Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info


Tradice v novém balení

[čtvrtek, 16. leden 2014]
Město Tábor se v týdnu od 10. do 15. února 2014 stane už po čtyřiadvacáté dějištěm mezinárodních Reprezentačních slavností piva a minerálních vod. Návštěvníci budou moci ochutnat na 130 druhů piva a odbornou porotu čeká hodnocení více než sedmi set vzorků v soutěži o Zlatou pivní pečeť.

Táborské slavnosti patří dlouhodobě k nejprestižnějším akcím svého druhu. Pivovary i výrobci minerálek je vyhledávají zejména kvůli profesionálním a odborně garantovaným anonymním degustacím. Ty budou letos začínat už v pondělí 10. února, zatímco pro veřejnost slavnosti začínají ve středu 12. února. Důvodem posunutého termínu zahájení degustací je obrovský zájem firem od nás i ze zahraničí. Kromě českých menších i velkých výrobců se do soutěže o Zlatou pivní pečeť hlásí

i pivovary z Ruska (2 výrobci), Polska (3 výrobci), Německa (8 pivovarů), Belgie (3x),Nizozemí (2x) dále z Irska, Rakouska, Skotska, Ukrajiny, Arménie, Japonska a tradičně ze Slovenska. Vzorky do soutěže zatím přihlásilo 119 pivovarů a další žádosti jsou organizačně řešeny.

Zlatá pivní pečeť

Zlatá pivní pečeť se letos bude udělovat ve 24 kategoriích. Degustační porotu tvoří odborníci z pivovarnického a potravinářského průmyslu a pozvaní hosté s odborným renomé. Své zkušené profesionály do poroty vysílá také Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Slezská univerzita v Opavě, VOŠES a SPŠ potravinářských technologií z Prahy, SOŠ ekologická a potravinářská Veselí nad Lužnicí a Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Celkový vítěz získá ocenění v závěrečné, pětadvacáté degustační soutěži letošního ročníku Extra Zlatá pivní pečeť.

Zlatý český pramen

Součástí slavností je i soutěž o nejlepší minerální vodu. O titul Zlatý český pramen budou usilovat největší výrobci z České republiky, Slovenska, Gruzie, Arménie a Maďarska. K dnešnímu dni je do kategorií ochucená a neochucená minerální voda přihlášeno celkem 18 vzorků.

Objektivita a regulérnost

Objektivita a regulérnost průběhu odborných soutěží jsou garantovány certifikačními autoritami Bureau Veritas, TÜV SÜD Czech, 3EC International a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Vítězové jednotlivých kategorií k titulu získají i právo užívat příslušné označení na etiketách a k propagačním účelům. Degustace proběhnou od pondělí 10. února do pátku 14. února v kongresovém sále táborské Jihočeské univerzity.

Na návštěvníky čeká nejméně 130 druhů piva

Pro veřejnost začíná oblíbený pivní svátek ve středu 12. února v hotelu Palcát. Až do soboty budou moci návštěvníci vybírat u 33 obchodních partnerů jak známé, tak mimořádné a netradiční druhy piva. Na místě budou například piva z Belgie, Německa, Holandska, Dánska, Norska, Nizozemí, Irska, Skotska, poprvé z Maďarska. Zajímavé bude představení nových minipivovarů - Zámeckého pivovaru Břeclav, Minipivovaru Všerad, minipivovaru Glokner a Veselky z Litomyšle. Dohromady bude k ochutnání nejméně 130 druhů piva.

Prostory v Hotelu Palcát se pro návštěvníky otevírají denně v 16 hodin. K dobré zábavě přispějí kapely různých žánrů a diskotéky. Nebudou chybět ani oblíbené soutěže s pivní tématikou - například o největší pivní břicho. Samozřejmostí jsou gastronomické lahůdky k pivu, od utopenců a tlačenky až po guláš nebo pikantní klobásky.

Předprodej vstupenek

Předprodej vstupenek začíná 20. ledna 2014 v Infocentru Město Tábor. Vstupenky tzv. „na místo” se vystavují do prostor kongresového sálu, přísálí a P clubu. Ostatní jsou volné a umožňují využívat prostory restaurace, lobby baru i celého I. patra. Počet prodávaných vstupenek je omezen počtem míst k sezení. Na středu a sobotu stojí lístek v předprodeji 120 korun, na čtvrtek a pátek 140 korun. Na místě se platí jednotná cena 150 korun.

Co mají společné chléb a pivo?

Doprovodnou akcí letošních slavností piva je přednáška Chléb a pivo v otázkách a odpovědích, kterou pro školy a veřejnost připravila pražská Vysoká škola chemicko-technologická. Dr. Marcela Sluková a dr. Jaromír Fiala například vysvětlí, co mají společného chléb a pivo, jaký je rozdíl mezi kvasnicovým a nefiltrovaným pivem nebo zda je tmavý chléb opravdu zdravější. Přednáška o chlebu i jeho "tekuté podobě" se koná ve středu 12. února od 10 hodin v přednáškovém sále SŠ a JŠ v Bydlinského ulici v Táboře. Vstup na akci je zdarma.

Závěrečná tisková konference se bude konat 14. února 2014 ve 13 hodin v kongresovém sále Jihočeské univerzity v Táboře.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům odborných degustačních soutěží proběhne v sobotu 15. února 2014 v 18 hodin v kongresovém sále Hotelu Palcát.

Nad konáním mezinárodní akce převzali záštitu: ministr zemědělství České republiky Ing. Miroslav Toman, CSc., ministr pro místní rozvoj České republiky Mgr. František Lukl, MPA, hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola, generální ředitel Czech Tourismu Ing. Rostislav Vondruška, rektor Vysoké školy chemicko-technologické v Praze prof. Ing. Karel Melzoch, CSc., rektor Slezské univerzity v Opavě prof. PhDr. Rudolf Žáček Dr. a prof.Ing. Miloslav Šoch, CSc, děkan Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Prezentace výrobců a obchodních partnerů v Hotelu Palcát v průběhu slavností

Královský pivovar Krušovice; Starobrno; Pivovar Velké Březno; Holbau Kaltenhausen,; Heineken NV; Tradiční pivovar v Rakovníku; Pivovar Ferdinand; Měšťanský pivovar v Poličce; Pivovar Nymburk; Pivovary Staropramen; Pivovar Holba; Pivovar Litovel; Pivovar Nová Paka; Pivovarský Dvůr Zvíkov; Pivovarský Dvůr Lipan; Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod; Pivovar Svijany; Rodinný pivovar Bernard; Braurei Gebr. Maisel; Bayreuther Bierbrauerei; Pivovar Platan; Pivovar Vysoký Chlumec; Primátor; Pivovar Černá Hora; Pivovar Chotěboř; Brouwerij Huyghe, Brouwerij Van Housebrouck; Brouwerij Lefebbvre; Brouwerij Van Steenberge, Bohemia Regent; ; Paulaner Brewery; Carlow Brewing Company;

Akciový pivovar Dalešice; SPP (Klášterní pivovaru Želiv, Šumavský pivovar z Vimperka, Hostivar, Veselka Litomyšl) Z Média (Mikkeller, NONGE O, BREW DOG, De Molen a Falkon Žatec; Žeromski (Schlossbrauerei Au/Hallertau, Brew Dog, Aberdeenshire, MAHRS); Klášterní pivovar Strahov; Zámecký pivovar Břeclav; Glokner, Fozdefeszt Budapešť; Všerad; Mayzus; Pivovar Chotoviny; Minipivovar Slezan

Občerstvení a stravování a speciality k pivu bude v průběhu slavností zajišťovat Restaurace hotelu Palcát, Výrobna lahůdek o.d. JEDNOTA Tábor


V Libockém pivovaru Nad Šárkou

[úterý, 14. leden 2014]

Pivovar Chotěboř má za sebou dobrý rok. Loňský výstav se přiblížil k hranici 20 tisíc hektolitrů, přesně to bylo 19 861 prodaných hektolitrů piva. V porovnání s rokem 2012 vzrostl o 23,5%. V Chotěboři od počátku vsadili na stoupající poptávku po regionálních potravinách a hlavně na kvalitu a přírodní suroviny. Hospodářský výsledek za rok 2013 vypovídá, že tato volba byla správná. Do nového roku pivovar vstoupil i s novým podílníkem, kterým je od 17. prosince česká společnost Rade s.r.o. Druhým vlastníkem zůstává společnost RHPI s.r.o., pivovar je tak nadále ryze českou firmou.

V Chotěboři vaří celkem sedm druhů piv, v prodejích jasně vede světlá dvanáctka Prémium, která se na celkových prodejích podílí zhruba sedmdesáti procenty. Úspěšná jsou ale všechna piva, loni například výrazně rostl prodej světlého nefiltrovaného piva pod názvem Plus. Co se týká tržeb za pivo, na konci roku 2013 se ustálily na částce kolem 36 milónů korun, oproti roku 2012 je to nárůst o 21,6%.

Jsou to skvělé výsledky, je vidět, že se nám sázka na kvalitu vyplácí,“ komentuje výsledky za rok 2013 ředitel pivovaru Jaroslav Soukal. „Takový nárůst byl samozřejmě možný jen díky přízni našich zákazníků, ale také díky rozšíření výrobní části pivovaru. Pro letošní rok plánujeme podobný růst jako loni. Uděláme všechno pro to, aby nám naši stálí zákazníci zachovali přízeň a abychom získali i řadu nových,“ poodhalil plány na rok 2014 Soukal.

Tak jako loni, i letos chystá chotěbořský pivovar řadu akcí pro veřejnost. V únoru a březnu to budou především akce ve znamení plesové sezóny. Pivovar je i hrdým partnerem pražského Plesu v Opeře, pro který připravil speciální edici polotmavého piva. Na tuto akci naváže

1. března vlastní, v pořadí již pátý pivovarský ples, tančit se bude v chotěbořské sokolovně. V létě bude jednou z hlavních akcí další ročník festivalu Freš fest.

Imperial Russian Stout

[pondělí, 13. leden 2014]

Historický okamžik v novodobých dějinách Modravy. Nově postavený pivovar na břehu Roklanského potoka dnes začal vařit první várku světlého piva. Za šest týdnů mohou návštěvníci Modravy a okolí ochutnat první jedenáctistupňový Světlý Modravský ležák.

Penzion s pivovarem je postaven na místě, kde byly na Modravě na konci šedesátých let zbourány poslední domy, určené po odsunu německých obyvatel k demolici. Investorem stavby je provozovatel na protějším břehu stojících penzionů Modrava a Pupík pan Radovan Lyer, jehož jméno ponese nejenom pivo, ale zároveň celý penzion s pivovarem. Architektonický ráz stavby je shodný s typem staveb, které na tomto místě původně stály. Stavba penzionu s pivovarem byla zahájena v červnu 2011 a zkolaudována byla třicátého prosince loňského roku.

Modrava se může díky investorovi pyšnit stavbou, která ničím neruší, ale naopak doplňuje, historický ráz Bienertovy pily s okolními stavbami, které jsou spolu s Klostermannovou chatou nejfotografovanějším místem Modravy. A pro návštěvníky pivovaru bude určitě atraktivní podívanou to, že varna pivovaru je součástí restaurace.

Pivovar bude atraktivní nabídkou nejen návštěvníkům Modravska, ale i místním obyvatelům a k tomu, aby lidem pivo chutnalo, snad zbývá popřát tradičním pivovarským pozdravem „Dej Bůh štěstí“.

Antonín Schubert, starosta Modravy
«« « Strana 606 z 1078 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI