Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.infoPrvní várku v experimentálním pivovaru Proud uvařili 29. září 2020. Následující rok na oslavu prvního výročí této zásadní události vznikl speciál FRANZ SPALEK. A tradice pokračuje také letos. 29. září v Proudu opět po roce uvařili podle receptury zdejší sládkové Lenky Strakové dvanáctistupňový výroční nefiltrovaný ležák z nové odrůdy žateckého chmele SAAZ comfort s charakteristickým rychlým nástupem hořkosti a příjemným květinovým aroma. FRANZ SPALEK bude v prodeji v první polovině listopadu v e-shopu Proudu, ve vybraných pivotékách a ochutnávkových pivnicích.

Proud slaví druhé narozeniny a my při této příležitosti opět vaříme výroční ležák FRANZ SPALEK. Vloni vzbudil značný zájem zákazníků, zařadil se mezi naše oblíbené speciály, takže jsme se rozhodli v této tradici pokračovat letos i v následujících letech. Máme za sebou velmi úspěšnou sezónu a rozhodně nemáme v plánu zvolňovat. I příští rok chceme rozšiřovat podniky a akce, kde bude Proud na čepu,” říká ředitel pivovaru Proud Michal Škoda.

Název nového speciálu FRANZ SPALEK odkazuje k osobnosti Františka Spalka, od jehož úmrtí letos uplyne 91 let. Pivovar Proud sídlí ve více než stoleté budově bývalé elektrocentrály pivovaru Plzeňský Prazdroj, která byla součástí velkolepého Spalkova projektu. Díky němu byl plzeňský pivovar už na začátku minulého století soběstačný ve výrobě elektřiny i v zásobování vodou.

Zdroj: Tisková zpráva

Výroční ležák Franz Spalek z pivovaru Proud

Na oslavu jubilejního 180. výročí uvaření první várky zlatého plzeňského ležáku přišlo v pátek a sobotu téměř 30 tisíc lidí. Pivní festival probíhal tradičně v areálu plzeňského pivovaru. Návštěvníci Pilsner Festu si mohli kromě piva Pilsner Urquell a bohatého hudebního programu vychutnat i speciality vyhlášených restaurací, piva z několika minipivovarů nebo se zúčastnit speciální festivalové prohlídky pivovaru. Na Pilsner Festu byly rovněž poprvé veřejnosti představeny hodinky z limitované edice značky Prim, které budou v listopadu vydraženy ve prospěch Centra Paraple.

Čas „narození“ plzeňského ležáku, tedy založení první várky Pilsner Urquell, návštěvníkům v sobotu v symbolických 18:42 hodin připomněli generální ředitel společnosti Plzeňský Prazdroj Dragos Constantinescu a ředitel pivovaru Plzeň Petr Kofroň. Emeritní vrchní sládek Václav Berka narazil 180 litrový dřevěný sud, úřadující vítězové soutěže Master Bartender Ondřej Rozsypal a Branislav Majzún načepovali první piva a všichni přítomní si pak společně s tisícovkami návštěvníků připili na zdar Pilsner Festu i další úspěchy plzeňského ležáku.

S velkou radostí si se všemi připíjím na oslavu 180 let od okamžiku, kdy bylo v plzeňském pivovaru poprvé uvařeno pivo Pilsner Urquell, které město Plzeň i celou naši zemi proslavilo po celém světě a inspirovalo svou zlatou barvou a dokonalou chutí celý pivní trh,“ říká Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje.

Páteční a sobotní program si do areálu pivovaru přišlo užít téměř 30 tisíc lidí, k čemuž přispělo i příjemné slunečné počasí. Na téměř 180 výčepních kohoutech své umění předváděli nejlepší výčepní z celé republiky i ze zahraničí, účastníci předchozích ročníků prestižní soutěže Master Bartender.

Návštěvníci měli na akci možnost ochutnat jak klasický plzeňský ležák, tak jeho nefiltrovanou verzi. Nabídku piv na Pilsner Festu obohatily také minipivovary Proud, Zichovec, Clock, Chroust, Libertas, Obora, Falkon, Sibeeria, Matuška a Zlatá Kráva.

Nejen s historií a výrobou výjimečného plzeňského ležáku se mohli návštěvníci seznámit během speciálních prohlídek pivovaru. Ty byly letos věnované také čepovanému pivu, takže součástí programu bylo i seznámení s technologií a vývojem pivních tanků. Výjimečných prohlídek korunovaných oblíbenou ochutnávkou piva z dubových sudů se letos zúčastnilo 1600 lidí.

Velké pozornosti se těšila také škola čepování, ve které si zájemci osvěžili to nejdůležitější z řemesla výčepního. Učili se od těch nejlepších, protože Školu měli na starost finalisté soutěže Pilsner Urquell Master Bartender v čele s letošními vítězi Ondřejem Rozsypalem a Branislavem Majzúnem. Účastníci si odnesli množství důležitých rad i tipů nejen o samotném čepování, druzích piv a práci s ním, ale také nové znalosti o péči o pivo.

Doprovodný program byl plný hudby, zábavy a soutěží. Ke skvělé atmosféře festivalu přispěl i program na scénách: největší zájem byl o vystoupení skupiny Jelen, Davida Kollera, Alice & Dana Bárty nebo kapely Monkey Business.

Pilsner Urquell představil letošní charitativní dražbu

Na Pilsner Festu byly poprvé veřejnosti představeny hodinky PRIM ze speciální edice. Limitovaná série 180 kusů hodinek bude na začátku vydražena v tradiční aukci, jejíž výtěžek tradičně podpoří Centrum Paraple, které pomáhá hendikepovaným lidem s návratem do života. „Letos slavíme kulaté narozeniny, proto jsme po deseti letech nahradili tradiční aukci pivních lahví českými tradičními hodinkami PRIM z Nového Města nad Metují. Symbolizují čas, který uběhl od založení pivovaru do dnešní doby. Věříme, že díky hodinkám, které mohou být krásným vánočním dárkem, se nám povede vybrat ve prospěch Centra Paraple rekordní sumu,“ vysvětluje Kristýna Tereková, Senior Brand manažerka značky Pilsner Urquell.

Zdroj: Tisková zpráva

Třicet tisíc lidí oslavilo 180. výročí Prazdroje

[Asahi] 08:57 [permalink] [reaguj]


Tuzemské hospody a restaurace svírá nejistota. Skončit je rozhodnuto jedno procento podniků, každý třetí si pak svou další existencí není jistý. Vyplývá to z čerstvého průzkumu Plzeňského Prazdroje. Aby hospodám v těžkých časech pomohl, přichází největší tuzemský pivovar s dosud nejširším poradensko-vzdělávacím programem s názvem První u zdroje, který svým rozsahem nemá v tuzemsku obdoby. Využít jej mohou okamžitě všichni jeho přímí odběratelé, kterých je v Česku téměř jedenáct tisíc.

Program První u zdroje nabízí hospodám a restauracím pomoc ve všech jejich aktivitách. "Je to nově vytvořená digitální platforma, kde hospodští a další profesionálové z oboru bezplatně najdou jednoduché tipy, rady a školení, jak svůj byznys posunout, nalákat nové hosty a uspět v této nelehké době. Určena není jen majitelům hospod, oslovujeme prakticky veškerý personál od kuchařů přes výčepní a servírky až po ty, kteří se starají o ekonomiku provozu. Hospodám a restauracím tak dáváme k dispozici opravdu komplexní nástroj pro růst jejich byznysu,“ říká obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Tomáš Mráz.

Program vznikl v době, kdy hospody čelí mnoha nepříznivým okolnostem najednou – stále ještě řeší dopady koronavirové krize a už musí hledat cesty, jak se vyrovnat s enormním růstem nákladů i omezováním výdajů ze strany zákazníků. „Není to pro ně jednoduché, musí se rychle zorientovat a hledat řešení, aby mohly úspěšně pokračovat. A my jim v tom s naším online programem podáváme pomocnou ruku - najdou zde rady a doporučení jak vylepšit podnikání a provoz hospody ve všech oblastech,“ doplňuje Tomáš Mráz.

Majitelům hospod i jejich personálu Prazdroj nabízí široký obsah vzdělávacích videokurzů, které jsou rozděleny do oblastí podle jednotlivých činností a aktivit v rámci podniku. Věnují se péči o pivo, obsluze hostů, strategii řízení firmy i ekonomice provozu, marketingu i tomu, jak by hospoda měla vypadat. Každá část obsahuje šest až jedenáct bloků od obecných informací až po konkrétní rady a tipy. Jednotlivými kurzy provází osobnosti daného oboru. Ambasadorem celého programu je šéfkuchař a podnikatel v gastronomii Zdeněk Pohlreich: „Za posledních patnáct let udělala česká gastronomie velký posun k lepšímu. Bohužel v posledních dvou letech čelíme obrovským těžkostem, nejdřív covid, teď skokový nárůst energií a dalších vstupů. Jenom ten hospodský, který na sobě tvrdě pracuje, vylepšuje svůj podnik a maximálně pečuje o hosty, má dnes šanci uspět. Ale je jasné, že ne každý ví, jak na to. Proto je skvělé, že největší český pivovar přišel s programem, který vlastně zdarma radí, jak restaurační byznys nakopnout a rozjet.

Celková komerční cena za absolvování všech kurzů jedním uživatelem se podle odhadu pivovaru pohybuje okolo 30 tisíc korun, Prazdroj je ale svým přímým odběratelům nabízí bezplatně.

Hostinští a podnikatelé v gastronomii, kteří již program využívají, si pochvalují jeho přínos pro celý personál. „Pro obsluhu je nejdůležitější kurz o kvalitě piva, jak obsluhovat profesionálně, a kdo je můj zákazník. Pro mě zase všechny kurzy v oblasti ekonomiky gastro provozu a vedení lidí,“ říká Ivona Schulzová, majitelka Radegastovny Aura v Ostravě-Porubě.

Radomír Kott, majitel Plzííínky v Kladně, využívá operativně jednotlivé díly dle aktuální potřeby: „Vyhovuje mi on-line prostředí, protože si můžeme kdykoliv pustit nějaké téma, které nás trápí, při našich pravidelných ranních poradách, nebo když nastoupí nový zaměstnanec.

Nový program První u zdroje tak v digitálním prostředí doplňuje to, na čem Prazdroj dlouhodobě spolupracuje přímo s hospodskými v reálu. Jde o partnerskou spolupráci na mnoha úrovních podle toho, co zrovna hospoda potřebuje vylepšit - ekonomiku provozu, skladbu menu, servis na place, péči o pivo nebo propagaci. Pomáhá jim jak finančně a materiálně s vybavením (výčepy, tanky, předzahrádky, sklenice ad.), tak i se vzhledem (nové fasády, vylepšení interiérů).

Nejsme sice vlastníky hospod a restaurací, ale jako jejich největší tuzemský dodavatel piva vnímáme odpovědnost za zachování jedinečné české pivní kultury. Celkově nabízíme nejrozsáhlejší systém podpory a rozvoje gastronomických podniků v Česku. Troufám si tvrdit, že tady nikdo v takovém měřítku obdobný servis nenabízí. Naše aktivity různou formou pomáhají téměř každému z 20 tisíc podniků, kterým dodáváme pivo. Jen letos do podpory a rozvoje hospod investujeme přes 450 milionů korun a na příští rok máme připravený podobný objem prostředků. Potřeby hospodských neustále mapujeme a jsme s nimi v pravidelném kontaktu,“ dodává Tomáš Mráz.

Podniky, které některým z programů Prazdroje prošly, hlásí větší zájem hostů, vyšší tržby a mají tak větší šanci čelit současné krizi.

Zdroj: Tisková zpráva

Prazdroj spustil pomocný portál pro hospody

[Asahi] 08:50 [permalink] [reaguj]


Pinkasova noční můra

[středa, 12. říjen 2022]

Načepovat deset piv, zdolat 41 schodů a předložit odborné porotě půllitry zlatého ležáku v co nejlepší kondici - to je úkolem účastníků závodu, který se koná již 12. rokem v hospodě U Pinkasů. Do originálního závodu s příznačným názvem Pinkasova noční můra se letos zapojilo 38 výčepních z českých i zahraničních restaurací. Vítězem se stal Lukáš Pešík z restaurace Červený Jelen. Každoročně tak vzdávají hold všem, kteří se v této pražské hospodě již od roku 1843 starali o maximální kvalitu čepovaného piva a roznášeli ho hostům přímo ze sklepa.

Celkem 38 výčepních z České republiky a zahraničí běželo 4. října dnes již legendární závod Pinkasova noční můra. Všichni finalisté museli prokázat schopnost správně načepovat deset piv a co nejrychleji s nimi zdolat 41 schodů vedoucích ze sklepa do prvního patra ke stolům hostů. Odborná porota složená z Václava Berky, emeritního vrchního sládka Prazdroje, hokejisty Jiřího Hrdiny a zástupce restaurace U Pinkasů Tomáše Babici pak posuzovala kvalitu přineseného piva.

Unikátní závod se koná již od roku 2010 na připomínku Jakuba Pinkase, který jako první změnil systém podávání piva hostům. „V té době se pivo čepovalo do džbánu, ze?kterého si ho hosté u stolu nalévali do sklenic. Jakub Pinkas ale začal čepovat přímo do?půllitrů ve sklepě, odkud je následně obsluha vynášela hostům. Ze sklepa, kde bylo pivo u?ledu, běhali do prvního patra, čímž zdolávali 41 schodů. Za celodenní směnu překonali až pětadvacet tisíc schodů. Díky tomuto novému způsobu servírování dostávali hosté pivo vychlazené a čerstvé,“ říká Karel Doubek, ředitel společnosti Adria – Neptun provozující Restauraci U Pinkasů.

Závody odstartovala ve dvanáct hodin a 30 minut kvalifikace. Všech 38 výčepních s 10 načepovanými půllitry absolvovalo trasu na prostranství před hospodou, 15 nejrychlejších postoupilo do podvečerního finále. To se běželo jako za starých časů s deseti vlastnoručně načepovanými velkými pivy ze sklepa do prvního patra pražské restaurace. Vítězem letošní Pinkasovy noční můry se zaslouženě stal Lukáš Pešík z restaurace Červený Jelen. „Mám radost z vítězství i z cen, ale největší poctou je pro mě zápis mého jména na kožené výčepní zástěře tady v hospodě U Pinkasů, kde jsou uvedeni všichni vítězové z předchozích ročníků. Je to pro mě velká čest,“ říká vítěz Pinkasovy noční můry Lukáš Pešík.

Hlavní cenou je kromě prestižního zápisu jména na zástěru vítězů také voucher na 1843 Kč a 50l sud piva Pilsner Urquell.

Oceňujeme a vážíme si každého, kdo se snaží podávat hostům naše pivo v té nejvyšší kvalitě. I proto neustále učíme výčepní, jak se o pivo správně postarat, jak ho načepovat. Bez jejich zájmu a nadšení by ale naše snaha byla marná. Dá se říct, že výčepní od Pinkasů byli v této oblasti vzory pro ostatní už v 19. století, a proto vnímáme tento závod především jako ocenění výčepních, kteří dokázali zajistit skvělou kvalitu piva i v nelehkých podmínkách,“ říká Kristýna Tereková, Senior Brand Manager Pilsner Urquell

[Asahi] 08:46 [permalink] [reaguj]


Pivní degustace v Pivotéce

[středa, 12. říjen 2022]

Chcete proniknout do tajů rozmanitého světa piva? Pak si nenechte ujít letošní novinku v zážitkové nabídce Plzeňského Prazdroje – pivní degustaci v Pivotéce v Pivovarském muzeu v Plzni. Na podzim je na programu už ve čtvrtek 13. října.

Pivotéku otevřel Plzeňský Prazdroj v závěru loňského roku v prostorech zrekonstruované recepce unikátního Pivovarského muzea, které sídlí v původním právovárečném domě z 15. století v centru Plzně. Pivotéka nabízí téměř 140 druhů piv z více než 25 pivovarů z celé České republiky – od ležáků přes ALE, IPY, Stouty, kyseláče až po piva stařená v sudech po nejrůznějších destilátech. V rámci pivní degustace, vedené zkušenými profesionály, se seznámíte s pivními styly, ochutnáte 8 vzorků piva z malých řemeslných pivovarů. K dispozici bude lehké občerstvení k zakousnutí a také dostatek času na zvídavé otázky a zasvěcené odpovědi na vše, co se týče piva.

Více informací a rezervace míst zde

Pivní degustace v Pivotéce


O Klenot Hradce

[pondělí, 10. říjen 2022]

Vážení přátelé homebreweři, domovařiči, beergeeci a obecně přátelé zlatavého moku!

Zasílám odkaz na domovarnickou soutěž konající se 20/11 v Hradci Králové. Soutěž má 6 kategorií lehce netradičního rázu. Vítězové kategorií postoupí dále do kola o vítěze vítězů, ten bude mít možnost si na naší 20hl uvařit celou várku svého receptu!

Přihlášky posílejte na email tomas@hradeckyklenot.cz nebo přineste společně se vzorky klidně až v den soutěže (do 9 hodin). Popřípadě v předvečer soutěže, kdy bude v 18h neformální posezení u nás v pivnici a debata s degustátory.

informace: https://oklenothradce.cz/

Dej Bůh štěstí!

O Klenot Hradce«« « Strana 56 z 1078 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI