Mezinárodní pivní festival 2023 Reklama na PI Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivovary Braumeister

Na Hukvaldy, za historií a pivem

[čtvrtek, 8. březen 2012]

Za každý zápas pivo. To je odměna, kterou získal Marek Jankulovski od pivovaru Radegast za výbornou reprezentaci severomoravského regionu. Hořkou odměnu v podobě 504 piv Radegast Premium si převzal v Návštěvnickém centru pivovaru v Nošovicích.

Celý článek naleznete zde...
Tradice vaření piva ve Velkopopovickém pivovaru začala již v roce 1874, oficiálně je však místní pivo neodmyslitelně spojeno se siluetou kozla a názvem Velkopopovický Kozel teprve od 1. března 1922, kdy byla značka registrována. Tato značka se spolu s maskotem pivovaru od té doby používala v různých podobách nejen na etiketách, reklamních tabulích a dalších předmětech, ale také např. v televizní reklamě. O velké popularitě Velkopopovického Kozla svědčí i zmínky v české literatuře a filmu. Velkopopovický Kozel je oblíbeným pivem na celém světě, v současné době jde o vůbec nejprodávanější české pivo v zahraničí.

Ačkoliv je historie Velkopopovického pivovaru starší, počítá se od roku 1874, slaví letos Velkopopovický Kozel významné výročí – 90 let od registrace značky. Název společně s vyobrazením typického maskota byl úředně zaregistrován až po první světové válce, 1. března 1922. Majitele pivovaru k tomu vedl stoupající význam reklamy na tehdy silně konkurenčním pivním trhu. Reklamní tabuli, která se stala prvním vizuálem značky, namaloval podle legendy neznámý francouzský malíř, který na cestách za inspirací zavítal do pivovaru ve Velkých Popovicích.

Název Kozel odkazuje na obecné označení tmavých silných piv. Toto označení druhu piva má původ ve staré německé tradici výroby piva spodním kvašením, které se navíc vařilo velmi silné, aby vydrželo v dobré kvalitě při dlouhých transportech na formanských vozech. Touto technologií proslulo dolnosaské městečko Einbeck. Označení piva podle tohoto města se postupně zkomolilo na ein Bock (kozel) a pod tímto názvem se rozšířilo po řadě zemí.

Kozel si brzy získal výraznou pozornost, zmínky a odkazy na Velkopopovického Kozla najdeme např. v humoristickém románu Osudy dobrého vojáka Švejka od Jaroslava Haška. Reklamní cedule s vyobrazením Velkopopopovického Kozla v rukou Adiny Mandlové sehrála významnou roli ve filmu Těžký život dobrodruha, režiséra Martina Friče z roku 1941. Šlo vlastně o první skutečný product placement značky, vztahy rodiny Ringhofferů a tehdejšího Barandova byly velmi úzké. Po 2. světové válce si pivovar zachoval svou tradici, kvalitu a dědictví. Během socialistické éry byl Kozel považován za pivo pro fanšmejkry. V 90.letech značka zaznamenala velký úspěch s kultovním reklamním spotem „Divnej vrchní“. Který se stal jednou z nejvýraznějších českých reklam vůbec.

Podoba Kozla jde s dobou a během devadesáti let se několikrát proměnila, Kozel dnes patří mezi nejoblíbenější značky u nás i v zahraničí.Kozel je v současnosti nejprodávanější českou pivní značkou na světě a jeho sláva se šíří stále dál, v současnosti se vyváží do 38 zemí.

Tisková zpráva


Jak jsem se v Amsterdamu stala lahví piva

[pondělí, 5. březen 2012]


Nikdy během uplynulých 115 let nebyl na čepu tak silný Ostravar, jako ten, který tento týden přichází do hospod. Speciální narozeninové pivo s příznačným názvem Ostravar STO150, které ostravský pivovar uvařil u příležitosti svých letošních 115. narozenin, má patnáct stupňů a obsah alkoholu 6,9%.

Vrchní sládek ostravského pivovaru Richard Kornas věří, že se se silnějším pivem trefí do chuti ostravarských štamgastů. „V Moravskoslezském kraji lidé preferují silnější piva odjakživa.V hospodách dominují ležáky a také naše speciální silná piva v minulosti vždy slavila úspěch. Proto věřím, že navážeme na tuto tradici a lidem v kraji bude i nová silná STO150 chutnat.

Výroční Ostravar STO150 má zcela novou recepturu. Je tak originální v mnoha směrech: použitými slady, způsobem chmelení, obsahem alkoholu i jinou barvou a pěnou „Mám-li použít stručnou charakteristiku, pak naše STO150 se vyznačuje sytější barvou, vyšší plností chuti a výrazným chmelovým aroma,” popisuje Richard Kornas.

Rozhodnutí, že Ostravar uvaří výroční pivo, padlo loni v létě. Kompletní příprava nového piva trvala půl roku. Během podzimu ostravští pivovarníci nejprve zkoušeli různé postupy, receptury, vůně a chutě, a poté uvařili první zkušební várky. „Hledali jsme něco výjimečného, co bude odpovídat významu našeho kulatého výročí. Vždyť žádný jiný pivovar v Moravskoslezském kraji nevaří své pivo tak dlouho jako my,“ říká vrchní sládek.

Na přelomu roku Ostravar testoval spotřebitelské preference. V polovině ledna pak v pivovaru uvařili první várku výročního piva. Náročný proces přípravy vyvrcholil v pondělí 27. února první stáčkou.“V pondělí jsme pivo stočili do sudů, v úterý 28.2. proběhne první slavnostní ochutnávka a následující den začneme s jeho distribucí do hospod,” prozrazuje Kornas.

Očekávám, že lidé budou naše nové pivo porovnávat se Strongem,“ myslí si vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas. Ostravar Strong byl dosud posledním zástupcem silných piv v nabídce ostravského pivovaru a Ostravar s tímto čtrnáctistupňovým pivem slavil velké úspěchy. Strong chutal jak spotřebitelnům, tak odborné veřejnosti, když získal několik vítězství v prestižních degustačních soutěžích. Výroční pivo má na úspěch STRONGu navázat.

Tisková zpráva


Tento týden začíná pivovar Ostravar s prodejem svého nového piva Ostravar STO150. Jedná se o speciální edici výročního piva, které ostravský pivovar uvařil u příležitosti letošních stopatnáctých narozenin. Kromě toho, že má nové pivo několik ostravarských pivních nej (historicky nejsilnější pivo na čepu, nejsilnější polotmavý speciál, největší obsah alkoholu), má také jednu marketingovou zajímavost. Výroční pivo budou propagovat přímo jeho autoři: vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas a jeho pivovarský tým.

V hlavní roli reklamní kampaně se postava vrchního sládka v novodobé historii pivovaru Ostravar objeví vůbec poprvé. „Doposud v našich reklamních kampaních vystupovali především místní party. Ať ty fotbalové nebo party kamarádů z okolních měst,“ říká manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková. „V případě výročního narozeninového piva jsme se ale rozhodli filosofii naší prezentace obrátit.

Ostravar totiž koncipuje své nové pivo jako poděkování místním partám za jejich loajalitu a přízeň. „Proto se v naší reklamě objevuje vrchní sládek se svou pivovarskou partou, který přináší pivo svým věrným štamgastům,“ dodává Cieciotková.

Nová kampaň bude výroční Ostravar STO150 propagovat na billboardech, v tisku, v rádiu i na internetu. Vidět bude samozřejmě také v místech prodeje – v hospodách i obchodech. Všem reklamám přitom budou dominovat usměvavé tváře Richarda Kornase a jeho kolegů.

Nakonec vše dopadlo dobře, ale v průběhu příprav reklamní kampaně to tak vždy nebylo,“ říká Kornas, jinak rodák z Petrovic u Karviné. „Nejvíce mi dalo zabrat natáčení rozhlasové reklamy. Točili jsme čtyři různé spoty. Myslel jsem si, že za hodinu budeme mít vše hotovo. Z jedné hodiny byly ve výsledku čtyři a půl a já se při tom pořádně zpotil. Zato focení jsem si opravdu užíval,“ říká Richard Kornas, který se v této roli objevil poprvé v životě. Své povolání by s rolí herce či modelu neměnil. „Byla to však pro mě zajímavá zkušenost,“ říká vrchní sládek.

Kreativu kampaně připravila agentura JANDL PRAHA, média nakoupila agentura Universal McCann. PR aktivity řídí agentura Walker a Lambert. Logo a celý obalový design je prací UNITY DESIGN.

Charakteristika Ostravaru STO150

Výroční Ostravar STO150 je silný patnáctistupňový polotmavý speciál. Ve srovnání s tradiční ostravarskou recepturou se Ostravar STO150 liší použitými slady, způsobem chmelení, obsahem alkoholu i jinou barvou a pěnou Vzhledem k tomu, že se jedná o limitovanou edici uvařenou u příležitosti letošních narozenin, bude výroční Ostravar STO150 na čepu a na pultech obchodů pouhé dva měsíce.

Tisková zpráva


Fénix rozzářil Strahov

[čtvrtek, 1. březen 2012]

Nová značka pšeničného piva odhalena

Na pražském Strahově se symbolicky zrodil Fénix, netradiční pšeničné pivo Plzeňského Prazdroje. Pomocí neopakovatelné videomappingové projekce oživil větrací věže Strahovského tunelu, kde z historických artefaktů a architektury vznikly věci nové, moderní a originální. Fénix Plzeňského Prazdroje přináší do pivní kategorie více lehkosti, originality a svěží energie.

Logo

Svěží pšeničné pivo Fénix s 4,9 % alkoholu přináší lehčí chuť a svěží aroma díky použití pšeničného sladu, pomerančové kůry a špetky koriandru. Je určeno všem, kteří rádi zkouší nové věci, nové chuti a tedy i nová piva.

Jsme přesvědčeni, že si naše lehké pšeničné pivo bude získávat stále více příznivců. Fénix je určen zejména skupině spotřebitelů, která je hravá a svým způsobem nekonvenční. Značka chce ukázat, že i když se věci dělají trochu jinak, mohou být zajímavé a zábavné. Udělali jsme jinak Fénixe a jinak netradičně přistoupíme i k jeho komunikaci. Věřím, že výsledek bude stejně osvěžující, jako pivo samotné,“ uvedl Jakub Štěpán, manažer značky Fénix.

Fénix experimentální

Originálním zrozením ale vše zdaleka nekončí. Všichni milovníci netradičních věcí a zábavy se mohou již brzy těšit na mnoho inspirativních projektů. Jedním z nich je třeba tzv. sociální experiment, kdy Fénix pod heslem „baví nás to po svým" vznáší otázku, zda lidé jednají podle sebe, nebo se nechávají ovlivnit davem. Jak experiment dopadl, můžete již nyní shlédnout na www.fenixinspiration.cz.

Je libo Řezníka nebo Casanovu?

Fénixe si ale jeho fanoušci mohou v originální sklenici dopřát každý po svým. Například se srpkem pomeranče, tzv. na řezníka, kdy se dužina z citrusu vhodí přímo do piva, nebo jako svůdný Casanova, který svůj srpek pomeranče nabídne osobě, která se mu líbí.

Další rituály a nevšední varianty podávání Fénixe od těch nejpovolanějších gurmánů jsou umístěny na stránkách www.fenixinspiration.cz.

Kam na Fénixe aneb Fénix již ode dneška v Blinku

Fénix bude exkluzivně od 1. března k dostání v nevšedním, alternativním klubu Blink v pražských Holešovicích, který je otevřen pouze na tři týdny.

Lidé provozující Blink chtějí přeměnit alespoň na měsíc pustou halu v útočiště současného umění. A přesně takový je i Fénix – ukazuje, že i jednoduché věci mohou být zábavné, pokud se udělají netradičně a po svém,“ doplnil Jakub Štěpán z Plzeňského Prazdroje.

Jsem rád, že tady Fénixe máme. Do klubu jsme hledali zajímavé, originální pivo, které by sedělo návštěvníkům a celkovému konceptu. Když jsem se seznámil s Fénixem, jeho filozofií a lidmi okolo něj, byla to jasná volba,“ vysvětlil Jakub Vedral stojící za klubem Blink.

Tento týden bude Fénix představen a nabídnut prvním zákazníkům Plzeňského Prazdroje a bude tak již brzy k dostání ve vybraných restauračních zařízeních a barech v čepované podobě za doporučenou maloobchodní cenu 25 Kč za 0,4 l. Seznam restaurací, kde si lze Fénixe dopřát, bude postupně rozšiřován na www.fenixinspiration.cz.

Jak se zrodil Fénix?

Videomapping je jedním z nejnovějších směrů vizuálního i audiovizuálního umění, který využívá projekci ve volném prostoru. Nejčastěji je viděn na fasádách budov a historických stavbách. Právě tuto technologii využila i nová značka pšeničného piva ke svému originálnímu zrození. Speciální technologie 3D promítání přeměnila masivní objekt strohé architektury – obrovské větrací šachty Strahovského tunelu – na něco svěžího, nového a originálního.

Z historických věcí a artefaktů starých civilizací tak vznikaly věci nové a moderní. Přítomní lidé byli svědky cyklů zániku a zrození charakterizující Fénixe, bájného ptáka, který se vždy po 500 letech zrodí a přinese s sebou svěží energii a svobodu. Záznam projekce z dílny tvůrců The Macula je umístěn na www.fenixinspiration.cz.

Tisková zpráva«« « Strana 704 z 1036 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036

Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI