Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info


Ján Pokrievka a Domovaričská pivománia?

[pondělí, 14. říjen 2013]

Pivo na Náplavce: pivo a davy u Vltavy

[čtvrtek, 10. říjen 2013]

Legendární hospoda Doga přichází v novém akademickém roce se zcela originálním a „excelentním“ konceptem

Legendární hospoda Doga se oficiálně představila ve zcela nové, netradiční podobě. Koncept značky piva Excelent od Gambrinusu spojuje atmosféru syrové industriální architektury se streetartovým městským uměním. Takový je i Excelent Urban Pub Doga v Olomouci, druhá restaurace tohoto konceptu v ČR.

Excelent je moderní české pivo pro dynamické lidi, které se během jednoho roku stalo součástí urban scény a kultury. Značka se snaží podporovat unikátní projekty a sama zajímavé koncepty vytvářet. Excelent představuje fenomén pop-up klubů či velkoformátového street art umění. Tato značka přináší i unikátní pohled na klasickou hospodu: svěží prostor spojující syrovost a současné streetartové umění.

Excelent Urban Pub představuje nový typ městské hospody a posiluje vnímání značky piva Excelent jako piva současné generace. Tvar písmene X, který odkazuje na název značky Excelent, prostupuje celým interiérem, včetně kovového nábytku či grafické výzdoby stěn. Atraktivní jsou bezesporu i barové židle, vyrobené z pivních sudů, nebo svítidla z pivních láhví. Streetartové umění najdete nejen na nástěnných obrazech, ale i na každém stole s unikátním motivem. První hospoda tohoto konceptu byla otevřena v Praze, druhá nyní v Olomouci.

Olomoucká Doga je úžasné místo, které rezonuje s životem dnešních vysokoškoláků,“ říká marketingový manažer značky Gambrinus Miroslav Peichl, a pokračuje: „Kromě atmosféry a designu, dodává náš Excelent tomuto místu i tu správnou chuť. Vaříme skvělé pivo, vždyť je to vítěz soutěže České Pivo 2013 v kategorii 11stupňových piv, a tak se snažíme dělat i všechno ostatní na té nejlepší úrovni, včetně nové generace hospod - Excelent urban pubů“.

Excelent se zde čepuje přímo z pivních tanků, které jsou jako dominanta nepřehlédnutelně umístěny u vstupu do restaurace. Při přípravě tohoto piva využívají plzeňští sládci unikátní postup trojitého chmelení. Třetí chmelení se provádí po skončení vaření, kdy mladina začíná chladnout. Excelent si proto zachovává velké množství voňavých chmelových látek a vyniká plnou chutí a svěžím chmelovým aroma. Pivo bylo poprvé uvařeno v Plzni roku 2008.

Koncept značky Excelent se mi ihned zalíbil a byl jsem jednoznačně přesvědčen, že je ideální pro prostory, které jsou v areálu vysokoškolských kolejí. A když k tomu přidáte vynikající tankové pivo, pak je to dobrá volba,“ říká Milan Gavor za Excelent Urban Pub Doga a dodává: „Ohlasy na nový interiér jsou jednoznačně pozitivní. Hosté jsou příjemně překvapeni rozsahem změn.

Kapacita pubu je 120 míst, navíc je k dispozici dalších 35 míst v salonku a plánovaných 120 míst na venkovní zahrádce. Otevřeno je denně do 24.00. V nabídce nebude chybět klasické jídlo vysokoškoláků, kterým je smažený sýr nebo pizza. Dále si zde budete moci pochutnat na uzených žebrech, hamburgerech, zeleninových salátech, grilovaném masu a na opravdové místní specialitě – pořádném steaku.

Excelent Urban Pub Doga, jeho atmosféra, nabídka výborného piva a jídla je atraktivním místem pro setkávání, pořádání koncertů mladých nadějných skupin, klubové večírky nebo pořádání house party. Již při slavnostním otevření vystoupila skupina Dead Pope´s Company, která hraje, jak sama tvrdí, high class rock´n´roll. Hosté si také odnesli atraktivní suvenýry v podobě originálních grafických tisků streetartového umění, které zdobí i interiér pubu Doga.Holba Premium zvítězila nad ležáky věhlasných světových značek a z největšího světového festivalu Beer and whisky si odváží zlatou medaili. Již podruhé v historii se stává světovým šampionem mezi ležáky. Vítězství jí přinesla především vyvážená plná chuť, výborný říz , harmonický dojem po napití a prvotřídní kvalita.

Jen stěží by někdo z degustátorů dokázal ukázat na mapě místo, kde se rodí Ryzí pivo z hor. Jeho přednosti však dokázali poznat zcela spolehlivě a Holbu Premium přesvědčivě označili jako vítěze. „Držet primát v prestižní kategorii ležáků a to na světové úrovni je pro nás obrovský úspěch. Poprvé jsme v této soutěži zvítězili už před 4 lety a letos prvenství dokázali obhájit,“ komentuje úspěch ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka a upozorňuje na přednosti hanušovického piva. Do jeho kvality s promítají nejen prvotřídní český chmel a slad i horská voda, kterou pivovar čerpá z vlastních hloubkových vrtů, ale také tradiční způsob výroby. Hanušovičtí pivovarníci dávají pivu čas vyzrát a vzít si ze sladu a chmele to nejlepší. To se odráží do jeho charakteristiky, kam patří i vysoká pitelnost. Laicky by se dala označit jako „lehkost pití“, tzn. že každý doušek vybízí k dalšímu napití. „Zásada je na pivo nespěchat a ta se dnes bohužel často nedodržuje, protože čas jsou peníze. U nás například ležák zraje dva měsíce, to je pro nás zákon“ vysvětluje výkonný ředitel Vladimír Zíka. Holba kvasí na otevřené spilce, která je symbolem tradiční výroby piva a pozvolně dozrává v ležáckých sklepích. Její prokvašení lze díky tradičním postupům lépe řídit a výsledkem je pivo s vyšším obsahem zbytkového extraktu a typickou plnou chutí, které není zapotřebí dobarvovat, dosycovat ani jinak chemicky upravovat a vylepšovat.

Ležáku Holba Premium se ročně vyrobí do 40 tisíc hl, což je zhruba deset procent celkové produkce. Na trhu je k dispozici i lahvích i jako sudové pivo v gastro zařízeních.

Stockholmský festival patří mezi čtyři největší přehlídky piva na světě a ve Švédsku se koná od roku 1992.

Pravidelně se na něm prezentuje až 600 druhů piv světoznámých značek. Piva jsou rozdělena do více než dvou desítek kategorií, ve kterých jednotlivé vzorky hodnotí světoví odborníci z oboru pivovarnictví.

Pivo z Poličky nejvíce chutnalo degustátorům z První pivní extraligy. 7. října 2013 proběhlo v První Pivní Tramwayi druhé semifinále čtvrtého ročníku anonymní degustační soutěže První pivní extraligy (PPE) a jsou tedy známi všichni finalisté. Hlavním cílem PPE je každoročně otestovat podle předem daných, objektivních pravidel všechny české ležáky, dostupné v běžné obchodní síti. Degustace proběhla jako vždy veřejně a na korektnost jejího průběhu dohlíželi zástupci některých zúčastněných pivovarů.

V rámci druhého semifinále se degustovaly vzorky piv, které postoupily ze základních kol v průběhu roku: Záviš Polička, Krušovice 12, Březňák Světlý ležák, Louny Premium, Klášter Premium, Svijanský Rytíř, Dačický ležák, Otavský Zlatý, Chotěboř Premium, Březňák Vyškov. Z nich pět nejlepších postoupilo do finále.

Jako v každém z dosavadních ročníků se do finále dostal Svijanský Rytíř. Postoupil také loňský vítěz z Krušovic, který se ve finále utká s dalšími dvěma zástupci ze skupiny Heineken, Březňákem z Velkého Března a Starobrnem.

Jan Šuráň, vicepresident První pivní extraligy soudí: „Úroveň druhého semifinále byla horší, než jsme očekávali, ale piva, která postoupila, měla kvalitu vysokou. A o to větší je naše očekávání finále.“ Ladislav Jakl, president První pivní extraligy dodává: „Druhé semifinále bylo pro hodnotitele těžší než první, mnozí z nás i několikrát některé vzorky přehodnocovali. Některá piva napoprvé působila jinak, než když se trochu ohřála. Osobně jsem docela rád, že postupující tvoří mix velkých i malých pivovarů. Co se týče finále, neodvažuji se jeho výsledky vůbec hádat, čekám hodně vyrovnaný boj. Ale kdo vyhraje, ten si to určitě zaslouží, protože systém základních kol semifinále a finále vyžaduje po těch nejlepších udržovat si vysokou kvalitu po celý rok."

Výsledky druhého semifinále čtvrtého ročníku:

1) Záviš Polička

2) Březňák Světlý ležák

3-5) Svijanský Rytíř

3-5) Otavský zlatý

3-5) Krušovice 12

6) Dačický

7) Vyškov

8) Klášter

9) Louny

10) Chotěboř

Finálovou sestavu nejlepších českých ležáků po prvním a druhém semifinále tvoří piva: Kozel Premium, Bakalář Premium, Starobrno Medium, Radegast Premium, Pernštejn Světlý ležák, Záviš Polička, Březňák Světlý ležák, Svijanský Rytíř, Otavský zlatý a Krušovice 12.


Po úspěšném letním Frešfest festivalu Pivovar Chotěboř zve na svou další akci a tou jsou zabíjačkové hody. Akce naplánovaná na 19. října od 11 do 20 hodin je určena pro všechny milovníky piva Chotěboř, pivní nadšence ale i celé rodiny. Organizátoři připravili bohatý program přímo v areálu pivovaru. Hrát bude kapela MAT4, odpoledne doplní soutěže, kreativní dílna i prodej farmářských produktů.

Brány pivovaru se 19. října otevřou v pravém slova smyslu – současně s hody bude probíhat den otevřených dveří. Návštěvníci tak budou mít opět po roce možnost nakouknout chotěbořskému sládkovi přímo pod pokličku a ochutnat Chotěboř přímo u zdroje. Pro ty návštěvníky, kteří řeší problém s dopravou, organizátoři zajistili zdarma svoz. Oblíbený Chotěbus vyjede o půl jedenácté z náměstí v Havlíčkově Brodě, poté bude pendlovat mezi pivovarem a chotěbořským náměstím. Jízdní řád je zveřejněn na webových stránkách pivovaru.

V poslední době se množí zprávy o možném prodeji Pivovaru Chotěboř. „Touto cestou bychom chtěli informace o prodeji vyvrátit,“ komentuje situaci sládek Oldřich Záruba. „Pivovar Chotěboř je na trhu zavedená značka. Všude kolem je krize, ani v pivovarnictví dnes není lehká doba a navíc přichází zimní sezóna, kdy očekáváme snížení odbytu. Náš pivovar ale funguje stabilně a má velké plány do budoucna. Koneckonců přijměte 19. října naše pozvání,“ usmívá se Záruba.


«« « Strana 623 z 1078 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI