Mezinárodní pivní festival 2023 Reklama na PI Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivovary Braumeister

Speciální várka silného černého piva Merlin Strong, které připravili sládci pivovaru v Protivíně, právě míří do hospod. Od 16. března jej bude až do vyčerpání zásob čepovat téměř tisícovka hospod v Čechách a na Moravě včetně těch zapojených do programu Cesta pivních znalců.

Pivem Merlin Strong si mohou konzumenti připít na oslavu svatého Patrika. „Den svatého Patrika je nejvýznamnější irský svátek. Právě proto jsme pro tento den připravili speciální pivo inspirované tradičními irskými pivy. Merlin Strong je podobně jako irský stout výrazně hořké černé pivo s typickou kávovou příchutí. Je charakteristický sametovou, krémově hnědou pěnou a výraznou hořkostí,“ uvedl vrchní sládek Jiří Faměra.

Receptura speciálu Merlin Strong zahrnuje kromě tří druhů sladu, vody, a kvalitního chmele také pražený ječmen. Jak již název napovídá, Merlin Strong patří mezi silnější piva – jedná se o 14% speciál s obsahem alkoholu 5,3 % obj.

Merlin Strong patří mezi tzv. super speciály, které společnost Pivovary Lobkowicz v některém ze svých sedmi pivovarů připravuje v omezené várce jen jedenkrát do roka k určité příležitosti.

Svatý Patrik je patronem Irska. V angloamerických zemích jeho svátek připadá na 17. března. V minulosti měly oslavy tohoto světce ryze náboženský charakter, dnes jej lidé po celém světě slaví především hudbou, tancem a popíjením tmavého piva.

Tisková zpráva

Speciální várka silného černého piva Merlin Strong právě přichází na trh [p394]

Apetit Festival „přibral na váze“

[čtvrtek, 15. březen 2012]

Gurmánský festival od loňského roku „řádně přibral a rozrostl se do šířky“. Druhý ročník Apetit Festivalu totiž zabere celý prostor za OC Plzeň Plaza a program je připravený nově pro dvě pódia, kde se budou střídat hudební vystoupení českých kapel.

Festival letos bude opravdu mnohem větší a rozsáhlejší. Do programu jsme zařadili větší počet kuchařských show v podání mediálně známých osobností jako je např. Zdeněk Pohlreich či Jaroslav Sapík, ale snažili jsme se návštěvníkům vyjít vstříc i při vychutnání gurmánských specialit. Proto nyní budou přímo v parku umístěny odpočinkové zóny s lavičkami a stoly,“ říká jeden z organizátorů akce Petr Jirásek z agentury Pigs Production. Mezi další novinky patří rozšíření hudebního programu. „Na druhém pódiu jsme chtěli dát prostor zejména českým kapelám, takže vystoupí například hudební soubor Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou,“ pokračuje Jirásek.

Apetit festival také letos spojil své jméno se soutěží pro střední školy „Vaříme s regionální potravinou Plzeňského kraje“. Finálové praktické kolo soutěže se uskuteční přímo na Apetit festivalu a v porotě soutěže zasedne i Zdeněk Pohlreich. Populární kuchař měl velký ohlas už při prvním ročníku Apetit festivalu, tentokrát předvede své umění při dvou kuchařských show.

Vyvrcholením festivalu bude opět vyhlášení a předání ceny Západočeská restaurace roku a Pivovar roku. „Návštěvníci budou opět mít možnost vybrat restauraci a pivovar, kde jim nejvíc chutnalo. Mohu prozradit, že už nyní je přihlášeno 15 TOP restaurací a zúčastní se 20 pivovarů,“ doplňuje Jirásek. Chybět nebudou kavárny, koktail bary, farmářské trhy, hudební produkce, dětský koutek, nejlepší česká i světová vína, baristé nebo prezentace národní gastronomie z různých koutů světa.

Apetit festival 2012 se uskuteční v termínu 19. až 20. kvatna 2012.

Tisková zpráva[Litovel] 07:26 [permalink] [reaguj]
Byla to velká neznámá, když se loni v květnu na pražském Smíchově začal připravovat Staropramen Cool Lemon, osvěžující pivo s příchutí citrónu a nižším obsahem alkoholu. Odvaha se ale Staropramenu vyplatila a bezprostředně po uvedení na trh následoval obrovský prodejní úspěch. Vyvážený poměr piva a ovocného džusu se stal v Česku hitem loňského léta a otevřel u nás nový segment pivního trhu: segment osvěžujících piv s příchutí ovoce a nízkým obsahem alkoholu. Staropramen je a chce být nejsilnějším hráčem v tomto růstovém segmentu. Proto k pěti variantám balení Staropramen Cool Lemonu od začátku dubna přibude také nová příchuť Cool Grep. Na trh přichází v půllitrové lahvi a plechovce.

Staropramen Cool Lemon jsme loni uváděli na trh s cílem oslovit nové spotřebitele, kteří nejsou typickými konzumenty piva. Nebývalý zájem o Staropramen Cool Lemon, který si nakonec oblíbili nejen mladí dospělí spotřebitelé, ale i ženy, pro které byl původně určen, nás donutil přemýšlet, co navíc kromě rozšíření typu obalů pro různé příležitosti můžeme spotřebitelům nabídnout. Rozšířit nabídku o další příchuť je logickým krokem. A další novinky připravujeme,“ komentuje rozšíření portfolia piv s příchutí Zbyněk Kovář, generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen.

Kromě zpestření nabídky spotřebitelům má Staropramen Cool Grep pro pivovar ještě jednu roli - posílit pozici lídra v segmentu osvěžujících piv s příchutí ovoce a nižším obsahem alkoholu. V současnosti je totiž Staropramen v tomto segmentu jedničkou, která zásobuje zhruba 98 procent trhu. „Naše výsledky jsou pro nás velkou motivací do budoucna. Obzvlášť když si uvědomíte, že ještě před rokem v tuto dobu tento segment prakticky neexistoval,“ dodává Zbyněk Kovář. I přes vstup konkurence do tohoto segmentu jsou cíle pivovaru ambiciózní. „Chceme v Česku i nadále rozvíjet tento segment a nabízet spotřebitelům výjimečné osvěžení a nové zážitky,“ dodává Kovář.

Staropramen Cool Lemon pivovar uvedl na trh loni v květnu. To, že o něj budou mít zákazníci velký zájem, se ukázalo už během prvních měsíců prodeje, kdy nečekaně velká poptávka vedla až k prázdným pultům. Bylo proto nutné výrazně zvýšit jeho produkci. Ta se tak během letních měsíců dostala až k řádu desítek tisíc prodaných hektolitrů měsíčně, což odpovídá úrovni celkové produkce menšího pivovaru. Každý měsíc se tak v Česku v průměru vypily řádově miliony půllitrů Staropramen Cool Lemonu.

Zájem o toto osvěžující pivo s nízkým obsahem alkoholu s létem neskončil, ale pokračoval i s příchodem zimních měsíců. I proto pivovar postupně rozšiřoval nabídku obalů, v nichž je nabízen na dnešních pět druhů: půllitrová lahev a plechovka, třetinková lahev, litrová PET lahev a multibalení PET lahví. Zatímco například třetinkové lahve jsou určeny zejména do barů, litrová PET lahev se hodí na venkovní příležitosti a na cesty.

Kromě nové příchutě čeká ty, kteří si Staropramen Cool Lemon oblíbili ještě jedna důležitá změna. Stejně jako všechny další typy piv z portfolia Staropramenu budou i tato piva s příchutí ovoce a nízkým obsahem alkoholu od dubna k dostání v nové unikátní půllitrové skleněné lahvi.

Do nové sezóny s další příchutí. Na trh v dubnu zamíří kromě oblíbeného Staropramenu Cool Lemonu také Staropramen Cool Grep.

Víte, že … Staropramen Cool Lemon a Cool Grep nejsou radlery?

Staropramen Cool Lemon a Cool Grep nepatří mezi tradiční radlery, tzn. piva míchaná před podáním s limonádou, mezi které byl Lemon občas nepřesně zařazován. Jejich výrobní postup se od post-mixovaných radlerů liší. Tím zásadním rozdílem je, že pro mix s pivem využívá místo limonády džus, který je v přesně stanovenou dobu v průběhu výroby smíchán se světlým pivem. Takto zvoleným postupem je dosaženo přirozeného spojení chutě piva a chutě citrónu či grepu. Originální receptura je jedním z důvodů loňského obrovského úspěchu Staropramenu Cool Lemonu u nás.

Tisková zpráva


V Česku tak končí období stejných či podobných půllitrových skleněných pivních lahví.

Lidé, kteří si kupují lahvové pivo Staropramen, čeká v nejbližších dnech velká změna. Pivovar z pražského Smíchova a dvojka českého pivního trhu totiž investoval 200 miliónů korun a po šesti letech kompletně mění lahve, jež používá pro všechny typy svých piv. Díky jedinečnému moderním designu nového balení, jehož součástí je výrazný embos ikony značky – věnce s písmenem „S“ a letopočtu 1869 se tak Staropramen už na první pohled výrazně odliší od konkurence. V obchodní síti se tyto lahve objeví na přelomu března a dubna. Piva dostanou také novou etiketu. Změnou prošlo na začátku roku také logo značky.

V loňském roce se v České republice prodalo více baleného piva v obchodní síti než točeného piva v hospodách a v restauracích. Projevil se tak dlouhodobý trend zvyšující se domácí spotřeby piva, u kterého lze předpokládat, že bude v následujících letech pokračovat. Ve Staropramenu se proto rozhodli na tento trend zareagovat. „Protože si lidé stále častěji pivo vychutnávají doma, rozhodli jsme se, že jim pro tyto příležitosti nabídneme naše unikátní pivo v unikátní lahvi", říká k novince Zbyněk Kovář, generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen a dodává: „Nové balení odráží inovativnost a modernost značky Staropramen, ale zároveň se opírá o 143letou tradici smíchovského pivovaru.

Nová lahev tak ctí současnou filosofii pivovaru. Lahev má moderní design, je jedinečná a podtrhuje odvahu značky Staropramen nebát se novinek a inovací. Staropramen je prvním pivovarem, který se v takovémto rozsahu pustil do kompletní výměny za unikátní lahev, výrazně odlišné od dalších značek na trhu. Jde o nejvýznamnější změnu vizuální podoby značky od roku 2006, kdy byl Staropramen také první velkou značkou na trhu s novým typem lahve, tzv. long neck typem, která nahradila do té doby používané unifikované NRW lahve.

Aby si spotřebitelé mohli vychutnat Staropramen z této nové lahve, znamenalo to pro pivovar nejen nákup desítek miliónů lahví, ale také modernizaci stáčecí technologie. Celková investice pak dosáhla 200 miliónů korun.

Kompletní výměna všech půllitrových skleněných lahví piv Staropramen bude probíhat v následujících týdnech podle toho, jak se současné lahve budou vracet z trhu od spotřebitelů zpět. „Očekáváme, že naprostá většina současných lahví bude těmi novými nahrazena během následujících dvou měsíců,“ odhaduje ředitel logistiky společnosti Pivovary Staropramen Pavel Sysel.

První pivo v nových lahvích vyjede z pivovaru do obchodů v úterý 13. března. Spotřebitelé se tak s nimi v obchodech poprvé setkají především na přelomu března a dubna. Uvedení lahve na trh bude provázet mediální kampaň.

Tisková zpráva

Doposud Staropramen používal long neck typ lahve, které nyní nahrazuje novou designově unikátní lahví:

Staropramen v nejlepší formě: přichází s novou unikátní půllitrovou lahví [p655]
Export Postřižinského piva z produkce Pivovaru Nymburk zaznamenal významný úspěch. Na světlém a tmavém ležáku v plechovkách si budou pochutnávat dánští zákazníci.

Regionální dánský řetězec objednal z Nymburka 800 hektolitrů piva v půllitrových plechovkách, které jsou rozděleny přesně na dvě poloviny v poměru tmavého a světlého ležáku. Zakázka odjela do Skandinávie ve čtyřech dodávkách a je předpoklad, že spolupráce bude pokračovat. „Ochutnávka z dánské strany v našem pivovaře dopadla dobře a díky tomu rozšiřujeme export do této země,“ říká Pavel Benák, ředitel Pivovaru Nymburk. Plnění do originálních plechovek vytvořených pro dánský trh, probíhá v Kralupech nad Vltavou na specializované lince.

V Dánsku měl pivovar zatím jen jednoho odběratele, který se specializoval převážně na sudové pivo.

Pivovar Nymburk exportuje Postřižinské pivo do více než 10 zemí. V loňském roce začal dodávat do Číny a na Slovensko. Největší dodávky jsou do Ruska, Německa, Dánska, Francie, Švédska, Maďarska, Polska, Itálie a Finska.

Tisková zpráva
Pivovary bojují o zákazníky

[pondělí, 12. březen 2012]


Počet ochucených piv stoupá

[pátek, 9. březen 2012]
«« « Strana 703 z 1036 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036

Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI