Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info
Plzeňský Prazdroj inovuje a představuje výčepní Gambrinus s plnější chutí a názvem Gambrinus Originál 10°. Zároveň uvádí na trh dva nové nízkoalkoholické míchané nápoje z piva, Gambrinus řízný citron a Gambrinus limetka a bezinka. Ty jsou určeny lidem, kteří hledají to nejlepší osvěžení. Značka tím reaguje na rostoucí poptávku českých spotřebitelů po různorodosti a měnící se preference českých pivařů.

Chuťové preference českých spotřebitelů se mění. Na změny reaguje také Gambrinus, pivo, které je již řadu let hlavním nositelem typického chuťového charakteru českého piva. „Český pivní trh je mnohem dynamičtější než kdykoli v minulosti. Spotřebitelé očekávají inovace a rozmanitou nabídku. Gambrinus oslovuje miliony lidí a pečlivě naslouchá jejich přáním. Proto představujeme Gambrinus Originál 10° s plnější chutí a nízkoalkoholické míchané nápoje, které příjemně sladí chuť výčepního Gambrinusu a přírodní ovocné šťávy,“ říká Doug Brodman, generální ředitel společnosti Plzeňský Prazdroj.

Gambrinus Originál 10° s plnější chutí

Gambrinus Originál 10° plně zachová oblíbený charakter plzeňského piva a nabízí ještě plnější chuť. „Vnímáme, že současní pivaři preferují plnější chuť piva. Proto jsme se rozhodli zvýšit plnost chuti jejich oblíbeného výčepního Gambrinusu vyšším dávkováním sladu a chmele,“ říká Adriana Jahňáková, marketingová manažerka Plzeňského Prazdroje, a dodává: „Jméno Originál 10° ukazuje, že se jedná o pivo plzeňského původu vařené dle původních varních postupů a z vysoce kvalitních českých surovin, jako tomu bylo u Gambrinusu Světlého.

Foto

Právě značka Gambrinus je dlouhá léta hlavním nositelem tradičního chuťového charakteru českého piva a dodnes je standardem pro výrobu jiných českých piv. „Gambrinus je pivo, které zvítězilo v myslích a srdcích českých spotřebitelů díky vysoké kvalitě a dodržování originálních varních postupů. Na jejich zachovávání dohlíží více než 140 let generace plzeňských sládků, ke kterým se moje rodina také hrdě hlásí,“ zdůrazňuje Jan Hlaváček, který pochází z páté pivovarské generace. Rodina Hlaváčků vaří pivo Gambrinus již více než 80 let. Jeho otec i děd měli pro historii Gambrinusu zásadní význam.

Gambrinus Originál 10° bude od května k dispozici čepovaný v restauracích a hospodách. Zároveň bude k dostání ve všech oblíbených baleních včetně půllitrové vratné lahve, PET lahve a plechovky v prodejnách po celé České republice.

Příjemná osvěžující chuť piva a přírodní ovocné šťávy

Gambrinus navíc rozšiřuje portfolio. „Stále více lidí chce zkoušet novinky a rozmanité chutě. Proto jsme se rozhodli představit míchané nápoje z piva a oslovit všechny spotřebitele, kteří hledají především příjemné osvěžení,“ říká Adriana Jahňáková.

Foto

Foto

Od začátku dubna jsou v obchodech k dostání Gambrinus řízný citron a Gambrinus limetka a bezinka. Jedná se o míchané nápoje z piva s nižším obsahem alkoholu. Vyrábí se smícháním výčepního Gambrinusu s přírodní ovocnou šťávou. „Spotřebitelé si z celé řady různých příchutí zvolili limetkovou s přídavkem bezinky. Bezinka je mezi Čechy velmi populární a spotřebitelům přinese typicky české osvěžení. Citron je chuťovou klasikou, kterou lidé oceňují proto, že je nejvíce osvěžující. I zde jsme ale chtěli nabídnout něco navíc, proto jsme zvolili řízný citron,“ vysvětluje výběr Adriana Jahňáková.

Oba míchané nápoje z piva jsou již nyní dostupné v půllitrových plechovkách v obchodech po celé České republice. Od května je doplní půllitrové vratné lahve, které budou určeny především pro bary, restaurace a hospody.

Tisková zprávaPurkmistr uvařil Velikonoční pivo

[čtvrtek, 5. duben 2012]


Pivovar Černá Hora na Blanensku zvyšuje výrobní kapacitu a za tímto účelem právě probíhá rozšíření spilky. Od včerejška se zde instaluje celkem 10 kvasných kádí o celkovém objemu 2.300 hl, čím dojde ke zvýšení kapacity pivovaru o 20 %. Celková výše investice činí téměř 20 mil. Kč.

Rozšíření oddělení spilky nám umožní navýšit výrobní kapacitu pivovaru. Zejména v letních měsících je totiž poptávka po našem pivu natolik vysoká, že ji téměř nejsme schopni uspokojit. Investujeme do tradiční technologie otevřených spilek, jak se na české pivo sluší a patří. Nechceme vyrábět žádná europiva, těch jsou lidé přepití a odklánějí se od nich,“ uvedl Vlastimil Zedek, který na výrobu v piva v Černé Hoře již 16 let dohlíží.

Každá z kvasných kádí o délce zhruba 3 m váží kolem 1,5 t. K jejich instalaci do pivovaru byl zapotřebí jeřáb, který je vyzvedl a skrze střechu spustil do budovy.

Pivovar Černá Hora vyrábí 15 druhů různých piv, což je nejvíce v celé republice.

Fotografie ve formátu .pdf naleznete zde...

Tisková zpráva
Akvizice jedničky na trhu pivovarů přináší ohromné růstové příležitosti na atraktivních trzích

StarBev doplňuje silné portfolio značek, rozšiřuje působnost a přináší růstovou platformu

Od transakce, která zvyšuje hodnotu, se očekává nárůst výnosů v prvním celém roce

Molson Coors Brewing Company (NYSE: TAP; TSX) dnes oznámila, že uzavřela konečnou smlouvu se StarBev L.P., vlastněné fondy ("CVC Funds") pod vedením CVC Capital Partners Limited ("CVC") a managementem StarBev o koupi StarBev za 2,65 miliardy EUR (3,54 miliardy USD). StarBev se sídlem v nizozemském Amsterodamu a v Praze v České republice, provozuje ve střední a východní Evropě (CEE) devět pivovarů a v roce 2011 dosáhla tržeb téměř 0,7 miliardy EUR (1,0 miliardy USD) a zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) činil 241 miliónů EUR (322 miliónů USD). Kupní cena představuje přibližně jedenáctinásobek EBITDA.

"Akvizice StarBev dokonale zapadá do strategie Molson Coors rozšiřovat naše portfolio prémiových značek a naši působnost na rostoucí trhy po celém světě," řekl Peter Swinburn, prezident a CEO Molson Coors. "Pivní trh střední a východní Evropy je atraktivní, vykazuje silné historické trendy a růstový potenciál, protože se celý region vrací k růstovým číslům, která byla vykazována v období před zahájením krize.

"StarBev, jednička na trhu v oblasti CEE, poskytne Molson Coors skvělou platformu pro růst a vynikající základ, ze kterého budeme moci rozšiřovat naše klíčové značky, jako například Carling do střední a východní Evropy. Staropramen, mezinárodní vlajková značka StarBev, rovněž rozšíří naše portfolio na některých současných a budoucích trzích."

Společnost StarBev, která zaměstnává přibližně 4100 zaměstnanců, provozuje své výrobní závody v České republice, v Srbsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku, Maďarsku, Černé Hoře a své výrobky prodává také v Bosně a Hercegovině a na Slovensku. Výstav společnosti StarBev činí 13,3 miliónů hektolitrů ročně a na každém z trhů, kde působí, patří mezi tři největší. Portfolio značek Starbev zahrnuje více než 20 značek, včetně lokálních piv jako Borsodi, Kamenitza, Bergenbier, Ozusko, Jelen a Niksicko, a na základě licence distribuuje například značky Stella Artois, Beck's, Hoegaarden, Lowenbrau a Leffe.

Po akvizici společnost Molson Coors očekává, že z růstových a nově se tvořících trhů bude plynout podstatně vyšší část celkových příjmů společnosti. U trhů zemí střední a východní Evropy se očekává, že budou těžit z dlouhodobého pozitivního vývoje spotřeby na hlavu.

Peter Swinburn pokračuje: "Realizace cílených akvizic, které rozšiřují naši globální přítomnost a zvyšují hodnotu pro akcionáře, je klíčovým pilířem naší růstové strategie. Naším závazkem je být disciplinovaným kupcem. Věříme, že tato akvizice, která je po finanční stránce působivá a splňuje veškeré naše požadavky na návratnost kapitálu, odpovídá právě těmto cílům."

Molson Coors očekává, že transakce začne přinášet své ovoce během prvního celého roku a že do roku 2015 získá provozními synergiemi přibližně 50 miliónů dolarů před zdaněním, především díky efektivitě výroby, nákupu, systémů a souvisejících oblastí.

Peter Swinburn uzavírá: "StarBev je silnou pivovarnickou skupinou se skvělými značkami a talentovanými lidmi a managementem, kteří budou moci těžit ze skutečnosti, že jsou členy globální a vedoucí pivovarnické společnosti, jež může nabídnout svým provozům další inovace a marketingové zkušenosti. Naše plány na rozšíření této společnosti a jejích značek jsou velice vzrušující. Provozy StarBev na nás ohromně zapůsobily a těšíme se na spolupráci s týmem StarBev při kapitalizaci skvělých příležitostí na jejích trzích."

Alain Beyens, CEO StarBev uvedl: "Jsme potěšeni, že se stáváme součástí jedné z největších světových pivovarnických značek. Spolupráce s CVC byla na vynikající úrovni, protože se nám v posledních několika letech podařilo podnik rozvíjet a zajišťovat jeho růst. Podpora ze strany CVC umožnila StarBev stát se předním inovátorem značek světové třídy. Jsem přesvědčen, že Molson Coors povýší StarBev na vyšší úroveň rozvoje a růstu."

Transakce musí být nejdříve schválena některými evropskými orgány pro regulaci hospodářské soutěže a očekává se, že bude dokončena ve druhém čtvrtletí 2012. Po dokončení transakce bude StarBev působit v rámci Molson Coors jako samostatná obchodní jednotka a i nadále bude sídlit v České republice.

Molson Coors již disponuje finančními prostředky, které použije na uzavření celé transakce. Při současných směnných kurzech se očekává, že trvalé financování bude tvořeno 3,0 miliardami USD v hotovosti a dluhu, a dalšími 500 milióny EUR (667 milióny USD) v převoditelném dluhu poskytnutém prodávajícímu, jenž mu umožní zapojit se do budoucího nárůstu. Molson Coors očekává, že si po uzavření této transakce zachová svoje investiční ratingy.

Za hlavního finančního poradce si Molson Coors zvolila Morgan Stanley & Co. LLC. Barclays Capital a Deutsche Bank Securities spolupracovaly jako spolupracující finanční poradci. Morgan Stanley Senior Funding, Inc. a Deutsche Bank Securities zajišťují pro realizaci celé transakce dluhové financování. Právním poradcem Molson Coors je společnost Kirkland & Ellis LLP.

Informace o webovém vysílání

Molson Coors uskuteční konferenční hovor s finančními analytiky a investory dne 3. dubna 2012 v 8:30 hodin letního času východního pásu USA za účelem diskuse o schválené transakci. Společnost zorganizuje živé internetové vysílání z konferenčního hovoru, které bude k dispozici na www.molsoncoors.com. Prezentace bude zveřejněna na webových stránkách přibližně 15 minut před zahájením konferenčního hovoru/webového vysílání. Záznam webového vysílání a konferenčního hovoru bude k dispozici na webových stránkách www.molsoncoors.com až do 11:59 hod. letního času východního pásu USA 3. dubna 2013.

O společnosti Molson Coors Brewing Company

Molson Coors Brewing Company je jednou z největších pivovarnických společností na světě. Mezi provozní segmenty společnosti patří Kanada, USA, Velká Británie a Molson Coors International (MCI). Společnost disponuje širokým portfoliem vlastních a partnerských značek, včetně Coors Light, Molson Canadian a Carling. Společnost Molson je zapsána na 2011 Dow Jones Sustainability Index (DJSI), nejuznávanějším globálním měřítku udržitelnosti globálních společností. DJSI hodnotí, jakým způsobem společnosti spravují rizika a využívají příležitostí napříč celou řadou hospodářských, ekologických a sociálních rozměrů. Další informace o Molson Coors Brewing Company naleznete na webových stránkách společnosti www.molsoncoors.com.

Výhledová prohlášení

Tato tisková zpráva obsahuje odhady nebo předpoklady, které jsou předmětem "výhledových prohlášení" ve smyslu federálního zákona USA o cenných papírech. Výhledová prohlášení, která nejsou obecně svou povahou historická, běžně označují výrazy "věříme", "očekáváme", "uvažujeme", "předpokládáme", "plánujeme" a "budeme" a podobné. Třebaže společnost věří, že předpoklady, na jejichž základech byla tato výhledová prohlášení učiněna, jsou přiměřené, nelze poskytnout jakoukoliv záruku, že se tyto předpoklady ukáží být správnými. Důležité faktory, které by mohly způsobit závažnou odlišnost aktuálních výsledků od historických očekávání Společnosti a jenž představují předpoklady a očekávání, jsou uvedeny v podání společnosti učiněného Komisi pro burzu a cenné papíry ("SEC"). Mezi tyto faktory zejména patří naše schopnost úspěšně integrovat StarBev, zajistit setrvání klíčových zaměstnanců a dosáhnout plánovaných nákladových synergií; naše schopnost získat potřebná schválení ze strany regulačních orgánů pro danou akvizici; náklady důchodového plánu; dostupnost nebo navýšení nákladů na obalové materiály; naše schopnost zachovat smlouvy s výrobci/distributory; dopad konkurenčních cen a tlak konkurenčních výrobků; naše schopnost realizovat naše strategické iniciativy, včetně realizace a dosažení úspor nákladů; změny v právních a regulačních požadavcích, včetně nařízení i distribučních systémech; zvýšení nákladů na zboží využívané v podniku; naše schopnost uchovávat image značky, renomé a kvalitu výrobku; naše schopnost udržovat dobré pracovní vztahy; změny v systému dodavatelského řetězce; vznik dalších poplatků; vliv klimatických změn a dostupnost a kvalita vody; schopnost MillerCoors integrovat provozy a technologie; ztráta úplné kontroly nad provozy MillerCoors; schopnost MillerCoors udržovat dobré vztahy s distributory; a další rizika uvedená v našem podání předloženému SEC, včetně naší Výroční zprávy na formuláři 10-K pro rok končící 31. prosincem 2011, která jsou dostupná od SEC. Veškerá výhledová prohlášení obsažená v této tiskové zprávě jsou výslovně podmíněna výše uvedenými varovnými prohlášeními a odkazem na výchozí předpoklady. Nelze se nepřiměřeně spoléhat na výhledová prohlášení, která reflektují stav platný ke dni jejich vydání. Nepřijímáme žádný závazek výhledová prohlášení aktualizovat, ať již následkem výskytu nových informací, budoucích událostí či čehokoliv jiného.

Tisková zpráva


«« « Strana 717 z 1055 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055

Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI