Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info


Oslavte Velikonoce s Holbou

[pátek, 23. březen 2012]

Světlý speciál Holba Šerák 13.51 je tentokrát k dispozici také v lahvích, označených velikonoční etiketou. 750 hl velikonočního speciálu zaplnilo 150 tisíc lahví, které jsou v prodeji v obchodní síti celé republiky.

Foto

Umožníme konzumentům dát si oblíbený Šerák speciál, který je běžně v prodeji v sudech, tentokrát v pohodlí domova,“ říká ředitel pivovaru Vladimír Zíka. Dosavadní odbyt zatím odpovídá zvýšenému zájmu o velikonoční edici, která bude k mámí pouze do vyprodání zásob.

Ve srovnání s běžným pivem má Šerák Speciál 13,51 nejen vyšší objem alkoholu, ale větší jsou také podíly sladu a speciálních odrůd aromatických chmelů. Šerák Speciál má mimořádně dlouhou dobu výroby a jen v ležáckých sklepích, kde dozrává a dokváší, stráví až 2 měsíce. Tak získává svoji plnou, chlebnatou chuť a výborný říz, takže ho není třeba uměle dosycovat. Podle sládka pivovaru Luďka Reichla, jde o zlatý mok, který se nepije na zahnání žízně, ale jeho konzumace přináší výjimečný zážitek. „Ideální je vypít jedno až dvě a vychutnat si jeho výjimečnost,“ radí Luděk Reichl a poukazuje nejen na jeho chuťové vlastnosti, ale i sytě zlatou barvu a hustou, smetanově bílou pěnu.

Holba Šerák je vlajkovou lodí značky a její speciály jsou vítaným zpestřením nabídky. Mají symbolickou stupňovitost, která se odvíjí od výšky nedalekého kopce Šerák. Dnes je Holba Šerák nejoblíbenějším pivem v Jeseníkách, se stále se zvyšující poptávkou v celé republice. Ryzí pivo si úspěšně razí cestu na saturovaném pivním trhu především díky osobité chuťové charakteristice a stabilně vysoké kvalitě piva. Pivovar Holba v loňském roce vystavil 336 tisíc hl piva a navýšil tak celkovou produkci o více než 11 procent, což představuje 35 tisíc hl piva.

Tisková zpráva


Po vánočním speciálu ve staroanglickém stylu India Pale Ale a po valentýnské úpravě téhož stylu s přídomkem Amber India Pale Ale je na světě pivo odlišné barvy i chuti.

Velmi příznivé ohlasy na oba předchozí speciály nám dávají za pravdu, že občasná změna je vítaná. A tak jsme po bok klasických piv na velikonoční svátky připravili speciál, u něhož jsme se inspirovali v Irsku.

JUBILER – Mild STOUT

Svrchně kvašený tmavý speciál irského typu

STOUT je jeden z mnoha světových pivních stylů. Svrchně kvašené pivo, jehož známým představitelem je pivo GUINNESS poprvé navařené v Irském Dublinu v 18. století. Jedním z hlavních znaků je užití praženého ječmene, který dodává pivu nezaměnitelnou chuť.

Stout je výrazně tmavé pivo s praženou suchostí v chuti a s jemnými ovocnými tóny, výsledný charakter určují mimo pražený ječmen i použité chmely, speciální kmen pivovarských kvasinek a odlišná technologie výroby.

Díky jemnější chuti jsme si dovolili přidat přídomek Mild. Originalitu chuti podporují i jedinečné zahraniční chmely a kvasnice. Jsme jedni z mála, kteří se v naší republice dali do výroby tohoto speciálu a jediní, kteří vyrobili pivo s názvem Mild STOUT.

Stupňovitost našeho nového piva má 12,2 % EPM (extrakt původní mladiny) a 4,7 % objemového alkoholu. Tím je docíleno krásné pitelnosti při zachování příjemné plnosti.

Použité suroviny: pitná voda, ječné slady (český, bavorský, karamelový a barvící), pražený ječmen, chmely (Premiant, Golding a Fuggle), neředěno vodou!

V prodeji bude k dispozici v lahvích i sudech ve vybraných provozovnách a v pivovarské pivnici i prodejně ve Vyškově a to od 30. 3. 2012!

Tisková zpráva

Vyškovský pivovar má k velikonocům další speciál: JUBILER Mild STOUT [p262]

V pivovaru Litovel dnes začali stáčet Litovelský polotmavý speciál Gustav. Jedná se o nefiltrovanou třináctku, která nese jméno po slavném českém zápasníkovi Gustavu Frištenském. Ten v pivovaru často pobýval a dokonce i trénoval, jeho manželkou byla totiž dcera prvního litovelského sládka.

Speciál nese nejen zápasníkovo jméno, ale má i podobnou sílu. Vaří se klasickým dekokčním způsobem na dva rmuty a plnou chuť i výborný říz mu přináší dlouhá doba zrání 100 dní. Výjimečné je také chmelení, které probíhá v několika fázích a díky tomu pivo získává vyšší hořkost i jedinečnou vůni.

Do restaurací, především na Moravě, půjde v sudech v omezeném množství 200 hl, takže v nabídce zůstane pouze do vyprodání zásob. Poprvé se v lokálech objeví tento víkend. Pivovar má zájem zachovat jeho exkluzivitu, proto o sériové výrobě zatím neuvažuje.

Recepturu pivovarníci testovali ve vlastním minipivovaru a díky tomu dosáhli jedinečného vyladění chuti, hořkosti i řízu této třináctky. K její výjimečné charakteristice dále patří tmavě jantarová barva v kontrastu s bílou hustou pěnou.

Litovelského Gustava 13º ocenili také pivovarští odborníci a udělili mu Českou pivní pečeť 2012.

Tisková zpráva


Vítanou neformální příležitostí ke vzájemnému setkávání a poznávání obyvatel sousedních čtvrtí bude Pivní festival, který se koná v sobotu 21. dubna v nově otevřené venkovní zahrádce Divadelní restaurace Jezerka, v areálu Divadla Na Jezerce. Organizátoři akci koncipují jako společenský den především pro obyvatele Michle, Pankráce a Nuslí, s hudbou, grilovaným selátkem, domácími produkty z udírny a pekárny, z nichž některé budou k ochutnání zdarma. Na Pivním festivalu samozřejmě nemůže chybět pivo – Na Jezerce se bude prezentovat hned několik pivovarů, takže určitě bude z čeho vybírat. Přijďte si společně užít příjemný den!

Nově otevřená Divadelní restaurace Jezerka v Praze – Nuslích je součástí La Gare - Boutiques Gourmandes, konceptu restaurací prezentujících autentickou francouzskou gastronomii. Do této sítě patří Belgian Beer Café - Les Moules v Pařížské ulici, Brasserie La Gare V Celnici 3 a restaurace Vozovna Stromovka. Specialitou šéfkuchaře Divadelní restaurace Jezerka Jakuba Servíta jsou Alsaské roesti, což je pokrm z hrubě nastrouhaných brambor, crème fraîche a pravého ementálu. Nabízí ho hned v několika chuťových variacích včetně roestů kachních nebo lososových. Další specialitou je jeho vyhlášené pečené vepřové podkolení a skvělá hovězí svíčková. Jakub Servít získal kulinářské zkušenosti v průběhu svého působení v kuchařském týmu restaurace Les Moules.

Divadelní restaurace Jezerka je otevřená každý den od 11 do 24 hodin (kuchyně vaří do 23 hodin!), od dubna navíc s prostornou zahrádkou v klidném prostředí parku. K návštěvě zve nejen hosty Divadla Na Jezerce, Divadelní společnosti Jana Hrušínského, ale všechny příznivce prvotřídní kuchyně. Aktuální nabídku najdete na www.restauracejezerka.cz.

Tisková zpráva


25. dubna 2012 uplyne přesně 140 let od položení základního kamene přerovského pivovaru Zubr. Toto významné historické výročí si moravský pivovar připomene nejen sérií oslav a doprovodných akcí, ale také online cestou do své historie.

Během měsíce března až do zmíněného dubnového výročí jsou na Facebook profilu Zubr bojovník denně zveřejňovány významné momenty z historie pivovaru, které postupně poodhalují fanouškům vývoj pivovaru Zubr. Nechybí ani historické fotografie či dokumenty. „Tyto příspěvky jsou navíc publikovány formou deníkových zápisů, aby byly lidštější a našim fanouškům srozumitelnější. Rovněž jsme této historické kampani přizpůsobili cover fotografii profilu, na které je vyobrazen akciový pivovar v 19. století,“ dodal Digital strategic planner reklamní agentury Comtech Marian Füry, který historickou online kampaň pivovaru Zubr připravoval.

Při této příležitosti byl spuštěn i Twitter účet pivovaru Zubr (@pivovarZubr), kde jsou rovněž každý den zveřejňovány dějinné události z provozu pivovaru. „Všichni příznivci pivovaru Zubr tak mohou být jak na Facebooku, tak i na Twitteru svědky drobných událostí, které ovlivňovaly nejen vývoj pivovaru, ale i životy jeho zaměstnanců či obyvatel Přerova,“ dodal Füry.

Účty na sociálních sítích pivovaru Zubr

Facebook: https://www.facebook.com/zubrbojovnik

Twitter: @pivovarZubr

Tisková zprávaVelikonoční svátky a s nimi příchod jara v Belgian Beer Cafe Les Moules v Pařížské ulici oslavují skutečným skvostem pivovarnického řemesla – archivním belgickým speciálem Kasteel Cuvée du Chateau. Pýcha pivovaru Van Honsebrouck, 22° tmavé pivo, ročník 2001 bude v Les Moules na čepu od 6. dubna. Základ tvoří tmavé pivo Kasteel Bruin, které zraje 10 let v plném klidu pivovarských sklepů, což mu dodává nezaměnitelnou vůni i sametově elegantní chuť. Vysoká pevná pěna tvoří na skle krásné šněrování, vůně připomíná kvalitní portské. Jemná vyvážená chuť s nádechem pražených a karamelizovaných sladů s hořkým podtónem anglických chmelů v doznívání řadí tento prestižní ležák mezi komplexní gastronomická vysoce ceněná piva.

Kasteel Cuvée du Chateau či jinou delikatesu z neuvěřitelné nabídky 100 druhů belgických piv si hosté Belgian Beer Cafe Les Moules mohou vychutnat

ve stylovém interiéru oblíbené restaurace nebo na venkovní zahrádce, která se po zimní přestávce znovu otevírá právě na Velikonoce. A ke skvělému pivu třeba čerstvé ryby ze speciálního menu, které v Les Moules připravují každý pátek a sobotu... S vhodnou kombinací piva a pokrmů rád poradí zdejší zkušený pivní sommeliér.

Pomlázka, kraslice... zkuste do výčtu oblíbených velikonočních tradic letos zařadit i ochutnávku originálního velikonočního piva v Belgian Beer Cafe Les Moules!

Tisková zpráva


Do funkce marketingového ředitele Plzeňského Prazdroje byl v březnu jmenován Grant McKenzie (37). Přichází na místo Toma Verhaegena, který povýšil v rámci společnosti SABMiller do funkce generálního ředitele významného nizozemského pivovaru Royal Grolsch.

Celý článek naleznete zde...


Gambrinus obohacuje svět českých pivařů. Odstartoval totiž spotřebitelský program s názvem Gambrinus team, který je naprosto nový a který odráží vyvíjející se českou pivní kulturu a charakter pivařů. Ti budou v průběhu celého roku velmi jednoduše získávat tisíce atraktivních dárků, zážitků pro přátele či své oblíbené pivo.

Foto

Čeští pivaři se nyní mohou pyšnit tím, že mají nejrozsáhlejší spotřebitelský program v České republice. Opět se tak potvrzuje, že pivo je v České republice stále právem považováno za národní a vysoce oblíbený nápoj. „Čeští pivaři si rádi hrají a sázejí, pijí pivo společně, mají rádi zážitky a historky. Právě na těchto atributech je celý program postaven,“ uvádí Jan Doležel, senior manažer značky Gambrinus.

Program je v mnoha ohledech unikátní. „Na trhu bude bezmála 350 milionů kódů pro získávání bodů do programu. Očekáváme, že během roku rozdáme bezmála 20 tisíc dárků. Principem programu je odměňovat zákazníky za to, co mají rádi a vlastně běžně dělají,“ říká Doležel.

Nový program bude fungovat na jednoduchém principu. Pod víčkem každé lahve a plechovky piva Gambrinus najdou pivaři speciální kódy. Ty po registraci na stránkách www.gambrinusteam.cz a založení osobního účtu budou vkládat do systému, který je přemění na body. Uživatelé za ně budou moci kdykoliv získat oblíbené pivní dárky i hodnotné ceny. „Kromě pořízení například piva, Xboxu s kinectem či fotbalového dresu pro sebe mohou pivaři překvapit oblíbeným pivním dárkem své přátele, nebo s nimi získat zážitkový dárek v podobě návštěvy pivovaru či společný výlet do zahraničí,“ prozrazuje Doležel.

Netradiční pojetí celého programu spočívá nejen v atraktivitě dárků, ale i v jeho samotném nastavení. Program je unikátní v tom, že oslovuje nejen jednotlivce, ale zároveň propojuje i celé skupiny přátel. Ti mohou společně získat a následně si i užít ty nejatraktivnější výhry celého programu. Právě společné zážitky jsou jedním z typických charakterů české pivní kultury a pití piva.

Pro využívání věrnostního programu stačí, když se spotřebitel registruje a vyplní krátký formulář na internetových stránkách www.gambrinusteam.cz. Ihned může čerpat všechny jeho výhody. Systém umožňuje registraci osobám starším 18 let a data z registračních formulářů jsou zpracovávány v souladu se Zákonem o ochraně osobních údajů.

Tisková zpráva«« « Strana 738 z 1073 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI