Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

PA

Pivovary v Pardubickém kraji


verze pro tisk

Polička

[a001]Polička

Měšťanský pivovar v Poličce a.s.

Pivovarská 151

572 14 Polička


tel..: 461 725 575, 606 725 713

http://www.pivovar-policka.cz

e-mail: pivovar@pivovar-policka.cz , witz@pivovar-policka.cz

Facebook: /policskepivo/

Instagram: /pivovar_policka/


založeno 1517

výstav piva 111 928 hl (2018)

značka: Poličské pivo



Hodnocen piva z tohoto pivovaru

Hodnocen: 3.69 hvzdiek/ Hodnoceno: 13x



lnky o pivovaru

 • Poličské pivo Záviš 12

  Vlajkovou lodí Měšťanského pivovaru v Poličce je bezesporu 12% světlý ležák Záviš. Představme si jeho filtrovanou a čepovanou verzi.
 • Poličské pivo Otakar 11

  Dnes zabrouzdáme do trošku průmyslovějších vod. Tohle pivo je ve svém regionu vnímáno v pravém slova smyslu jako komínové, tedy není problém na něho narazit v každé druhé hospodě.
 • Bez rytíře Toulovce II.

  V pondělí vyrážíme do Maštalí a já se těším Na verandu k Toulovcovi na Otakárka a medvědí tlapu. Bohužel v pondělí nepremávají, zřejmě pozůstatek reálného socialismu :( Na pokraji vyčerpání žízn… pokraovn...
 • S rytířem Toulovcem po Maštalích II.

  Další výlet nemá s krajem Toulovcových maštalí nic společného, ale alespoň jeden minipivovárek by se o dovolené měl navštívit, nemyslíte? Nejvzdálenějším místem od Proseče se tak letos stává Rychnov … pokraovn...
 • S rytířem Toulovcem po Maštalích I.

  Když jsem plánoval letošní dovolenou, tak trochu jsem přemýšlel i nad tím, co budu po večerech pít. Po loňsku jsem chtěl místo, kde se dá čekat na čepu místní pivo - a to z ryze českého malého pivovaru.… pokraovn...
 • Měšťanský pivovar v Poličce a.s.

  Vážení pivní přátelé, milí čtenáři, Vítejte v Poličce. Vítejte v městě piva a rodišti slavného skladatele Bohuslava Martinů. A dovolte mi hned pár slov o něm a malé odbočení. Vím, že asi sklidím k… pokraovn...
 • Karel Witz odpovídá...

  Dnes na Vaše otázky v historicky prvním Offline rozhovoru Pivního.infa odpovídá pan Ing. Karel Witz, předseda představenstva Měšťanského pivovaru v Poličce, a.s.


Dn v pivovaru


Vloit koment

Jmno:
E-mail:
www:

Komente

Džordž

čtvrtek, 8. září 2022
19:12

Džordž

13.8.2022 byl poličským farářem slavnostně vysvěcen minipivovar Na Políčkách, Jungmannova 325, Polička - Horní Předměstí. Vidím, že ho tady ještě nemáte Mimochodem tomuto mikropivovaru dělám garanta. https://www.facebook.com/pivovarnapolickach/


ICQ: 365234863

napsal(a): Džordž [Odpovědět]

Chody

úterý, 6. září 2022
07:41

Chody

Z webu pivovaru: I letos na 65. ročníku degustační soutěže Dočesná, konané ve dnech 1-2.září 2022 v Žatci, získala naše pivečka tato ocenění:
- 2. místo Záviš 12%,
- 2. místo Otakar 11%,
- 3. místo Hradební tm. 10%.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

7. červen 2023
22:01


posted by: Inzerce

Chody

sobota, 1. srpen 2015
23:15

Chody

Z webu pivovaru: Měšťanský pivovar v Poličce ihned přijme sládka. Přednost má čerstvý absolvent VŠCHT v Praze.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Energetik

středa, 3. listopad 2010
07:52

Energetik

to val: Proč bláboly, je to holt jeho názor :) Já osobně Poličské taky moc nemusím (mj. mě po něm strašně pálí žáha :), což po jiném pivu ne ) , i když se k němu ze studijích důvodů opakovaně vracím. Hořčí chuť je opravdu patrná a to hodnotím plusově.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

val

středa, 3. listopad 2010
11:39

val

to Energetik: Ale jo, v pohodě, je to jeho postoj a má na něj právo. Výraz "blábolení" použil s nadsázkou - Polička mi přijde nezpochybnitelně hořčí, než v nedávné minulosti, proto nechápu poznámku o výrazně sladším Otakarovi. A jelikož piju poličské skoro denně, tak si myslím, že v případě "nepitelnosti" nenese vinu pivovar. Je pravda, že svého času kdo si koupil poličského lahváče staršího než čtrnáct dní, tak si vůbec nepochutnal, ale to už naštěstí patří minulosti.


napsal(a): val [Odpovědět]

tomino

středa, 3. listopad 2010
07:40

tomino

to Jiří Košek:
nelze souhlasit!Poličské piji defakto stále a naopak v poslední době je patrný jasný nárůst hořkosti.
Otakar mi momentálně z celé produkce chutná nejvíc,pro mě je poličské pivo absolutní špička českého pivovarnictví!


napsal(a): tomino [Odpovědět]

val

úterý, 2. listopad 2010
23:49

val

to Jiří Košek: Poličské pivo je naopak méně sladké, než bývalo před cca rokem, jestli má sud od sudu jinou chuť není problém pivovaru, poněvadž várky se míchají právě pro "zprůměrování" chuti, celkový výstav Poličky se možná snižuje (nevím), přesto však z hlediska výstavu strčí Otakar do kapsy Záviše i s oběmi desítkami a hlavně i přes občasné pochybnosti patří poličské pivo mezi to nejlepší u nás a prostě jenom blábolíte.

P.S.: Otakara a Záviše, kterých mám plnou chladničku, jsem si koupil za svoje peníze, tudíž případné výkřiky o předpojatosti a úplatcích předem odmítám :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Jiří k.

neděle, 5. únor 2012
22:39

to val: Evidentně blábolíte pouze Vy !!! Zoufalec, co pije lahváče někde v praze v porovnání s gambrinusem vyhodnotí poličku jako výborné pivo - to možná ano, ale bavíte se s člověkem, co pije poličské pivo denně již 20 let a to čepované!!! A je jednoznačné (a dnes se to opět potvrdilo - celý náš stůl to šel vylít) že kvalita poličského SUDOVÉHO piva je uplně na dně. Pivo smrdí a chutná příšerně, nebylo by od věci, kdyby jste se nekdy dokopal k nám zajet, rád Vám to ukáži v praxi. JK


napsal(a): Jiří k. [Odpovědět]

tomino

pondělí, 6. únor 2012
08:34

tomino

to Jiří k.:
asi by jste měli ve vaší hospodě nechat vyměnit hostinského!Poličské pivo piju v točené podobě velice často a chuťově je stále skvělé!


napsal(a): tomino [Odpovědět]

sasa

pondělí, 6. únor 2012
10:59

sasa

to tomino:
V Olomouci Záviš filtrovaný (U mašinek) i nefiltrovaný (Triumph) nadále velmi dobrý, žádné změny k horšímu


napsal(a): sasa [Odpovědět]

Chody

pondělí, 6. únor 2012
08:41

Chody

to Jiří k.: Dle sudového v hospodě bych pivo nehodnotil...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

hroch

pondělí, 6. únor 2012
09:01

hroch

to Jiří k.: To je otázka do které hospody chodíte? Já jsem loni v lednu při týdením pobytu poblíž Poličky chtěl ochutnat v Poličce čerstvou loňskou novinku Elišku a narazil jsem na ní v restauraci u Mrštíků. Větší prase hospodskýho jsem dlouho neviděl. Že by se snažil seřídit tlaky, to radši roztáčel dvacet minut předem. Ochutnal jsem tam i světlá piva a můžu říct že trubky měl taky nevymytý, protože během týdne v Poličce jsme vypili dva malé soudky z krátké pípy tak to můžu porovnat.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Hříbek

pondělí, 6. únor 2012
10:24

Hříbek

to Jiří k.: Pijete sice Poličské pivo denně a věřím že vám momentálně i nechutná ale reagoval jste na 15 měsíců starý příspěvek tak třeba je to už trochu jinak i pro vala!!!


napsal(a): Hříbek [Odpovědět]

PetrV

úterý, 2. listopad 2010
23:28

PetrV

to Jiří Košek: Zajímavé. Já na Poličské nedám dopustit, přijde mi jako absolutní špička.


napsal(a): PetrV [Odpovědět]

Malakin

úterý, 7. únor 2012
14:22

Malakin

to val: Ad kdo si koupil poličského lahváče staršího než čtrnáct dní, tak si vůbec nepochutnal, ale to už naštěstí patří minulosti: U standardní produkce bych s tímto i souhlasil, zde došlo opravdu k velkému zlepšení, ale třeba Elišku jsem takhle začátkem minulého týdne vyléval do dřezu, jak byla zkyslá, přitom do DMT zbývaly ještě skoro dva týdny.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Dwarf

úterý, 7. únor 2012
16:14

Dwarf

to Malakin: já vůbec DMT neberu jako nějaké dogma... záleží na mnoha faktorech, které pivovar neovlivní


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

jiri.j

úterý, 7. únor 2012
16:28

to Dwarf: Měl jsem včera Poličku 11% 17 dní od stočení a byla naprosto bez chuťových vad ve velmi dobré kondici. Dnes Na Božence mají nefiltrovanou:-)


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

Dwarf

úterý, 7. únor 2012
21:34

Dwarf

to jiri.j: tož si nech chutnat :-) já snad něco ochutnám zítra a v pátek v Táboře, mám jedinečnou možnost napít se do zásoby na celý rok...:-)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Jiří Košek

úterý, 2. listopad 2010
23:06

Dobrý den přátelé,

jako obyvatel Poličky jsem vždy býval hrdý na "náš" měšťanský pivovar v Poličce a na výtečnou chuť zdejší vlajkové lodi 11° Otakar - světlý ležák. Bohužel časy se mění, v pivovaře se vyměnil sládek a od té doby jde chuť i kvalita strmě dolů. Jasně o tom hovoří i výstav poličského pivovaru a útlum prodeje 11° Otakara. Dnes v restauraci pozoruji, že téměř všichnu hosté pijí tmavou 10tku a po ochutnání 11tky jsem pochopil proč - to se prostě nedalo vypít. S nástupem nového sládka pivo začalo být výrazně sladší, ale po nějakém čase se v něm začali objevovat různé pachutě. Dnes je situace natolik kritická, že sud od sudu má pivo naprosto odlišnou chuť oscilující mezi stěží vypitelné a nepitelné. Poličská 11tka naprosto ztratila standard, což je pro kazdý pivovar klíčové a domívám se že to pivovar brzy pocítí i finančně na prudkém úbytku zákazníků. Apeluji proto na vedení pivovaru aby nahradili "malého chemika" - jak se stávajícimu sládkovi přezdívá(Ing. Kaluža) někým, kdo vaření piva rozumí a dokáže vrátit chuť a standard poličskému pivu. Prosím již žádné experimenty - neb i přes můj patriotismus k poličskému pivu jsem nucen pít konkurenční piva. Děkuji.

S pozdravem,

Jiří Košek


napsal(a): Jiří Košek (odspolicka(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Děkan

pondělí, 6. únor 2012
08:19

Děkan

to Jiří Košek: Ono s poličským pivem přímo v Poličce to byl vždycky problém, alespoň dle naší občasné zkušenosti. Snad nejlepšího Záviše mají v Tyláku, dříve i v Internetové kavárně, teď to tam upadlo, o hotelu Pivovar, který měl být vlajkovou lodí pivovaru ani nemluvě. Jste Poličák, jak vidíte hospody vy a které doporučujete? Jinak co se týče kvality "poličského", na vánoce musel kolega vrátit sud kvasnicového Záviše, zcela mrtvé až zkažené pivo, sud byl vyměněn bez ceknutí, možná nebyl jediný. Chtělo by to zeptat se hostinských, jakou mají zkušenost s kolísající kvalitou poličského. Co v Brně U Míče, U Zubaté žáby a Zmije II? Pan Kaluža je jistě sebevědomý sládek (ostatně - již kolikátý rok vydržel pod panem Witzem?), na druhou stranu stojí za tmavým speciálem, který se povedl.


napsal(a): Děkan [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI