Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary Braumeister

Slavnosti piva z Klatov nezmizí

[pátek, 24. květen 2013]

Kdo nesleze vyhraje...

[pátek, 24. květen 2013]

...je hlavní myšlenkou Free jízdy Litovel, zábavného cyklo projektu Litovelským Pomoravím. Její 7. ročník startuje v sobotu 1. června od 11 hodin. Start i cíl je v pivovaru Litovel, kde odpoledne proběhne vyhlášení vítězů všech kategorií.

Free jízda Litovel potěší nejen cyklistické nadšence, ale i ty, kteří na kolo sednou třeba jen párkrát za rok. Nabízí výběr ze 2 tras v délce 15 a 30 km. Obě vedou Litovelským Pomoravím, takže jde o pohodovou vyjížďku v nenáročném terénu bez větších stoupáků.

Akce má přinést nejen sportovní zážitek, ale současně upozornit na nebezpečí konzumace alkoholu při jízdě na kole. Určitě nejde o rekordy, ale příjemný relax v sedle“ říká Lumír Hyneček z pivovaru Litovel, který je donátorem projektu od jeho vzniku a dodává: „Zastáváme zodpovědný přístup při konzumaci piva, a s tím souvisí i rozšíření naší nabídky nealkoholického piva o další novinku, ochucené Litovel Pomelo Free. Konzumenti se na něho mohou těšit právě začátkem června.

Účastníky čeká řada zábavných úkolů přímo na trase, ale i pivní nealko doping a cyklo výzvy pro ty, kteří už mají hodně našlapáno. V cíli pak exhibice světového šampiona v biketrialu Josefa Dresslera, Aquazorning&Bumper ball i příjemné posezení s občerstvením v areálu pivovaru.

Vítězové se mohou těšit na hodnotné ceny, startovné je zdarma.Německo se obává o pivo

[pátek, 24. květen 2013]

Novou vizuální identitu svých plechovek postupně představuje značka piv Zlatopramen, která patří do portfolia společnosti HEINEKEN Česká republika. Důvod tohoto kroku je nasnadě: moderní značka cílí na aktivní spotřebitele ve věku od osmnácti do třiceti let, kteří mají rádi novinky a změny. Právě jim podle průzkumů balení piva v plechovkách připadá atraktivnější než ve skleněných lahvích nebo Maxilahvích ze speciálního plastu.

V případě designu plechovek jsme se rozhodli, že jako první na trhu zvolíme velmi progresivní cestu. Obliba tohoto typu balení totiž rapidně vzrůstá u konzumentů ve věku od 18 do 29 let, kdy téměř každý druhý označuje plechovku jako nejvíce atraktivní obal. Věříme, že atraktivním obalem oslovíme více potenciálních spotřebitelů,“ komentuje důvody změn manažerka značky Zlatopramen Lenka Kroupová.

Preference spotřebitelů se vyvíjejí a podle posledního průzkumu agentury SPECTRA upřednostňuje již třetina spotřebitelů ve věku od osmnácti do třiceti let plechovky před skleněnými lahvemi. Jako hlavní důvod svých preferencí pak spotřebitelé uvádějí, že plechový obal je pro ně vzhledově atraktivní, je moderní a praktický.

Jako první se v únoru představily plechovky nového produktu, nealkoholického piva Zlatopramen N•A. V květnu přišla na trh další novinka v plechu, Zlatopramen Radler N•A Grapefruit. V červenci se mohou spotřebitelé těšit na již známé produkty také v novém obalu: Zlatopramen Radler Citrón, Zlatopramen Radler Pomeranč se zázvorem a Zlatopramen 11°. Řadu designových plechovek v srpnu doplní poslední z nich, Zlatopramen Radler Grapefruit.

Na všech druzích plechovek je logo Zlatopramen umístěno v jejich dolní třetině, což umocňuje sjednocený vzhled nových obalů. Ve spodní části pod logem spotřebitel najde popis produktu – v případě Zlatopramen Radlerů název příchuti, u Zlatopramenu N•A označení nealko světlé a u Zlatopramenu 11° podpis Petra Hauskrechta, vrchního sládka pivovaru ve Velkém Březně. Vlastní název produktu je na všech plechovkách umístěn vertikálně. Celkově je design plechovek barevně velmi výrazný, u ochucených piv graficky znázorňuje příslušné ovoce, u ostatních piv chmelové šišky.


Ideální osvěžení pro každého – to je nealkoholický Radler, který už v první polovině května obohatí český pivní trh. Zlatopramen představuje nový Radler N◦A Grep, který je určen všem, kdo si chtějí užít jeho o stupeň lepší chuť a osvěžení bez omezení, ať už například při řízení automobilu či sportu.

Rodina značky Zlatopramen je opět bohatší – zavedením nového produktu do svého portfolia tak reaguje i na oblibu pivních mixů v uplynulých dvou letech. Novinkou chce výrobce vyjít vstříc i těm, kteří alkohol nemohou nebo nechtějí konzumovat ani v takovém množství, jaké obsahují letní Zlatopramen Radlery (do 2%).

Produkt nabízí o stupeň lepší chuť přírodního grepu, tentokrát s benefitem nového nealkoholického piva Zlatopramen N◦A. Díky němu si N◦A Grep zachovává typickou jemnou pivní hořkost a skvělou pitelnost. Příchuť grepu jsme zvolili, protože ji podle průzkumů agentury AC Nielsen spotřebitelé u pivních mixů preferují. Produkt je opět slazen výhradně přírodními cukry - fruktózou,“ říká junior brand manažerka Kristina Benkovičová.

Zlatopramen Radler N◦A Grep se na trhu objeví v květnu. Prodávat se bude výhradně v půllitrových plechovkách. Na novinku budou upozorňovat reklamní upoutávky v místech prodeje i gastronomických zařízeních a ochutnávky přímo v prodejnách. Doporučená maloobchodní cena produktu je 14,90 Kč. K dostání bude v obchodní síti i gastronomických provozovnách.


Společnost HEINEKEN Česká republika se jako první mezi výrobci piva v Čechách zapojila do projektu Vím, co jím a piju. Od 1. června tak logo kvality „Vím, co piju“, ponese letos představené nealkoholické pivo Zlatopramen N◦A a to na všech obalech.

Společnost HEINEKEN dlouhodobě vyrábí vysoce kvalitní výrobky a získání mezinárodní značky Choices, která je v Čechách reprezentována označením „Vím, co piju“, je toho důkazem. Je jí možné udělit pouze nealkoholickým nápojům, a tak ho prozatím ponese jen Zlatopramen N◦A.

K získání známky kvality musel Zlatopramen splnit množství náročných kritérií, testovaných v nezávislé laboratoři. Pro nápoje, které se chtějí o logo Vím, co piju ucházet, například platí, že nesmějí obsahovat více jak 20 mg sodíku na 100 ml či více než 1,1 gramu nasycených mastných kyselin na 100g výrobku.

Naše pivo je vyráběné z nejkvalitnějších surovin a podle původních receptur. Je pro nás důležité, abychom to našim spotřebitelům dokázali představit a vysvětlit,“ říká Jiří Hauptmann, Head of Corporate Relations and Public Affairs, HEINEKEN Česká republika, a.s.

Logo Vím, co jím (pro nápoje Vím, co piju) uděluje obecně prospěšná společnost Vím, co jím a piju. Ta v České republice působí od roku 2010. Každá potravina, která se uchází o udělení loga, musí projít odborným hodnocením a současně musí vyhovět daným kritériím. Ta stanovuje Mezinárodní vědecká rada při Choices International Foundation. Rada reviduje kritéria každé dva roky. Česká iniciativa Vím, co jím a piju je smluvním partnerem globální iniciativy The Choices International Foundation. Program Choices vznikl v roce 2007 z podnětu Světové zdravotnické organizace a Organizace OSN pro výživu a zemědělství.


Radler už není

[čtvrtek, 23. květen 2013]


V čísle 5-2013 časopisu dTest pod titulkem „Plesnivý ječmen kazí pivo“ byl mimo jiné uveden i výrobek našeho pivovaru Vyškovské pivo Tmavý Džbán s údajně vysokým obsahem mykotoxinů. Článek je dle vyjádření vydavatele založen na analýzách laboratoře, jejíž jméno odmítá vydavatel prozradit. Akreditovaná a mezinárodně uznávaná laboratoř Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. v Brně však kontrolním testem prokázala, že skutečný obsah mykotoxinů je nepatrný.

Výsledek zveřejněný v daném čísle časopisu dTest a poté převzatý v řadě dalších médií informoval o výrazné zátěži lidského organizmu způsobené mykotoxiny obsaženými v některých pivech. Celkem bylo testováno 54 značek na mykotoxiny (konkrétně na Deoxynivalenol a Deoxynivalenol-3-glukosid). Jedním z testovaných piv bylo i tmavé pivo vyráběné naší společností CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY, a.s. s názvem Vyškovské pivo - TMAVÝ DŽBÁN šarže s datem spotřeby dne 2. 4. 2013.

Obsah citovaných látek v pivu se běžně nezkoumá a není ani žádným způsobem limitován. V souvislosti s nařčením dTest by veřejnosti neměla ujít ani reakce Státního zdravotního ústavu ze dne 15. května 2013, jejíž závěr zní cituji „Prostou otázkou pro běžného smrtelníka zůstává, co se mu po vypití takového piva stalo nebo stane. Odpověď zní, že podle stávajících znalostí nic.“ Celý text vyjádření je dostupný na www.szu.cz).

Na základě nařčení dTest jsme i přes výše uvedené stanovisko Státního zdravotního ústavu ihned zadali provedení kontrolní analýzy stejné šarže našeho piva u akreditované a mezinárodně uznávané laboratoře Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. v Brně. Jak dokládá přiložený Protokol o zkoušce č.265/13, jsou výsledky provedené analýzy v příkrém rozporu se zveřejněnými informacemi. Protokol je rovněž k dispozici na www.pivovyskov.cz.

dTest uvádí u látky Deoxynivalenol (DON) naměřený obsah 42 mikrogramů / litr – ve skutečnosti však kontrolní analýza prokázala obsah jen 4,82 mikrogramů / litr, tedy téměř 9x nižší koncentraci! U látky Deoxynivalenol-3-glukosid (D3G) uvádí dTest obsah 99 mikrogramů / litr, kontrolní analýza však prokázala obsah pouhých 2,92 mikrogramů / litr, tedy téměř 34 x méně!

Užijeme-li stejný vzorec pro tolerovatelné denní množství jako použil časopis dTest (ačkoliv použitý vzorec nemá opodstatnění v žádné normě), pak našeho piva může spotřebitel vypít 7,8 litrů denně, tedy více jak 15,5 velkých piv za den! Což je samozřejmě s ohledem na obsah alkoholu v pivu kritická dávka z úplně jiných důvodů.

Upozorňujeme, že kontrolní analýza byla provedena s naprosto shodným pivem shodné šarže, tedy z identické várky, jako pivo testované časopisem dTest. Stejná šarže byla společně se všemi výrobky našeho pivovaru rovněž testována na celkovou zdravotní nezávadnost další akreditovanou laboratoří Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. v Praze. Na základě analýzy Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. v Praze bylo rovněž prokázáno, že všechny sledované veličiny jsou hluboko pod hranicí přípustné tolerance. Protokol o výsledcích analýzy je k dispozici na www.pivovyskov.cz).

Další nepravdivou a velmi podstatnou informací uveřejněnou v časopise dTest je srovnání našeho výrobku Vyškovské pivo Tmavý Džbán s historickými výsledky analýz pro tmavé pivo Havran vyráběné společností Jihomoravské pivovary a.s. Tyto dva výrobky mají odlišnou recepturu, značku i výrobce a jejich srovnání je zcela neopodstatněné.

Jak bylo popsáno i v článku časopisu dTest, mykotoxiny se do piva dostávají z obilí, resp. ze sladu. Pivovar Vyškov odebírá slad pouze od renomovaných českých dodavatelů. Slad používaný při výrobě našich piv tradičním způsobem podléhá přísné hygienické kontrole. Všichni naši dodavatelé sladu nám v reakci na článek dTest opakovaně poskytli analýzy jejich zboží, které prokazují, že slad je prvotřídní kvality a obsah mykotoxinů je na hranici detekovatelnosti.

Naše společnost je negativní kampaní způsobenou nepravdivými informacemi zveřejněnými časopisem dTest silně poškozena. Proto již právní zástupci naší společnosti připravují v této souvislosti trestní oznámení, dalším krokem bude požadavek na náhradu způsobené škody a poskytnutí satisfakce.

Ing. Miloš Hrabák

CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY, a.s.


Pivo Radegast si dlouhodobě udržuje pozici nejoblíbenějšího piva na Moravě a ve Slezsku. Má nejvěrnější spotřebitele na českém trhu a vysokou vnímanou kvalitu*. Dvojnásobná investice do podpory značky nově přináší spotřebiteli nejen proměnu designu obalů Radegastu, materiálů pro hospody a prezentačních materiálů pro venkovní akce. Radegast se také objevuje v televizi s novým spotem, je partnerem hokejové extraligy, Baníku Ostrava a významných akcí. Radegast, pivo pro pravé chlapy, se svou charakteristickou hořkostí, je tak připraveno uspokojit očekávání spotřebitelů i za hranicemi Moravy.

Zvýšení investic do značky vysvětlil marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie: „Radegast je doma na Moravě a má tady nesmírně vysokou loajalitu svých fanoušků. Jeho charakteristická hořkost a zacílení na správné chlapy má velký potenciál. Proto jsme se rozhodli ještě více tuto značku podpořit a umožnit i spotřebitelům v dalších regionech ČR, aby si Radegast vychutnali. Věřím, že to pro obyvatele domácího regionu bude důvod k náležité hrdosti.

Ostatní investice do značky již mají viditelné výsledky. Inovací prošlo logo Radegastu i celé portfolio obalů, které je představováno masivní kampaní. Nový moderní design míří formou nových POS materiálů do hospod. S novou identitou Radegastu se lidé potkají i na akcích či v místech prodeje piva.

Obliba piva Radegast v domácím regionu je pro společnost velice důležitá. „Jsme partnerem nejen hokejové extraligy, ale také moravských týmů napříč soutěžemi od Zlína, přes Třinec, Vítkovice, Havířov po Olomouc. Radegast je také oficiálním pivem Baníku Ostrava a unikátní industriální památky Dolní oblast Vítkovice. V letošním roce se vrátí na Colours Of Ostrava a bude i u Masters of Rock. Léto vyvrcholí tradičně Radegast dnem, který loni navštívilo více jak 30 tis. lidí,“ přiblížil nejdůležitější aktivity Radegastu marketingový manažer značky Karel Kraus a dodává, že Radegast je aktivní také v digitálních médiích: „Profil na Facebooku má přes 45 tis. fanoušků, před pár dny jsme rozběhli i Twitter. Pozitivní ohlas mají webové stránky, které prošly také výraznou změnou.

V listopadu 2012 se stal Radegast partnerem hokejové extraligy. V této souvislosti plánuje otevření tematických hokejových hospod po celé ČR. Před pár měsíci byla otevřena třetí Radegastovna, po Olomouci a Frenštátě tentokrát v Praze. Aktuálně doprovází Radegast na turné nejoblíbenější českou kapelu Kabát.

* Zdroj dat: kontinuální výzkum TNS AISA 2010-2012


Dvacátý první ročník pivní slavnosti Den Kozla, která se koná 8. června, přinese kromě dobré zábavy i pivní specialitu – Nefiltrovaný ležák. Nefiltrovaný ležák bude k dostání nejen na Dni Kozla, ale následně také po dobu jednoho měsíce ve všech Kozlovnách a vybraných restauracích.

Tradiční slavnost pivovaru Den Kozla ve Velkých Popovicích letos překvapí návštěvníky několika lákadly. Jedním z nich bude pivní specialita Nefiltrovaný ležák. Stejně jako v minulých létech připravili popovičtí sládci jedinečnou pivní delikatesu. Tento rok zvítězil nefiltrovaný ležák, který se vyznačuje plnou chutí a jemnou hořkostí. K dostání bude mimo slavnosti také ve všech Kozlovnách a ve vybraných 200 provozovnách po celé České republice po dobu jednoho měsíce jako odměna pro všechny příznivce Kozla. „Nefiltrovaný ležák od Kozla je charakteristický vyšší přítomností pivovarských kvasinek a dalších přírodních látek, které dodávají pivu plnější chuť.“ říká obchodní sládek Velkopopovického Kozla Vojtěch Homolka. Pivo se stáčí v pivovaru přímo z ležáckých tanků bez dalších úprav, proto vyžaduje mimořádnou péči mistra výčepního.

Slavnostní naražení Nefiltrovaného ležáku proběhne na Dni Kozla 8. června v 11 hodin.

Přijďte se odměnit za celoroční poctivou práci oroseným Kozlem!

Pro ty, kteří se do Popovic nedostanou, bude nefiltrovaný ležák od Kozla připraven ve všech Kozlovnách a ve vybraných restauracích do vyprodání zásob.

Najdi si svou restauraci s nefiltrovaným ležákem Kozla na: www.kozel.cz/nefiltrovanylezak[Svijany] 07:22 [permalink] [reaguj]«« « Strana 523 z 945 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945

Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI