zajímavý a plný výzev pro celou skupinu – úspěšně jsme dokončili primární nabídku akcií na pražské burze a získali řadu nových akcionářů. Cena akcie dosáhla od uvedení na trh koncem května loňského roku do 10. března 2015 zhodnocení přes 16 %, což věřím, že akcionáři kladně oceňují. Všem pivním znalcům jsme prezentovali naši schopnost rozvíjet nabídku piv uváděním nových výrobků v rámci již tak širokého pivního portfolia. Zejména bych chtěl zmínit Flying Cloud IPA pivovaru Vysoký Chlumec, který předstihl naše očekávání ve všech směrech a získal pozitivní ohlas a ocenění milovníků piva i profesionálů.

Nepříznivé letní počasí ovlivnilo tržby v České republice, které činily v roce 2014 887 milionů Kč, což představuje mírný nárůst o 1,1 % v porovnání s rokem 2013. Tržby z exportu piva vzrostly v roce 2014 meziročně o 20,6 % a dosáhly tak výše 239 milionů Kč, což tvoří 21,2 % z celkových tržeb. Klíčovými exportními trhy v roce 2014 byly Slovensko, Německo a Polsko.

Mezi jednotlivými značkami zaznamenal dobrý výkon především prémiový ležák Lobkowicz a tradiční česká piva Klášter a Rychtář. Dobře se dařilo i novým pivům Respekt z Uherského Brodu a Matouš z Černé Hory. Vysoká poptávka pokračovala i po pivních specialitách, kde velký ohlas zaznamenala novinka IPA Flying Cloud z Pivovaru Vysoký Chlumec.

V prosinci 2014 dokončila PLG akvizici zbývajícího 30% podílu v pivovaru Rychtář, kde měla 70 % a v současnosti vlastní pivovar ze sta procent. Co se týče nových akvizičních příležitostí, tyto jsou úzce monitorovány a vyhodnocovány případ od případu s cílem jejich integrace do centrálně řízené skupiny.

30. července 2014 oznámila PLG, že byla zahájena finanční, technická, environmentální a právní prověrka (due diligence) emitenta, kterou provádí potenciální zájemce o koupi podílu – fond spravovaný společností Enterprise Investors. Podle emitentových informací má potenciální zájemce časově omezenou exkluzivitu k jednání s akcionáři. Do doby vydání této zprávy nebylo jisté, zda bude transakce realizována a zda dojde ke změně v akcionářské struktuře emitenta.

Pro tento rok se soustředíme na on-trade segment a prioritou zůstává i export. I nadále posilujeme naše exportní snahy, které těží z vysokého renomé českého piva v cizině a to nejen v Evropě. Chceme dále překvapit naše zákazníky novými zajímavými produkty zapadající do naší strategie vařit prvotřídní pivo. Navíc usilovně pracujeme na přípravě našeho konceptu restaurací, který bude kombinovat moderní gastronomii a širokou nabídku pivních značek. Našim cílem je otevřít první takový podnik ještě před letošní sezónou,” uzavírá Zdeněk Radil.

[Svijany] 08:16 [permalink] [reaguj]


Jde pivo a běh dohromady?

[čtvrtek, 12. březen 2015]

Letošní ročník rozsáhlé výstavy EXPO 2015, kterou bude hostit italský Milán, přiblíží návštěvníkům z celého světa českou pivní kulturu a technologii. V rámci Českého pavilonu totiž vyroste pravá česká hospoda, která nabídne originální plzeňské pivo v kombinaci s vybranými lahůdkami. Pivo bude do Milána dopravováno přímo z plzeňského pivovaru ve speciálních pivních tancích. Protože hlavní ambicí výstavy je věnovat se klíčovým otázkám udržitelného rozvoje a ukázat tradiční i inovativní postupy při výrobě potravin, představí česká hospoda svým návštěvníkům dlouholetou tradici výroby plzeňského piva. Ta těží z nových technologií, ale zároveň již více než 170 let zachovává jedinečnou a zcela originální chuť plzeňského ležáku.

Všichni návštěvníci Českého EXPO pavilonu ochutnají od května do konce října originální plzeňský ležák v nepasterované podobě, který si v této variantě lze dopřát pouze přímo v pivovarských sklepích plzeňského pivovaru, nebo při oslavách uvaření první várky. Tradiční pivo přivezou z Plzně do Milána ve speciálních chlazených pivních tancích, ze kterých se bude na místě čepovat. Česká hospoda přiblíží na EXPU i technologii výroby piva nebo zajímavá a zároveň stará pivovarská řemesla. Hlavním cílem je představení plzeňské pivovarské atmosféry a chuti zlatavého moku a kvality českých surovin konzumentům z celého světa.

Plzeňské pivo je národní ikonou české potravinářské produkce, takže v Českém EXPO pavilonu nesmí chybět,“ říká generální komisař Českého EXPO Pavilonu Jiří F. Potužník. „Lidé v České republice pivo milují a je pro ně součástí české kultury, gastronomie a hospodářství, což chceme přiblížit i ostatním národům z celého světa,“ doplňuje Potužník.

Hospoda Pilsner Urquell pomůže Českému pavilonu v prezentaci tuzemska jako země s bohatou tradicí v oblasti zemědělské i potravinářské výroby a současně jako země, která je ve specifických oborech světovou jedničkou. Chce mimo jiné prezentovat tuzemské zkušenosti a inovace v péči o vodní zdroje a jejich využívání nebo výsledky výzkumu vědeckých ústavů při výrobě zdravotně nezávadných potravin. Mezi ně patří právě i plzeňské pivo Pilsner Urquell, nesoucí chráněné zeměpisné označení „České pivo“ udělené Evropskou unií díky vysoké kvalitě, dodržování tradičních postupů a výhradnímu využití surovin českých prvovýrobců. Jeho cílem je chránit jedinečnost českého piva a předcházet vzniku napodobenin.

V české hospodě si všichni hosté mohou vychutnat věhlasný plzeňský ležák v té nejlepší kondici, správně vychlazené, krásně načepované s bílou hustou pěnou, jako v nejlepších hospodách v Čechách. Zároveň se zde dovědí, že populárním se stal díky jedinečné receptuře, pečlivě vybíraným surovinám a dovednosti plzeňských sládků.,“ vysvětluje Petr Dvořák, šéf značky Pilsner Urquell pro zahraniční trhy. Nepasterované tankové pivo spojené s vybranými českými specialitami tak na místě doplní informace o 172leté historii piva Pilsner Urquell, informace ze zákulisí práce sládků nebo představení různých stylů čepování piva.

Český pavilon pochází z dílny vizovické firmy KOMA MODULAR CONSTRUCTION podle architektonického studia Chybik+Kristof Associated Architect. Jeho součástí by měl být také bazén, který symbolizuje silnou tradici v lázeňství nebo odvěkou českou touhu po moři. Na výstavě bude tento bazén nejen architektonickým, ale i funkčním prvkem, bude umístěn na nádvoří areálu českého pavilonu v blízkosti české hospody a návštěvníci se zde budou moci v letním horku koupat.

Český pavilon najdeme v bezprostřední blízkosti hlavního vchodu a budovy EXPOcentre, kudy by měly projít dvě třetiny z dvaceti milionů očekávaných návštěvníků.


Money, money, money

[středa, 11. březen 2015]
[Znojmo] 08:59 [permalink] [reaguj]Pivo v petce je jako bordeaux v krabici

[úterý, 10. březen 2015]

«« « Strana 511 z 1078 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI