Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info

Po čtyřech letech mění Pivovar Chotěboř své vedení. Dosavadního šéfa pivovaru Richarda Moravce střídá ve funkci Jaroslav Soukal. Moravec, jenž stál u startu chotěbořského pivovaru i řady ocenění, které pivovar v uplynulých letech získal, odchází po vzájemné dohodě.

Čtyřicetiletý Soukal má v pivovarnictví sedmnáctiletou praxi, působil přitom nejen v Česku, ale i v zahraničí. V posledním roce pracoval jako projektový manažer ve společnosti ROSS Holding, kde měl na starosti řízení projektů dodávek pivovarů do zahraničí či podporu obchodní činnosti a marketing Pivovaru Chotěboř.

Možnost vést Pivovar Chotěboř, který vznikl na zelené louce a získal si během několika let skvělou pověst, je pro mě dalším krokem v kariéře. Cením si možnosti dále se podílet na budování a rozvoji značky, která díky kvalitě a chuti získala mnoho prestižních pivovarských ocenění a přerostla hranice regionu,“ říká Jaroslav Soukal, který má v plánu rozšířit distribuci nejen do zbývajících tuzemských regionů, zamýšlí také výrazněji zvýšit export do zemí Evropské unie.

Jednoznačnou prioritou bude přitom i nadále důraz na kvalitu našeho nepasterizovaného piva. Stále budeme naslouchat našim zákazníkům a nabízet jim další pivní lahůdky a novinky,“ uvádí nový ředitel.

Ke svým sedmi nabízeným druhům piv (světlá desítka Originál, polotmavá jedenáctka Polo, nefiltrovaná jedenáctka Plus, světlá a tmavá dvanáctka Prémium, třináctiapůlstupňový Speciál a nealkoholický Patron) letos pivovar přidal i limetkový Freš, nápoj míchaný z piva. Díky tomu i přízni spotřebitelů Pivovar Chotěboř stále významně roste a nyní je schopen připravovat až 25 tisíc hektolitrů piva ročně.


V konkurenci piv z celého světa zabodoval v 10. ročníku prestižní soutěže European Beer Star v Německu světlý ležák Radegast Premium. V kategorii piv plzeňského typu získal stříbrnou medaili. European Beer Star je degustační soutěž, jejíž porota je složená z odborníků z 25 zemí. Celkem se soutěže zúčastnilo 1512 piv z více než 40 zemí. Soutěž pořádají Asociace pro malé a nezávislé pivovary Německa a Sdružení soukromých pivovarů Bavorska a Německa.

European Beer Star je degustační soutěž, ve které porotci hodnotí chuťovou bohatost a vytříbenost jednotlivých piv. „Tato soutěž patří k nejprestižnějším v Evropě a o to víc mě těší, že výrazná hořkost, říz a plná chuť Radegastu měly u porotců úspěch. Skvělé umístění v soutěži je pro nás dalším důkazem, že má naše pivo pivařům co nabídnout.,“ řekl manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

V českých i mezinárodních soutěžích je Radegast tradičně úspěšný. Medaile získal v loňském roce na soutěžích České pivo a Zlatý pohár Pivex. Medaile dovezl i ze soutěží z Austrálie či Belgie.

Výsledky soutěže European Beer Star v kategorii Bohemian-Style Pilsner:

Zlatá medaile: Boston Lager (USA)

Stříbrná medaile: Radegast Premium

Bronzová medaile: Gulpener Chateau Neubourg Pilsner (Nizozemsko)


Tento pátek 27. září se bude v předvečer jmenin patrona českých zemí svatého Václava vůbec poprvé v historii slavit Den českého piva. Akci vyhlásil Český svaz pivovarů a sladoven, který nad ní převzal záštitu. Cílem je vytvoření tradice oslavy českého piva coby tradičního českého nápoje, vařeného z nejkvalitnějších surovin. Do projektu se zapojilo 12 pivovarských společností včetně HEINEKENU.

Milovníci piva si při této příležitosti mohou ve vybraných restauracích objednat speciální piva i ochutnat jedinečná pivní menu. Jedním z těchto speciálů je i Svatováclavské pivo, které pod dohledem sládků z pivovaru ve Velkém Březně zrálo v ležáckých sklepech více než sto dnů.

Jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu, který fandí českému pivu a podporuje ho. Našim cílem je nejen nabídnout lidem zážitek v podobě ochutnání Svatováclavského speciálu, ale také upozornit na kvalitu a tradici piva, které se u nás vaří a poukázat na jeho místo ve vyšší gastronomii,“ komentuje projekt Jiří Hauptmann, ředitel komunikace HEINEKEN Česká republika.

Projekt vítají nejen pivovary, ale i restauračním zařízení. V celé České republice se počítá s účastí kolem osmi set restaurací. Vybrané podniky nabízejí kromě ochutnávky netradičních nebo speciálních piv i přípravu vybraných menu. Návštěvníci tak na místě zjistí, že například pšeničná piva dobře chutnají k lehčím jídlům, jako jsou saláty či mořské plody, lehká ochucená piva ke krůtí šunce nebo krevetám a že klasická dvanáctka se dobře hodí k typické české kachně.

K oslavě české pivovarské tradice chtějí organizátoři přilákat i mladší generaci pochopitelně plnoletých konzumentů, a i ty, kdo pivo pijí méně často – například ženy. Výběr data Dne českého piva není náhoda: zřejmě málo Čechů tuší, že svatý Václav je už od dob Karla IV. patronem českého piva.

V hospodách a restauracích společnosti HEINEKEN je tak možné na Den českého piva ochutnat Březňák Svatováclavské pivo, které bylo vyrobeno k uctění památky svatého Václava a které se klasickým způsobem vaří ve Velkém Březně. Jde o spodně kvašené pivo, které se vyznačuje jemnou hořkostí a smetanovou pěnou, která při dobrém natočení krásně píše (kroužkuje). Má krásnou sytě zlatou barvu a stupňovitost 21 %. Díky zbytkovému extraktu a obsahu alkoholu lehce pod 10 % je svatováclavské pivo charakteristické velmi vysokou plností a nasládlým dozníváním.Klobáskofest

[pondělí, 23. září 2013]

V sobotu 21. září se na nádvoří pivovaru ve Velkých Popovicích uskutečnil historicky první ročník Klobáskofestu. Unikátní akci, na které se představili regionální výrobci uzenin, navštívily během celého dne i přes nevlídné podzimní počasí téměř dva tisíce účastníků. Návštěvníci ocenili nejen nevšední gastronomický zážitek, ale i představení tradičních řemesel a výrobků. Čtyřista z nich se dalo zlákat i na prohlídku pivovaru s kozlem Oldou a ochutnávkou nefiltrovaného piva, což je pětkrát více než během jiných víkendů.

V degustační soutěži o nejlepší klobásku zvítězila Papriková klobáska extra ostrá od výrobce Zdeňka Nováka, pomyslnou druhou příčku obsadila Poříčská grilovací výrobce Jindřicha Všetečky a na třetím místě skončila Pivní klobása od výrobce Hudera a syn. Kromě soutěže o nejlepší klobásu zaznamenalo mezi návštěvníky velký ohlas držení tupláku na čas. Vše proběhlo za doprovodu pohodové muziky a v příjemné atmosféře. První ročník Klobáskofestu ve velkopopovickém pivovaru se opravdu vydařil.


Nově otevřená pivnice Originál 1869 navazuje na bohatou tradici legendární vinohradské hospody Kravín.

Náměstí Míru a jeho okolí na pražských Vinohradech se stává přirozeným centrem kvalitních gastronomických služeb a společenského života. Vstupte s námi do restaurace Originál 1869 Kravín na rohu ulice Rumunská a náměstí Míru. Nové, stylové prostředí osloví široké spektrum hostů. Dobře se zde budou cítit jak mladí, tak i ti zkušenější znalci dobrého piva a jídla. Atmosféra a architektonické pojetí restaurace ilustruje tradiční výrobu českého piva ze základních pivovarských surovin: českého chmele, ječmene a vody. Interiérové řešení klade důraz na vytvoření klasického, tradičního prostředí pivnic s moderními prvky. Základem je masivní dřevěný nábytek, lavice a obložení stěn a nechybí ani stylizované logo značky Gambrinus na opěradlech židlí či stěnách pivnice. Velká prosklená okna umožňují pozorovat ruch ulice v klidu s půllitrem piva v ruce.

Originální řešení interiéru pochází z dílny architekta Davida Marka, který o tomto konceptu značky Gambrinus říká: „Nejde ani tak o originalitu, protože host restaurace je spíše konzervativní, výstřelků se dosti bojí. Bavilo nás umístit vypalované logo „G“ na záda židle, hrát si s motivy loga na desce stolu či na baru. A samozřejmě pracovat s umístěním a nasvícením dekorativní grafiky – zlatých lánů s obilím.

Originál 1869 Kravín nabízí svým hostům zaručeně čerstvý Gambrinus Originál 10° čepovaný přímo z pivních tanků. Jeden z tanků je umístěn přímo pod výčepem a hosté mohou kritickým zrakem kontrolovat nejen teplotu piva, ale i dovednost a zručnost práce výčepního. Přímo naproti výčepu je totiž stůl pro pivo „na stojáka“, kde se jen tak letmo zastaví na jedno či dvě opravdoví znalci piva. Další značky čepovaných piv jsou ležák Gambrinus Nefiltrovaný, pšeničný speciál Fénix a pro milovníky tmavých piv Velkopopovický Kozel Černý.

Na jídelníčku najdou hosté moderní českou kuchyni. Jídelníček je sestavený z prověřených a osvědčených jídel na základě dlouholeté zkušenosti majitelů v gastronomii. Opravdovou specialitu představují pokrmy z hovězího masa ze speciálních chovů ve švýcarských Alpách. Otevřeno je denně a nechybí polední menu za velmi příznivou cenu. Kapacita restaurace je 130 míst a před restaurací se mohou hosté posadit i do letní zahrádky.

U piva čepovaného přímo z pivních tanků má host jistotu, že dostává pivo čerstvé, v té nejvyšší kvalitě, tak jak jsme jej v pivovaru uvařili,“ říká obchodní sládek Václav Berka a dodává: „Když se k tomu přidá dovednost a zkušenosti výčepního z vinohradského Kravína, pak si zde pivo skutečně vychutnáte.

Restaurace Originál 1869 Kravín se hlásí nejen svým názvem k legendární vinohradské hospodě Kravín, která se pyšní dlouhou a bohatou historií. Roku 1818 byl v původním zemědělskému dvorci s kravíny na Vinohradech (odtud název) zřízen hostinec. Kravín vznikl původně jako zájezdní hostinec pro trhovce, ale později se z něj stal vyhledávaný výletní hostinec. Mezi hostinské, kteří čepovali pivo v Kravíně, patřil i legendární Josef Truneček. Kravín si Pražané velice oblíbili jako příjemný hostinec s vyhlášeným pivem. Mezi pravidelnými hosty byste našli mnoho významných Čechů: skladatel Antonín Dvořák či spisovatelé J. Kollár, Fr. Kollár, J. Šimanovský, Svatopluk Čech a další. Původní hostinec Kravín zanikl na konci 19. století. Nový restaurant V Kravíně byl zřízen v moderním domě na rohu Korunní a Budečské. Tento Kravín se stal oblíbenou a vyhledávanou hospodou Jaroslava Haška. I tento restaurant však v běhu dní zanikl. Zapadlou slávu Kravína nyní obnovila restaurace Originál 1869 Kravín na nedalekém náměstí Míru.

Restaurace zařazené do konceptu restaurací podporujících značku Gambrinus poskytují svým hostům prvotřídní kvalitu piva značky Gambrinus a stylové prostředí, které ilustruje suroviny využívané pro výrobu tradičního českého piva. Provozovatelé těchto restaurací mohou naopak využít marketingový potenciál nejprodávanější značky českého piva a vsadit na jednotný, atraktivní interiér. Nově nesou jednotné označení Originál 1869, které odkazuje k dlouhé a slavné historii značky Gambrinus.Minipivovary opět nezklamaly

[pondělí, 23. září 2013]

«« « Strana 622 z 1073 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI