Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info

Oslavy zrodu legendárního ležáku Pilsner Urquell odstartovaly 5. října na Pilsner Festu, který se konal přesně v den, kdy byla před 171lety poprvé uvařena jeho první várka. Oslavy budou pokračovat ve vybraných restauracích, kde atmosféru roku 1842 navodí plzeňští sládkové a skupina herců v dobových kostýmech. Oslavy potrvají pět týdnů od 11. října do 11. listopadu a navštíví celkem deset měst. U příležitosti výročí první várky bude mít dalších více než 300 restaurací na čepu nefiltrovanou variantu zlatého ležáku.

U příležitosti oslav výročí uvaření první várky Pilsner Urquell, které odstartovaly na Pilsner Festu 5. října, je připraveno unikátní putování piva Pilsner Urquell po českých městech. V rámci oslav navštíví vybraná města kromě legendárního ležáku v dubových sudech i skupina herců a hudebníků v historickém voze, kteří navodí atmosféru roku 1842. Od 11. října do 11. listopadu 2013 projede celou Českou republiku plzeňský sládek s formanem, sličné šenkýřky a muzikanti.

Za jeden večer navštíví skupina herců v dobových kostýmech v daném městě dvě či tři hospody a v každé z nich proběhne naražení dubového sudu s nefiltrovaným Pilsner Urquell, přípitek a samotná oslava první várky. V dalších více než 300 provozovnách bude k dostání exkluzivní nabídka nefiltrovaného Pilsner Urquell. Díky nové mobilní aplikaci Pilsner Klub bude možné zjistit, v jakých dalších restauracích bude nefiltrovaná varianta Pilsner Urquell v rámci oslav na čepu.

Oslavy, které odkazují primárně na výročí uvaření první várky Pilsner Urquell a historickou tradici pivovarského řemesla, nebudou omezeny jen na Plzeň, konají se celorepublikově. Slavit se bude v Hradci Králové, Pardubicích, Chebu, Karlových Varech, Liberci, Českých Budějovicích, Brně, Olomouci či v Ostravě v období od 11. října do 11. listopadu.

Doprovodnou aktivitou oslav je unikátní výstava nápojového skla v Pilsner Urquell Galerii v Praze, kterou Pražané a návštěvníci Prahy najdou v ulici U Lužického semináře. Zde budou k vidění poklady z rozsáhlé sbírky Pivovarského muzea v Plzni jako netradiční číše pro rakouského císaře, papeže či ruského velkoknížete, poháry z konce monarchie, elegantní „šampusky“, ručně malované tupláky první republiky i nostalgické půllitry druhé poloviny 20. století. Výstava potrvá po celou dobu oslav od 5. října do 11. listopadu a prohlídky za zvýhodněné vstupné 50 Kč nabídnou i degustaci nefiltrovaného Pilsner Urquell.
Pivovar Košumberk

[úterý, 8. říjen 2013]


Česká společnost Pivovary Lobkowicz se stala partnerem charitativního turnaje Pink Bubble Charity Golf 2013, který se uskutečnil 3. října 2013 na hřišti Beroun Golf Resortu. Kompletní výtěžek z tohoto turnaje bude použit k zajištění ozdravných aktivit pro onkologicky nemocné pacienty.

Pivovary Lobkowicz organizátorům charitativního turnaje zdarma poskytly pivo Lobkowicz Premium a Lobkowicz Premium Nealko, kterými se mohli občerstvit účastníci turnaje. „Záleží nám na tom, aby poskytnuté finanční příspěvky pomáhaly napřímo a neztratily se ve výdajích na produkci. Proto moc děkujeme Pivovarům Lobkowicz za podporu,“ uvedla Martina Šmuková, ředitelka Nadačního fondu Pink Bubble, který turnaj pořádá.

Během letošního druhého ročníku tohoto golfového turnaje se organizátorům podařilo vybrat částku 521.000 Kč.

Turnaj byl slavnostně zahájen v 9.15 hodin. Vyhlášeny byly tři nejlepší flighty, absolutní vítěz na rány brutto, nearest-the-pin a longest drive. Veškeré ceny pro vítěze byly zajištěny sponzorsky, stejně tak lidé, kteří organizaci turnaje zajišťují, tak činí bez nároku na odměnu. Díky tomu mohou být peníze účastníků zaslané coby startovné použity přímo na pomoc a podporu pacientů bojujících s rakovinou.

Více informací o turnaji získáte na e-mailu renata@pinkbubble.cz.
Nositelem mezinárodního titulu Pilsner Urquell Master Bartender se stal František Šťástka z USA. Letos poprvé se finále prestižní soutěže o mistra v čepování odehrálo přímo na nádvoří plzeňského pivovaru během Pilsner Festu. Mistr výčepní České republiky Tomáš Hrnčíř tak za podpory návštěvníků tradičního festivalu obsadil skvělé 3. místo.

V osmém ročníku prestižní soutěže Pilsner Urquell Master Bartender získal titul nejlepšího výčepního na světě František Šťástka z newyorské restaurace Hospoda. Za své prvenství si vítěz odnesl putovní pohár – věrnou kopii číše, z níž v roce 1874 ochutnal plzeňský ležák císař František Josef I. Na památku získal kus ručně vyráběného řetězu ze rmutovací pánve pivovarské varny, jeden ze symbolů unikátního varního procesu plzeňského ležáku. Po vyhlášení vítěz převzal a na místě vyčepoval dubový sud nefiltrovaného piva Pilsner Urquell.

Věřím, že vítězství před zraky tolika příznivců našeho piva přímo na pivovarském nádvoří v den výročí první várky se Františkovi Šťástkovi vrylo do srdce a bude jeho slávu i nadále šířit v zámoří, protože pivo se musí nejen dobře uvařit z těch nejlepších surovin, ale také ošetřovat a servírovat jedině s láskou,“ říká s úsměvem starší obchodní sládek a předseda soutěžní poroty Václav Berka.

Všichni finalisté museli prokázat bohaté znalosti z historie ležáku Pilsner Urquell, jeho výroby a péče, ale především řádně plzeňské pivo prezentovat dle vysokých nároků soutěže. Český reprezentant Tomáš Hrnčíř z pražského Lokálu U Bílé kuželky na Malé Straně svým vítězstvím v národním kole získal pro svou restauraci obrovskou prestiž a dnes ve světovém finále vybojoval medailovou příčku. Druhé místo po výborném výkonu vybojoval Giacomo Fogli z Itálie.

Součástí soutěže bylo kulturní představení země každého reprezentanta finále. Nejlepšího výčepního přišly podpořit legendy českého sportu olympionik Petr Koukal, hokejista David Moravec, olympijský vítěz z Nagana, ale i mnozí další. O show se postaral také americký akrobatický rock’n’roll, norský balet, korejský tanec s vějíři, slovenská fujara či polská mazurka. Přihlížející mohli ochutnat speciality země holandského či italského mistra výčepního v podobě skvělých holandských sýrů či vyhlášené italské pizzy.

*Pilsner Urquell Master Bartender je celosvětová soutěž v čepování piva Pilsner Urquell. Je určena všem ambiciózním barmanům a výčepním, kteří znají nejen historii a teorii výroby prvního zlatého ležáku, ale dokonale ovládají různé techniky čepování a dokážou pivo prezentovat a servírovat tak, jak se na plzeňský originál sluší.


V sobotu 5. října, přesně v den výročí uvaření první várky Pilsner Urquell, proběhl v areálu pivovaru Plzeňského Prazdroje tradiční Pilsner Fest. Oslava narozenin originálního zlatého ležáku přilákala více než 45 tisíc návštěvníků. Návštěvníci a příznivci piva Pilsner Urquell vypili více než 83 tisíc půllitrů zlatého ležáku a dalších plzeňských piv. Prohlídku výroby a historických sklepů pivovaru si během Pilsner Festu nenechalo ujít téměř 2 tisíce návštěvníků, což je historicky nejvyšší počet v jednom dni. Na Pilsner Festu také proběhlo finále mezinárodní soutěže o nejlepšího mistra výčepního, kterým se stal František Šťástka, který čepuje Pilsner Urquell v New Yorku. Ve finále Mistrovství ČR v držení tupláků padl nový rekord. Silnou formu potvrdil Petr Němec loňský vítěz, když o 6 vteřin překonal svůj rekord časem 11 min 27 sekund.

Pilsner Fest otevřelo unikátní představení partnera piva Pilsner Urquell Národního divadla. Vztah plzeňského pivovaru a „zlaté kapličky“ je skutečně dlouhodobý, vždyť plzeňský Měšťanský pivovar podpořil již její stavbu, v roce 1880 daroval na tento účel 5 tisíc zlatých. Herci předvedli několik etud o historických milnících pivovarnictví v Plzni a poté následovalo již samotné slavnostní zahájení v podobě naražení dubového sudu s nefiltrovaným plzeňským ležákem. Pivo Pilsner Urquell teklo ze 171 kohoutů, jejich počet symbolizoval věk zlatého ležáku. Celkem účastníci Pilsner Festu vypili 83 tisíc půllitrů piva.

Na dvou podiích vystoupilo 11 kapel přední české scény. O skvělou atmosféru se postaraly skupiny Kryštof, Mandrage, Sunshine, Čechomor, Blue Effect a další. Vystoupení před velkým publikem si vyzkoušely i kapely Too Late a Bags, vítězové posledních dvou ročníků soutěže pro mladé hudebníky Prazdroj talentů. Zábavnou a neotřelou show předvedla moderátorská dvojice Nasty a En.dru.

Velký zájem publika vzbudil program ve stanu Pilsner Urquell International Master Bartender. Kromě samotného finálového klání o nejlepšího výčepního na světě diváky přímo vtáhla do středu dění škola čepování a jednotlivá představení finalistů. Vítězem této prestižní soutěže, a tudíž nejlepším výčepním na světě, se stal František Šťástka, který čepuje plzeňské pivo v restauraci Hospoda v New Yorku. Mistr výčepní České republiky Tomáš Hrnčíř, kterého na místě podporovali i čeští olympijští vítězové David Moravec a Petr Koukal, se umístil na skvělém třetím místě.

K netradičním prohlídkám pivovaru se nechaly zlákat téměř 2 tisíce lidí Je to vůbec největší počet návštěvníků prohlídkové trasy plzeňského pivovaru v průběhu jednoho dne, což potvrzuje vysoký zájem o historii i současnost výroby zlatého ležáku a pivovarská řemesla. Zpestřením prohlídek byla tipovací soutěž, ve které si každý návštěvník mohl zkusit určit čas, kdy roztaje velká kostka ledu umístěná ve sklepní lednici na trase prohlídky. Autor nejpřesnějšího odhadu vyhraje 50litrový sud Pilsner Urquell.

Pilsner Fest přinesl také nový český rekord v držení tupláků. V dramatickém finále, na které dohlížel komisař z agentury Dobrý den, překonal držitel loňského rekordu Petr Němec s časem 11:27 minut loňský rekord přesně o 6 vteřin.

Lákal i další program, například původní pivovarská řemesla. Kdo měl chuť, mohl si ve čtyřech stanech řemesel složit s bednáři dubový soudek, ochutnat teplou sladinu a sladové pečivo nebo se stát na chvíli šenkýřem či ledařem. Výuční list jednoho z řemesel si odneslo několik set návštěvníků. Na Pilsner Festu také veřejnost zvolila nejlepší dílo zaslané do soutěže Řemeslníci, tvořte! Jako nejlepší výtvor inspirovaný pivovarnictvím u návštěvníků zabodoval dubový stůl s motivem symbolů piva Pilsner Urquell.

K pohodlí návštěvníků přispěla odpočinková zóna K-lee-deck. Díky spolupráci Plzeňského Prazdroje se službou Promile INFO zde lidé mohli dýchnout do alkotesteru, aby věděli, kdy mohou bezpečně usednout za volant. Zásadní novinkou letošního Pilsner Festu byly vratné kelímky, které si návštěvníci často odnášeli na památku.

Akce „vyBAV SE HUDBOU“ přináší tisíce slev.

• Staropramen rozdává slevy na nákup na Mall.cz v hodnotě 4 775 000 Kč

• Slevové kódy budou pod víčky lahví i na herní losech v hospodách a restauracích

• „vyBAV SE HUDBOU“ je další aktivitou hudebního konceptu Staropramenu

• Akce bude podpořena TV kampaní

Značka Staropramen a internetová obchodní galerie Mall.cz zahájili cross promotion přinášející tisíce slev. Za nákup piva Staropramen Světlý v obchodech i hospodách mohou zákazníci získat slevu až 500 Kč na jakýkoliv produkt v sekcích Elektronika a Mobily&GPS. Celková částka poskytnutých slev se může vyšplhat až do výše 4 775 000 Kč. Akce „vyBAV SE HUDBOU“ potrvá od října do 14. 12. 2013, případně do vyčerpání vyhrazené sumy.

Pro Staropramen je hudba od letošního roku hlavní zážitkovou aktivitou. Výlety s kamarády na koncerty kamkoliv na světě, desítky volných vstupenek na letní hudební festivaly nebo na koncerty světových kapel v O2 aréně či v Synot Tip Aréně. To byly letošní odměny fanouškům piva Staropramen v rámci jeho hudebního konceptu. Díky tomu si spotřebitelé Staropramenu mohli užívat hudbu naživo.

Nynější promoakce značky Staropramen a internetového obchodu Mall.cz nazvaná „vyBAV SE HUDBOU“ přináší možnost si pořídit například hudební vybavení, na němž si svoji oblíbenou hudbu mohou přehrávat.

Období letních hudebních festivalů už je za námi, ale to neznamená, že by naši zákazníci měli zůstat bez hudby. Proto jim nabízíme možnost ji poslouchat prostřednictvím nových hudebních zařízení, která si se slevou mohou koupit prostřednictvím jednoho z největších internetových prodejců v Česku,“ říká Soňa Bušová, manažerka značky Staropramen

Zákazníci mají dva způsoby, jak slevu na nákup získat. Ten první spočívá ve sbírání kódů ukrytých pod víčky piva Staropramen Světlý ve skleněných i plastových lahvích. Za kódy zadané do speciální microsite na stránkách www.staropramen.cz získají zákazníci odměnu v podobě slevy na Mall.cz v hodnotě 50 Kč, 100 Kč, 200 Kč a 300 Kč.

Druhou možností, jak se do sbírání slev zapojit, je zajít si na čepované pivo Staropramen Světlý do některé z 1500 hospod a restaurací, které se akce účastní. V nich spotřebitelé za vypitá piva získají samolepky. V tomto případě budou slevy ve výši 250, 300 a 500 Kč.

Časová nabídka na vyčerpání získaných slev je pevně ohraničena maximální částkou 4 775 000 Kč. Nejpozději spotřebitelská promotion skončí 14. prosince 2013. Kolik peněz již bylo formou slev rozdáno je možné on-line sledovat na internetových stránkách Staropramenu www.staropramen.cz.

Cross promotion připravila agentura Rituál. Televizní spot je dílem agentury Zouny and Rubicam. Média nakoupila mediální agentura Universal McCann. Promoční balení vytvořila designová agentura Cocoon.


Oznámení pivovaru Radegast

[čtvrtek, 3. říjen 2013]

Pivovar Radegast zasáhla smutná zpráva. V úterý 1.10.2013 zemřel ve věku 94 let první sládek pivovaru pan Jaromír Franzl. Poslední rozloučení s legendou českého pivovarnictví se uskuteční ve smuteční síni na frýdeckém hřbitově v úterý 8. října v 15 hodin.

Jaromír Franzl je právem považován za otce piva Radegast. Právě on mu vtiskl charakteristickou hořkost, která nebyla v 70. letech vůbec obvyklá. Ale Jaromír Franzl si stál za svým a po několika měsících mu dali spotřebitelé za pravdu a nyní mu mohou být vděčny miliony příznivců Radegastu. Jeho odkazu se nošovičtí sládci drží dodnes.

Jaromír Franzl, první sládek pivovaru Radegast, byl šestým sládkem ze slavného pivovarského rodu Franzlů. Narodil se 30. listopadu 1918 v ruské Penze. Do pivovaru v Nošovicích přišel jako zkušený sládek v roce 1970 a mezi lety 1979-1981 byl jeho ředitelem. S pivovarem spolupracoval i dlouho po odchodu do důchodu.

Jaromír Franzl se stal legendou. Jako první získal ocenění Zlatý Radegast a v roce 2005 byl uveden do Síně slávy českého pivovarství a sladařství, čímž se zařadil mezi největší osobnosti v oboru.«« « Strana 624 z 1078 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI