Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info


Stačí zapojit se do ankety Euroregionu Praděd a při svých cestách po Jeseníkách vyplnit anketní lístek. Ty budou po celou dobu prázdnin k dispozici u řidičů cyklobusů a turistbusů, které pravidelně křižují Jeseníky. Vyplněný lístek pak řidiči při výstupu odevzdáte a budete automaticky zařazeni do slosování. Anketa poběží do konce srpna a nabízí skvělou příležitost poznat jedinečný kraj Jeseníků a současně možnost získat zajímavou výhru.

Anketní lístky budou slosovány 7. září v sídle Euroregionu Praděd a vylosovaní výherci budou uvedeni on line na www.europraded.cz, www. holba.cz nebo na www.jeseniky.net.

Na vítěze čekají lákavé odměny, mezi kterými nebude chybět Holba Šerák, zlatý poklad Jeseníků.

1. místo: soudek piva Holba Šerák + batoh Euroregionu Praděd plný překvapení + kniha "Chuť Jeseníků"

2. místo: 5x multipack Holba Šerák + batoh Euroregionu Praděd plný překvapení + turistický průvodce Jeseníky - nejkrásnější trasy

3. místo: 3x multipack Holba Šerák + batoh Euroregionu Praděd plný překvapení + cykloprůvodce Jeseníky

4. - 40. místo: zajímavé ceny, které věnovali partneři ankety.

Navštívit Jeseníky se nyní skutečně vyplatí! Proto přijeďte, poznejte kraj ryzího piva z hor a vychutnejte si jeho krásy.


Sázíte na kvalitu a jedinečnou chuť piva? Pak sáhněte po světlém výčepním pivu ZUBR Gold. Patří mu nejen vítězství v prestižní degustační soutěži Zlatý pohár PIVEX a titul pivo roku 2012 ale nyní se stal také Regionální potravinou. Po slavnostním udělení certifikátu ministra zemědělství Petra Bendla se může pyšnit dalším puncem kvality.

Navazuje tak na sérii vítězství v degustačních soutěžích, kde se pravidelně stává favoritem. „Jsme rádi, že můžeme v regionu nabídnout kvalitní značku, která je populární především na Přerovsku a Prostějovsku, ale také na Kroměřížsku či v Uherském Hradišti. Při jednání se zákazníky bude značka Regionální potravina dalším argumentem pro to, jak je pivo kvalitní,“ uvedl ředitel pivovaru Zubr Tomáš Pluháček. Zubr se vyznačuje plností a chmelovostí a je příjemně hořké.

K významným letošním trumfům pivovaru dále patří ocenění Pivovar dvacetiletí, udělené v rámci soutěže Zlatý pohár PIVEX- Pivo roku 2012.


Novinky z Vyškova

[sobota, 4. srpen 2012]

1) Znovuzavedení výroby pšeničného piva s podílem živých kvasnic

Další, tentokrát letní speciál Vyškovského pivovaru se představí pod novou značkou CROSS THE WORLD

Konečně je to tady – 2 měsíce slíbený speciál bude konečně k dostání. Navazujeme na nyní již populární a očekávanou tradici výroby piv ze světové studnice pivních stylů, kterou jsme zavedli v loňském roce a v občasných várkách představujeme na české poměry méně obvyklá piva.

Úspěch těchto piv je velký a zaslouží si vlastní novou řadu. Rozhodli jsme se, že značka JUBILER i do budoucna bude věnována dlouholetému oblíbenému speciálu JUBILER 16,80. Nové speciální piva ponesou nově vybudovanou značku CROSS THE WORLD, která navazuje na nedávno pokřtěnou značku CROSS MIX, pod kterou jsme představili první „radlery“ z našeho pivovaru.

Značka CROSS THE WORLD

Pod touto značkou se od nynějška budou objevovat piva, která, tak jak český překlad „křížem světem“ naznačuje, postupně vybereme z klenotnice piv z celého světa a budou v občasných várkách nabízena.

Hefe Weissbier

První pivo v této nové řadě je známo především v Bavorsku, ale co je již méně známo, jde o pivo, které před průmyslovou revolucí převládalo v českých zemích. Dá se tedy říci, že jde o návrat staročeského „bílého piva“, jak se také kdysi u nás nazývalo.

A jelikož je léto, není nad osvěžující variantu tohoto pšeničného piva s obsahem živých kvasnic, tedy o variantu mající 11,2 % epm. a 4,7 % obj. alkoholu. Jak je již u nás zvykem, používáme originální kvasničný kmen svrchních kvasinek a originální německé chmely, které do pšeničného piva patří.

Použité suroviny: pitná voda, pšeničný slad, ječné slady (český, barvící), upravené chmely (Perle, Saphir, Hallertau Mittelfrüh), kvasnice svrchního kvašení pro pšeničná piva, neředěno vodou!

Nepasterováno s obsahem živých kvasnic

Náš Weissbier jako jediný z českých průmyslových pivovarů obsahuje velké množství živých kvasnic, které jsme neznehodnotili pasterací. A to jak v sudech, tak i v lahvích!

V prodeji bude k dispozici v lahvích i sudech ve vybraných provozovnách a v pivovarské pivnici i prodejně ve Vyškově a to od 11. 8. 2012! Premiéra proběhne 11. 8. 2012 na nádvoří pivovaru při konání Farmářských pivovarských trhů.

2) Farmářské trhy v pivovaru

Již v sobotu 11. 8. 2012 se uskuteční Farmářské trhy v pivovaru. Toho času jde ve Vyškově o jediné místo s tradičními farmářskými trhy s domácími produkty. Více v příloze.

3) Předpouťová rocková zábava

Ve Vyškově se koná každoročně pouť druhou srpnovou neděli. A stalo se již tradicí, že večer před poutí je v pivovaru předpouťová zábava. Více v příloze.

4) Den otevřených dveří pivovaru – hlavní pivovarská akce v roce

V neděli 12. 8. 2012 od rána až do noci..

Exkurze po pivovaru zdarma, pivní soutěže, zábava, poučení, kompletní sortiment piv, beermixů, limonád, včetně nefiltrovaných piv a novinek, pivo RAFUN a pšeničné pivo Weissbier.

Malým příspěvkem k ekologii je i možnost zapůjčení sklenic a čepování nápojů do nich. Navíc i toto přispěje ke zkulturnění ochutnávání našich výrobků.

Každým vypitým nápojem přispějí návštěvníci i místní Oblastní charitě Vyškov. Přispět budou moci i při vstupu do pokladničky, nebo zakoupením výrobků klientů Oblastní charity ve Vyškově.

5) Letní kino v pivovaru

6. 8. 2012 - 10. 8. 2012. Ve spolupráci s MKS Vyškov. Slíbené jsou atraktivní filmy: Líbáš jako ďábel, Doba ledová 4, Polski film a další. Více na stránkách MKS Vyškov.

Vyškovské pivo a limo na čepu. Slosovatelné vstupenky o nápoj zdarma.

… okoštujte výjimečnou várku piva


Zíraj na auto, a když jim holky vrazí pivo, na chvíli znehybní,“ popisuje zážitek ze Samson Tour její náčelník Kryštof Kostroun.

Skoro dvacet let starý, ale kompletně zrenovovaný Chevrolet Chevy, rok výroby 93, od podlahy až ke střeše našlapaný pivem, aparaturou, projektorem a dalšíma vychytávkama. Do zbylého prostoru „zlatého obříka“ se vmáčknou ještě dvě sexy holky a řidič, DJ a šéf kabiny v jedné osobě. A může se vyrazit za lidmi. „To je ta nejkrutější kára, jakou jsem kdy v životě viděl,“ i tak reagují někteří mládežníci.

Samson Van má za sebou měsíční tour po Česku a už si začíná užívat slávy. Důvodů pár je. Třeba vzhled a funkčnost. Zlatavý veterán zaujme jen tím, že proburácí kolem vás. Když navíc ještě zastaví a za zvuků taneční muziky vyskáčou Samson holky s vychlazeným radlerem, pivem nebo Pitem, většinou jen zíráte a pak pijete a pijete a…

Po pěti minutách dojezdu na místo jsme schopný fungovat, což znamená, že hraje hudba, je postavený bar a stůl na Beer Pong. Moderátor má zapojený majk, hraje komp a holky mají naplněný tašky s pivem,“ to je stručný popis Kryštofa Kostrouna, který má Samson Van na povel.

A kde všude se o téhle parádní souhře povídá? Van už byl ve vybraných pražských pneuservisech a na benzinkách na D1 ochutnali řidiči kamionů z jeho zásob nealkoholické pivo Pito. Tu čest ale měla třeba i Štvanice, Riegrovy sady, Letná, desítky jihočeských kempů kolem Vltavy a Lužnice, parky, náměstí, hrad Křivoklát a drink dostal i cyklista, kterého Van v kopci předjížděl.

Velkou radost udělá, když tahle brumlající královna zastaví třeba na tenisových kurtech, holky otevřou twisty, popřejou hezkou hru a jedeme dál,“ říká Kryštof Kostroun.

Radlery s twist uzávěry jsou ostatně hitem léta. Právě třetinky tohoto lahodného nápoje jdou na dračku. A teď se navíc výběr Samsonu rozšířil o další dvě příchutě. „Černý rybíz už jsme zkusili testovat v provozu, to znamená, že ho pár dní vozíme ve vanu a hlavně ženám podle prvních ohlasů chutná,“ vysvětluje obchodní ředitel pivovaru Samson David Posekaný.

Samson Tour je ale hlavně o akci, která osvěží nejen tělo, ale i ducha. Takže na závěr ještě jedna příhoda „z natáčení“. V Českém Krumlově posádka Samson Vanu naskákala přímo na řidiče ve stojící zácpě. „Brali to, pili a divili se, kde jsme se tam vzali. Sampling jsme utnuli až potom, co jsme zpozorovali, že Krumlov je průjezdnej a kolonu aut vlastně vytváříme my,“ hlásí z terénu Kryštof Kostroun.


Samson představuje jako první u nás radler s rybízovou příchutí!

Pivovar Samson se rozhodl uprostřed léta vyslyšet volání svých fanoušků. Na facebooku a webových stránkách se množily dotazy na další příchuť. Po úspěšném Grepu a Lemonu bylo jasné, že to chce osvěžující a říznou chuť, kterou na českém trhu zatím nikdo nenabízí. „Z jednoduché komunikace nám vyšlo, že by většina ráda ochutnala černý rybíz. A i já můžu potvrdit, že ta chuť je exkluzivní a nezaměnitelná,“ představuje Černý rybíz obchodní ředitel pivovaru Samson David Posekaný.

Tajemná chuť černého rybízu s jemně hořkým pivem vytváří zdánlivě nesourodý pár, který ale dohromady zapojí snad všechny vaše chuťové receptory. „Baví nás, že vlastně nevíme, jestli jsou tyhle černé bobule sladké nebo trpké. Z našich zkušeností proto po každém napití muselo přijít další,“ říká s úsměvem David Posekaný, který spojení piva a limonády s příchutí černého rybízu doporučuje hlavně v boji proti srpnovým pařákům. „Jen málokterý nápoj tak spolehlivě osvěží,“ dodává zkušeně.

I v Černém rybízu je jen 2,5 % alkoholu a Samson ho nabízí v třetinkových lahvích s twist uzávěrem. Určitě se tak opět dočkáme toho, že ho uvidíme v piknikových koších, na párty, návštěvách, restauračních zahrádkách, u vody, ale třeba i v rukou rekreačních in-line bruslařů, kteří budou chtít spláchnout žízeň. Prostě proto, že s touhle lahvičkou v ruce budete krom jiného vypadat i dobře.

Černý rybíz budeme stejně jako naše první dvě příchutě nabízet i v půllitrových plechovkách, aby větší žíznivci netrpěli,“ dodává obchodní ředitel pivovaru Samson.

Samson tak má v současnosti na trhu celkem čtyři příchutě radlerů, z nichž první dvě – Lemon a Grep – už mají mezi konzumenty i odborníky zvučné jméno. Bodovaly ve spotřebitelských testech velkých deníků, ale také u pivních fajnšmekrů. Muži z Pivní extraligy udělili Grepu titul „Nejlepší radler“ a celkově třetí místo mu patří i v prestižním Testu deníku MF Dnes. „Nejvíc si ale stejně ceníme pozitivních reakcí od běžných lidí,“ dodává David Posekaný.


V novém jablečném radleru Samson je i konopí!

Z mnoha testů radlerů, které proběhly v průběhu letošního léta, vyplynul jednoznačný závěr. Chutnají ty, které nejsou vlezle sladké a v kombinaci s ovocnou šťávou si zachovávají osvěžující hořkost. „Roli hrálo to, že jsme chtěli přijít s něčím chuťově nezaměnitelným, ale i novým a trochu odvážným. Proto jsme smíchali jablečnou limonádu s pivem a přidali špetku aroma z květu konopí,“ říká obchodní ředitel pivovaru Samson David Posekaný.

Při zemi se ale pánové nedrželi, ani i když vymýšleli název pro své nové pivo a bez okolků ho nazvali Špeck. Výslovnost je stejná jako u synonyma pro marihuanový joint. „Radlery jsou piva hlavně pro mladé lidi a my jsme si řekli, že jim uděláme uprostřed léta radost. Uvidíme, jak jim zachutná. Špeck je zatím příchuť pro letošní rok. Taková limitovaná edice,“ prozrazuje David Posekaný.

Špeck je ale tak trochu jiný ve více směrech. Například se vůbec nebude prodávat v plechu a koupíte ho jen v třetinkovém skle s twist uzávěrem. Lahev si tak každý snadno otevře pouhým pootočením zátky. A když k tomu přidáte i nápadnou etiketu, může tohle pivo okázale mířit mezi nejvíc trendy záležitosti letošního léta.

Samson by zároveň rád navázal na své úspěšné radlery, které představil před letošním létem. Citron nezklamal, je to ale hlavně Grep, který sbírá vavříny v mnoha spotřebitelských testech. Muži z Pivní extraligy mu udělili titul „Nejlepší radler“ a celkově třetí místo mu patří i v prestižním Testu deníku MF Dnes.

Musím přiznat, že poslední vývoj našich radlerů je pro nás velice příjemným překvapením. Tak rychlý vzestup jsme sami nečekali. I tohle nám dodalo chuť připravit další novinky,“ prohlašuje obchodní ředitel pivovaru Samson.

Jasným důkazem má být i nový Samson Špeck. Pivo lahodné, chuťově zajímavé, osvěžující a možná i lehce provokativní. Ale není důvod k panice. Špeck samozřejmě splňuje všechny normy předepsané ministerstvem zdravotnictví. Konopí je tam opravdu v menším než malém množství.

Tradiční 8. Litovelský Otvírák letos otevře brány pivovaru 11. srpna. Letošní ročník festivalu dobrého piva a muziky láká na zvučná jména účinkujících i speciální piva. Poprvé na Otvíráku zazpívá jedna z našich nejlepších zpěvaček Bára Basiková nebo vynikající muzikanti kapely Robbie Williams revival se zajímavě aranžovanou muzikou světové hudební hvězdy.

Litovelský Otvírák potěší nejen příznivce dobré muziky, ale především dobrého piva. Speciálně pro tuto příležitost uvařili pivovarníci hned několik speciálů. Patří k nim například polotmavý Gustav, ale i další. Návštěvníci si budou moci připít i takovými pivními lahůdkami jako je ALE, charakteristické svou vůní po tropických plodech nebo osvěžujícím pšeničným pivem, běžně označovaným jako WIT bier.

Pivovar otevře své brány už v 9 hodin ráno, aby umožnil zájemcům podívat se do výroby. Až do odpoledne bude možné zúčastnit se organizovaných exkurzí pod vedením odborníků. Nádvoří pivovaru zaplní 2 pódia s programovým vystoupením po celý den. V poledne navíc od pivovaru odstartuje cyklopeloton Free Litovel Bobr Bike, podporovaný pivovarem, takže si na své přijdou i všichni příznivci cyklosportu. Odpolední program zahájí skupina No Name ve 13 hodin a hodinu poté se návštěvníci mohou těšit na slavnostní naražení soudku s jejich oblíbenou jedenáctkou Litovel Moravan. Pivo Litovel poteče z více 60 výčepních zařízení a nebudou chybět ani ochucená piva, především Escape.

Letošní Otvírák bude skutečným hudebním festivalem, na kterém zahraje celá řada dalších kapel jako např. Gentle Irony Trio, Mad Lovers, RoumBand nebo LUMENbend a v kontrastu s nimi zazní „hanácké bigbít“ oblíbené skupiny Stracené ráj.

O poznání tvrdší pojetí muziky představí AC/DC revival, připomínající své slavné heavy metalové předchůdce. Akci ukončí noční ohňostroj a skupina Bon Jovi revival. Litovelský Otvírák patří k největším akcím v regionu s návštěvností až 10 tisíc lidí. Na akci je bezplatný vstup a pivovar navíc zajišťuje i autobusovou dopravu z Olomouce a okolí. Doprava je zpoplatněna, zastávky busů jsou uvedeny na plakátech, letácích k akci nebo na www.litovel.cz.

Nové nástroje analýzy piva

[čtvrtek, 2. srpen 2012]

«« « Strana 703 z 1066 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI