Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.infoV pivovaru lákali hlavně na novinku

[pondělí, 20. srpen 2012]Nové pivo si odbylo premiéru

[neděle, 19. srpen 2012]Do Nošovic zavítá v neděli 19. srpna akce fajne léto, která se střídá u významných technických památek v Moravskoslezském kraji. U pivovaru Radegast se mohou návštěvníci mimo jiné těšit na silácké vystoupení Ladi Hanzla a zasoutěžit si v chlapských disciplínách. Připraveny budou exkurze pivovarem za zvýhodněnou cenu a otevřeno bude Návštěvnické centrum. Program začíná ve 13 hod. a skončí úderem 17. hod.

V Nošovicích si budou moci návštěvnici vyzkoušet adrenalinové disciplíny, jako je lezení po pivních přepravkách či originální nošovický dřep. Při něm budou mít odvážlivci na zádech plný pivní sud. Své umění předvede také silák Láďa Hanzel. Po chlapských výkonech si mohou dát lidé zdarma zelný guláš či vychutnat moravský koláč.

Otevřena bude také prohlídková trasa pivovarem Radegast. „Pro tento výjimečný den jsme připravili zvýhodněné vstupné 40 Kč. Exkurzní trasu, která je od letošní sezóny zajímavější a umožňuje také nahlédnout do ležáckého sklepa, zakončí návštěvníci ochutnávkou piva Radegast v degustační síni nad pivovarem. Na exkurzi se můžou zájemci vydat už od 10 hod.“ řekla vedoucí Návštěvnického centra pivovaru Radegast Martina Sikorová.

Projekt fajne léto pořádá Moravskoslezský kraj. Zapojeny jsou do něj nejvýznamnější technické památky severomoravského regionu včetně pivovaru Radegast.


Les Moules v Pařížské ulici je jediným místem v Praze, kde je možné každý den vybírat z více než 100 druhů piv! Vedle stálé nabídky lahvových belgických piv každý měsíc prezentují několik čepovaných speciálů. V říjnu budou mít příznivci piva v Les Moules mimořádnou příležitost posedět u orosené sklenice čepovaného Hopusu, Kwaku nebo výtečného malinového piva Bacchus frambozen.

Hopus je autentické hořké pivo zlatavé barvy z pivovaru Lefebvre s obsahem alkoholu 5 %. Jeho charakter předznamenává název, který spojuje chmel (hop – angl.) a práci (opus – latin.). Každému doušku dominuje vzácná, silná, opravdová chuť chmelu. Speciální svrchně kvašený Hopus se vaří z pěti různých druhů českého, slovenského a německého chmelu, výsledkem je unikátní vůně a hořkost.

Pauwel Kwak je silné polotmavé svrchně kvašené belgické pivo jantarové barvy s obsahem alkoholu 8 %. Sladová chuť a vůně při doznívání připomínají náznak brandy a hrozinek. Pauwel Kwak vaří již sedmá generace rodiny Bosteels ve stejnojmenném pivovaru ve vlámském městečku Buggenhout stále ze tří druhů sladu s trochou bílého kandysového cukru. Podává se chlazené na 13 °C v tradiční sklenici svérázného tvaru, která se v časech koňských dostavníků zasouvala do třmenu, aby ji měl jezdec stále po ruce.

Bacchus frambozen je osvěžující malinové pivo z pivovaru Brouwerij Van Honsebrouck N. V. Má tmavě rudou barvu a obsah alkoholu 5 %. Pivo vařené podle staré vlámské receptury vyniká krásnou rovnováhou sladké a kyselé chuti.

Belgian Beer Cafe Les Moules je nejen vyhlášenou pivní, ale také rybí restaurací. Sezónní menu bude už od poloviny září ve znamení ústřic. Vyhlášené ústřice Fine de Claire, vylovené z Atlantského oceánu, tady servírují zásadně čerstvé. Určitě se dají zapíjet i pivem, ale jejich specifická chuť nejlépe vynikne v kombinaci s pravým champagne.


Uplynulý víkend byl ve znamení rovnou tří akcí konaných ve Vyškovském pivovaru.

V sobotu 11. 8. 2012 od rána probíhaly Farmářské trhy v pivovaru, na kterých proběhla premiéra již dlouho ohlašované pivní novinky z varny Vyškovského pivovaru, pšeničného piva Weissbier. A premiéra dle ohlasů byla více jak úspěšná. Navíc se nám povedlo zajistit na farmářské trhy doposud největší počet stánkařů se širokou nabídkou výrobků.

Sobotní večerní hodiny byly ve znamení Předpouťové zábavy v pivovaru. Několik set návštěvníků si bohatě užilo rockových tónů a lahodného piva.

V neděli po celý den probíhal Den otevřených vrat Vyškovakého pivovaru. Již tradičně je tato největší pivovarská akce spojena s Vyškovskou poutí. A od rána až do pozdních nočních hodin putovaly proudy příznivců Vyškovského piva areálem. Mnoho návštěvníků využilo možnosti shlédnout prostory, kde se jejich oblíbené pivo vyrábí. A opět se s velkým úspěchem setkalo novinkové pivo z pokladnice světových pivních stylů – Weissbier, který byl podáván v kvasnicové a nepasterované podobě. Weissbier nesl poprvé nové logo CROSS THE WORLD, které je pokračováním přechozích speciálů prezentovaných dříve pod značkou JUBILER. A jako již tradičně měli všichni možnost zapůjčit si sklenice a nechat si nápoje čepovat do skla, čímž přispěli ke zkulturnění a především k ekologii snížením spotřebovaných plastových kelímků.

Poprvé byla navázána i spolupráce s Oblastní charitou Vyškov. Návštěvníci Dne otevřených vrat měli možnost podpořit Charitu dobrovolným vstupným, nebo koupí výrobků, které s láskou vyrobili klienti Oblastní charity. Pivovar se také poprvé zavázal k daru pro charitu a z každého prodaného nápoje poputuje menší částka na účet Oblastní charity Vyškov.

Zaměstnanci pivovaru děkují všem za hojnou účast, která předčila loňský rok, kdy letos branou pivovaru prošlo více jak 3.500 návštěvníků.


Navštivte pivovarské slavnosti a připijte si osmnáctistupňovou Holbou Strong

Vynikající muzikanti Čechomoru tentokrát přijedou do hor a stanou se hlavní kapelou Velkých pivovarských slavností v Holbě. Jejich v pořadí 9. ročník letos uspořádá pivovar Holba na přelomu srpna. Brány pivovaru se pro veřejnost otevřou už v pátek 31. srpna odpoledne a oslavy potrvají až do sobotní půlnoci.

Pro návštěvníky letos pivovarníci navíc připravili skutečnou lahůdku. Pivní fajnšmekři se mohou těšit na osmnáctistupňový, tmavý porter Holba Strong. Jde o speciál s jedinečnou charakteristikou, vyrobený v omezeném množství právě u příležitosti slavností. Jeho název vychází z vysoké stupňovitosti a to, jak se vydařil, budou moci posoudit všichni návštěvníci. Dalšími čepovanými speciály budou nefiltrovaná Holba Kvasničák a Holba Šerák se symbolickou stupňovitostí 13.51. Holba počítá se 60 výčepními zařízeními, ze kterých poteče nejen Holba, ale i Zubr, Litovel nebo Steiger. Každoročně slavnosti navštíví na 10 tisíc lidí, proto je třeba zajistit plynulou a vstřícnou obsluhu. „Chceme, aby každý dostal pivo správně vychlazené, dobře načepované a přitom nemusel dlouho čekat“, říká Vladimír Zíka, ředitel pivovaru Holba.

Kdo navštíví pivovar už v pátek, čeká ho příjemné posezení na nádvoří pivovaru s programem.

Zájemci se budou moci podívat do výroby v rámci exkurzí se zajímavým výkladem pivovarských odborníků. Exkurze proběhnou od tří hodin odpoledne až do večera a během této doby se na nádvoří pivovaru vystřídají kapely jako legendární Rangers- Plavci, cimbálovka J. Šmukaře, country k tanci a poslechu zahrají Bonneville.

Sobotní slavnost zahájí ceremonie v historickém duchu, spojená s naražením soudku a přípitkem Ryzím pivem z hor. Salvami pak čestná stráž 10 krojovaných mušketýrů otevře programové odpoledne, trvající až do nočních hodin. Provázet jím bude oblíbený Petr Rychlý a kromě jedinečného Čechomoru a jeho sólistů tady zahraje desítka kapel jako David Deyl, slovenská Peha, Bladex, Bambus Rock, Bludověnka, Moravští muzikanti, cimbálovka Javor nebo harmonikář Pepino.

Pivovarské slavnosti Holba patří k nejvýznamnější společenským akcím v regionu a důležitý je i jejich charitativní přínos, na regionální charitu jde 5 Kč z každé vstupenky.

Po ukončení akce bude zajištěna mimořádná vlaková doprava ve směrech Šumperk, Jeseník a letos poprvé pojede vlak i do Zábřehu na Moravě.

Vstupenky na pivovarské slavnosti je možné zakoupit za zvýhodněné ceny ve vzorkové prodejně pivovaru Holba v Hanušovicích, v informačních centrech v Hanušovicích, Šumperku, Králíkách, Zábřehu a Starém Městě nebo přímo na akci.

Jednodenní páteční vstupenka za cenu 50 Kč. Jednodenní vstupenka na sobotu 90 Kč v předprodeji nebo 120 Kč na akci. Dvoudenní vstupenka 120 Kč v předprodeji nebo 150 Kč na akci

Program akce najdete na www.holba.cz


Letošní druhý ročník pivního festivalu představil návštěvníkům téměř sto druhů piv od 25 velkých i malých rodinných pivovarů. Takovou bilancí se nemůže pochlubit žádná jiná pivní akce na jižní Moravě.

Ve vinařském kraji je pivní festival, který se konal 10. a 11. srpna v mikulovském amfiteátru, spíše raritou. Podle organizátorů je to však počátek nové tradice, která potěší zejména ty, kteří před vínem dávají přednost zlatavému moku s pěnou.

Pivní festival osobně zahájil starosta města Mikulov, pan Rostislav Koštial, spolu s obchodním radou velvyslanectví Ruské federace, Alexandrem Turovem, který si také připravil úvodní slovo v češtině. Oba pánové se této důležité funkce ujali namísto ministra zemědělství Petra Bendla, pod jehož záštitou byl festival pořádán. Mezi další významné hosty patřil i reprezentant Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, pan Ing. Vlastimil Vlček spolu s manželkou, kteří jsou velkými milovníky kvalitního piva.

I přesto, že počasí příliš nepřálo, akce přilákala na tři tisícovky pivních fanoušků, kteří mohli vybírat z široké škály různých piv i pivních speciálů. Že návštěvníkům chutnalo, o tom svědčí 150 vytočených beček piva. Pivní fanoušci mohli okusit takové chmelové dobroty, jako je Poutník, Svatovar, Kvasar, Stout, Pacovský Golem, Konrad, Bělečská Carevna, Hubertus, Kvasslav, Kryštof, Kumburák a mnohé další.

Na letošním ročníku předvedli vynikající vystoupení Mňága a Žďorp, Xindl X, nejlepší český Roxette revival – The RockSet, talentované kapely Gate Crasher, Nebe, blázniví Ukulele Troublemakers a originální Medicimbal. Organizátoři nezapomněli ani na rodiny s dětmi, pro které byl připraven dětský koutek s dílničkami a klaunem. Velký úspěch sklidil také bazén z hasičské pěny.

Průběh festivalu byl zpestřen pivním turnajem s různými soutěžemi, do kterých se fanoušci piva zapojovali v hojném počtu. Jedním z vrcholů sobotního programu byla MISS mokré tričko. Z devíti adeptek si sami návštěvníci svým potleskem zvolili výherkyni, která obdržela mnoho hodnotných cen.

Celé dva dny čekali návštěvníci i organizátoři na nejdůležitější okamžik, kdy se dozví, které z piv na letošním Mikulovském Pivobraní bude oceněno titulem "Pivo jižní Moravy". Každý návštěvník měl možnost vžít se do role degustátorů a hlasovat pro pivo, které mu nejvíce chutná. Na druhé příčce se v netradiční soutěži a obrovské konkurenci umístil kvasnicový Pardál Echt, následovaný třetím Kvasslavem z rodinného minipivovaru Bravůr. Titul „Pivo jižní Moravy“ nakonec vybojoval mikulovský minipivovar Mamut se svým dvanáctistupňovým pivem. Jak uvádí ředitelka festivalu, Veronika Žuravlova, sama dává přednost spíše lehčím pivům. Jejím favoritem je Dalešická 11°, která na festivalu samozřejmě nemohla chybět.

Součástí Mikulovského Pivobraní je i fotosoutěž, která nese název „Nejlepší okamžik z Mikulovského Pivobraní 2012“. Návštěvníci mohou své fotografie zasílat až do 14. září. Pravidla soutěže jsou uvedeny na www.mikulovskepivobrani.cz. Výherce soutěže získá fotoaparát značky Olympus.

Jak prozrazují organizátoři, v dalších ročnících se chtějí zaměřit především na propagaci českého a moravského výrobku mezi zahraničními partnery. Cílem je reprezentovat pivovarnické technologie, české suroviny pro výrobu piva i samotné pivovary a pomoci jim tak v navázání nových obchodních kontaktů.


Největším lákadlem na tradiční Litovelský Otvírák, bylo dobré pivo i možnost podívat se do výroby, kde se pivo vaří podle tradičních receptur už 119 let. Na Otvírák letos přišlo celkem 10 500 lidí a zatímco loni se exkurzí zúčastnilo 2053 lidí, letos to bylo dokonce o 500 více.

Největší obdiv patřil varně s již tradičně obdivovanými měděnými varnými káděmi, otevřené spilce a také minipivovaru, který je v provozu od loňského roku.

Právě v něm pivovarníci vaří speciály, z nichž některé nabídli právě na Otvíráku. Kromě Gustáva fajnšměkři s uznáním degustovali WITbier a někteří vůbec poprvé v životě také speciální pivo ALE, charakteristické svým ovocným aroma, O tom, že skvěle chutnaly nejen speciály, přesvědčilo i množství celkově vypitého piva značky. Celkem se vypilo 222 hl a tedy celých 44 400 piv, takže na každého návštěvníka to byla více než 4 piva.

Kromě rychlého a kvalitního pivního servisu, návštěvníci ocenili dobrou organizaci, hudební program i zajištění dopravy. Akci ukončil slavnostní ohňostroj.


Další úspěšný rok oslaví Pivovar Chotěboř na již tradiční letní pivovarské slavnosti. Čtvrtý ročník se uskuteční na chotěbořském náměstí v sobotu 18. srpna od 14 hodin. Vstupné je stejně jako v předchozích ročnících zdarma. Celé odpoledne bude vyhrazeno zábavě a chotěbořskému pivu.

Bude se tu točit světlá dvanáctka Premium a velice oblíbená polotmavá jedenáctka Polo. Obě piva budou za jednotnou cenu 20 korun,“ uvedl Petr Štěpánek z Pivovaru Chotěboř.

Pivovar v Chotěboři se za poslední rok rozrostl o nové výrobní a skladovací prostory, díky čemuž se jeho kapacita zvýšila až na 25 tisíc hektolitrů ročně. Přestože je stále spíše regionálním pivovarem, se svými pivy slaví úspěchy po celé republice, například v Praze či Brně. „Nejúspěšnější je dvanáctistupňové Premium, oblíbené je rovněž jedenáctistupňové Polo,“ upřesnil Štěpánek.

Vystoupí Vilém Čok i místní legenda

Doplnil, že úspěšný uplynulý rok chce Pivovar Chotěboř oslavit s fanoušky a pivaři právě na srpnových slavnostech. Program je sestaven tak, aby si akci užily celé rodiny. Vše odstartuje ve 14 hodin dechová kapela Veselá sedma, představí se i Dance Team Chotěboř. Vpodvečer zahraje Peter Nagy revival, Defragment a místní legenda Titan. Na závěr vystoupí Vilém Čok s kapelou.

Chybět nebudou ani nejrůznější pivní soutěže a akce pro děti. Odpoledne mohou návštěvníci navíc přispět na dobrou věc, okolo 17. hodiny totiž proběhne charitativní dražba ve prospěch občanského sdružení Benediktus. Dražit se bude originální keramická socha z dílny sdružení, které podporuje lidi s postižením.


«« « Strana 708 z 1075 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI