Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info


Jako první mezi pivy na českém trhu přichází značka Fénix s lahvemi, které nesou svébytný design od mladých českých designérů. Tři talentovaní nováčci na scéně tak získali příležitost zhmotnit své umění a přivést ho ke stovkám tisíc fanoušků dobrého piva. Designy vznikly v rámci projektu Fénix Ateliér, který vyzval všechny kreativní výtvarníky a spotřebitele, aby se zapojili do soutěže o nejlepší design etikety. Do Ateliéru se přihlásilo více než 400 českých mladých talentů. Z nich pomohla vybrat 12 nejlepších odborná porota pod vedením známého hudebníka a designéra Milana Caise. Celkové vítěze mezi finalisty pak určilo hlasování fanoušků Fénixe na Facebooku. Vítězi se stali Ivan Štindl, Patrik Sobek a Václav Havlíček, kteří získali atraktivní cenu v podobě vlastního uměleckého ateliéru na rok a finanční odměnu 20 000,- korun.

Trojice autorů designu Fénix byla vybrána z 12 finalistů. Ti se zúčastnili workshopu se zástupci značky a hlavně s výtvarníkem a hudebníkem Milanem Caisem, který nad projektem převzal záštitu. „Nejzajímavější byl myslím vývoj od prvního nástřelu jednotlivých designů k finální fázi. Většina z nich prošla zajímavou proměnou. A to, že tvůrci tří vítězných designů získají pronájem ateliéru na jeden rok zdarma, považuju za skvělou a hodně lákavou odměnu. Mít v dobách studií aťas na rok zadara, bych bral všema deseti,“ říká s úsměvem ambassador projektu Milan Cais. A jeho slova potvrzuje i jeden z výherců 21letý Patrik Sobek, kterého výhra v Ateliéru posunula k rozhodnutí přesunout se do Prahy a začít na sobě ještě víc pracovat. „S novými zakázkami, které díky výhře mám, ateliérem a odhodláním, jsem teď na prahu nového světa,“ rekapituluje talentovaný Patrik Sobek, jehož dílo budou reprezentovat statisíce láhví Fénix po celé republice.

Předsedou poroty byl Milan Cais, výtvarník a frontman skupiny Tata Bojs, nechyběli ani zástupci značky Fénix. „Jsme rádi, že samotní představitelé cílové skupiny si navrhli design – vlastně sami pro sebe. I pro nás to byla nová a zajímavá zkušenost. Teď máme skvělý design lahví, díky kterému můžeme zvýšit zájem o pivo Fénix v klubech, barech, kde na designu taky záleží,“ říká marketingový manažer Luděk Baumruk.

Cílem projektu Ateliér bylo získat zajímavé a originální návrhy designu, které budou následně reálně použity na nové láhve piva Fénix. Mottem soutěže bylo „Fénix ti dává prostor“. Úkolem soutěžících nebylo navrhnout klasickou pivní etiketu, ale takzvaný „sleeve“, jímž je potažená celá láhev.


Po velkém úspěchu beermixů připravil Staropramen pro své spotřebitele nový typ osvěžení – první nealkoholickou sladovou limonádu pro dospělé.

Jsou to dva roky od chvíle, kdy Staropramen překvapil uvedením beermixů, tedy nízkoalkoholického mixu světlého piva a ovocné šťávy na český trh. Dnes je u nás zná téměř každý a jejich celkové prodeje všech značek se z nuly vyšplhaly na více než 90 milionů půllitrů za loňský rok. Staropramen, lídr v inovacích mezi pivovarskými společnostmi v Česku, se nyní chystá prošlapat si cestu k novým spotřebitelům a příležitostem uvedením první nealkoholické sladovové limonády pro dospělé. Na začátku července se v obchodní síti, restauracích a hospodách poprvé objeví Staropramen Sládkova Limonáda.

Naší ambicí je stát se nejinovativnější pivovarnickou společností v Česku, která svými výjimečnými značkami naplňuje očekávání milovníků piva. Skrze úspěchy dnes již čtyřčlenné řady beermixů Staropramen Cool, ale třeba také našeho Staropramenu Nefiltrovaného, se nám podařilo získat si přízeň velké spousty nových spotřebitelů a zákazníků. Beermixy jsou na trhu již dva roky, nastala tak vhodná doba pro další rozšíření naší nabídky. Ze všech variant, které jsme v uplynulé době zvažovali, nás nejvíce zaujala možnost oslovit spotřebitele prvním přírodním nealkoholickým osvěžením pro dospělé, který ale zároveň vychází z našeho pivarského umění. Položili jsme si otázku: co se stane, když se náš sládek rozhodne uvařit osvěžujicí limonádu ze sladu? A tak vznikla Staropramen Sládkova Limonáda,“ říká k novince Zbyněk Kovář, generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen.

Nový nápoj ze smíchovského pivovaru nabízí 100% přírodní osvěžení. Je bez konzervantů, umělých barviv a sladidel. Bude k dostání ve dvou variantách: „Originál“ s jemnou sladovou chutí a „Jablko“ s přírodní chutí jablek. „Výroba naší sladové limonády začíná pečlivým výběrem kvalitního českého ječmene. Z něho vzniká slad, který pomeleme, uvaříme a necháme projít specálním procesem kvašení tak, aby nevznikl alkohol. Nápoj jemně nasytíme přirozeně vzniklým oxidem uhličitým a šetrně přidáme ovocnou šťávu. Poté stáčíme,“ říká k procesu výroby Zdeněk Lux, vrchní sládek pivovaru Staropramen. „Hledání správné receptury a chuti nám trvalo pět měsíců. Nejen kvůli názvu jsme si dali velmi záležet,“ dodává s úsměvem.

Při vývoji Sládkovy Limonády vycházeli ve Staropramenu z rostoucí poptávky po lokálních produktech a také rostoucí potřebě zdravého životního stylu. „Roste skupina spotřebitelů, která stále více slyší na přirozenou alternativu k jejich standardním nealko nápojům. Jsme však přesvědčeni, že trvalou cestu k naší novince si najdou i všichni ti, kteří ji v následujících týdnech a měsících ochutnají a prostě jim zachutná. Aby tuto možnost mělo co nejvíce spotřebitelů, připravujeme na letní měsíce rozsáhlou komunikační kampaň včetně aktivit spojených s ochutnáním nápoje,“ říká Martina Bučková, manažerka inovací společnosti Pivovary Staropramen.

I přes nulový obsah alkoholu zůstává i Sládkova Limonáda nápojem určeným pro dospělé. Kvůli značce v jejím názvu. „Staropramen bude vždy světem pro dospělé. Jde o značku po více než 100 let spojenou primárně s pivem. V tomto světě však již nebude jen tradiční alkoholické pivo, byť bude stále dominovat. V souladu se změnami v životním stylu našich spotřebitelů budeme i v budoucnu hledat nové nápoje na bázi piva či sladu vychazející z našich pivovarských zkušeností, které sbíráme již od roku 1869,“ dodává Zbyněk Kovář.

Pro zajištění odlišnosti produktu od klasického pivního portfolia se ve Staropramenu rozhodli pro Sládkovu Limonádu použít průhledné 0,5 láhve, které dají také vyniknout autentické zlatavé barvě nápoje. Rovněž etikety i distribuční balení na limonádu – papírový karton 20x0,5l - jsou designově velmi poutavé a sázejí na přírodní motivy, které dobře reprezentují celkový styl novinky a v obchodní síti budou sloužit hlavně pro podporu vizibility na ploše. Design obalů připravila agentura Cocoon.

Uvedení nového nápoje bude provázet marketingová poodpora zahrnující PR aktivity, ATL komunikaci i BTL podporu. Na kampani pracují agentury Hullabaloo, Rituál a AC&C PR.

Staropramen opět mění trh. Toto léto osvěží Staropramen Sládkova Limonáda.[p655]

Obce okresu Benešov od července do září oživí řada akcí Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem. Se skutečným pivem se také setkáte při jízdě nostalgickým vlakem krajinou Posázaví. Kromě toho pivovar také v září otevře své brány široké veřejnosti při pivovarských slavnostech přímo.

Prázdninové měsíce včetně září budou v mnoha obcích okresu Benešov ve znamení Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem. Hasičské týmy budou mezi sebou soutěžit po čtyři měsíce, a to 6. července v Daměnicích, 13. července v Chářovicích, 3. srpna v Malovicích, 10. srpna v Načeradech, 24. srpna a 7. září ve Zdislavicích a 21. září ve Všechlapech. Benešovská liga má na svém programu letos celkem devět závodů, z nichž dva již proběhly v červnu. „Úroveň soutěžních družstev se v poslední době výrazně zvýšila, i díky tomu si vytvořila Benešovská liga dobrou pověst. Odměna pro vítěze je především sud piva Ferdinand a titul mistr/mistryně Benešovské hasičské ligy,“ říká vedoucí rady Benešovské hasičské ligy Lukáš Vítek z Daměnic. Prvenství z loňského ročníku budou obhajovat muži z SDH Jankov a ženy z SDH Daměnice. „Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem se účastníme jako hlavní sponzor a naše pivo zde samozřejmě poteče proudem,“ dodává k akcím hlavní sládek pivovaru Jaroslav Lebeda.

Historii na kolejích se skutečným pivem Ferdinand si o sobotách 29. června, 6. července, 17. a 31. srpna vychutnají cestovatelé, kteří se vydají na výlety nostalgickým vlakem s parní lokomotivou. Čeká na ně řada projížďka zajímavými místy a program vhodný pro děti i dospělé. Zakoupením jízdenky navíc cestující mohou soutěžit prostřednictvím SMS o hodnotné ceny. Více zde...

Na září pivovar pro návštěvníky chystá pivovarské slavnosti, jejichž součástí budou i velmi oblíbené prohlídky pivovaru. „Konat se budou 14. září přímo v areálu pivovaru a to za každého počasí. Nebude chybět bohatý kulturní program, soutěže o zajímavé ceny, slosovatelné vstupenky a zábavné atrakce a soutěže pro děti, jako skákací hrad, rodeo, malování nebo závody. Ve stáncích bude připraveno kvalitní občerstvení pro celou rodinu a k osvěžení také točené pivo Ferdinand, včetně kvasnicového,“ představil program slavností Lebeda.


V sobotu 13. července odstartuje ve 13.00 hodin už 24. ročník nejstarších pivovarských slavností v České republice. Návštěvníci Slavností svijanského piva se na koupališti ve Svijanském Újezdu můžou těšit na všechna piva ze svijanské produkce za jednotnou cenu 20 Kč, chybět nebudou ani vítězové nedávné soutěže Pivo ČR tmavá Kněžna, světlý Kníže a nefiltrovaný Kvasničák, které doplní také jedna novinka – nové pivo pod pracovním názvem „450“. Vstupné je 150 Kč, pro děti zdarma.

Každý rok jsou Slavnosti svijanského piva významnou regionální událostí a nejinak tomu bude i letos. Na dvou pódiích zahrají známé i alternativní tváře české hudební scény, návštěvníci se můžou těšit na Věru Martinovou, Tublatanku, Michala Hrůzu a jeho Kapelu Hrůzy, Doctora P. P., Recesi live a řadu dalších. Zhruba třetinu areálu vyhradí pořadatelé rodinám s dětmi, na které čekají kolotoče, střelnice a řada dalších atrakcí.

I letošní ročník Slavností svijanského piva nabídne k ochutnávce všechna svijanská piva v čele s čerstvými držiteli titulu Pivo České republiky Svijanskou Kněžnou, Svijanským Knížetem a Kvasničákem. Pro návštěvníky bude připraveno také jedno překvapení v podobě nového piva s pracovním názvem „450“. Pivo, které se možná objeví v restauračních zařízeních až příští rok, se totiž pivovar rozhodl nabídnout k ochutnání svým fandům a případně ho podle jejich chutí i upravit. „Příští rok slaví náš pivovar 450 let od svého založení a my jsme přemýšleli, jak to oslavit. I když nejsme příznivci pivních novinek, chtěli jsme přijít s něčím speciálním a výsledkem je jedenáctka s odlišným složením. Na Slavnostech svijanského piva ji poprvé představíme, ale budeme rádi, když nám každý, kdo „450“ ochutná, napíše svůj názor. Pivo pak podle většinového názoru třeba ještě upravíme nebo změníme jeho stupňovitost,“ říká Petr Menšík, sládek Pivovaru Svijany. Tradicí letních slavností se stala také pivní zmrzlina, letos bude připravena ze speciálů tmavé Kněžny a světlého Knížete, líznout si ale budou moci jen dospělí, zmrzlina totiž obsahuje 75 % piva.

Na místě bude zajištěno velkokapacitní parkoviště a úschovna kol, návštěvníci můžou využít autobusovou dopravu od ČD Turnov od 13,00 hodin každých 30 minut až do půlnoci. Autobus pojede i z libereckého autobusového nádraží, stanoviště č. 4 v 11:00, 12:30, 14:00, 17:00 a zpět až do půlnoci. Poprvé bude letos vypraven historický parní vlak z nádraží Praha – Braník, který vyrazí v sobotu v 8 hodin ráno a zájemce doveze buď do Příšovic nebo Turnova.
Vrchní soud v Praze dnes s definitivní platností zamítl žalobu Pivovaru Holba, který napadl platnost smlouvy o převodu akcií Pivovaru Náchod a.s. liberecké společnosti LIF z roku 2009 a požadoval tak vrácení kupní ceny za prodej pivovaru.

Soudní řízení trvalo od roku 2009, dvakrát daly soudy zapravdu novým majitelům Pivovaru Náchod, liberecké skupině LIF, ale Holba se pokaždé odvolala. V úterý 25. 6. 2013 spor rozhodl s konečnou platností Vrchní soud v Praze, který potvrdil, že smlouva o prodeji Pivovaru Náchod z roku 2009 je platná. „Z výsledků soudního řízení máme velkou radost, celý proces trval dlouho a stál nás hodně úsilí. Teď se budeme konečně moci soustředit na práci. Věřím, že obchodní partneři a zaměstnanci pivovaru přivítají to, že pivovar bude mít nezpochybnitelného vlastníka,“ říká Tomáš Kučera, předseda představenstva společnosti LIF.
[Svijany] 20:17 [permalink] [reaguj]
Parukářka a Hrad: jak bylo

[úterý, 25. červen 2013]

Pivovar ve Velkých Popovicích se může pochlubit nejen dlouhou pivovarnickou tradicí a ekonomickým významem pro region, ale především je oblíbeným cílem domácích i zahraničních turistů. Letní měsíce jsou ideálním obdobím pro návštěvu pivovaru a jeho prohlídku. V rámci prohlídky můžete také ochutnat místní tmavé pivo, které nyní nese regionální ocenění ZÁPRAŽÍ.

Přijďte si prohlédnout a seznámit se s pivovarem Velké Popovice, ve kterém se vaří nejprodávanější české lahvové tmavé pivo Velkopopovický Kozel Černý. Černé pivo bylo vždy důležitou součástí sortimentu velkopopovického pivovaru a podle historických pramenů doprovázelo již jeho vznik. Pivovar, který založil v roce 1871 František Ringhoffer, se chlubil specialitou v podobě přípravy bavorského, karamelového a barvícího sladu přímo v pivovaru. Zařízení na pražení sladu vyráběla ve svých továrnách sama rodina Ringhofferů. Pivo Velkopopovický Kozel je symbolem a nedílnou součástí Velkých Popovic i celého regionu.

Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků

V období od dubna do září lze pivovar navštívit každý den od 10:00 do 18:00. Prohlídková trasa se nedávno rozšířila o novou expozici výrobního procesu a netradiční prezentaci historie pivovaru. Díky těmto expozicím se zajímavou a zábavnou formou seznámíte s bohatou historií i současností slavného pivovaru a proniknete do tajemství výrobního procesu piva Velkopopovický Kozel. „Součástí prohlídky je i živý maskot pivovaru - kozel Olda, a pro zletilé návštěvníky ochutnávka piva Kozel v pivovarských sklepích,“ dodává Eva Kršňáková, vedoucí návštěvnického centra Pivovaru Velké Popovice. V areálu pivovaru je také nově vybudováno bezbariérové Návštěvnické centrum a Kozlí obchod, který potěší svým sortimentem každého milovníka piva.

Velkopopovický Kozel Černý a Značka „ZÁPRAŽÍ originální produkt®“

Velkopopovický Kozel Černý je vyrobený podle originální receptury z unikátní směsi speciálních tmavých sladů, speciální kvasničné kultury, směsi jemných aromatických chmelů a vysoce kvalitní podzemní vody z lesních studní. Unikátnost tohoto piva nově potvrzuje i ocenění certifikátem a regionální značkou „Zápraží originální produkt“. Toto označení uděluje Asociace regionálních značek výrobkům, které jsou výjimečné svou vazbou na region, na jeho charakter, tradice, kulturu či historii. Značka má dva cíle - podpořit místní producenty, kteří v tomto přírodně a kulturně hodnotném území hospodaří šetrně, tradičně a v souladu se zájmy ochrany přírody, a přispět k udržitelnému cestovnímu ruchu. Logo je tvořeno stylizovanou siluetou vzrostlého dubu, jehož koruna má uvnitř dubový list. V Kozlím obchůdku je nyní takto označeno dárkové balení Kozla Černého.


«« « Strana 645 z 1075 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI