Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info

Legendární zpěvák a idol 60. let Václav Neckář se skupinou Bacily, jedna z nejtalentovanějších mladých zpěvaček současnosti Ewa Farna a jako zlatý hřeb programu olympijská vítězka ze Soči Eva Samková. A k tomu moře zlatavého moku, vybrané laskominy a bohatý celodenní program plný atrakcí a zábavy pro velké, malé i ty nejmenší. To vše nabídne již sedmnáctý ročník tradičních Krkonošských pivních slavností, které se uskuteční v sobotu 9. srpna od 10 hodin dopoledne na vrchlabském náměstí a přilehlých prostranstvích.

Rok utekl jako voda a Krkonošské pivní slavnosti jsou opět o rok starší a slaví své sedmnáctiny. Nedávno jsme ještě byli batolata, teď s námi lomcuje puberta a za rok už budeme plnoletí a snad i moudřejší. Bylo naším cílem, aby si v programu, který nepřímo vstřebává neúprosný chod čas a příchod nových generací, našli to své úplně všichni,“ uvedl zástupce pořadatelského týmu Petr Ticháček.

Pro letošní ročník si pořadatelé opět připravili řadu novinek a překvapení. Jedním z nich bude Fotobedna, která každému zájemci umožní získat upomínkovou a především originální fotografii s nejrůznějšími rekvizitami či pozadím. Neméně zajímavou atrakcí pro všechny zdatné turisty je i Krkonošská pivní soutěž o pobyty na Friesových boudách či vouchery do pivní lázně. Pro rodiny s dětmi bude vedle pódia připraven dětský park, kde vedle skákacích hradů, trampolíny a malování na obličej vyroste dětský hlídací koutek se školkou Makovička či horolezecká stěna.

Návštěvníci akce se mohou těšit na bohatý celodenní hudební program. Jeho hlavními hvězdami budou Václav Neckář se skupinou Bacily a talentovaná zpěvačka Ewa Farna. „Spojení těchto dvou interpretů v sobě skrývá velký náboj a my věříme, že tradičně vděčné vrchlabské publikum si nenechá ujít tyto jedinečné koncerty,“ říká Petr Ticháček. Během dne se na pódiu představí i vrchlabský svérázný soubor Cémur Šámur, punkoví dravci Driák, revivalové skupiny Kabát a Alibi rock či kapela Flendrs. Celý hudební maratón pak v sobotu dopoledne odstartuje svým koncertem Big band vrchlabské Základní umělecké školy.

V průběhu podvečera pak náměstí ozáří lesk „zlaté“ Evy Samkové, která se vrátí do svého rodného města pozdravit své sousedy. „Eva je čiperná a rozverná dračice, která je pro každou čertovinu. Ani tentokrát nic nenechá náhodě a návštěvníci se mohou těšit na velké překvapení,“ naznačuje Ticháček.

Díky finanční podpoře ze strany města Vrchlabí se pořadatelům podařilo udržet beze změny i vstupné. Kdo na náměstí přijde do 14. hodiny, bude mít vstupenku za 50 korun, po 14. hodině se cena zvýší na 100 korun. Děti do 130 centimetrů budou mít jako tradičně vstupné zdarma.


Film Díra u Hanušovic míří na Moravu

[úterý, 15. červenec 2014]

Film, který vznikl za podpory pivovaru Holba, uvidí jako první diváci na Moravě. Na slavnostní předpremiéry se mohou diváci těšit už v tomto týdnu. V Olomouci se bude promítat v CineStar 17. července, o den později v Zábřehu v Retru a 19. července v Šumperku v kině OKO. Diváci se na nich setkají s hlavními protagonisty, režisérem filmu Miroslavem Krobotem, scénáristou Lubomírem Smékalem a herci Ivanem Trojanem, Táňou Vilhelmovou, Lenkou Krobotovou nebo Jaroslavem Pleslem. Na vybraných projekcích dostanou pivo sponzora filmu jako dárek.

Na Moravu míří Díra u Hanušovic po úspěšném představení se na MFF v Karlových Varech, kde film soutěžil o Křišťálový globus. V Praze bude mít svou premiéru 23.červenece.

Přesně před rokem se v Holbě sešli režisér filmu Díra u Hanušovic Miroslav Krobot a producent s vedením pivovaru. A bylo rozhodnuto. Holba podpoří vznik filmu, který je poutavým příběhem z kraje ryzího piva z hor, o jeho lidech, životě a jeho paradoxech.

První natáčení načernalé komedie proběhlo v srpnu ve Vikanticích a dnes se film těší na první návštěvníky a jejich ohlasy.

Film vypráví současný příběh mladé učitelky Maruny, která pracuje jako hospodská v malé vesnici na Hanušovicku. Společenským centrem vesnice i všeho dění je hospoda, v níž se kromě hlavních protagonistů schází, jak už to bývá, většina obyvatel. Táňa Vilhelmová v roli Maruny tady čepuje Holbu jako zkušená šenkýřka. Postava Maruny ji stejně jako Jeseníky inspirovala. „Maruna má můj obdiv. Myslím, že kdybychom se spolu potkaly, a pokud by se se mnou vůbec dala do řeči, zírala bych na ni s otevřenou pusou. Řekla bych si: tak to je ženská. Jsem úplný ořezávátko! Aspoň to mi běželo hlavou, když jsem četla scénář. A když jsme natáčeli, nechala jsem se vést od režiséra, scenáristy, herců… I Jeseníky jsou velmi inspirující místo; kdybych byla malíř nebo spisovatel, tak tvořím jenom tam,“ říká Vilhelmová.

Poetika filmu Díra u Hanušovic vyžaduje špičkové herce, a tak není divu, že Krobot obsadil převážně herce, které dobře zná ze spolupráce na divadle. Zároveň se však nebál do rolí vesničanů obsadit řadu neherců. Pro tvůrce bylo podstatné, aby hrdinové filmu promlouvali naprosto věrohodným jazykem, který patří k prostředí, kde se děj filmu odehrává. Proto postavy mluví v nářečí. Přestože se režisér zabýval i možností obsadit herce z Moravy, jimž by dialekt nedělal takový problém, vsadil nakonec na jistotu a obsadil herce, které dobře znal. Jejich role pak namluvil v nářečí na CD a s předstihem je hercům rozdal, aby měli dostatek času se dialekt naučit.

Stejně jako prostředí Jesenicka byl pro tvůrce důležitý i humor. „Humor je pro mě nezbytnou součástí díla, pokud vnímám divadelní inscenaci nebo film jako pokus o sdílení, porozumění a hru. Což vnímám. Mám rád humor, který netrčí v podtitulu jako zadání, ale je zdánlivě samozřejmý a nenápadný, humor, který dokáže být na hraně tragického, provokuje mozkové buňky a hravost,“ říká Miroslav Krobot.

Jeseníky učarovaly i hercům a celému štábu. Na rozdíl od jiných natáčení, kdy se velmi často pendluje mezi domovem a placem, bydleli herci i štáb několik týdnů na místě lokace. Celý film se natáčel ve Vikanticích, tedy necelých deset km od Hanušovic.

Spojení hanušovického pivovaru s tímto filmem je stejně přirozené jako ztělesnění jeho hlavních postav. Navíc Holba není v této oblasti žádným nováčkem. Za finanční podpory pivovaru vznikl např. film Alois Nebel nebo Sedm dní hříchu.Minipivovarům se dobře daří

[úterý, 15. červenec 2014]Koupaliště ve Svijanském Újezdě vítá každoročně druhou červencovou sobotu milovníky piva a dobré zábavy na Slavnosti svijanského piva. Letos proběhl jubilejní 25. ročník, na který zavítalo 16 000 návštěvníků z celé republiky. Největším lákadlem byl svijanský prémiový světlý ležák 450, kterého se vypilo 250 sudů, a hvězdné kapely v čele se skupinou Olympic.

Již kultovní svátek piva si každoročně nenechají ujít tisíce Čechů. Letošní ročník byl výjimečný dvojitými narozeninami. Slavnosti svijanského piva proběhly už po 25. a svijanský pivovar slaví letos 450. výročí od svého založení. Program byl proto nabitý zvučnými jmény českých hudebníků a nechybělo ani narozeninové pivo, prémiový světlý ležák 450. Jedná se o pivo uvařené z nejtradičnějších českých surovin tím nejtradičnějším možným způsobem. Jak se ukázalo, návštěvníkům se Svijany tímto pivem opravdu trefily do chuti, vypili ho totiž 250 sudů a snědli 1700 kopečků zmrzliny, která byla z tohoto prémiového ležáku připravena. Druhou příčku v pomyslném žebříčku oblíbenosti obsadila svijanská stálice, jedenáctka Svijanský Máz. Na čepu byla všechna piva ze svijanské produkce, celkem se jich vypilo 700 sudů.

Organizátoři letos připravili také jednu novinku, pivní degustaci. Příchozí si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet práci odborných degustátorů, když museli mezi neoznačenými vzorky poznávat konkrétní piva ze Svijan.

Ve svižném tempu probíhala i hudební vystoupení. Před davem fanoušků zazpívala třeba Marta Kubišová, Jan Vančura & Plavci, Turbo, Petra Janů nebo skupina Olympic, která dokonce dvakrát přidávala. Po setmění zábavu přerušil velkolepý narozeninový ohňostroj, po kterém se na obou pódiích opět rozezněla hudba.
Když svatba, tak samozřejmě s Březňákem

[pondělí, 14. červenec 2014]

Zásmucké pivní slavnosti

[pondělí, 14. červenec 2014]


Na vrátnici Budvaru spadl betonový sloup

[pondělí, 14. červenec 2014]

Moravskoslezské pivovary: Garage Ostrava

[pátek, 11. červenec 2014]

[Svijany] 07:29 [permalink] [reaguj]


Pivovar Dudák v posledních letech investuje historicky nejvyšší částky do nutného rozvoje a obnovy pivovarských technologií. Vše zvládá bez půjček a funguje se ziskem. Pro začátek roku 2014 ve srovnání s rokem 2013 narostl výstav strakonického piva o šest procent. Město Strakonice je proto na svůj hlavní klenot náležitě pyšné.

Pivovar Dudák, největší pivovar v Pošumaví má za sebou klíčové roky svého fungování. Za poslední rok a půl investuje historicky největší částky do plánovaných oprav a nutné výměny technologií. K tomu měl pivovar v loňském roce obrat více než 105 milionů korun a na účtech bylo na konci roku 2013 více než 18 milionů, což je o 700 tisíc více než v roce 2012. Po odečtení nepeněžních operací (tzv. odpisů) dosáhl pivovar zisku 7,1 milionů korun, což je lepší výsledek než v roce 2012. Vzhledem k vývoji výstavu piva v prvních pěti měsících roku 2014, očekává vedení pivovaru další zlepšení výsledku hospodaření.

„Náš pivovar je finančně zabezpečený. Rozhodně nehrozí to, že by město Strakonice chystalo jeho prodej. I když se takové poplašné informace po posledním jednání zastupitelstva města znovu objevily. Opakuje se tak stejný scénář jako před minulými komunálními volbami. Byli bychom velice hloupí, kdybychom se zbavovali našeho prosperujícího rodinného stříbra,“ uvádí Pavel Vondrys, starosta Strakonic.

V březnu 2009 zodpovědně naplánovalo tehdejší představenstvo a dozorčí rada pivovaru Dudák nutné výměny zastaralých pivovarských technologií a s tím spojené investice a opravy majetku. Ty byly naplánované až do roku 2018.

„Z naplánovaného sedmdesáti milionového objemu jsme investovali již více než 44 milionů korun. K plánovaným investicím bylo nutné zrealizovat další opravy o objemu 16 milionů korun. To vše za plného provozu pivovaru a z vlastních peněz uspořených za předchozí roky. Bez jediné koruny z úvěru. Navíc se daří opravy urychlit nad rámec běžné doby,“ uvádí Jaroslav Tůma, ředitel pivovaru Dudák s tím, že generální oprava v pivovaru skončí o rok dříve, než bylo v plánu.

Největší položku - okolo 6 miliónů spolkla rekonstrukce výrobny ledové vody pro chlazení a jejího rozvodu po areálu pivovaru.

Bylo nutné nahradit zastaralou kanalizační přípojku na Podskalí (1,1 milionu Kč). Pivovar má také od loňského roku svou vlastní fotovoltaickou elektrárnu. Veškerou elektrickou energii, kterou vyprodukuje, v pivovaru spotřebují. Investice do ní se vrátí zhruba za šest let.

„Snad nejdůležitější investiční akcí byla výměna linky na stáčení sudů KEG. Ta zajišťuje snížení nákladů na plnění sudů a výrazné zlepšení chuťových vlastností piva. Výměna končí v těchto dnech, vyšla na osm milionů korun,“ uvádí Jaroslav Tůma.

Více než dva miliony korun stála oprava dna dvou důležitých nádob při výrobě piva přímo na varně - rmutovacího kotle a vystírací kádě.

Vlastní úpravna vody pivovaru je navíc nově vybavena o další technologii zajišťující lepší kvalitu základní suroviny nutnou při výrobě piva – vody.

„Abychom mohli expandovat také směrem na Moravu, investovali jsme do našeho expedičního zachlazeného skladu v Holasicích“ uvádí Marek Pohanka, obchodní ředitel pivovaru Dudák.

„Na další podporu prodeje jsme nakoupili nové prodejní stany a výčepní zařízení. Vedle toho i nové propagační předměty, které v dudáckých restauracích výborně slouží k dalšímu budování dobré a kvalitní značky našeho piva Dudák,“ doplňuje Pohanka.

Co se hospodaření pivovaru týká, byl jeho zisk po odečtení nepeněžních operací 7,1 milionů korun.

Výstav činil v roce 2013 více než 62 tisíc hektolitrů piva, což jsou podobné hodnoty jako v předchozích třech letech.

Loňský výstav také ovlivnily povodně na Vltavě a Otavě, kde logicky klesla výtoč piva a také sychravý a studený červen,“ uvádí ředitel Dudáku Jaroslav Tůma.

V letošním roce jsou zatím údaje o výstavu ještě optimističtější než v předchozích letech. V meziročním srovnání let 2013 a 2014 za období leden až květen se v Dudáku letos uvařilo o šest procent více piva, než tomu bylo loni.

Trendem posledních let ve spotřebě piva je, že lidé přestávají chodit do hospod a restaurací a kupují si domů pivo lahvové, jehož spotřeba neustále roste. V roce 2013 představovala jeho spotřeba 60 % celkové spotřeby.

Ve srovnání s celorepublikovým průměrem se ve Strakonicích prodává více sudového piva. „To je také náš cíl, který dlouhodobě plníme. V celkovém objemu prodáváme více než 58 procent piva sudového. Na celorepublikové přitom představuje podíl prodaného sudového piva 40 procent.“ vysvětluje Jaroslav Tůma

Účetnictví pivovaru za rok 2013 prověřila renomovaná pražská auditorská společnost Consultas-Audit, s.r.o.

Účetní závěrka podává věrný a poctivý obraz aktiv a pasiv společnosti, nákladů a výnosů, výsledků hospodaření a peněžních toků v souladu s českými účetními předpisy,“ píše se v auditu.

Zachovat něco z odkazu našich předků ve formě klasické výroby nepasterovaného piva za použití poctivých surovin (sladu a chmele), je v moderní době plné potravin obsahujících různé stabilizátory a náhražky hlavním cílem našeho pivovaru. Tímto směrem proto vedeme všechny plánované investice a opravy,“ uzavírá sládková Dagmar Vlková.

«« « Strana 543 z 1054 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054

Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI