Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info

Bohumil Hrabal je nesmrtelný. Jeden z největších spisovatelů dvacátého století by letos oslavil jedenadevadesáté narozeniny, kdyby tomu nebylo devět let, co opustil tento svět.

Letos se již poosmé uskuteční akce nazvaná Hrabalovo Kersko, která se koná vždy třetí sobotu v květnu, tentokrát tedy 20. května.

Autorovo dílo získalo další rozměr na začátku devadesátých let, kdy se nymburský pivovar rozhodl přejmenovat své produkty podle literárního díla Postřižiny, kde neméně důležitou roli sehrálo skvostné filmové zpracování pod taktovkou dvorního režiséra Hrabalova díla Jiřího Menzela.

Nymburský pivovar oslavil v loňském roce 110 let své existence, ale teprve od počátku devadesátých let dvacátého století jsou produkty pivovaru prezentovány pod značkou Postřižinské pivo. Bohumil Hrabal prožil v samotném pivovaru osmadvacet let, kdy jeho otec v nymburském pivovaru pracoval.

Postřižinské pivo je převážně regionální značkou a literární dílo prezentuje i ve svých jednotlivých produktech, které nesou názvy: Doktorova osmička, Pepinova desítka, Francinův ležák.

To nejlepší si pivovar nechal pro speciální třináctistupňové pivo, které se jmenuje Bogan, což je přezdívka Bohumila Hrabala. Na všech etiketách nymburského pivovaru najdete fotografii spisovatele.

Když chtěl pivovar připomenout život Bohumila Hrabala v pivovaru pamětní deskou, držel se přesně spisovatelových slov: "Já žádnou desku nechci, ale když, tak jen ve výšce, kam čurají psi". Pamětní desku v nymburském pivovaru opravdu nehledejte ve výšce očí, ale ve výšce kolen.

Spjatost s dílem Postřižiny dotahuje nymburský pivovar do detailu i tím, že pro své zaměstnance koná zabijačku, tak jak se uskutečnila ve filmovém zpracování. "Pravidelně v březnu si hned dva zlomí nohu," říká ředitel pivovaru Pavel Benák a dodává: "vůně ovaru a jitrniček k nymburskému pivovaru patří."

Postřížinské pivo vzniklo díky Bohumilu Hrabalovi, který ještě za svého života dal k používání názvů jednotlivých produktů souhlas.

Těžko budete v širokém okolí hledat pivo, které vzniklo z literárního díla, i to je důkaz nesmrtelnosti Bohumila Hrabala. Spisovatele i pivo připomíná také turistická známka, kterou si můžete u brány pivovaru zakoupit. (Gurmán.centrum)


Sběratelé ocenili březnický pivovar

[neděle, 11. březen 2007]

Březnický pivovar zabodoval v soutěži v Táboře. Sdružení klubů sběratelů pivovarských suvenýrů a historie pivovarnictví ČR udělilo pivovaru čtyři diplomy. Ze 13. ročníku soutěže si přivezl pivovar 2. místo za nejhezčí sérii pivních etiket. Třetí místo získal v soutěži o nejhezčí pivní korunku roku 2006. Pivo Bastard přineslo druhé místo v soutěži o nejhezčí etiketu. Pivovar sebral i druhé místo za nejhezčí sérii pivních etiket. (Příbramský deník)


Před deseti lety visela v hospodě v Branově u Křivoklátu na Rakovnicku vlajka na půl žerdi a štamgasti přišli v černých kravatách, protože místní hostinský právě dotáčel poslední sud piva Bakalář. Dnes si hosté Rybářské bašty Oty Pavla zvláštně nasládlou chuť rakovnického piva znovu připomenou. Pivovar se postupně vzpamatovává z krachu a se svým pivem se vrací do míst, kde se mu dařilo.

„Znovunaražení sudu rakovnického dvanáctistupňového Bakaláře v Branově doprovodí malá oslava, při které dostanou lidé prvních sto piv zdarma,“ potvrzuje hospodský Milan Štiller. Odmítá ale, že by se Bakalář v Branově vracel na stoly hostů. Tam i nadále zůstane především Gambrinus, který se v baště točí už několik let. „Nechám na lidech, jestli rakovnické pivo budou pít nebo ne. K ničemu je tlačit nebudu. Počítám ale spíš s tím, že by se Bakalář točil v létě při fotbale nebo o víkendech. Hlavním pivem však zůstane Gambrinus,“ trvá na svém Štiller.

Není se čemu divit. Od majitele značky má chladicí zařízení, pípu i další vybavení. „Víme, že vrátit se zpátky k lidem je těžké. Spíš se nám to daří v těch menších vesničkách, kde se Bakalář tradičně pil a lidé si na něj ještě vzpomínají,“ říká obchodní ředitel pivovaru Marek Simbartl.

V Branově se před krachem rakovnického pivovaru točil Bakalář 40 let. Místní obyvatel Vlastimil Král patří mezi ty, kteří si na to pomatují. V Rybářské baště proto dnes nebude chybět: „Mně Bakalář chutná, v krámě si ho kupuju, takže jsem rád, že se vrací i do hospody.“ Když pivovar před deseti lety krachl, po chuti Bakaláře se mu zpočátku stýskalo. Teď je rád, že se vrací. (MF Dnes)


Staropramen má nový reklamní spot

[sobota, 10. březen 2007]

Dnes startuje vysílání nové televizní reklamy na značku Staropramen. Autorem kreativního konceptu spotu, který provází slogan „Staropramen. Žiješ jen jednou.“, je agentura Young & Rubicam.

Tento spot vznikl na základě nového positioningu značky Staropramen, který je založen na hledání originálních způsobů, jak prožít všední situace. Ze zkoumání životního stylu cílové skupiny vyplynula potřeba žít stále pestrý a zábavný život, neupadající do běžného stereotypu. Staropramen proto ve své nové TV reklamě vybízí k úvaze „Kdy jsi naposledy udělal něco jinak?“

„Očekáváme, že nový spot osloví především mladé duchem, kteří chtějí zkoušet nové věci, objevovat nekonvenční řešení stereotypních situací a žít svůj život naplno,“ říká Petr Dvořák, marketingový ředitel Pivovarů Staropramen.

Televizní kampaň značky Staropramen bude doprovázet hit od skupiny The Kinks – „You Really Got Me“. „Nové aranžmá od skupin Roe-Deer a The Prostitutes dodalo této známé melodii modernější vyznění,“ říká Alex McReynolds z agentury Young & Rubicam.

Nový positioning bude aplikován na všechny marketingové aktivity značky Staropramen.

Spot můžete zhlédnout na www.staropramen.cz. (Tisková zpráva Pivovarů Staropramen)


Jistě není nic zvláštního, když běžci zahánějí po závodě žízeň studeným pivem. Ale pivo během závodu? To je novinka! V Praze tuto novinku vyzkouší při letošní sérii běhů v rámci Pražského mezinárodního maratonu. Jeho partnerem je totiž Staropramen Nealko.

Běžci si tak letos v občerstvovacích stanicích na trati závodu budou moci vedle obvyklé vody, ovocných a izotonických nápojů dát také nealkoholický Staropramen!

Na otázku, kolik běžců si podle jeho názoru zvolí pivo, odpověděl ředitel PIM Carlo Capalbo: „Nemám tušení. Ale je to zajímavý nápad, nemyslíte?” Navíc připravil Staropramen pro účastníky květnového běhu Volkswagen Maraton Praha pivo zdarma také v rámci „Pasta Party“ před závodem. „Vřele doporučuji ochutnat Staropramen i v mnoha pražských hospodách, ” dodává Capalbo. (Tisková zpráva Pivovarů Staropramen)


5l soudky pivovar Bon Zašová plní

[pátek, 9. březen 2007]

Plní do přinesených po telefonické dohodě vybraný druh piva: 10% světlé nefiltrované 9,50 Kč, 12% světlé nefiltrované 11Kč, 14% tmavé nefiltrované 12Kč.

Občas je možné koupit i sezónní speciál - sledovat stránky pivovaru www.pivobon.cz.

V maloprodeji lze též zakoupit 30l KEG a 50l KEG a výjimečně (je-li právě k dispozici i 15l KEG). Uzávěr typu FLACH.

Prodej piva je zařízen pouze v pracovní době (která nemá stabilní čas a je dle potřeby) po předchozím zavolání na telefon 603 777 767. Pivo je možné odebrat pouze v místě provozovny v Zašové.


5l soudky Radegast Nošovice neplní

[pátek, 9. březen 2007]

Radegast Nošovice neplní.


Avar Hlučín neplní.

[Soudky] 14:17 [permalink] [reaguj]


Pln9 přímo z pípy za cenu piva ve výčepu. Netřeba pivo dopředu objednávat pokud to není v2tší soudek např: 15 l a výše - ty se plní v ležáckém sklepě a tam je cena nižší než ve výčepu.

Cena výčep: 11%-16 Kč, 12%-19 Kč, 14%-20 Kč.

[Soudky] 14:04 [permalink] [reaguj]


Neplní, ale mohou Vám nabídnout 30 a 50 l. sudy.

Když se chce, všechno jde. Váš soudek by samozřejmě naplnili během hodiny klasicky na baru, ale není to zrovna to pravé ořechové.

[Soudky] 19:38 [permalink] [reaguj]


Plní, stejně jako soudky 15, 30 a 50 l, cena je závislá na druhu piva a zjistíte ji přímo ve výčepu či na telefonu 582 346 401. Možný pouze osobní odběr.

[Soudky] 19:35 [permalink] [reaguj]


5l soudky Minipivovar Lipník neplní

[čtvrtek, 8. březen 2007]

Minipivovar Lipník neplní - zatím.

[Soudky] 19:33 [permalink] [reaguj]


Plní ve vzorkové prodejně v Hanušovicích přímo u pivovaru. Prodejní doba: Po - zavřeno, Út,St,Čt - 10 - 17:30, Pá - 10 - 19, So - 8 - 11, Ne - 13 - 17:30, Tel.: 583 300 925.

Soudek prázdný = 140,- Kč, zátka = 10,- Kč, pivo Šerák 5l = 105,- Kč, pumpa = 255,- Kč.

[Soudky] 19:23 [permalink] [reaguj]


5l soudky v pivovaru Zubr Přerov plní

[čtvrtek, 8. březen 2007]

Plní na počkání ve firemní prodejně na adrese pivovaru, tj. Přerov, Komenského č.35.

Stupňovitost a ceny: 10% světlé 110,- Kč, 11% světlé 120,- Kč, 12% světlé 130,- Kč.

[Soudky] 19:21 [permalink] [reaguj]


Xaver v Blučině neplní.

[Soudky] 15:59 [permalink] [reaguj]


5l soudky v pivovaru Oslavany plní

[čtvrtek, 8. březen 2007]

Plní v pondělí až pátek, od 8 h do 15 h.

Ceny: 10 st - 22,- Kč za litr, 12 st - 27,-Kč za litr

13 st - 30,-Kč za litr.

Pivovar najdete na zámeckém nádvoří, třetí dveře vlevo. Objednávky na tel: 773 131 472.

Upozorňujeme na možnost nákupu piva v PET lahvích.

[Soudky] 15:44 [permalink] [reaguj]


Klášterní pivovar Želiv neplní

[Soudky] 15:30 [permalink] [reaguj]


Plní v podnikové prodejně, která se nachází v areálu jihlavského pivovaru. Plní se 11° pivem Ježek. Pokud máte soudek svůj, cena činí 105 Kč, pokud si chcete koupit i soudek, je to za 290 Kč.

Otvírací doba prodejny: Po – Pá: 9:00 – 16:30.

[Soudky] 15:23 [permalink] [reaguj]


5l soudky pivovar Rebel H. Brod plní

[čtvrtek, 8. březen 2007]

Plní cca 1 x týdně po objednávce, 92 Kč za pivo, 146 Kč za soudek, pípa 214 Kč.

Je to ten klasický plechový soudek s gumovou zátkou.

V případě zájmu se ozvěte, nejlépe mailem.


5l soudky Žamberecký kanec plní

[čtvrtek, 8. březen 2007]

Plní v pivovarské pivnici v Žamberku, točí se tam několik druhů KANCE. Doporučujeme telefonickou domluvu 465 611 918.

[Soudky] 14:49 [permalink] [reaguj]


«« « Strana 1003 z 1066 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI