Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info


Ďábelské pivní rekordy

[středa, 18. leden 2012]







K adventu roku 2011 jsme připravili pivo, jaké doposud žádný průmyslový pivovar v ČR neuvařil. Jednalo se o staroanglický styl India Pale Ale.

Velmi, ale velmi příznivé ohlasy, požadavky konzumentů a tlak ze strany zákazníků na pokračování úspěšně zahájeného projektu jsme vyslyšeli. Ačkoli jsme původně neměli v úmyslu vyrobit další pivo stylu India Pale Ale (IPA), na přání jsme uvařili novou várku. Tato nová várka bude připravena k svátku svatého Valentýna připadajícího na 14. 2. 2012. Proto i stupňovitost odpovídá tomuto datu a pivo má sílu 14,2 % EPM (extrakt původní mladiny) a 6 % objemového alkoholu. Díky použitým sladům má pivo tmavě zlatou až načervenalou barvu a proto jsme si dovolili přidat přídomek Amber.

JUBILER – Amber IPA

Je svrchně kvašený speciál vyšší hořkosti.

Toto výjimečné pivo je 5x chmelené – včetně chmelení za studena v ležáckém tanku.

Má ovocné tóny v chuti dané použitými chmely, speciálním kmenem pivovarských kvasinek a odlišnou technologií výroby.

K výrobě je užito svrchně kvasících pivovarských kvasinek, 4 druhy chmele a dokonce 7 druhů sladů.

India Pale Ale (IPA) je jeden z mnoha světových pivních stylů. Svrchně kvašené pivo poprvé navařené v Anglii v 19. století. Vyšší chmelení a vyšší alkohol pomáhaly udržet kvalitu piva při přepravě lodí do anglických kolonií.

Použité suroviny: pitná voda, ječné slady (český, mnichovský, vídeňský, karamelový, Caramünch, Carared a barvící), chmely (Kazbek, Cascade, Chinook, Premiant), nebarveno a neředěno vodou!

V prodeji bude k dispozici v lahvích i sudech ve vybraných provozovnách a v pivovarské pivnici i prodejně ve Vyškově a to od 8. 2. 2012!

… okoštujte

Zdroj: Tisková zpráva Pivovaru Vyškov

Velký úspěch speciálu JUBILER IPA z Vyškovského pivovaru: zákazníci požadují další várku, která už zraje ve sklepeních pivovaru [p262]



Hledám práci - výroba, obchod

[čtvrtek, 12. leden 2012]

Praxe: sládek, podsládek, mistr výroby, technolog, obchodní zástupce, vařič piva, sudování, filtrace, stáčení piva, atd.

Vzdělání: VŠ, obor Chemie a technologie potravin; SPŠ PT, Podskalská, obor Kvasná technologie.

Životopis zašlu na vyžádání. Kontakt: janbier@seznam.cz

Předem děkuji za nabídky, příp. za info o volném místu !

Honza



Slavnosti piva v Táboře se letos návštěvníkům otevřou od 8. do 11. února. Po jedenadvaceti letech se mění ustálený harmonogram. Slavnosti sice zahájí jako tradičně už v úterý, 7. února, ovšem pouze odbornými degustacemi. Pro veřejnost začnou ve středu 8. 2. a pokračují pak až do soboty.

Důvodem natažení programu do 5 dnů je organizační náročnost ochutnávek a stále přibývající počet zájemců o účast v prestižní soutěži o Zlatou pivní pečeť. O tento titul se letos bude ucházet zhruba stovka pivovarů od nás i ze zahraničí. Své výrobky přihlašují do třiadvaceti kategorií. Jejich počet se od loňska rozrostl o kategorie světlé výčepní z minipivovaru a sladové ochucené nápoje. Seznam kategorií naleznete v příloze.

O Zlatou pivní pečeť se ucházejí pivovary od nás i ze zahraničí

Tradičním účastníkům i tentokrát konkurence opět přibude. Degustací se např. poprvé účastní pivovarský dům Koliba u Tří králů z Prostějova, pivovar Erb z Bánské Štiavnice, Patronský pivovar z Bratislavy, běloruská pobočka nadnárodního pivovaru Heineken, kazachtánský dceřinný pivovar dánského koncernu Carlsberg, slovinský pivovar Kratochwil z Lublaně, moskevská filiálka německého pivovaru Maximilian´s Brauerei, pivovar Maisel z hornofranckého Bayreuthu a další.

V minulém roce hodnotili degustátoři více než 460 vzorků piva z více než stovky pivovarů a minipivovarů. Letos pořadatelé předpokládají ještě větší počet. Konečné číslo bude zřejmé až těsně před začátkem degustací. Vítězové jednotlivých kategorií získají k titulu Zlatá pivní pečeť i právo užívat příslušné označení na etiketách a k propagačním účelům.

Zlatý český pramen

Součástí slavností je i soutěž výrobců minerálních vod. O titul Zlatý český pramen budou usilovat největší producenti z České republiky a ze Slovenska. Premiéru na táborských slavnostech bude mít například Horský pramen z Jeseníků. K dnešnímu dni je do kategorií ochucená a neochucená minerální voda přihlášeno celkem 20 vzorků.

Anonymní degustace jsou pod přísnou objektivní kontrolou

Z hlediska účasti pivovarů v odborné degustační soutěži jsou Slavnosti piva v Táboře největší svého druhu v České republice. Odborné degustace jsou přísně anonymní. Oficiální garance výsledků světově renomovanými odbornými autoritami dlouhodobě dodává soutěži nadstandardní míru respektu, objektivity a důvěryhodnosti. Soutěže piva letos certifikují společnosti TÜV SÜD, 3EC International, Bureau Veritas a Státní zemědělská a potravinářská inspekce České republiky. Pořadatelé budou také opět spolupracovat s pražskou Vysokou školou chemicko-technologickou a Střední průmyslovou školou potravinářských technologií z Prahy. Soutěžní degustace proběhnou v kongresovém sále Jihočeské univerzity v Táboře.

Na návštěvníky čeká nejméně 100 druhů piva

Během čtyř dnů mohou návštěvníci slavností ochutnávat a vybírat ze zhruba stovky pivních značek. Pivní fajnšmekři budou moci možná poprvé posoudit kvalitu produktů ruského pivovarského gigantu Baltika z Petrohradu, který patří do koncernové skupiny Carlsberg. Mimo již loni prezentované mnichovské značky Paulaner se letos představí plejáda dalších významných německých pivovarů: bavorský Oettinger Brauerei, frankfurtský pivovar Schöfferhofer (ze skupiny Radeberger) či další bavorský pivovar Erdinger, největší producent pšeničného piva na světě. Očekáváné jsou kromě domácích i pivovary ze Slovenska, Běloruska, Belgie, Holandska, Rakouska, Slovinska nebo Kazachstánu.

Po několikaleté odmlce se do Tábora vrací pivo z pivovaru Podkováň, nově mohou labužníci ochutnat pivo z Lipníku nad Bečvou, Slaného nebo ze Šumavského pivovaru z Vimperka. Prodejní pult Sdružení přátel piva nabídne pivní speciality z málo známých minipivovárků Jihoměšťan Praha, Únětice a Jihlavský radniční. Poptávka po prezentaci přesahuje možnosti pořadatelů, kteří tak s lítostí museli řadu výrobců pro nedostatek místa odmítnout.

Lidé si mohou koupit vlastní půllitr za symbolickou cenu

Slavnosti pro veřejnost začínají každý den od 17 hodin. Pro návštěvníky je připravena novinka. Celý večer mohou používat své vlastní sklo. Obyčejné půllitry s logem slavností budou u vstupu k dostání za 5 korun. Kvalitnější sklenice přijdou na 30 korun. Lidé je mohou kdykoli vrátit a dostanou zpět zálohu, nebo si je mohou odnést domů jako suvenýr. Tímto chtějí pořadatelé trvale vyloučit jakékoliv používání kelímků nebo problematické vracení zálohovaného skla na stánky. Zároveň zůstává paralelně zachována i možnost využít starého systému, kdy každý pivovar poskytne u stánku vlastní sklo s různou výší záloh. Personál ze stánků bude mít opět přístup ke špičkové německé myčce skla, která se používá i na mnichovském Oktoberfestu.

Předprodej vstupenek

Předprodej vstupenek bude probíhat v městském Infocentru na Žižkově náměstí od 16. ledna 2012. Cena vstupenek bude od 120 do 150 korun. Vstupenky do prvního patra se budou prodávat bez rezervace místa, ale se slevou. Čínská restaurace bude vyhrazena coby nekuřácký prostor.

V doprovodném kulturním programu vystoupí například Keramička, The Apples, Jižani, Big Papa, Toffes, Lužničanka a další.

Slavnosti se konají pod záštitou ministra pro místní rozvoj Ing. Kamila Jankovského, ministra zemědělství ČR ing. Petra Bendla a hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly. Akci podporuje Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism a Jihočeská centrála cestovního ruchu. Spolupořadatelem je Město Tábor.

Závěrečná tisková konference se bude konat v pátek 10. února 2012 ve 13 hodin v Jihočeské univerzitě v Táboře.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům odborných degustačních soutěží proběhne v sobotu 11. února 2012 v 18 hodin v kongresovém sále Hotelu Palcát.

Zdroj: Tisková zpráva Reprezentačních slavností v Táboře

Příloha

Prezentace výrobců a obchodních partnerů v Hotelu Palcát v průběhu slavností:

Královský Pivovar Krušovice, a.s. 750 53 Krušovice

Pivovar Krásné Březno Zlatopramen, Drážďanská 80, 400 07 Ústí nad Labem

Starobrno a.s. Hlinky 160/12, 661 47 Brno

Pivovar Velké Březno Březňák, Pivovarská 116, 403 22 Velké Březno

Holbau Kaltenhausen, Salzachtal Bundesstrasse Nord 37, Hallein

Heineken NV, Twede Wetergplantsoen 21, 1017 ZD Amstarodam

Pivovar Poutník, DUP – Družstvo Pelhřimov, 393 01 Pelhřimov

Pivovar Ferdinand, a.s. Táborská 306, 256 01 Benešov

Měšťanský pivovar v Poličce, spol. s.r.o., Pivovarská 151, 572 14 Polička

Pivovar Nymburk, s.r.o. Pražská 581, 288 25 Nymburk

Pivovary Staropramen, a.s. Nádražní 84, 150 00 Praha 5 – Smíchov

Pivovar Holba, a.s. Pivovarská 261, 788 33 Hanušovice

Pivovar Litovel, a.s. Palackého 934, 784 01 Litovel

Pivovar Nová Paka, a.s. Pivovarská 400, 509 01 Nová Paka

Pivovarský Dvůr Zvíkov, s.r.o. Zvíkovské Podhradí 92, 397 01 Písek

Pivovarský Dvůr Lipan, Dražíč 50, Týn nad Vltavou

Klášterní Pivovar Strahov, Strahovské nádvoří, 118 01 Praha 1

Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a.s. Dobrovského 2027, 530 02 Havlíčkův Brod

Pivovar Svijany a.s. Svijany 25, 463 46 Příšovice

Rodinný pivovar Bernard a.s. 396 01 Humpolec

Pivovar Platan s.r.o., Pivovar 168, 398 11 Protivín

Pivovar Černá Hora, a.s. Pivovarská, Černá Hora

Pivovar Vysoký Chlumec , a.s. 262 52 Vysoký Chlumec č.29

Pivovar Chotěboř, s.r.o. Průmyslová 1755, 583 01 Chotěboř

Brouwerij Bosteels, Kerkstraat 96, 9255 Buggenhout

Brouwerij Lefebbvre, Chemin du Croly 54, 1430 Quevast

Brouwerij Van Steenberge, Lindenlaan 25, 9940 Ertvel

Samson, a.s. Lidická tř. 458/31, 370 01 České Budějovice

Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. Podskalská 324, 386 01 Strakonice

Bohemia Regent, a.s. Trocnovské náměstí 124, 379 01 Třeboň

Paulaner Brewery GmbH a CO KG, Munchen - stánek Ultra Premium Brands

Staročeský pivovárek, s.r.o. Křovická 267, 518 01 Dobruška

Rodinný pivovar Pacov, Jana Autengrubera 318, 395 01 Pacov

Pivovar Podkováň s.r.o. Kováň 21, 293 30 Dolní Cetno

Pivovar Antoš, Golem Slaný, s.r.o., Slaný

Privatbrauerei Erdinger Weisbrau, Erding

Oetinger Brauerei, GmbH, Oetting

Arnsteiner Brauerei Max Bender K.G. Arnstein

Akciový pivovar Dalešice, a.s. Dalešice

CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY, a.s. pivovar Vyškov

Šumavský pivovar Hojdarovi, s.r.o. Vimperk

První soukromý společenský pivovar Lipník nad Bečvou

Sdružení přátel piva, budou točit pivo pivovárků: Únětice, Jihoměšťan, Radniční Jihlava

Pivovar Primátor, a.s. Náchod

Baltika Brewereis Russia, St, Peteburg

Občerstvení a stravování a speciality k pivu bude v průběhu slavností zajišťovat Restaurace hotelu Palcát, Výrobna lahůdek o.d. JEDNOTA Tábor a táborské pekárny DOMITA a.s.

Čínská restaurace hotelu Palcát


Prohlídkové trasy Plzeňského Prazdroje nalákaly v roce 2011 do Plzně rekordní počet návštěvníků. Pivovary Prazdroj a Gambrinus, Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí zhlédlo celkem 252 210 turistů z více než sto zemí celého světa. Jedná se o více než 11 % meziroční nárůst. Nejvíce lidí přijelo tradičně z tuzemska a sousedního Německa, ale také Ruska a v posledních letech i z asijských zemí.

Foto

Dlouhodobě vzrůstající návštěvnost našich pivovarů, ale také Pivovarského muzea a historického podzemí, je výsledkem systematické spolupráce se subjekty cestovního ruchu. Spolupracujeme s agenturou CzechTourism, s cestovními kancelářemi a samozřejmě s městem Plzní a Plzeňským krajem. Loňskou úspěšnou novinkou byla spolupráce s Národním památkovým ústavem,“ uvedl Tomáš Raboch z Návštěvnického centra Plzeňského Prazdroje.

Dlouhodobě stabilní je poměr návštěvníků v organizovaných skupinách (61 %) oproti individuálním návštěvníkům (39 %). Nejvyšší návštěvnost přinesl srpen, kdy napomohl čas dovolených, bohatý program letních akcí včetně Pilsner Festu, který nabízí také zpestřené prohlídky pivovarů, Pivovarského muzea i Plzeňského historického podzemí.

Nový trend v návštěvnosti turistických tras Plzeňského Prazdroje představují lidé z asijských zemí, zejména Číny, Tchaj-wanu, ale i Vietnamu nebo Thajska. Přijíždí jich stále více a vedle Čechů, Němců, Francouzů nebo Rusů se z nich stávají stálí klienti. Jezdí k nám ale návštěvníci opravdu z celého světa, výjimkou nejsou ani vzdálené africké země jako Zimbabwe, Kongo nebo Madagaskar,“ dodal Tomáš Raboch.

Foto

Velký úspěch zaznamenala nová trasa Gambrinus

Stále větší oblibě se mezi obyvateli i návštěvníky Plzně těší prohlídková trasa pivovaru Gambrinus, která je otevřena od podzimu roku 2010. Dokládá to loňské prvenství v soutěži cestovatelského portálu Kudy z nudy o nejatraktivnější českou turistickou aktivitu v plzeňském regionu, ve které o vítězi rozhodovali sami výletníci. Pivovar je atraktivní také pro celebrity, navštívili jej členové skupiny Kabát, Chinaski nebo mistr Gambrinus ligy – fotbalisté FC Viktoria Plzeň.

Rok 2011 přivedl do plzeňského pivovaru Prazdroj také mnoho významných zahraničních osobností zejména politického významu, mimo jiné maďarského ministra školství či řadu velvyslanců a honorárních konzulů. V rámci Květnových oslav osvobození Plzně si pivovar prohlédli američtí veteráni ze 2. světové války. Na návštěvu přijela i vietnamská delegace a zavítali sem třeba i členové Europe tour Ferrari klubu z Arabského poloostrova.

Nárůst návštěvníků se pozitivně odrazil i ve využívání doprovodných služeb, které přináší Prazdroj v rámci své nabídky hostům. Zvýšil se zájem o dárkové předměty, velký boom zaznamenal e-shop.

Úspěšný rok má za sebou také Konferenční a společenské centrum Secese, ve kterém si oslavu, setkání nebo jinou akci objednalo opět více firem i lidí z řad veřejnosti. Přímo v pivovaru tak proběhlo během roku 2011 několik set akcí, od velkých kongresů a konferencí až po menší soukromé oslavy.

Foto

Tento rok zpestří návštěvy pivovaru novinky, jako je projížďka pivovarem na formanském povoze či jubilejní prohlídky nazvané Za historií Pilsner Urquell. Ceny vstupného zůstaly vloni zachovány a ani pro rok 2012 Prazdroj zvýšení základního vstupného nechystá.

Zdroj: Tisková zpráva Plzeňského Prazdroje

http://www.prazdroj.cz/cz/pro-media/aktualne/1056






«« « Strana 755 z 1078 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI