Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info

Pivofest 2012 bude ve znamení idolů. Na Krakonošově náměstí v Trutnově zazní v sobotu 9. června písně Václava Neckáře, Dalibora Jandy a Tomáše Kluse. Pípy roztočí řada pivovarů.

Letošní Pivofest bude pánskou jízdou. Tradiční trutnovské pivní slavnosti opouštějí staré řády a pravidla, podle kterých se o hlavní hvězdu každoročně hlasovalo a do poslední chvíle byla úzkostlivě tajena, a headlinery odkryjí už nyní. Heslem devátého ročníku budiž: Žádné tajnosti. V sobotu 9. června se na Krakonošově náměstí sejdou lamači dívčích srdcí od let šedesátých až po současnost – Václav Neckář, Dalibor Janda a Tomáš Klus.

Václav Neckář byl ikonou šedesátých a sedmdesátých let a loni zaznamenal nevídaný comeback s písní Půlnoční. Dalibor Janda zářil se svým nezaměnitelným chraplákem hlavně v osmdesátých letech. Tomáš Klus je idolem současnosti a jeho roztomile nesmělý kukuč, chytré texty a neohrané melodie podlamují kolena slečnám i dámám pokročilejšího věku.

Kromě nabitého hudebního programu čeká návštěvníky taky několik pivovarů. Pravidelnými účastníky jsou například domácí Krakonoš, Svijany, Bernard, Rohozec nebo náchodský Primátor, který představí svou novinku v podobě grepového piva. Znovu přijede loňský nováček Tambor ze Dvora Králové nad Labem a premiéru bude na Pivofestu v Trutnově mít Pivovar Černá Hora.

Tisková zpráva


Pivní slavnosti v Pacově 2. června 2012

[pondělí, 14. květen 2012]

Rok s rokem se sešel a opět je tu jaro. Loni jsme uspořádali Pivní slavnosti v Zámeckém parku a pro velký ohlas jsme se rozhodli, že založíme tradici Pivních slavností v Pacově.

Loni jsme začínali, ještě nebylo vše tak, jak bychom si představovali. Letošní Pivní slavnosti nejsou pouze slavností piva a příležitostí pro milovníky zlatého moku, ale i oslavou Mezinárodního dne dětí. Naším přáním je, aby se na slavnostech sešla celá rodina. Dospělí ochutnají pestrou nabídku piva a všichni společně se pobaví.

Letos jsme ve spolupráci s Rodinným centrem Sovička za přispění místních firem připravili zábavné odpoledne se spoustou soutěží a atrakcí pro nejmenší návštěvníky slavností. Celé zábavné odpoledne pro děti bude ukončeno loutkovým divadelním představením souboru Teatro Truhla - Pavel Truhlář z Prahy.

Proto jsme Slavnosti piva spojili s oslavou MDD a tímto netradičním spojením bychom chtěli veřejnost přesvědčit, že Slavnosti piva nemusí být jen o pivu, ale že to může být i rodinná zábava.

Kromě Rodinného minipivovaru Pacov, který slavnosti pořádá, se dále zúčastní a můžete ochutnat i jejich pivo: Minipivovar v Jelínkově vile - Velké Meziříčí, Minipivovar Kozlíček - Horní Dubenky, Pivovar Na Rychtě - Ústí nad Labem, Klášterní pivovar Želiv, německý pivovar Veldensteiner.

Podle požadavků hostů bude pivo čepováno do kelímků i do skla. Případní zájemci o exkurzi do minipivovaru pořadatele se přihlaste nejméně 7 dní předem. Sběratelé pivních suvenýrů též nepřijdou zkrátka. Každý minipivovar vždy přiveze dostatečné množství svého propagačního materiálu, jako jsou pivní etikety, sklo, tácky apod.

Celý den budou hrát k poslechu i tanci kapely Schift, Bonebroke, Evergreen band.

Věříme, že se vše povede a bude nám přát počasí.

Němcová Vlaďka; Rodinný minipivovar Pacov

[blokpi] 12:33 [permalink] [reaguj]


V České Třebové se opět vaří pivo

[pondělí, 14. květen 2012]

Pivní klub 300

[sobota, 12. květen 2012]


Hitem jsou mixy piva a limonád

[pátek, 11. květen 2012]

Trend svěžích ovocných nápojů vstupuje i do segmentu nealkoholických piv. V průběhu května a června uvede značka Birell do vybraných řetězců a restaurací letní novinku Birell Limetka & Malina se svěží ovocnou chutí. Birell Limetka & Malina je určen všem, kteří vyznávají osvěžující nápoje a zdravý životní styl. Právě ovocnou příchuť podle průzkumu společnosti TNS Aisa oceňuje u nápojů tohoto typu nejvíce respondentů.

Foto

Svěží ovocné chutě jsou tím, co si spotřebitelé žádají. Nealkoholické pivo v této podobě by si přála téměř jedna třetina respondentů březnového průzkumu agentury TNS Aisa. Naopak na českém pivním trhu doposud méně obvyklé chutě, jako kořeněné, bylinkové, sladké či dokonce slané, zatím spotřebitele příliš nelákají. Značka Birell vychází vstříc požadavkům trhu a představuje Birell s limetkovou a malinovou příchutí. Novinka nabízí spotřebitelům kromě ovocné chuti i další důležité atributy, které jsou při výběru nealkoholického piva podstatné. Za nejdůležitější vlastnosti považují respondenti skutečnost, že se jedná o přírodní nápoj (15 %), že neobsahuje chemické konzervanty (11 %) a barviva (8 %). Nutriční hodnoty sleduje 7 % respondentů průzkumu.

Náš nový Birell s příchutí limetek a malin se vyrábí přidáním přírodních ovocných šťáv do hotového Birellu Světlého. Nápoj si tak uchovává všechny přednosti nejoblíbenějšího českého nealkoholického piva a navíc nabízí novou osvěžující příchuť ovoce. Jsem přesvědčena, že si Birell získá touto novinkou řadu nových příznivců,“ uvedla Martina Kuncová, brand manažerka značky Birell.

Birell Limetka & Malina, který je určen především pro zahnání žízně na cestách, po sportu nebo během pracovních schůzek, je na trh uváděn v 0,5l plechovce.

Birell Limetka a Malina neobsahuje žádné chemické konzervanty a barviva a jeho kalorická hodnota činí pouhých 30 kalorií na 100 ml, což je podstatně méně než u sycených limonád .

Doporučená cena v maloobchodě je 19,90 Kč

Birell Limetka & Malina bude v průběhu května a června postupně distribuován do prodejen Žabka, Tesco Express, vybraných prodejen Billa, čerpacích stanic a restaurací.

O průzkumu: průzkum byl realizovaný agenturou TNS Aisa. Online dotazování probíhalo v měsíci březnu na vzorku 580 pivních fanoušků. Průzkumu se zúčastnilo 70 % mužů a 30 % žen ve věku 18–65 let.

Tisková zpráva


Limetkové a malinové pivo nebo čokoláda jako přísada slaných pokrmů. To je malá ukázka toho, co nabídne mlsným jazýčkům letošní ročník Apetit Festivalu. Chybět nebude ani kuchařská show osobnosti českých obrazovek Zdeňka Pohlreicha.

Mediálně známý kuchař mající zkušenosti z hotelů Alcron a Marriott Zdeněk Pohlreich na Apetit Festival přijede i letos. Vařit bude přímo před zraky diváků a podle jeho slov se na plzeňské publikum moc těší. „Doufám, že publikum bude stejně skvělé jako vloni, bude to příjemná zábava,“ říká Zdeněk Pohlreich. Na festivalu budou restaurace nabízet pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Jak se známý kuchař dívá na české stravovací návky? „Stravování se možná mění, ale podle mě moc pomalu a u malého množství lidí. Vidím to na několik dalších generací,“ myslí si Pohlreich. A na čem si on sám rád pochutná? „Mám rád francouzskou a italskou kuchyni, také španělská je skvělá. Miluju ryby, seafood, pastu a zeleninu,“ uzavírá Pohlreich.

Kromě gastronomických zážitků teplé kuchyně se bude na festivalu prezentovat také 20 pivovarů, které dovezou jak tradiční druhy piva, tak také pivní novinky. „Nabízet budeme novinku uvedenou na trh koncem loňského roku – Polotmavý šerák. Návštěvníci také budou mít možnost ochutnat pivo Escape ochucené zázvorem, malinou a limetkou. Tradičně pak dovezeme naše 11stupňové kvasnicové pivo,“ říká produkční pivovaru Holba Ivana Zíková. Pivovar U Stočesů bude nabízet Stočeskou 11 – světlý ležák a polotmavý 12stupňový ležák Řepiš. „V nabídce budou i ochucené speciály jako pšeničná limetka a malina a také naše Malinovka - Stočeská limonáda,“ popisuje nabídku pivovaru U Stočesů sládek Jaroslav Řepiš.

Širokou nabídku pivních značek, které se od sebe odlišují pestrou škálou chutí, přináší společnost Pivovary Lobkowicz, jejíž produkty budou moci návštěvníci festivalu také ochutnat. „Vedle světlých výčepních piv a ležáků lze nalézt v naší nabídce i širokou řadu speciálů – od polotmavých přes vícestupňová piva až po tmavé ležáky a nealkoholická piva. Pro letošní zastoupení na Apetit Festivalu se budou Pivovary Lobkowicz prezentovat produkty značky Lobkowicz premium, produkty Pivovaru Ježek, Pivovaru Rychtář, Pivovaru Černá Hora,“ říká zástupce Pivovarů Lobkowicz Jan Fábry.

Že čokoláda nemusí být jen sladká a ve formě lanýžů nebo pralinek, to chce návštěvníkům Apetit Festivalu dokázat Lucie Glaister, majitelka Glaisters Chocolates. „Vedle čokoládových lanýžů, jejichž výrobě se věnuji celoročně, jsem začala experimentovat se 100% kakaem společně s praženými kakaovými boby jako ingrediencí ve slaných pokrmech. Jako různé druhy kávy i kakao má své odrůdy a po upražení lze rozeznat různé chuťové profily. Do slaných pokrmů se používá, podobně jako sůl nebo pepř, záleží na osobní preferenci, kolik se použije, každopádně dokáže příjemně podtrhnout a zvýraznit chuť pokrmu,“ vysvětluje Lucie Glaister. Návštěvníkům bude nabízet španělské Gazpacho, polévku kde 100% kakao pozvedá chuť červené papriky. „Polévka se servíruje zastudena a v horkém počasí je velmi osvěžující. Zdobí jí celý kakaový bob od Claudia Coralla - rarita ve světě kakaa,“ pokračuje majitelka čokoládovny. Hlavním chodem bude kachní konfit s praženými kakaovými boby, koriandrem a višněmi na otevřené tortille.

Milovníci kávy si přijdou na své v kavárně Anděl café & station, která zastupuje jako jediná kavárna v Plzni italskou pražírnu Vescovi. „Na Apetit festivalu budeme nabízet dva druhy kávy. Směs Tipo bar (80% arabica a 20% robusta) a fairtrade kávu Ethiopia Sidamo (100% arabica). Kromě vynikající kávy budeme připravovat výběr z klasického kavárenského sortimentu. Anděl station je cukrárna s pekárnou, takže budeme mít připravený výběr z těch nejlepších dezertů a sladkostí, které vyrábíme. Jedná se vždy o produkty z kvalitních a nešizených surovin a ingrediencí,“ vysvětluje Petr Oulík z kavárny Anděl café & station. Za všechny dezerty lze uvést např. Čokoládový top dezert, Andělský hříšný, Sicilský tvarohový, Cheesecake či Tiramisu.

Součástí programu Apetit Festivalu bude také finálové okolo soutěže určené středním školám na území našeho regionu, které se bude konat 19. května a je nazvané „Vaříme s regionální potravinou Plzeňského kraje“. Soutěž se koná pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance a pod patronací Asociace kuchařů a cukrářů ČR, pobočky Šumava. Finalisté si v 10 hod. připraví své prezentace, porotci, mezi kterými zasedne i Zdeněk Pohlreich, pak ve 14 hod. vyhlásí výsledky soutěže.

Apetit festival 2012 se uskuteční v termínu 19. až 20. května 2012.

Tisková zpráva


Česká společnost Pivovary Lobkowicz v těchto dnech uvádí na trh novinku nazvanou REFRESH [čti refreš]. Jedná se o pivo smíchané půl napůl s limonádou, které připravili v Pivovaru Černá Hora na Blanensku. A to hned ve dvou příchutích.

Pivovary Lobkowicz tak reagují na vysokou poptávku po ovocných pivech s nízkým obsahem alkoholu, tzv. radlerech. „Míchané nápoje REFRESH obsahují jen 2,2 % alkoholu, takže výborně osvěží obzvláště v horkých letních dnech. Zároveň si ale uchovávají jemnou pivní hořkost,“ uvedl Vlastimil Zedek, sládek černohorského pivovaru.

Spotřebitelé mohou ochutnat REFRESH ve dvou ovocných variantách – brusinka s grepem a limetka s pomerančem. Ta první spojuje příchuť grapefruitu a příjemně kyselé brusinky, v té druhé se snoubí osvěžující chuť limetky a šťavnatého pomeranče. Při jejich výrobě nejsou použita umělá barviva.

Anglický výraz REFRESH v češtině znamená osvěžit, občerstvit, vzpružit, což se pro nízkoalkoholické osvěžující ovocné pivo perfektně hodí,“ uvedl Libor Navrátil, marketingový ředitel skupiny. Nápoj je určen zejména pro ženy a mladé lidi, kteří se pivu doposud vyhýbali zejména pro jeho hořkost.

REFRESH se vyrábí z černohorského ležáku, ke kterému je v poměru 1:1 přimíchána ovocná limonáda. Díky tomu, že pivovar v Černé Hoře v zimě rozšířil výrobu o zařízení na míchání sirupů, vyrábí se limonády určené pro míchaný nápoj přímo v pivovaru.

Pivovary Lobkowicz nabízejí míchaný nápoj REFRESH ve skleněných lahvích o objemu 0,33 l a v sudech o objemu 20 l. Prodejní cena v restauracích se předpokládá kolem 25 Kč za půllitr.

Tisková zpráva

Ochutnejte REFRESH,  pivo smíchané půl napůl s limonádou [p261]


Nové pivo Rafun vyhlašuje Funmánii

[středa, 9. květen 2012]

Netradiční crazy kampaň si pro novou značku piva RAFUN připravila společnost CBIC a.s. provozující Vyškovský pivovar. Chystá první netalentovou show pro všechny, kteří sice neoplývají božským hlasem či nadáním, ale i oni konečně mohou něco vyhrát!

Celý článek naleznete zde...


Tradiční pochod Pivovarská čtvrtka letos slaví 15. výročí od organizace prvního ročníku. Pořadatelem je pivovar Holba, který každoročně zve na start stovky milovníků turistiky, krásné přírody a ryzího piva z hor. Pivovarská čtvrtka se stala největší akcí svého druhu v regionu, na kterou se sjíždějí turisté z celé republiky, aby se vydali po vyznačených trasách napříč Jeseníků a současně zavítali do hanušovického pivovaru.

Loni pochod absolvovalo více než 2700 lidí a velký zájem očekává organizátor i letos. Podobných aktivit totiž ubývá, protože většina pořádaných akcí se dnes orientuje hlavně na zábavu. Pivovarskou čtvrtku vítají nejen turisté a příznivci ryzího piva z hor, ale všichni, kdo rádi vyrazí do přírody. Letos Holba ve spolupráci se značkaři z Klubu českých turistů připravila celkem 7 tras různé náročnosti. Nejkratší túra je dlouhá 10 km a je to v podstatě příjemná vycházka, naopak nejdelší jsou 2 trasy v délce 21 a 22 km. Ta nejnáročnější vede kolem pramene Tiché Orlice přes Jeřáb a nabízí jedinečné výhledy do okolí. Zvedá se totiž do výšky přes 1000 m a vrchol Jeřábu protíná hranice krajů Olomouckého a Pardubického. Velmi oblíbené jsou trasy kolem Zámečku a zříceniny Nového hradu, které navíc zpestřuje program, zaměřený na jedinečnost těchto míst, opředených pověstmi i záhadami.

Akce má své webové stránky www.pivovarskactvrtka.cz, kde je možné se zaregistrovat, ale i napsat zážitky z minulých ročníků. Najdete tady přehledný popis tras letošního ročníku, mapy, startovací místa a program. Loni se on line registrovalo celkem 800 účastníků a to pomohlo k rychlejšímu odbavení přímo na startovních místech. „Letos je to už více než 700 a přitom do akce zbývají ještě necelé tři týdny. To ukazuje na velký zájem,“ říká Lenka Krellerová z marketingu pivovaru Holba a dodává:

Proto posílíme hlídky nejen na startu, ale také odbavení v cíli na nádvoří pivovaru, aby vše proběhlo hladce a téměř bez čekání.

Pochod startuje mezi 8 a 10 hodinou ze 3 míst – Šumperka, Králíků a Hanušovic.

Dospělí zaplatí 50 Kč, děti 30 Kč a senioři od 70 let mají start zdarma. Každý startující získává mapu trasy, poukázku na občerstvení a kupon do tomboly. V cíli pak všichni obdrží diplom a odznak pochodu. Vhod určitě přijde čerstvě načepovaná Holba, možnost občerstvení i příjemné posezení s hudbou u pivovarských rybníků. Pro zájemce jsou navíc připraveny prohlídky pivovaru s odborným výkladem a navštívit mohou i expozice nového Pivovarského muzea.

Startovací místa

Šumperk – SOU, ul. Generála Krátkého (u Kauflandu)

Králíky - náměstí

Hanušovice - Pivovar Holba

Trasy

1) Králíky – Hanušovice 22 km

Nejnáročnější, vede přes pramen Tiché Orlice a Jeřáb, kde je při jasném počasí nádherný výhled do okolí. Vrchol Jeřáb se zvedá do výšky téměř 1003 metrů a jeho vrchol protíná hranice krajů Olomouckého a Pardubického. Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice – pramen Tiché Orlice – Jeřáb – Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.

2) Králíky - Hanušovice 20 km - Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice – Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.

3) Šumperk - Hanušovice 18 km – Trasa s překvapením na zřícenině Nový Hrad (pověst o bílé paní). Trasa vede ze Šumperka od středního odborného učiliště – Nové Domky – rozcestník Pod Lomem – rozcestník Nad Lomem – Nad Skálami – Osikov – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – Pivovar Holba

4) Hanušovice - Hanušovice 10 km – Trasa s překvapením na zřícenině Nový Hrad. Trasa vede z Pivovaru Holba přímo k Novému Hradu a zpět do pivovaru.

5) Hanušovice - Hanušovice 12 km - Trasa s překvapením na „Zámečku“. Trasa vede z pivovaru k rozcestníku Pod Vršavou a dále na Zámeček a z tama zpět do pivovaru.

6) Hanušovice - Hanušovice 16 km - Trasa s překvapením na zřícenině Nový Hrad. Trasa vede z pivovaru do Hynčic dále Kopřivná – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba

7) Hanušovice - Hanušovice 21 km – Trasa s překvapením na zřícenině Nový Hrad. Trasa vede z pivovaru do Hynčic na Potůčník – Křížový vrch – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba

Tisková zpráva


«« « Strana 710 z 1054 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054

Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI