Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info

Hostivař vítá Hostivar

[pátek, 5. duben 2013]Za významné podpory Tradičního pivovaru v Rakovníku se v roce 2012 uskutečnil 1. ročník soutěže Česká kniha. Probíhá pod záštitou Ministerstva kultury ČR a má za cíl propagovat v zahraničí českou literaturu. Byl zdařilý - Číňanova pěna Vladimíra Binara, historicky prvního laureáta Ceny Česká kniha, brzy vyjde v překladu ve francouzštině, bulharštině a polštině. Tři zahraniční nakladatelé povídkový triptych českého spisovatele zařadili do svých edičních plánů na rok 2013. Tradiční pivovar v Rakovníku odměnil vítěze šekem ve výši 35 000 Kč a je hlavním sponzorem soutěže i v letošním roce.

Z více než stovky přihlášených do 2. ročníku soutěže Česká kniha vybrala odborná porota do užšího výběru čtrnáct titulů: Svatava Antošová: Punkt memory, Veronika Bendová: Nonstop Eufrat, Zbyněk Benýšek: Loutky boží, Petra Hůlová: Čechy, země zaslíbená, Jakub Katalpa: Němci, Ivan Kraus: Mezinárodní polibky ,Sylva Lauerová: Tichošlap, Vladimír Mikeš: Škodlivý prostor, Ivana Myšková: Nícení, Petr Šabach: Máslem dolů, Jakub Šofar: Zradidla čili lapy, Kateřina Tučková : Žítkovské bohyně, Olga Walló: Muž, který polykal vítr, D. J. Žák: Návrat Krále Šumavy.

Novinkou v letošním roce je Cena čtenářů České knihy, v jejímž rámci může vybírat z těchto titulů každý čtenář. Hlasující budou zařazeni do slosování o hodnotné knihy. Detaily naleznete na webových stránkách Ceny Česká kniha (www.ceskakniha.com). Hlasovat můžete také na webových stránkách Tradičního pivovaru v Rakovníku (www.pivobakalar.cz) - Bakalář dnes/Pozvánky. Laureát vybraný odbornou porotou i vítěz čtenářského hlasování budou oficiálně vyhlášeni 17. 5. 2013 ve Velkém sále Průmyslového paláce v rámci veletrhu Svět knihy. Přijďte se podívat.


Akce „3 fláky krkovice za 40 víček“ potěší věrné zákazníky a vybraná víčka poslouží dobročinným účelům.

• 35 tun lahodné krkovičky získají zákazníci Braníku za odevzdaná pivní víčka

• Z vybraných víček vzniknou pomůcky například pro výcvik asistenčních psů

• Balené pivo Braník patří mezi jedno z nejprodávanějších piv v České republice

Piva značky Braník dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější balená piva v České republice a tvoří významnou část produkce společnosti Pivovary Staropramen. Tato velká česká pivní značka, která v loňském roce překročila hranici jednoho milionu prodaných hektolitrů, nyní dostane i významnou marketingovou podporu v podobě zákaznické akce nazvané „3 fláky krkovice za 40 víček“ spojující tradiční marketing se zodpovědnostním projektem. Aktivita bude podpořena reklamními spoty, které se od 8. dubna začnou objevovat v programu televize Prima.

Spotřebitelé piv značky Braník patří mezi ty nejvěrnější. A my jsme se rozhodli jejich věrnost prostřednictvím akce „3 fláky krkovice za 40 víček“ nyní odměnit. Pomalu nastává období, kdy lidé začnou na zahrady stěhovat své grily, a proto jsme si jisti, že náš dárek v podobě marinovaných vepřových krkoviček o váze až tři čtvrtě kilogramu s radostí uvítají,“ říká Markéta Leitnerová, manažerka značky Braník.

Na lákavou odměnu se v následujících měsících mohou těšit ti, kdo v období od 1.4. až do 30.6.2013 nasbírají 40 červených víček s logem grilovacího náčiní z lahvových piv Braník Světlý, Jedenáctka a Ležák nebo Braník Světlý v PET lahvi. Víčka je následně potřeba přinést do výdejních míst partnerů akce, předních českých výrobců uzenin Zeman a Makovec. Seznam je zveřejněn na internetových stránkách www.branik.cz. Zde bude požadované množství soutěžních víček se symbolem grilovacího náčiní směněno za balení marinované krkovice. Celkem jich bude vydáno až 50 tisíc.

Akce s pivy značky Braník nejen baví, ale také pomáhá. Všechna vybraná víčka, a to jak z PET lahví tak klasických vratných lahví, budou v rámci dobročinného projektu „Sbírej víčka, postavíme…“ použita na výrobu originálních mobilních výcvikových pomůcek pro nácvik pomoci asistenčních psů organizace Helppes. Druhým subjektem, kterému bude poskytnuta pomoc, je domov Sue Ryder pečující o seniory, kteří potřebují v důsledku nemoci či vysokého stáří pomoc druhých. A v neposlední řadě bude díky víčkům vybaveno rozlehlé venkovní hřiště v mateřské škole Lechoviczowa v Ostravě.

Projekt „Sbírej víčka, postavíme…“ jsme zahájili už v minulém roce, kdy se ho účastnili především zaměstnanci společnosti Pivovary Staropramen. Podařilo se vybrat 490 kg umělohmotných víček, která pak posloužila k výrobě hracích prvků na vybraných dětských hřištích. Nyní do toho projektu prostřednictvím aktivity značky Braník zapojíme i naše spotřebitele,“ říká Edita Šilhánová, ředitelka oddělení vnějších vztahů společnosti Pivovary Staropramen.

Marketingová podpora akce zahrnuje televizní reklamní spot, jehož režie se opět ujal Petr Čtvrtníček, který staví na konceptu „Jarní úklid dřeva“. Produkci zajistila společnost Film servise, kreativni agenturou je Jazz Communication. Design promočnich obalových materialů navrhla agentura UNITY design, promotion realizovala agentura Ritual.


Holba roztočila 7. kolo Holbyády

[čtvrtek, 4. duben 2013]

Vyrazit na jedno s kamarády se teď opravdu vyplatí. V restauracích s Holbou na čepu si totiž vychutnáte nejen výborné pivo, ale naservírují vám k němu i karban. Ve skutečnosti nejde o žádný hazard, ale o zábavné klání Holbyáda, organizované pivovarem Holba, do kterého se zapojilo na 300 restaurací v celé republice.

Tisícovka hráčů má možnost měřit své síly v mariáši a kostkách. Družstva jsou většinou smíšená a každé tvoří 5 hráčů. Lákadlem pro zapojení do hry je nejen skvělá atmosféra a výborná zábava, ale také výhry pro vítěze. A o co se hraje? Vítěze zavalí sudy s Holbou a vhod přijde i výbava na cesty, multifunkční nože nebo snídaňové sady.Holbyáda vyvrcholí koncem května Velkým finále, organizovaném v Hanušovicích, kde má pivovar Holba sídlo.

Holbyáda je ojedinělý projekt, který přináší do hospod jedinečnou atmosféru a zpříjemňuje posezení u Ryzího piva z hor. Letos Holba roztočila jeho 7. ročník.[Litovel] 14:33 [permalink] [reaguj]


Produkce pivovaru Krakonoš patří dlouhodobě mezi to nejlevnější, co můžeme v našich pivních končinách najít (spolu např. s Poličkou). Ceník naleznete zde... Lahvová desítka je v nákupu za bratru 8,- Kč, jedenáctka pak za 9,- Kč. Sudové verze jsou pak až o půl koruny levnější. Cena pro prodejce více než příjemná.

Ve Dvoře Králové nad Labem v prodejně ve Starém pivovaru šli ale ještě dále. Dotují zde krakonošova piva, že si mohou dovolit je prodávat za neuvěřitelnou cenu 6,- Kč? Nebo je nějaký jiný důvod pro tak nízkou cenu? Snad pivo prochází, snad je nějaká akce od pivovaru 1+1 zdarma?

Každopádně, možná ještě nějaké mají. Tak běžte a užijte si nepasterovaného pivečka z regionálního českého pivovaru za cenu privátních značek dovážených odkudkoliv...

Osobně nemám slevy na pivo rád. Nechce se mi pak dávat plná cena za něco, co jsem si mohl koupit levněji. Hodnota značky u mne tak degraduje...

5.4.2013

Dnes mi přišla MMS s textem: "Pivní info "asi narovnává" historické ceny Krakonoše ve Dvoře Králové nad Labem 5. dubna 2013"
Ve čtvrtek 28. 3. 2013 proběhlo v prostorách nově vybudovaného minipivovaru setkání tisku a vedení hotelu. Myšlenkou setkání bylo představení minipivovaru veřejnosti skrz média. Na programu bylo základní shrnutí faktů a zajímavostí, se kterými jsme se během stavby setkali. Představili jsme produktovou řadu a vizi našeho pivovaru, samotného pana sládka Jiřího Makse, názorně jsme předvedli postup výroby piva od šrotování, přes varnu, kvašení až po samotné „ležení“ v ležáckých tancích. Na závěr programu požehnal varně a ležáckému sklepu pan farář P. ThLic. Piotr Grzybek… Dej Bůh štěstí!

Něco z historie ke Kolštejnu - Za doby pánů ze Žerotína (1570-1581) byla zahájena na místě zrušeného příkopu starého hradu stavba nového sídla – renesančního zámku. Ještě za Žerotínů byla dokončena stavba středního zámku, tj. původního trojkřídlového objektu, jehož arkádové nádvoří navazovalo na jižní straně na hradbu gotického hradu, pravděpodobně bylo již tehdy postaveno i východní křídlo dolního zámku.

Sortiment produktů bude postaven na kvalitním českém ležáku, který je nejrozšířenější, a lidé jsou na tento chuťový profil zvyklí. V začátku bude minipivovar Kolštejn vařit 1 až 2 druhy spodně kvašeného piva (česky ležák plzeňského typu). Hlavním produktem bude ležák plzeňského typu se stupňovitosti 12% extraktu původní mladiny. Jako doplňkový druh budeme vařit polotmavé pivo s jemnější příchutí karamelu. Stupňovitost bude také odpovídat ležáku a bude 11% . Tento druh bude méně hořký tak, aby vynikla karamelová chuť. V zimních měsících bude sortiment doplněn o silnější pivo – speciály, přes léto naopak slabším 10% pivem.

Název BRAN je mimo zvučný výraz, který je úzce spojen s názvem obce Branná, také název bretaňské kapely Bran. Tato srdcová kapela se nepřímo prolíná životem hotelu od samotného začátku. Inspirující a energetická hudba odkazující na historii a kelty je spjata s počátky projektování konceptu relax centra. Zub času přivedl bretaňskou kapelu z pódií keltských festivalů a koncertů až do naší restaurace, a to při příležitosti 3. narozenin Relax centra Kolštejn. Písně kapely Bran jsou s mystickým nádechem, ovlivněné starými bretaňskými legendami, dobrodružstvím, tancem, melancholií a průzračností moře.

Někteří členové kapely do našeho hotelu pojedou letos již popáté, proto jsme se domluvili, že to bude právě kapela Bran v celém svém uskupení, která bude hrát při 4. narozeninovém večeru Relax centra Kolštejn a při této příležitosti se zhostí role křtu piva Bran v restauraci Kolštejn! Slavnostní křest piva Bran proběhne v pátek 28.6. 2013 ve 21:00.
Nové minipivovary v Praze, II. díl

[úterý, 2. duben 2013]

Pivovar v štýle latino

[úterý, 2. duben 2013]

Pivovar Eggenberg bez nemovitostí

[úterý, 2. duben 2013]
«« « Strana 658 z 1070 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI