Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info

Pivo z Vyškova chutná Indiánům

[středa, 20. září 2006]

Je to asi dva roky, co na stole ředitele vyškovského pivovaru Jiřího Piňose zazvonil telefon, a když zvedl sluchátko, ozvalo se zhruba toto: "Jsem Čechoameričan a chtěl bych dovézt do Spojených států vaše pivo." Moravská značka si brzy získala obdiv a Indiánům pivo chutná.

"V první chvíli jsem si myslel, že si ze mne nějaký kamarád dělá legraci nebo mne chtějí nachytat v nějakém pořadu. Když jsem ale zavolal na telefonní číslo zpátky, zjistil jsem, že je to pravda a obchodník z Chicaga má o naše pivo opravdu zájem," vzpomíná Jiří Piňos, jak začala obchodní jednání malého moravského pivovaru s Amerikou.

Pivo muselo v Americe nejprve do laboratoří

Než tam však poslali první kontejner s lahvovým pivem, museli vyřídit spoustu formalit, protože Spojené státy si svůj trh velmi chrání a pivo muselo i na rozbor do tamních laboratoří. Nakonec se však obchod uskutečnil, pivo přeplulo na lodi přes oceán a dnes je k dostání mimo jiné i v New Yorku, Philadelhpii a dostalo se už také do indiánských rezervací.

"Indiánům, a nejen jim, velmi chutná. Není moc hořké a to mají Američané raději," říká Robert Mareš z Chicaga. I když se narodil a odmalička žije v Americe, popovídat by si s ním mohl i člověk, který anglicky neumí ani slovo. „Je legrační, že Češi mi nikdy nevěří, že jsem z Ameriky. Otec však pochází z Klatovska a doma jsme mluvili česky,“ vysvětluje.

A jeho otec přišel i na nápad vozit pivo z Moravy. "Zkoušeli jsme u vás i jiné pivovary, ale byly s tím problémy. Pak jsem si vzpomněl, jak jsem v mládí sloužil na vojně ve Vyškově a že i tam byl pivovar," vzpomíná George Mareš.

Američané chtěli na láhve oranžovou etiketu

Vloni se sem dokonce přijel podíval a nestačil se divit, jak se od té doby zdejší pivovar změnil. „Pamatuji se, že to bývala taková ošklivá budova a i to pivo nebylo moc dobré. Teď je pěkně upravený a pivo vaří velmi kvalitní,“ říká George Mareš a chválí jak jeho ředitele, tak i sládka.

Aby se pivo z Vyškova do Ameriky vůbec dostalo, museli nechat vyrobit láhve o obsahu 0,355 litru, které požaduje tamní trh, balí se i do jiných kartonů a pořídili si i vlastní etikety.

"Vybrali jsme si na ni oranžovou barvu. Ve specializovaných obchodech bývají tisíce druhů piv z mnoha zemí světa, a v regálech tak etiketa s tak výraznou barvou lépe vynikne," říká Robert Mareš.

Zákazníky lákají i na husitské války

A protože bez reklamy by v Americe neobstáli, prozradil, že zákazníky navíc lákají i na husity a Napoleona. "Máme visačky i knížečky, kde se píše o husitských i napoleonských válkách. Hodně lidí od nás teď jezdí do Česka a zajímá je i jeho historie," dodal. (iDnes)


Může mít pivovar šanci na úspěch i v oblastech, kde pro drtivou většinu obyvatel platí absolutní zákaz požívání alkoholu? Šéfové pivovaru Černá Hora věří, že ano a chtějí proniknout na trhy Blízkého východu. Od příštího roku proto plánují rozjet výrobu nového typu nealkoholického piva.

"To na rozdíl od těch současných nebude obsahovat vůbec žádný alkohol," uvedl generální ředitel pivovaru Jiří Fusek. Obliba nealkoholického chmelového nápoje podle něj bude stoupat i v evropských zemích.

Černohorský pivovar plánuje ročně vyrobit 2000 až 4000 hektolitrů nového typu nealkoholického piva. Velká část výroby by měla směřovat do muslimských zemí Blízkého východu, kde je prohibice.

"Pokud se ale budou zpřísňovat silniční zákony v evropských zemích, očekáváme zvýšený odbyt i tam," řekl Fusek. Novinka pivovaru je určena také všem milovníkům hořkých nápojů nebo třeba nemocným lidem, co mají alkohol zakázaný od lékaře. V budoucnu by podle Fuska mohly nealkoholická piva tvořit deset až 15 procent výroby pivovarů.

Technologii výroby piva s nulovým obsahem alkoholu zatím pivovar střeží. Prozradí jej až koncem letošního roku, kdy na něj získá ochrannou známku.

"Výroba takového piva je náročnější na energie i na suroviny. Obsahově je však plnohodnotné jako běžné dvanáctistupňové pivo, jen s tím rozdílem, že je bez alkoholu," vysvětlil Fusek. I přes nákladnější výrobu by se cena nealkoholického piva neměla výrazně lišit od běžných takzvaných birelů. (iDnes)


Od pondělí bude jihomoravský pivovar Černá Hora vyrábět nové šestnáctistupňové pivo 1530. Tento název připomíná datum prvního písemného doložení pivovaru. Podnik jej chce vyrábět jako doplňkový speciál, očekává výrobu kolem 2000 hektolitrů ročně. Pivo bude slavnostně pokřtěno 30. září na Pivní pouti při příležitostí desátého výročí akciové společnosti.

Černohorský pivovar patří s jednoprocentním podílem na českém trhu k největším z malých pivovarů v ČR. Letos plánuje na trh dodat přes 160.000 hektolitrů piva. Právě pivní speciály jsou podle Fuska šancí pro malé pivovary. Zájem o nové šestnáctistupňové pivo mají už odběratelé ve Finsku a Spojených státech. Pivní novinka se objeví také na tuzemském trhu. (iHNed)


Zajímavá akce Měšťanského pivovaru

[úterý, 19. září 2006]

Od konce září připravuje Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s. další zajímavou akci.

„Bude se týkat našeho piva 12° REBEL Original Premium. Při koupi pěti kusů piv bude jeden kus zdarma. Tato akce bude označena na korunkách lahví a vyrábíme speciální letáky, které se přichytnou na přepravku, takže akce bude na obchodech dobře vidět,“ sdělil Jiří Vorlíček.

REBEL Original Premium má největší podíl na prodeji lahvového piva z brodského pivovaru.

„Jedná se o český ležák vyráběný klasickou technologií a v obchodech nepatří zrovna k nejlevnějším pivům. Touto akcí chceme zákazníka přimět k ochutnání piva REBEL a získat si jeho přízeň. S touto akcí se zákazník může setkat v celé maloobchodní síti a ve vybraných velkoobchodech,“ dodal Jiří Vorlíček. (Web Rebel)


Ve čtvrtek 31. srpna 2006 se konala v Žatci tradiční degustační soutěž piv z celé České republiky.

Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s. získal zlatou medaili v kategorii Ležák tmavý.

Tento výrobek havlíčkobrodského pivovaru, který byl dříve určen zejména pro export, získal v posledních dvou letech čtyři významná ocenění, včetně cen v soutěžích nejprestižnějších (Pivní pečeť ČR, Pivo České republiky).

"Díky jedinečnosti a prvotřídní kvalitě se zájem spotřebitelů na tuzemském trhu zvýšil natolik, že můžeme zařadit toto pivo do stále nabídky i pro místní restaurace, tedy nyní nabízíme tmavý ležák REBEL jak v lahvích, tak v sudech." uvedl Jiří Hušek, ředitel Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod, a. s.

Nově si mohou zákazníci tmavý ležák REBEL z brodského pivovaru ochutnat vedle pivovarského hostince REBEL v Brodě také v restauraci U Kubínů v Přibyslavi nebo Na Rynku v Havlíčkově Brodě. (Web Rebel Havlíčkův Brod)


Havel si prošel pivovar

[úterý, 19. září 2006]

Při své návštěvě Havlíčkova Brodu navštívil prezident Václav Havel pivovarský hostinec, kde se sešel s ředitelem Měšťanského pivovaru Jiřím Huškem. " Václav Havel se zajímal o výrobu piva. Sám pracoval v minulosti v trutnovském pivovaru, kde pivo filtroval, a proto znal kvasnicové pivo," uvedl Jiří Hušek. Na závěr své návštěvy se prezident, stejně jako moderátor Václav Moravec, podepsal na památku na zeď hostince. Svůj podpis připojil na zeď i o dva dny později další host Letní žurnalistické školy, senátor a bývalý válečný zpravodaj Jaromír Štětina. (Noviny Havlíčskobrodska)


Pivo Bernard jako šperk

[úterý, 19. září 2006]

Rodinný pivovar Bernard se v letních měsících představil s novou reklamní kampaní nazvanou "ŠPERK". V odborných časopisech Strategie a Marketing&Media v hodnocení venkovní reklamy v červenci 2006 obsadily motivy první a druhé místo.

Přestože pivovar Bernard opustil dříve používanou někdy kontraverzní kampaň "Svět se zbláznil, držte se. Bernard" spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard nevyloučil, že se k ní ještě vrátí: "Pokud se objeví zajímavé téma, bude dostatečně aktuální a bude vyjadřovat náš názor, rádi jej použijeme. V současné době jsme se však rozhodli, představit pivo Bernard jako šperk."

"Pro mne je jednoznačným vítězem reklama na Bernard s naprosto jednoznačným a inteligentním sdělným poselstvím." hodnotí Tereza Pošepná accont executive z Mather Communications, Marketing & Media 37/2006

"Bernard se zaleskl jako šperk." hodnotí Yaro Pružinec z Young&Rubicam Praha art director senior, Strategie 37/2006

"Zlato prostě přitahuje zlato, aneb ten nejsprávnější způsob jak ukázat jedno z nejlepších českých piv". Dejan Stajnberger, kreativní ředitel EURO RSCG Prague. (Tisková zpráva pivovaru Bernard)


Pivovar zve na Den piva

[pondělí, 18. září 2006]

V sobotu se na nádvoří pardubického pivovaru od 14 do 24 hodin uskuteční 14. ročník slavností s názvem Velký den piva.

Akce začne průvodem ve 14 hodin od obchodního centra Grand přes třídu Míru do pivovaru.

„Návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení skupin Pernštejnka, Pádlo a Teplá Buchta, diskotéku s Pájou Cejnarem nebo mnoho soutěží. Novinkou v programu je 1. ročník mistrovství v pojídání tlačenky na čas,“ řekl vedoucí obchodního oddělení Miloš Flégr.

Deset soutěžících bude mít půl hodiny na to, aby snědli co nejvíce plátků tlačenky nakrájené po 2 centimetrech. „Myslím, že vítěz by mohl „zpracovat“ kolem dvaceti centimetrů tlačenky,“ prozradila svůj tip obchodní referentka pardubického pivovaru Pavlína Pištorová.

Vítěz získá 100 piv Pernštejn a ani další „jedlíci“ neodejdou s prázdnou.

Program bude dále zpestřen prohlídkou historických vozů, šermířským vystoupením a ohňostrojem.

Velký den piva je další ze série akcí konaných pivovarem Pernštejn. Letos již v pivovaru proběhlo pálení čarodějnic a na Pernštýnském náměstí akce s názvem Pernštejn 2006.

Pardubický pivovar se může opřít o tradici vaření piva, která sahá až do přelomu 15. a 16. století.

V pivovaru, předaném v roce 1531, do majetku obce, měli právo várky ti, kteří vlastnili ve městě dům.

Od roku 1650 se měšťanskému pivovaru stal konkurencí pivovar zámecký. Rychlý rozvoj průmyslu a obchodu v 19. století vyžadoval i v tomto oboru zcela nový přístup, a proto tradici městského pivovaru převzal akciový pivovar Pardubice, založený roku 1871. Stavba nové budovy byla zahájena v srpnu 1871 a už v dubnu 1872 se začalo s vařením piva.

V roce 1891 se začalo vyrábět tmavé pivo 19% Porter, v té době nejsilnější pivo na kontinentě.

Po první světové válce došlo k velkým úpravám pivovaru. Například nová varna, jedna z nejmodernějších v Čechách, umožňovala stále větší produkci, takže v roce 1930 dosáhla výroba vrcholu v podobě sto tisíc hektolitrů piva.

Hned následující rok se zde konal celostátní pivovarsko-sladařský sjezd.

Po druhé světové válce se pivovar stal majetkem státu a byl jím spravován až do roku 1993, kdy se stal opět akciovou společností. (MF Dnes)


Liberecké pivo Konrad opět zabodovalo. Polotmavý ležák z vratislavického pivovaru získal v rámci degustace piv Dočesná 2006 v Žatci zlatou medaili.

"Úspěšné bylo i speciální čtrnáctistupňové pivo, které obsadilo rovněž první místo. Potvrdilo tak své umístění z června 2006, kdy na Slavnostech piva v Českých Budějovicích získalo ocenění Pivo České republiky 2006," řekl obchodní ředitel Pivovaru Hols Jaroslav Toman.

Degustace piv v Žatci se zúčastnilo 34 pivovarů se 74 vzorky piv v 10 kategoriích. Již 49. ročník žatecké Dočesné se uskutečnil 31. srpna a 1. září. (Liberecký den)


Zlatopramen i v Japonsku

[sobota, 16. září 2006]

Pivo Zlatopramen z produkce firmy Drinks Union prorazilo na japonský trh. „V průběhu léta partner naší společnosti v Japonsku výrazně zvýšil objednávky Zlatopramene. Kuriozitou je, že rostoucí zájem se odehrál výlučně prostřednictvím internetového obchodu,“ sdělil exportní manažer Drinks Union Adrian W. Šaroch.

Za letošní první pololetí vyvezla Drinks Union téměř 118,5 tisíce hektolitrů piva, asi čtvrtinu své celkové produkce. Je to o tři procenta více než za stejné loňské období. Hlavním odbytištěm je Německo. (Právo)


Součástí letošní Dočesné v Žatci , která se stala již tradiční událostí českých chmelařů a přátel piva byla i letos degustace piv do které

se přihlásilo 34 pivovarů. V prestižní soutěži světlých ležáků zvítězil Březňák z pivovaru Velké Březno ( DRINKS UNION a.s.) před Ferdinandem (pivovar Ferdinad - Benešov u Prahy) a Dačickým z pivovaru Kutná Hora(DRINKS UNION a.s.).

Březňák svou kvalitu potvrdil i v kategorii výčepních tmavých piv , kde se spolu s Dačickým (opět Kutná Hora !) umístil druhý za Chodovarem .

Soutěž tradičně organizoval žatecký Chmelařský institut. 245 degustátorů hodnotilo během dvou dnů celkem 167 vzorků piva . Při degustaci potřebovali 2585 skleniček. „ I letošní soutěž potvrdila , že ve společnosti DRINKS UNION se za kvalitu našich piv nemusíme stydět. Každý úspěch , který je výsledkem poctivé práce a používání kvalitních surovin nás těší. Příjemně mě překvapili kolegové z Kutné Hory. Potvrdili jsme ,že když se dělá řemeslo s láskou , přináší to své plody “ řekl Jaroslav Rottenborn, ředitel pivovaru Velké Březno. Březňák, který proslavila tvář legendárního inspektora drah Viktora Cibicha, je už od začátku minulém století oblíbeným pivem i v zahraničí,především v Německu.V degustačních soutěžích se umisťuje pravidelně již několik let a potvrzuje tak svou dlouhodobou kvalitu. Také Zdeněk Siblík, ředitel pivovaru Kutná Hora je spokojen :“ Loni naše výčepní tmavé zvítězilo Na Zlaté pečeti v Táboře a v Českých Budějovicích (Pivo České republiky) bylo druhé. Letošní stříbrná na Dočesné potvrzuje, že jeho kvalitu držíme. No a bronz pro světlý ležák Dačický dokazuje ,že umíme vyrábět i světlé pivo!“

„ Jsme rádi že naše regionální značky , mezi které Březňák i Dačický patří, opět „bodují“ na soutěžích. Má to pro nás velký význam .Právě v letošním roce jsme se rozhodli je ve větší míře podporovat i marketingově“ řekl marketingový ředitel DRINKS UNION a.s. Josef Danihelík . „Obě značky jsou vyráběny v pivovarech , které mají více jak čtyři století dlouhou tradici a pokud sládci dodržují umění a využívají zkušenosti svých předků, tak se úspěch dostaví„ dodal pivovarský historik Petr Žižkovský. (Tisková zpráva Drinks Union)


Pivovar Louny, který je součástí nápojářské skupiny Drinks Union, počítá do konce roku se zvýšením exportu piva o 2,43 procenta na 46 400 hektolitrů. V zahraničí tak prodá meziročně o 1100 hektolitrů piva více.

„Hlavním odbytištěm lounského piva je sousední Německo,“ řekl manažer obchodu Drinks Union Jiří Čulík.

Lounský pivovar vyrábí zhruba 300 tisíc hektolitrů piva ročně, export značky Louny tak tvoří 15 procent produkce pivovaru.

„Na německý trh směřuje zejména lahvové pivo. Sudy tvoří menší podíl, v současné době však u těchto obalů zaznamenáváme nárůst prodeje,“ uvedl Čulík.

Drinks Union letos v Pivovaru Louny investovala do zařízení umožňujících zvýšit kvalitu piva šestnáct milionů korun. „Pivovar je významným závodem naší skupiny. V několika následujících letech plánujeme investovat i do rozšíření jeho výrobní kapacity,“ doplnil mluvčí skupiny Josef Vejlupek. (MF Dnes)


Chmel pro Louny se začal sklízet

[sobota, 16. září 2006]

Společnost Drinks Union si pěstuje vlastní chmel pro své pivovary, což je česká rarita.

Tento týden byla zahájena v Děčanech u Třebívlic sklizeň chmelu na čtyřech chmelnicích, které tu zůstaly i po útlumu pěstování zeleného zlata v této produkční oblasti na Litoměřicku. Jedenáctihektarová plocha patří společnosti Drinks Union, která si na ní pěstuje chmel pro vlastní pivovarské výrobky, což je česká rarita. Drinks Union vlastní i pivovar v Lounech. Chmel z Děčan je po místní vodě a tuzemském sladu další základní surovinou, která vzešla z naší půdy za přičinění českých rukou.

Chmel je při výrobě piva používán jako koření, dodává pěnivému moku příjemnou hořkost a aroma. Tradiční žatecký poloraný červeňák, který se pěstuje i v Děčanech, je známý právě tímto charakterem. Má menší obsah hořkých látek, proto se ve formě granulí používá při druhém chmelení a při třetím těsně před ukončením chmelovaru, to proto, aby lounské pivo získalo výraznější aroma. K prvnímu chmelení slouží extrakt z vysokoobsažných chmelů. Při výrobě jednoho hektolitru výčepního piva je třeba dodat asi devět gramů hořkých látek z chmele. Konkrétně u lounského ležáku to bývá zhruba dvanáct gramů - polovina extrakt a druhá polovina granulát.

"Letošní klimatické podmínky nepříznivě ovlivnily nejen výnosy a kvalitu sladovnického ječmene, ale i chmele. Nejprve to byla dlouhá zima, potom suché a horké léto. Od poloviny srpna se vyčkávalo, zda příroda porosty ještě nevylepší, proto se sklizeň zhruba o týden opozdila. Chmel nenarostl, bude ho méně, než je dlouhodobý průměr. Nízký je i obsah hořkých látek. O kvalitu piva se nemusíme strachovat, na skladech jsou ještě zásoby z loňské sklizně, letošní chmel však bude určitě dražší," uvedl technolog pivovarů společnosti Drinks Union Petr Kozák.

O porosty chmele v Děčanech pečuje tamní Zemědělské družstvo Lope a na pěstování dohlíží a poradenství poskytuje Chmelařský institut Žatec. Po očesání a sušení se chmel nechá granulovat v družstvu Chmelařství Žatec. Granulát se balí v ochranné atmosféře, proto vydrží bez ztráty aromatických a hořkých látek dva tři roky. Lounské pivo se vyrábí klasickým způsobem, tedy při otevřeném kvašení a dokvašování v ležáckých tancích, je plnějšího charakteru a má výraznější hořkost. V Lounech se vaří řada druhů piva od nejlehčího sedmistupňového přes výčepní až po ležáky světlé a tmavé. Specialitou je Diamant se sníženým obsahem cukru pro diabetiky. (Deník Lučan)


Speciální pivo láká Francouze

[středa, 13. září 2006]

Až z Francie se chystají přijet milovníci zlatého moku příští týden do chyšského pivovaru. Důvod? Bude se tam podávat speciální patnáctistupňové Svatováclavské pivo. "Přijede dcera s rodinou a přáteli. Už jednou v Chyši byli a moc se jim tam líbilo," říká Marie Dušková z Karlových Varů. (Karlovarský deník)


Od Čapka až po pivovar

[středa, 13. září 2006]

Unikátní rozšířenou prohlídku připravují v zámku v Chyši na následující víkend. "Pan majitel, Vladimír Lažanský, se tak chce připojit k akci Dnů evropského kulturního dědictví," říká průvodkyně zámku Marie Týlová. Součástí trasy pro turisty bude navíc prohlídka dosud nezpřístupněného prvního patra zámku, kde stále pokračují rekonstrukční práce. "K vidění bude i hostinský pokoj, ve kterém na zámku v roce 1917 pobýval Karel Čapek jako vychovatel posledního majitele sídla Prokopa Lažanského," doplňuje Marie Týlová. Akce je připravena i v sousedním zámeckém pivovaře. Tady bude připraveno spciální, 15 stupňové Svatováclavské pivo. Svatý Václav byl prý patronem pivovarníků a sladovníků. (Karlovarský deník)


Pilsner Fest se letos neuskuteční

[středa, 13. září 2006]

Po důkladném zvážení všech okolností, především v souvislosti s výstavbou nové stáčírny a souvisejícími bezpečnostními opatřeními v areálu pivovaru, rozhodl se Plzeňský Prazdroj upustit od konání letošního Pilsner Festu na přelomu září a října. V roce 2007 bude festival uveden v nové podobě.

„Nebylo to pro nás lehké rozhodnutí. Stavba nejmodernější stáčírny ve střední Evropě za miliardu korun ale významně ovlivňuje pohyb v pivovaru. Výkopy a sklady stavebního materiálu bohužel zahradily některé cesty, které v minulosti sloužily jako únikové východy. Za stávající situace bychom byli nuceni počet osob v areálu výrazně omezit. To by ovšem nejspíše znamenalo ponechat za branami pivovaru tisíce neuspokojených návštěvníků,“ říká Michal Kačena, ředitel firemní komunikace Plzeňského Prazdroje.

Loni navštívilo Pilsner Fest přibližně 40 000 osob a návštěvnost má stoupající tendenci. Plzeňský Prazdroj chce i nadále v pořádání Pilsner Festu pokračovat a v příštím roce představit jeho novou podobu. (Web Plzeňského Prazdroje)


PITO nově i v třetinkové lahvi

[úterý, 12. září 2006]

Nejstarší českobudějovický pivovar BUDĚJOVICKÝ MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR a.s. začal nabízet své nealkoholické pivo PITO i v novém praktickém třetinkovém balení. K tomuto kroku se rozhodl na základě významně se zvyšující poptávky po nealko pivu v souvislosti s novým dopravním zákonem. Nové třetinkové balení je určeno zejména do gastronomických provozů, ale bude k dispozici

i v maloobchodní prodejní síti.

„Během letních měsíců jsme zvýšili meziroční nárůst prodejů PITA o 85%. Zájem o PITO stoupá v letošním roce i v zahraničí, nově vyvážíme PITO například do Španělska či Pobaltských zemí,“ říká generální ředitel BUDĚJOVICKÉHO MĚŠŤANSKÉHO PIVOVARU Miroslav Leština. „PITO vařené v BUDĚJOVICKÉM MĚŠŤANSKÉM PIVOVARU má intenzivní pivní chuť, která je balancovaná tak, že i přes homeopatické množství alkoholu vybízí k dalšímu napití,“ dodává Leština.

Třetinkové PITO je distribuováno v lahvi, jejíž design vytvořil ateriér MALEC. Třetinková láhev je označena originálním znakem pivovaru.

V České republice bylo PITO poprvé uvařeno v polovině 70. let v BUDĚJOVICKÉM MĚŠŤANSKÉM PIVOVARU a.s. technologií přerušeného kvašení, která je nejblíže výrobě klasického piva. PITO je nejstarším a nejznámějším nealkoholickým pivem v České republice. (Tisková zpráva Budějovického měšťanského pivovaru)


Světlé speciální pivo Prezident z třeboňského pivovaru Bohemia Regent letos již podruhé bodovalo. Po 1. místě na Pivní pečeti v Táboře obsadilo druhou příčku na slavnostech piva a chmele - Dočesné v Žatci.

"Součástí jsou i odborné degustace pořádané pod patronací Chmelařského institutu Žatec. Tato akce se řadí mezi pět nejvýznamnějších v republice. Degustační komise jsou složené jak z laiků, tak i odborníků," uvedl sládek třeboňského pivovaru Jaromír Čeleda.

Regent se Dočesné v městě chmele zúčastnil poprvé a hned slavil dvojnásobný úspěch. Vedle 2. místa Prezidenta, který usiloval o přízeň poroty mezi 35 vzorky piva od nejrůznějších výrobců z republiky, pivovar obstál i v kategorii světlých výčepních piv, a to rovněž 2. místem v konkurenci dvaceti různých vzorků. (Listy Jindřichohradecka)


Nižší kvalita chmele z letošní sklizně neovlivní kvalitu piva Budějovického Budvaru. Pivovar ještě před zahájením letošní sklizně uzavřel s dodavateli smlouvy, v nichž specifikoval kvalitu i požadované množství této klíčové suroviny. „Máme záruku, že nakoupíme skutečně ten nejlepší chmel, který bude na podzim k dispozici,“ řekl sládek Josef Tolar.

Budějovický Budvar je jediný velký pivovar, který vyrábí pivo výhradně z hlávkového žateckého chmele. Pivovar nakupuje chmel na celý rok dopředu a skladuje ho ve vlastních prostorách.

„Chmel skladujeme ve speciálních klimatizovaných prostorách přímo v areálu pivovaru. Je to sice o něco nákladnější, ale můžeme se spolehnout na to, že bude uskladněn správně a že se jeho kvalita nesníží,“ dodal Tolar.

Budvar používá pro výrobu piva hlávky žateckého poloraného červeňáku. Tento chmel patří mezi nejdražší druhy chmele na světě a má nejvyšší obsah biologicky cenných látek.

Podobná pravidla uplatňuje Budějovický Budvar i pro nákup sladu. Nakupuje pouze moravský slad vyrobený ze tří vybraných odrůd. (MF Dnes)


Benešovský pivovar Ferdinand ve středu dopoledne obléhali zástupci italského města Cinigiana, kteří jsou na týdenním výměnném pobytu v oblasti mikroregionu Chopos. Jedním z nejzajímavějších bodů exkurze pivovarem byla ochutnávka chmelového moku. "Italům nejvíce chutnalo černé jedenáctistupňové pivo. Poté, co jej ochutnali, nakoupili si jeho zásoby v našem obchůdku," smála se Iva Mitroliu, jež tu návštěvníky prováděla. (Benešovský deník)


«« « Strana 1026 z 1075 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI