Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Ostatní pivní dění


Pivní.info


Dne 30. listopadu se koná v hotelu Agnes v Bohdanči již 6. ročník konference Český sládek. Letos pracovně nazvaný Design v pivu.

Následující měsíce budou z pohledu nejen pivovarů důležité. Proto jsem se rozhodl jim pomoci konferencí, jež je má odlišit a zlepšit komunikaci, vyjednat lepší podmínky pro spolupráci s odběrateli i dodavateli. Konference je proložena tématy o pivovarských kvasinkách a budoucím směřování českého pivovarnictví.

Plánovaný program:

- rozhovor s Ivanem Chramosilem (U Fleků) a Janem Šuráněm a Žanetou Petružálkovou z pivovaru Zlatá Kráva o pivu a jeho směřování;

- Jitka Němečková (dříve tisková mluvčí Prazdroje) - komunikace s médii;

- Jan Beneš (sládek létajícího pivovaru a marketingový specialista) - struktura marketingového plánu;

- Petr Voborský (PR texty, komunikace a spolumajitel Kbelského pivovaru) - slepé uličky, co nefunguje na sociálních sítích;

- Michal Škoda (Proud) a Jakub Wdowka (grafika Sibeeria, Proud a další top brandy) - design, etiketa, komunikace;

- Radim Pařík (profesionální vyjednavač, bývalý viceprezident Kaufland Polsko) - jednání s obchodními řetězci, prezentační dovednosti;

- Andrea Vozníková (Prezidentka asociace POPAI CE) - pivní etiketa ve světě, jaký font a barvy prodávají, pivní lahev;

- Michal Šimíček (biochemik) - pivní kvasinky

Základní informace o konferenci naleznete zde...

Konference Český sládek: Design v pivuMikrobiologové vylepšili chuť piva

[čtvrtek, 13. říjen 2022]

Reality show BeerMaster

[středa, 12. říjen 2022]

To, že český národ je národem pivařů a tuzemská piva patří k těm nejlepším na světě, ví každý. Ne náhodou se chmelovému nápoji přezdívá „tekuté zlato“. A protože je v Česku spoustu jeho milovníků a znalců, bylo na čase je vyzvat na souboj, který prověří jejich pivní a gastronomické znalosti a ukáže divákům, jak atraktivní může pivo být. Třináctidílná reality show s názvem BeerMaster Česko odstartuje už za pár dní. O tom, který z amatérských milovníků piva se dočká titulu pivního mistra pro rok 2022, rozhodne odborná porota. Soutěž probíhá ve dvou fázích. Castingovou cestu do finálové osmičky uvidíte na Mall.tv nebo www.beermaster.cz již od 12. října a samotnou soutěž o prvního českého BeerMastera také na Nova Action od 2. listopadu.

Casting na budoucího nositele titulu BeerMaster Česko probíhal od února do dubna. Přihlásilo se přes 2000 lidí, z toho dvě stovky soutěžících postoupilo do užšího výběru. Byli podrobeni zátěžovému testu vědomostních i senzorických schopností a nejlepší z nich se dostali do finálové osmičky. Tu vybrala odborná porota ve složení Aleš Dvořák, létající sládek Budějovického Budvaru a Luboš Kastner, gastronom, člen Českého gastronomického institutu a spolumajitel restaurace Červený Jelen. Prvně jmenovaný se přitom pyšní 30letou zkušeností s pivem; od vaření doma v hrnci, v minipivovarech i národním pivovaru až po degustování jako porotce na světových soutěžích. O pivu tedy ví víc než většina. „Pivo je rozmanitý, ušlechtilý, starobylý nápoj. Chci ho pozdvihnout na úroveň, která mu náleží, třeba na úroveň vína,“ říká Aleš Dvořák. Zatímco Luboš Kastner jako spolumajitel gastronomické skupiny a pražské restaurace chce pivo profesionalizovat v gastronomii a získávat mu respekt.

Vybrané finalisty čeká road trip po tuzemských craftových pivovarech, během kterého nasají především potřebné know-how a utkají se mezi sebou v celé řadě soutěží. Jak se s mnohdy nelehkými úkoly osmička odvážných popere, se dozvíte v nové reality show, ve které nejde jen o vaření piva, ale o komplexní znalost pivovarnictví a gastronomie. Je třeba ukázat přesnost párování i znalosti technologie výčepu a čepování piva. A to vše pak uplatnit v praxi. Přes psychicky i fyzicky náročné výzvy se dostane pouze trojice nejlepších do superfinále. „Divák se pak může těšit na souboj osobností, které chápou pivo v jeho komplexnosti. Rozhodně ale nehledáme štamgasta hospody, který jich zvládne 12 za večer,” říká Roman Buťa, kreativní producent pořadu.

Vítěz pivní reality show získá nejen možnost uvařit si vlastní pivo, které půjde do distribuce, ale absolvuje také nezapomenutelný výlet do Londýna a obdrží domovařičskou sadu. Kdo se stane historicky prvním českým BeerMasterem sledujte na www.mall.tv/beermaster, kde poběží první castingové díly od 12. října každou středu a od 2. listopadu budou premiérové soutěžní epizody k vidění souběžně také na Nova Action, vždy ve 22. hodin.

Trailer zde

První díl je k vidění zde

Zdroj: Tisková zpráva

Reality show BeerMasterPI podporuje nae zemdlce Reklama na PI