1.selsky pivovarek
[čtvrtek, 14. březen 2013]
Z redakční pošty:
Posílám Vám architektonickou studii našeho nového pivovaru. Začali jsme stavět teď v pondělí, pivo bychom měli začít vařit v červenci. Technologii dodává firma Czech Brewmasters, ing Jiří Karlík. Varna bude 500litrova.
Objekt se nachází v areálu statku Nový Dvůr, Havlíčkova ulice v Kroměříži. Web ještě nemáme.
Jedná se o sociální podnik, který bude zaměstnávat dlouhodobě nezaměstnané pracovníky.
S pozdravem Tomáš Váňa
[pi] 13:21 [permalink] [comments: 3]
Staropramen uvádí na trh nové originální sklenice. Jsou moderní, praktické a mají přinést impulz do hospod.
[čtvrtek, 14. březen 2013]
Změna ikonického vzhledu značky začala loni v lednu představením nového loga a následnou výměnou milionů lahví za unikátní. Pokračuje letos postupnou výměnou sklenic v hospodách a restauracích. Staropramen tak během dvou let kompletně renovuje svůj vzhled. Nové sklenice svým tvarem zdůrazňují charakter smíchovského piva. Jejich design vyjadřuje modernost a sebevědomí značky se zázemím v dlouhé tradici. Stejně jako loňská změna lahví v maloobchodu, i letošní výměna skla by měla kromě funkčních benefitů a posílení image vyvolat zájem spotřebitelů a přinést potřebný impulz do segmentu gastronomie.
Ostré rysy, robustní podstava i elegantní tvar štítu. To jsou klíčové design prvky nových sklenic. Pro posílení vizibility značky navíc barevné a na první pohled výrazné vertikální logo, typické právě pro Staropramen. Historii pivovaru připomíná embosovaný symbol „S“ na dně sklenic i letopočet založení 1869.
„Naše zadání designérům bylo jasné. Navázat na unikátní design lahve a dotvořit tak kolekci ikonických obalů Staropramene. Zároveň ale vytvořit sklenici funkční a praktickou,“ říká ke změně Eva Prajsová, manažerka značky Staropramen. „S výsledkem jsme velmi spokojeni a také první odezva z hospod a od našich spotřebitelů na Facebooku je velmi pozitivní. Doufáme, že se lidem bude nové sklo líbit, a že si z něj Staropramen náležitě vychutnají,“ dodává Prajsová.
Nové sklenice pivařům pomáhají si pivo řádně vychutnat všemi smysly. Čiré sklo umožňuje ocenit jiskru piva, tvar podporuje chuťový vjem. „Ať budete pít ze sklenice s uchem nebo bez něj, vždy se bude dobře držet a vy se budete moct soustředit jen na napití a vychutnání si řízu a osvěžující chuti Staropramene,“ dodává ke krokům správné degustace Eva Prajsová.
Pivovar mění sklenice pro točený Staropramen po osmi letech. Tehdy, v roce 2005, přišel jako první u nás s vertikálním logem, které použil také na sklenicích. Náklady na stávající obměnu pivního skla, která bude probíhat postupně a potrvá po celý rok, se pohybuje v řádech miliónů korun.
Návrh nového skla vzešel od designérů agentury Unity, která se za deset let své existence stala respektovaným specialistou na obalový a značkový design. Nové sklenice byly prací holandského týmu designérů pod vedením designového ředitele Olofa Ten Hoorna, hlavním designérem byl Erik Amsing.
„Provzdušněnou variantu nového loga Staropramen, kdy jsme štít z 2D grafické podoby převedli do reliéfní 3D podoby, jsme použili, abychom docílili moderního vzhledu nových sklenic Staropramen s potřebným důrazem na kvalitu zpracování,“ okomentoval vytvořený tvar Olof Ten Hoorn.
Právě designéři přišli i se zajímavým funkčním prvkem, který zlepšuje komfort pití točeného piva. Spodní část sklenic totiž obsahuje drážky, jimiž voda z oroseného půllitru odtéká pryč a dno sklenice zůstává čistočisté.
Pro výrobu nových sklenic byl vybrán jeden z renomovaných a velmi spolehlivých dodavatelů skla, firma SAHM. S novou sadou sklenic se již můžete setkat v prvních restauracích a hospodách čepujících některý z jedenácti druhů piv značky Staropramen.
[Tiskové zprávy] 11:30 [permalink] [comments: 4]
Švédské pivovary a jejich skvělá piva
[čtvrtek, 14. březen 2013]
[Ostatní pivní dění] 07:47 [permalink] [reaguj]
Pijte vodu; pivo je pro potěšení, říká mistr světa pivařů z Rakouska
[čtvrtek, 14. březen 2013]
[Ostatní pivní dění] 07:36 [permalink] [reaguj]
Budvar nabízí limitovanou edici silného piva Bud. Pít se má až od 21 let
[čtvrtek, 14. březen 2013]
[Budějovický Budvar] 07:30 [permalink] [reaguj]
Vize, které zůstaly jen na papíře 3: pivovar měl dostat zcela novou tvář
[čtvrtek, 14. březen 2013]
[Krakonoš Trutnov] 07:22 [permalink] [reaguj]
Budvar bodoval v soutěži o nejhezčí pivní sklo
[čtvrtek, 14. březen 2013]
[Budějovický Budvar] 07:20 [permalink] [reaguj]
Připijte si na irský svátek sv. Patrika tmavým speciálem Merlin Strong
[středa, 13. březen 2013]
Sládci v jihočeském Pivovaru Protivín po roce opět uvařili speciální várku silného tmavého piva Merlin Strong, při jehož výrobě se nechali inspirovat tradičními irskými pivy typu stout. Již po třetí si tímto jedinečným speciálem budou moci připít všichni pivní labužníci při příležitosti dne svatého Patrika, tedy na jeden z nejvýznamnějších irských svátků. Od 15. března 2013 jej bude čepovat na 800 hospod po celé republice včetně těch zapojených do programu Cesta pivních znalců.
Merlin Strong je silnější variantou ležáku Merlin černý, který má protivínský pivovar v nabídce po celý rok a který nedávno obdržel ocenění v prestižní degustační soutěži Zlatá pivní pečeť 2013. „Na oslavu svatého Patrika, patrona Irska, se Merlin Strong báječně hodí, protože připomíná irský stout. A to jak černou barvou, tak výraznou hořkostí s tolik typickou kávovou příchutí, které jsme dosáhli díky použití praženého ječmene. Irové jsou navíc stejně jako my Češi milovníci dobrého piva,“ uvedl vrchní sládek Jiří Faměra. Pivo budou mimo jiné čepovat také hospody zapojené do programu Cesta pivních znalců, jejichž seznam je uveden na www.cestapivnichznalcu.cz.
Svatý Patrik je patronem Irska, jeho svátek připadá na 17. března. V minulosti měly oslavy tohoto světce ryze náboženský charakter, dnes jej lidé po celém světě slaví především hudbou, tancem a popíjením tmavého piva. Typickým znamením bujarých veselic je v tento den zelená barva – lidé nosí zelené oblečení, jedí zelené jídlo a na obličej si malují zelený jetelový trojlístek.
[Tiskové zprávy] 12:50 [permalink] [reaguj]
Krumlovský pivovar přišel o 33 milionů, policie viní konkurzního správce
[středa, 13. březen 2013]
[Český Krumlov] 07:27 [permalink] [reaguj]
Iron Maiden mají vlastní pivko
[středa, 13. březen 2013]
[Ostatní pivní dění] 07:26 [permalink] [reaguj]
Kalkulátor minipivovarů - spočítejte si váš pivovar
[úterý, 12. březen 2013]
Nejste si stále jistí, jestli se vám vlastní pivovar vyplatí ?
Zjistěte to hned teď za 5 minut.
Spočítejte si Váš minipivovar
Využijte jednoduchý kalkulátor minipivovarů.
Jak to funguje ?
1. Zadáte několik parametrů do kalkulátoru
2. Kalkulátor sestaví optimální konfiguraci pivovaru, vhodnou pro vaše konkrétní podmínky
3. Kalkulátor spočítá cenu pivovaru a souvisejících prací
4. Kalkulátor vypočítá návratnost vaší investice a graficky zobrazí očekávanou bilanci
5. Vyzkoušíte různé způsoby financování pivovaru
6. Dozvíte se, kolik na provozu pivovaru vyděláte
7. Zjistíte, jestli se vám vlastní pivovar vyplatí
Můžete si libovolně “pohrát” s různými vstupními hodnotami (objem varny, sortiment piva, frekvence vaření, doby ležení piva, cena piva, ceny surovin a energie, různé druhy chlazení, vestavný nebo kontejnerový minipivovar) a obdržíte pro každou kombinaci ihned konkrétní nabídku a kalkulaci.
Kalkulátor minipivovarů najdete na této stránce
[Pivní inzerce] 13:00 [permalink] [reaguj]
Sedmnáctým vrchním sládkem pivovaru Ostravar je Roman Richter. Zkušený pivovarník s vizí.
[úterý, 12. březen 2013]
Do nové pivní sezóny vstupuje pivovar Ostravar s novým vrchním sládkem. Stal se jim zkušený pivovarník Roman Richter, který pivovarnictví vystudoval a má v něm 13 let praxe. Chce navázat na tradici ostravských sládků a rozvíjet ji. Ostravar plánuje dostat ještě blíže lidem z domovského regionu. Od založení ostravského pivovaru v roce 1897 je jeho sedmnáctým vrchním sládkem.
„K výběru nového vrchního sládka jsme přistoupili s maximální pečlivostí a odpovědností. Pivovar Ostravar je pro nás důležitou součástí naší firmy a osoba vrchního sládka jeho vůdčí osobou. Jsem tak rád, že jeho řízení bude mít v rukou právě Roman. Člověk se zkušenostmi i vizí.,“ vysvětlil Zdeněk Lux, výrobní ředitel společnosti Pivovary Staropramen, do které Ostravar patří.
Roman Richter má 41 let a je absolventem Fakulty chemickej a potravinárskej technológie na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě. Třináct let působil v pivovaru TOPVAR, kde postupně získával zkušenosti v oblastech výroby, technologie a kvality piva. Své předchozí působení v pivovaru zakončil na pozici manažera výroby.
„Roman má nejen velké zkušenosti s pivovarským řemeslem a vařením piva, ale také s řízením výroby a vedení týmu zaměstnanců. A to pro nás při jeho výběru bylo rozhodující,“ uvedl Zdeněk Lux. „Navíc jsme hledali člověka, který dokáže Ostravar dále rozvíjet, pomáhat tvořit a naplňovat jeho strategii.“
„Stát se vrchním sládkem pivovaru Ostravar je pro mě velká čest, jde o pivovar s výtečným pivem a obrovskou tradicí“ řekl po svém nástupu do funkce Roman Richter. „Budu se snažit navázat na práci svých předchůdců a posunout ji zase o kus dál. Jako místní pivovar musíme být co nejblíže lidem v region a tomu přizpůsobit naše aktivity. To jsem si vytyčil jako hlavní cíl,“ dodává Richter.
Roman Richter na pozici vrchního sládka vystřídal Richarda Kornase, který přijal nabídku vysoké manažerské pozice v jiném oboru potravinářství. Období jeho působení v Ostravaru bylo charakteristické uváděním řady inovací na trh a investicemi do postupné modernizace výrobních zařízení Z piv se do paměti místních nejvýrazněji zapsal především loňský výroční speciál Ostravar STO15. Z investic šlo například o modernizaci spilky či chladících zařízení.
Nezapomenutelní ostravští sládci
František Hörbinger
Byl to on, kdo uvařil první Ostravar. Proněmecky orientované vedení města mu nechtělo dovolit prodávat Ostravar v Ostravě. Kvalitou svého piva je přesvědčil.
Emanuel Kavalla
Měl před sebou obtížný úkol. Porazit konkurenční německy orientovaný Strassmannův pivovar. V třicátých letech minulého století začal mít Ostravar nad Strassmannem skutečně navrch a Kavalla po 37 letech na postu sládka odešel do penze.
Jaromír Franzl
Ztrojnásobil výrobu, podporoval tankové hospody, uvařil legendární piva Baník a Rubín a udělal z Ostravaru značkové pivo.
Petr Kovařík
Po privatizaci v devadesátých letech a navazujícím období hledání role Ostravaru na trhu znovu nastartoval pivovar směrem vzhůru. Svou prací přesvědčil nové vlastníky, že značku Ostravar stojí za to zachovat a investovat do ní. Za jeho éry začaly populární Slavnosti pivovaru.
Robert Kužela
Dokázal dostat Ostravar mezi elitu piv v Česku a vybojovat s ním řadu pivních ocenění. V roce 2005 získal Ostravar pod jeho vedením v soutěži Pivo České republiky dabl – tituly v obou hlavních kategoriích světlý léžák i světlé výčepní pivo. Za jeho éry vznikla novodobá pivní legenda - čtrnáctistupňový Strong. Pivo, které v tuzemsku na pivních soutěžích nikdo nikdy neporazil.
[Tiskové zprávy] 12:58 [permalink] [comments: 2]
Velikonoční světlý ležák je právě v prodeji
[úterý, 12. březen 2013]
DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice pro své zákazníky a příznivce lahodného a klasického piva připravil tradiční Velikonoční ležák, který je právě v prodeji. Velikonoční ležák se prodává v 1,5l Pet lahvi a také v sudech.
„Velikonoční ležák je vhodný pro sváteční chvíle vítání jara a jeho svátků – Velikonoc. Svou zlatavou magickou barvou připomíná paprsky sluníčka,“ říká o svátečním ležáku Dagmar Vlková, sládek pivovaru.
Velikonoční ležák má zlatavou barvu a jeho síla připomíná první teplé paprsky na jarní obloze, vůni probouzející se přírody. Ležák má střední říz, vyniká hedvábnou plností speciálních sladů a jemnou výraznou hořkostí žateckých chmelů ve třech odrůdách - Poloraný Červeňák dává pivu jemný tón hořkosti, Sládek aroma a Premiant mírně výraznou hořkost. Stupňovitost tohoto ležáku je 12,80% a obsah objemového alkoholu je 5 %. K zákazníkovi poputuje v KEG sudech a PET lahvích o objemu 1,5 l. Jeho chuť vynikne zejména ve spojení s tradičními velikonočními pokrmy při správné teplotě vychlazení na cca 6 -7°C.
Více o DUDÁK - Měšťanském pivovaru Strakonice:
DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice je posledním pivovarem v České republice, který je vlastněn městem. V současné době má status akciové společnosti. Strakonické pivo je vařeno tradičním způsobem a je nepasterované. Výrobky společnosti jsou již tradičně oceňovány různými cenami v mezinárodních soutěžích. Strakonické pivo je známo pod značkou Dudák od třicátých let minulého století. Průměrná roční výtoč v hektolitrech se pohybuje okolo 63tis. Pivovar zaměstnává 58 pracovníků a v jednotlivých etapách naplňuje investiční plány. V roce 2011 měl technologické a výrobní investice v celkové výši 10,4mil. korun.
[Tiskové zprávy] 10:20 [permalink] [reaguj]
Heineken zatím tají, komu prodal jarošovský pivovar
[pondělí, 11. březen 2013]
[Pivovar Jarošov] 15:38 [permalink] [reaguj]
Plzeňský pivovar Gambrinus připravil na Sázavafest speciální festivalovou hospodu. Stal se hlavním partnerem akce.
[pondělí, 11. březen 2013]
EU: spotřební daň u piva
[pondělí, 11. březen 2013]
[Ostatní pivní dění] 09:57 [permalink] [reaguj]
Pípami domu kultury proteklo osm set piv
[pondělí, 11. březen 2013]
[Ostatní pivní dění] 09:56 [permalink] [reaguj]
O pivovare Stupavar
[pátek, 8. březen 2013]
Naš pivovar je bez vlastnej hospody. Dodávame pivo do okolitých prevadzok. Priamo v pivovare máme predajňu, kde predaváme pivo v plastových 1L pet flašiach a 5l party sudkov.
Nase stabilne produkty budu ležiak Jantar 12°, svetlá Jedenástečka a Tmavý special 14°. Budeme robit aj sviatočne piva momentalne nam k Velkej noci zreje Zázvorova 12°. V letnych mesiacoch plánujeme pšeničný Weizen 12°
Naš pivovar vznikol z homebrewingu, kde sme si traja kamarati skušali varit pivo v domacich podmienkach. Nadšenie neopadalo ani po malých prvých neuspechoch a pokračovalo vzdokonalovani sa. Vybudovali sme si maly domací pivovar, kde sme varili rozne pivne druhy vrchne/spodne kvasene, no najvačši doraz sme kladli na poctivy ležiak, ktory sme "dokonale" poznali. A časom sme si ho vyšperkovali podla našich predstav. Pivo malo uspech na našich ochutnavkach pre široku verejnost. Asi pred rokom sa objavila informacia, že je na predaj komplet technologia byvaleho pivovaru v Trencine o objeme varne 1000l. V tom čase sme sa aj spojili s našim terajšim investorom a technologiu sme kupili. Od toho okamihu sme zanechali naše zamestnania a pustili sme sa do pre nas "velkeho neznameho".
Pivovar sme si vybudovali viacmenej svojpomocne. Či už pri stavbe uprav prenajatych skladovych priestorov a aj pri skladani technologie. Investor sa dobre postaral o všetky potrebne papiere a povolenia, ktore bolo rovnako naročne ako samotna výstavba pivovaru.
Dnes je pivovar funkčny a začiname novu etapu, prerazit u este širšej verejnosti s našimi pivami. Varime infuzne. Použivame základne suroviny. Kvasi sa v spilkach a dokvasuje v leziackych tankoch. Naše pivo nefiltrujeme/nepasterizujeme.
Na zdravi!
Luboš Kružic
[blokpi] 08:20 [permalink] [comments: 6]
Jízdárna ve Vískách se mění na vesnický minipivovar
[pátek, 8. březen 2013]
S nadsázkou se říká, že v České republice v posledních letech vznikne každých čtrnáct dní nový pivovar. Pravdou je, že průmyslových pivovarů už máme přes čtyři desítky a počet minipivovarů se už vyšplhal na sto čtyřicet. Zanedlouho se k nim připojí i ten, který právě vzniká v agrocentru Ohrada ve Vískách u Letovic. Jeho oficiální otevření je naplánováno na duben, hlavní know how má představovat světlý jedenáctistupňový ležák, průběžně doplňovaný řadou speciálů.
Pivovar vyrůstá v místech, kde se ještě v létě vozily děti na koních. Využil se totiž prostor jízdárny, v níž od listopadu probíhají stavební úpravy. „Doufejme, že do čtrnácti dnů budou zednické práce hotové, pak budeme dělat technologii,“ těší se majitel objektu Karel Kamba. Ta obnáší vlastní montáž zařízení, kdy se do připravovaného prostoru navezou kvasné a ležácké tanky a varna. Na přelomu února a března by měla proběhnout první zkušební – ještě jalová – várka, od konce dubna se už počítá s produkcí piva pro trh. V tisícilitrové varně bude ročně uvařeno sedm set až tisíc hektolitrů zlatavého moku.
„Budeme vařit pivo světlý, tmavý, polotmavý. Budou to ležáky plzeňskýho typu, kterými je náš stát proslulý, ty pak určitě obohatí různé speciály – na každý svátek, na každé roční období nějaký. Budeme vařit i ovocná piva, Irskem a Belgii inspirované Ale (ejly) a stouty, pšeničný piva… U minipivovarů jde přeci o to, aby se pivo ukázalo v jiné podobě, než co si lidé koupí v supermarketu. Bude to pivo chuťově výrazný, nepasterizovaný, nefiltrovaný, takže ten chuťový vjem bude opravdu velký. Klasické ležáky budeme vařit z českých surovin: český slad, český chmel, český kvasnice. Žádné přídavky, stabilizátory a enzymy do piva přidávat nebudeme, chceme klasický český výrobek bez náhražek a chemických přídavků. Název piva ale vybraný ještě není, “ nenechal se pobízet k vyprávění budoucí vrchní sládek Patrik Rokytka.
Impulsem k novému počinu agrocentra Ohrada se stalo doplnění produkce vlastního hovězího masa právě o domácí pivo. „V dnešní době je potřeba, aby vše bylo něčím speciální, a vesnický minipivovar tady široko daleko zatím není,“ s úsměvem konstatoval Patrik Rokytka. Atraktivitu celého zařízení jistě podtrhne možnost sledovat proces vaření piva, a to jednak z pivního salonku přilehlého k restauraci, jednak prosklenou stěnou, která vznikne v místě původního vstupu do jízdárny. „Budou tady probíhat také různé degustace spojené například s exkurzí pivovaru a s povídáním o pivu, abychom lidem přiblížili, jak se dělá. Pro největší příznivce nabídneme možnost zúčastnit se celého procesu v rámci školy vaření piva, kdy budou osobně přítomni přidávání jednotlivých ingrediencí a za měsíc si budou moci přijet pro „své“ pivo, pozvat si na něj přátele,“ přiblížil budoucí sládek další plány. Jak se spustí pivovar, budou navíc rozšířeny wellness služby areálu Ohrada o pivní lázně.
Produkce je určena pro agrocentrum a hotel Dermont v Letovicích, ale postupně dojde i na další rozvoz piva, a to jak po regionu, tak do Brna a do Prahy. Stáčet pivo zde budou nejen do padesátilitrových sudů, ale i do menších soudků nebo petlahví, dárkové balení bude ve skle.
[Tiskové zprávy] 07:55 [permalink] [comments: 3]
Olympijský vítěz Čechmánek chystá ve Zlíně svůj pivovar
[pátek, 8. březen 2013]
[Ostatní pivní dění] 07:50 [permalink] [reaguj]
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088