Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivovary BraumeisterK pivu lidem zazpívali slavíci

[pondělí, 11. červen 2012]Festival minipivovarů na Pražském hradě

[pondělí, 11. červen 2012]

100 DRUHŮ PIVA NA JEDNOM MÍSTĚ. Výjimečná degustační událost nabízí milovníkům piva možnost ochutnat pivní speciality z produkce 50 minipivovarů - členů Českomoravského svazu minipivovarů. Pivo jako zážitková gastronomie 15.-16. června 2012 na Střelecké cestě Královské zahrady Pražského hradu.

Cílem festivalu je poskytnout milovníkům pivních specialit a kvalitní zážitkové gastronomie možnost degustace širokého množství vzorků z produkce minipivovarů ze všech koutů České republiky, ochutnat a seznámit se s různými pivními druhy a styly. Nejde o klasický pivní festival zaměřený na masovou konzumaci piva. Je to příležitost seznámit se s novodobým fenoménem i s historickými kořeny českého a moravského pivovarnictví, prezentace tradiční i moderní regionální výroby piva a prostor pro objevování nové pivní kultury.

Vstupné na festival je 300 korun. Každý návštěvník obdrží degustační skleničku, rozsáhlý katalog s řadou informací o zúčastněných minipivovarech a nabízených pivních speciálech a bude moci neomezeně degustovat na sto druhů piv, které festival nabídne.

„Minipivovary jsou živou vodou pivovarnického řemesla, které už bylo skoro na vymření. Před dvaadvaceti lety v celém Československu existoval jeden jediný minipivovar, pivovar U Fleků. Po roce 1991 se zvolna začínají budovat minipivovary nové a v dnešní době jejich růst nabral pořádné obrátky. Už jich máme v Česku kolem stopadesáti a byť je jejich podíl na výrobě piva zanedbatelný, začínají se stávat svébytnou součástí pivovarnického průmyslu,“ říká Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů.

„Charakteristické senzorické vlastnosti nefiltrovaného čepovaného piva, jeho přírodní čistota, výroba několika druhů piv včetně specialit, vysoká úroveň pivního skla, vynikající kuchyně s krajovými i národními specialitami, to vše jsou přednosti lákající k posezení v restauraci s vlastním pivovarem. Pivo z minipivovaru je svěží, obsahuje kvasinky, které zaokrouhlují chuť, zjemňují hořkost a dávají pivu osobitý charakter. Další předností je menší nasycení těchto piv kysličníkem uhličitým, což má pozitivní vliv na tzv. pitelnost piva. V minipivovarech se většinou pivo čepuje přímo z výčepních tanků, kde má správnou teplotu, za kterou odpovídá sládek - konkrétní garant kvality denně přítomný v restauraci, nikoliv neosobní obchodní zástupce. U piva z minipivovaru je vždy zaručeno, že se jedná o pivo čerstvé, vyráběné v místě a podle potřeby. Trvanlivost nefiltrovaného piva je totiž omezena a není možné ho na rozdíl od filtrovaných, stabilizovaných a pasterovaných piv prodávat delší dobu. Zákazníky minipivovarů láká příjemné prostředí pivovarských restaurací s možností být přímo při výrobě, vnímat atmosféru a vůni vaření piva. Je to v podstatě zážitková gastronomie,“ dodává Jan Šuráň.

Na festival minipivovarů na Pražském hradě se dosud přihlásily tyto minipivovary:

Pivovarský dům Praha, Břevnov klášterní pivovar Praha, Pivovar U Medvídků Praha, Rodinný pivovar Bravůr, Minipivovar Vyšší Brod, Pivovar Kocour Varnsdorf, Šumavský pivovar Vimperk, Pivovar Groll Plzeň, Pivovar Kozlíček Horní Dubenky, Pivovar Purkmistr Černice, Novoměstský pivovar Praha, Spolkový pivovar Sazovice, Domácí pivovárek Velký Rybník, Pivovarský dvůr Zvíkov, Pivovar Na Rychtě Ústí nad Labem, Minipivovar Biovar Ostrava, Zámecký minipivovar Zábřeh, Pivovar Permon Sokolov, Antošův pivovar Slaný, Mostecký Kahan, Rodinný minipivovar Pacov, Starokladenský pivovar, Joegoodbeer Plzeň, Pivovar Zhůřák Nepomuk, Podorlický pivovar Rychnov, Sousedský pivovar Bašta Praha, Staročeský pivovárek Dobruška, Pivovar Na Mlýně Ratíškovice, Pivovar U Fleků Praha, Minipivovar Labuť Litoměřice, Pivovarský dvůr Lipan Dražíč, Pivovar Valášek Vsetín, Jihlavský právovárečný pivovar, Valašský pivovar Kozlovice, Pivovar Magistr Brno, Pivovar Mazák Dolní Bojanovice, Pivovar Černý Orel Kroměříž, Pivovar Herold Březnice, Líšeňský pivovar Brno, Pivovar pekárna Kvilda, Štiřínský pivovar, Zámecký pivovar Chyše, Únětický pivovar, Pivovar Matuška Broumy, Hostinský pivovar Excelent Rýmařov, Minipivovar Hukvaldy, Minipivovar Koníček Vojkovice, Minipivovar Rohov, Pivovar Lochota Plzeň, Pivovar Svatý Kopeček Olomouc, Městský pivovar Štramberk, Pivní rozmanitost, Zlínský Švec, Pivovar Malenovice

Místo konání:

Střelecká cesta pod Letohrádkem královny Anny Královské zahrady Pražského hradu.

Dopravní spojení:

Tram č. 18, 20, do stanice Chotkovy sady, odtud 1 min. pěšky.

Tram č. 22, do stanice Královský letohrádek, odtud 2 min. pěšky.

Doba konání: Pátek: 14:00–20:00; sobota: 10:00-20:00

Festival minipivovarů na Pražském hradě

Výhody PET soudků na pivo

[pátek, 8. červen 2012]


Poznáte dobré pivo?

[čtvrtek, 7. červen 2012]

To hravě zvládnete, pokud objevíte správné základy degustace. O tom, že každá degustace je zajímavá i objevná, Vás přesvědčí znalec a milovník piva Jan Šuráň, člen První pivní extraligy, který sám o sobě říká: „postižen pivem“. S tím, jak správně degustovat pivo a poznat to nejlepší, návštěvníky muzea Jan Šuráň seznámí v úterý 12. června v 17 hodin v Muzeu na Horním náměstí v Přerově. Všichni návštěvníci akce dostanou plechovku Zubra Gold jako dárek.

Má první cesta vedla z porodnice do pivovaru a předznamenala cesty další,“ říká Šuráň. Učiliště absolvoval v Litovli, odkud jeho cesty vedly do Prahy až na VŠCHT Praha (Vysoká škola chemicko technologická). Odtud na Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, kde působil 13 let až do ruku 1992. Pak se vydal poznávat pivo do celého světa„Vnímat, degustovat, oceňovat a vařit. Zkrátka žiju pro pivo a pivo živí mě,“ říká Jan Šuráň, který do Přerova zavítal u příležitosti Pivovarnické výstavy ke 140 letům Zubra.

Samotná degustace začíná přečtením charakteristických vlastností pivního stylu, který degustátoři posuzují. Po ochutnání se ke každému vzorku degustátoři vyjadřují a dávají vedoucímu stolu návrhy na jeho vyřazení nebo postup do dalšího kola. Ve finálové degustaci je určeno pořadí prvních tří. Vedoucí stolu má právo veta i možnost opravit rozhodnutí dalších degustátorů. Rozhodnutí vedoucího stolu o vítězi v degustační soutěži tak často ovlivňuje úspěch či neúspěch značky,“ popisuje Šuráň.

Jan Šuráň patří mezi uznávanou světovou degustátorskou elitu. V letošním roce byl na největší světové soutěži piv World Beer Cup 2012 v San Diegu jmenován vedoucím stolu a stal se tak prvním Čechem na této prestižní degustátorské pozici.Kvasnicové pivo Klášter excelovalo na Slavnostech piva v Českých Budějovicích. O víkendu zvítězilo v prestižní degustační soutěži Pivo České republiky 2012, která je každoročně nedílnou součástí slavností. Na stejné soutěži sklízela vavříny také piva Lobkowicz Premium a Lobkowicz Premium Nealko, která si odvezla po bronzové medaili.

Odborná porota složená z kvalifikovaných expertů z českých pivovarů tak potvrdila výjimečnou kvalitu piva Klášter, ležáku Lobkowicz Premium i jeho nealkoholické varianty Lobkowicz Premium Nealko.

Mám velkou radost, obzvlášť v širším kontextu. Naše piva letos vyhrávají, co se dá. V únoru získal Klášter Premium Zlatou pivní pečeť 2012, Klášter Světlé získalo Stříbrnou pivní pečeť 2012 a Klášter Ležák se stal nejlepší jedenáctkou v soutěži Zlatý pohár PIVEX – PIVO 2012. A teď toto významné ocenění pro naše kvasnicové pivo,“ uvedl Zdeněk Prokůpek, sládek Pivovaru Klášter.

Anonymní degustační soutěže se letos zúčastnilo 280 piv z 52 pivovarů. Vzorky byly zařazeny do 17 kategorií, odborníci je ochutnávali od středy 30. 5. do pátku 1. 6. 2012.

Klání Pivo České republiky 2012 se letos uskutečnilo již po 16., záštitu nad ním převzali hejtman Jihočeského kraje a primátor Statutárního města České Budějovice.

Pivo Klášter se vyrábí z prvotřídních surovin za použití tradičních výrobních technologií. Důležitou roli hrají také nezaměnitelné přírodní podmínky – velmi kvalitní voda a především historické sklepy vytesané hluboko ve skále pod pivovarem, kde pivo při optimální teplotě kvasí a dozrává. Piva v závěru výrobního procesu nejsou tepelně upravována pasterizací. Nepřípustná je také intenzifikace výroby pomocí CK tanků nebo ředění piva vodou na požadovanou stupňovitost.

Prémiový ležák Lobkowicz je tradiční české pivo pyšnící se charakteristickou lahodnou chutí a harmonií mezi plností a hořkostí. K jeho výrobě se používají výhradně kvalitní suroviny tuzemského původu - český chmel odrůd Žatecký poloraný červeňák a Premiant, český slad vyrobený pouze z ječmene odrůdy Bojos a voda z jihočeského hlubinného jezera, to vše za použití vlastního historického kmene kvasnic. Neobsahuje žádné chmelové extrakty či jiné náhražky, navíc je to opravdová nešizená dvanáctka vařená na stupňovitost 12,2 %. Lobkowicz Premium získal řadu dalších ocenění – například na Australian International Beer Awards 2011 nebo na soutěži Zlatý pohár PIVEX – PIVO 2011.

Nealkoholické pivo Lobkowicz Premium se vyrábí z křišťálově čisté vody z podzemního jezera, českého, bavorského a karamelového sladu a chmele odrůd Žatecký poloraný Červeňák, Premiant a Cascade, s použitím vlastního kmene kvasnic. Výsledkem je osvěžující pivo plné chuti, které se velmi blíží chuti klasického piva a které má zároveň fyziologicky vyvážené složení. Obsahuje přírodní antioxidanty, má nízký obsah sodíku a není uměle přislazováno. Díky velmi nízké energetické hodnotě je optimálním nápojem pro všechny zastánce zdravého životního stylu. Lobkowicz Premium Nealko nedávno obhájilo loňské prvenství v testu nealkoholických piv motoristického magazínu Auto Tip a úspěchy sklidilo také v dalších degustačních soutěžích – např. ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2012, Pivo České republiky 2011, Australian International Beer Awards 2011 Zlatý pohár PIVEX – PIVO 2011.


Soumrak hospůdek? Tržby jim klesají

[středa, 6. červen 2012]

Nový podnik v Brně-Líšni láká na širokou nabídku piv, kvalitní gastronomii a sportovní atmosféru.

Sportovními událostmi nabité léto je před námi. A nejen obyvatelé městské části Brno-Líšeň si ho mohou užít ve zcela novém podniku Staropramen Potrefená husa Sport Bar, který zahájil svůj provoz v moderní budově líšeňské radnice.

Sportovní zážitky si lze vychutnat s některým z 9 druhů piv či doplnit kvalitním gastronomickým zážitkem, který restaurace této známé sítě už tradičně poskytují. Od roku 1999, kdy byla otevřena první restaurace konceptu Staropramen Potrefená husa, jde již o jubilejní 30. provozovnu v České a Slovenské republice. Tato síť je tak lídrem mezi českými gastronomickými koncepty provozovanými na bázi franšízy přímo pivovary.

Celkově třicátá, v Brně třetí. Po první Huse v nákupním centru Vaňkovka a další v historickém centru Brna na Zelném trhu se další zástupce Potrefených hus otvírá v části Brno-Líšeň. Nový podnik je moderním sport barem. „Při přípravě otevření každého podniku vybíráme ze tří konceptů, které u Potrefených hus provozujeme. Volíme mezi restaurací, Beer Pointem a Sport Barem. V Líšni jsme jako nejvhodnější vybrali třetí možnost, protože se domníváme, že spojení kvalitního piva, jídla a sportovního prostředí tady najde největší využití,“ říká k právě otevřenému podniku David Petřík , manažer sítě značkových restaurací Staropramen Potrefená husa. „Nadcházející fotbalové mistrovství a olympiáda budou pro náš nový podnik nejlepším testem,“ dodává s úsměvem.

Foto

Staropramen Potrefená husa Sport Bar Brno-Líšeň nabídne prostornou zahrádku až pro 60 hostů. Díky ní restaurace během teplých dnů poskytne místo až 180 zákazníkům. Nová restaurace nabízí celkem 9 druhů piv v čele se širokým sortimentem piv značky Staropramen. Nabídku smíchovského pivovaru doplňují točená belgická piva Stella Artois a Hoegaarden White. Pro letní osvěžení lze zvolit i piva s ovocnou příchutí a sníženým obsahem alkoholu Staropramen Cool Lemon a letošní novinku Staropramen Cool Grep.

Potrefená husa Sport Bar Brno-Líšeň si připravila i speciality, které v jiné Huse nenajdete. Hosté se tak mohou těšit například na roládu z hovězího krku plněným plátky anglické slaniny a kysaného zelí s omáčkou z pečených chilli papriček se šťouchanými bramborami. Milovníky sladkého pro změnu osloví zajímavá kombinace čerstvých jahod na pepři v medovo-ořechové omáčce s tvarohovými noky a vanilkovým luskem. Kdo zatouží po něčem lehčím, obsluha mu nabídne ledový salát s kozím sýrem pečeným v krustě sezamových semínek s rukolou, medovým dresinkem a keříčkovými rajčátky.

Není náhodou, že se právě jubilejní třicátá Potrefená husa otevřela právě v moravské metropoli. Je to dáno úspěchy jejích dvou brněnských kolegyň, které potvrzují, že Brňanům vyhovuje jejich prostředí, kvalitní menu i široká nabídka piv. Velmi si jejich přízně vážíme,“ dodává závěrem David Petřík.


Mimořádný hudební zážitek přinese jubilejní 10. ročník Radegast dne. Do Nošovic se v sobotu 15. září sjedou hvězdy české a slovenské hudební scény. Dohromady by poskládaly desítky prestižních cen, mezi nimiž nechybí Anděl, Český slavík, Aurel či slovenská Grammy. Pod Beskydami zahrají Chinaski, No Name, Mandrage, Charlie Straight, Wohnout a další. Známé interprety doplní také vítěz soutěže pro amatérské moravské kapely Radegast Líheň, kterým se letos stala skupina VSPH. Na návštěvníky také bude čekat nefiltrovaný ležák Radegast.

Pro jubilejní 10. ročník Radegast dne se nám podařilo dát dohromady kapely zvučných jmen. Ocenění, které posbíraly během své hudební kariéry, jsou myslím skvělou vizitkou. Čtyři z kapel, které nám na Radegast dni zahrají, se mohou pochlubit vítězstvím v soutěži Anděl. Velkým lákadlem bude určitě Mandrage, letošní vítěz kategorie Skupina roku. Chinaski mají sošky za nejlepší kapelu roku hned dvě a k tomu i triumf v anketě Český slavík. Řadu cen získali i slovenští No Name. To je skvělá pozvánka pro všechny milovníky správně hořkého piva i dobré muziky,“ řekl Michal Kučera, specialista značky Radegast.

Přesný časový harmonogram organizátoři zatím dolaďují. Jisté je, že jedna z hlavních hvězd, kapela No Name, rozhýbe zábavu již brzy odpoledne. Večerní program pak uzavřou Chinaski.

Čepovat se bude nefiltrovaný ležák, pro řidiče bude k dispozici Birell. Lidé budou také moci navštívit pivovar a projít si celou exkurzní trasu. Připravuje se ještě další doprovodný program, který bude včas komunikován.


Pavel Konáš z oddělení analýz kvality v Plzeňském Prazdroji se stal degustátorem roku mezi 21 evropskými pivovary SABMiller. Český zástupce se prosadil v konkurenci více než 200 profesionálních degustátorů a v historii je prvním Čechem s tímto titulem.

Foto

I když se v pivovaru provádí laboratorní analýzy parametrů piva, chuťová kontrola je nezastupitelná. „Denně testujeme vzorky piva před tím, než je stočíme do lahví a sudů. Je důležité, aby hodnoty naměřené v laboratoři byly v pořádku, kontrola lidskými smysly je ale v pivovaru odjakživa a profesionální degustátor pozná nejlépe, zda pivo chutná přesně v souladu s recepturou a chuťovým profilem. Stejně jako kuchař ochutnává jídlo, které uvaří, také my ochutnáváme pivo v jednotlivých výrobních fázích. A nejdůležitější zkouškou je samozřejmě ta před stočením piva,“ říká Pavel Konáš (45).

Kromě každodenní práce potřebují degustátoři také pravidelný trénink chuťových buněk. Proto každé dva měsíce obdrží zásilku se dvěma balíčky kapslí různých příchutí. Kapsle jsou označeny jen číselným kódem, každá kapsle se rozpustí v litru piva a záleží na schopnostech degustátora, zda dokáže určit konkrétní příchuť. Degustátoři se tak učí identifikovat příchutě, které jsou v pivu nežádoucí*, a proto je degustátor musí umět rozpoznat. Celkem se během roku degustátoři učí rozpoznávat v pivu 28 příchutí.

Degustátor roku se vybírá jednou ročně na základě výsledků slepých degustací. Hodnotí se v konkurenci dvou set degustátorů všech 21 pivovarů SABMiller** v Evropě, kteří se účastní pravidelného prověřování degustačních schopností.

Kromě pravidelného degustačního tréninku je pro degustátora nezbytná také správná péče o chuťové pohárky. „Nekouřím a nepiju kávu. Kouření je pro chuťové buňky špatné vždycky, káva vadí hlavně před degustací. Snižuje schopnost vnímat některé příchutě. Také nejím ostrá a kořeněná jídla, ačkoli je mám tak rád. Ostrou klobásu nebo čínu si musím dát až po degustaci,“ prozradil Pavel Konáš.

Současný nejlepší evropský degustátor je rodilý Plzeňák, studoval střední potravinářskou školu. Do Plzeňského Prazdroje nastoupil v roce 1986 do oddělení výroby, byl mistrem na stáčecí lince, později operátorem na filtraci a poté působil jako technolog kvašení a zrání piva. V oddělení analýz kvality pracuje od roku 2002.

* Jde o látky, které se v přírodě vyskytují běžně, ale pokud by se objevily v pivu, snížily by jeho kvalitu. Mohlo by se to stát při nedodržení výrobních postupů nebo během špatného skladování. V některých pivech jsou minimálně zastoupené nebo potlačené, u některých mají např. vyšší hodnoty některé typy esterů, dodávajících chuť charakteristickou pro jednotlivé značky.

** Pivovary patřící pod SABMiller mají své degustátory v několika úrovních. Základní degustátor musí rozpoznat 10 příchutí. Pokročilý degustátor má odhalit dalších 28 příchutí. Ještě výš je validovaný degustátor, který úspěšně prochází zkouškami (validacemi). V Plzeňském Prazdroji působí v současné době celkem 34 proškolených (validovaných) degustátorů (13 v Plzni, 11 v Nošovicích a 10 ve Velkých Popovicích).


«« « Strana 681 z 1032 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032

Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI