Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info

Organizátoři hudebního festivalu Colours of Ostrava dnes spolu s pivovarníky z Ostravaru představili sytě červený jedenáctistupňový festivalový ležák Ostravar RED, který Ostravar uvařil speciálně pro období blížícího se hudebního svátku. „Díky pivovaru Ostravar bude letos na Colours barevné i pivo,“ řekla při představení nového piva ředitelka festivalu Zlata Holušová. Nové pivo budou lidé moci ochutnat již před festivalem. V hospodách, restauracích a obchodech Moravskoslezského kraje se objeví na počátku června.

V uplynulých 115 letech jsme se nikdy nesnažili o to, aby měla naše piva jinou než tradiční pivní barvu. Nebyl k tomu důvod,“ uvedl při představení nového piva vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas. Po spojení s hudebním festivalem Colours of Ostrava se ale situace změnila. “Nechali jsme se barveným festivalem inspirovat a začali přemýšlet, zda by se dalo uvařit pivo, které by mělo tradiční chuťový profil Ostravaru, ale úplně jinou barvu a bylo tak na první pohled jiné,“ přibližuje ostravský sládek příběh nového piva Ostravar RED.

Ostravar RED je jedenáctistupňový ležák. Ten v nabídce ostravského pivovaru doposud chyběl. Oproti běžným typům piv má Ostravar RED netradiční sytě červenou barvu.

Výsledná barevná podoba každého piva je zpravidla dána typem použitého sladu, přičemž mezi nejčastějí barvy patří různé tóny zlaté, hnědé a černá. My jsme ale chtěli docílit barvy, kterou by u chuťově tradičního piva nikdo nečekal,“ vysvětluje vrchní sládek. “Červená je přitom barva Ostravaru a ke značce tak přirozeně patří,

Podle Kornase ostravští pivovarníci od začátku hledali vhodný přírodní koncentrát, který požadované zabarvení piva způsobí. A nebylo snadné ho najít. „Hledali jsme totiž takový, který by našemu pivu dokázal dát novou barvu, aniž by výrazně ovlivnil jeho chuťový profil.

Nakonec ostravští pivovarníci sáhli po přírodním koncentrátu z černé karotky. „Díky jeho účinkům získalo naše pivo nádhernou sytě červenou barvu, a přitom si uchovalo tradiční chuťové vlastnosti Ostravaru, což především znamená hořkost a říz,” říká k novince z Ostravaru Kornas “Protože však jde o jedenáctistupňový červený ležák, je jeho hořkost ve srovnání s našim tradičním ležákem jemnější. Po vychlazení na optimálních osm stupňů pivo působí osvěžujícím dojmem. Což je pro teplé letní dny v době festivalu velký benefit a doufáme tak, že lidem zachutná,” dodává vrchní sládek.

Nový červený jedenáctistupňový ležák Ostravar RED bude součástí letošního festivalového pivního menu. „Ostravar RED však mohou ochutnat všichni i mimo samotný festival.“ říká Zuzana Cieciotková, manažerka značky Ostravar, s tím, že Ostravar pošle nové červené pivo i do klasické distribuce, takže ho lidé budou moci ochutnat v hospůdkách nebo si ho koupit v lahvi domů. „Na trhu se Ostravar RED objeví začátkem června a vydrží na něm až do Colours,“ říká závěrem manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Charakteristika nového barevného festivalového piva Ostravar RED

Ostravar RED je po limitované edici extra silného speciálu Ostravar STO15, který připomíná letošní 115. narozeniny, v pořadí druhou letošní novinkou ostravského pivovaru. Jde o 11° červený ležák s obsahem alkoholu 4,9%. Byl uvařen spodním kvašením s použitím tradiční ostravarské receptury. I přes červenou barvu si tak zachovává hořkost a říz typický pro Ostravar. Ve srovnání s tradičním ležákem z produkce pivovaru je však jeho hořkost jemnější. Po vychlazení na optimálních osm stupňů pivo působí osvěžujícím dojmem.

Tisková zpráva

Festival Colours of Ostrava inspiroval pivovarníky v Ostravaru k uvaření barevného piva [p296]

Olomoucký Beerfest letos otevře slavnostní naražení soudku s pivem Holba Šerák, proslulou jedenáctkou z produkce hanušovického pivovaru Holba, která patří k nejoblíbenějším pivům v kraji i celé republice.

U piva Holba, Zubr a Litovel budou moci návštěvníci Beerfestu posedět v pivních stanech s kapacitou 500 míst. Nejoblíbenější piva na Moravě potečou z více než desítky výčepních zařízení. Na čepu budou ležáky a výčepní piva všech tří značek, ale také speciály. Litovel tady poprvé představí svrchně kvašený speciál ALE z produkce vlastního minipivovaru a nebude chybět ani Litovelský Wit, který má za sebou úspěšnou premiéru.

Připíjet se bude také Zubrem MAXXIM, uvařeným u příležitosti 140. výročí přerovského Zubra a z výčepních píp dále potečou oblíbené jedenáctky z produkce všech tří pivovarů – Holba Šerák, třicátník Litovel Moravan - vítěz Zlaté pivní pečeti 2012 a Zubr Gold, nejlepší jedenáctka v republice a Pivo roku 2012, ležáky i nealko piva. Nabídku a chuť zpestří letní novinka Zubr YUZU, pivo s příchutí exotického yuzu a limetky a také ochucené pivo Escape. Přijďte si připít nejlepšími pivy domácích značek na Beerfest, který proběhne od 30. května do 2. června na Korunní pevnůstce v Olomouci

Tisková zpráva


Plzeňský Prazdroj připravil na oslavu 170. výročí zrodu plzeňského pivovaru a prémiového ležáku Pilsner Urquell limitovanou edici zlatých a stříbrných pamětních medailí. Nejvyšší kvalitu garantuje dvorní mincovna České národní banky a jméno profesora Jiřího Harcuby, který stojí za jejich návrhem.

Foto

Zlatou medaili v limitované edici 170 kusů nechal Plzeňský Prazdroj razit ve vyhlášené České mincovně v Jablonci nad Nisou, aby u příležitosti 170. výročí zrodu ležáku Pilsner Urquell připravil milovníkům plzeňského piva překvapení a sběratelům jedinečnou příležitost vlastnit tento unikátní pamětní kousek plzeňského pivovaru.

Pamětní medaili z ryzího zlata jsme nechali razit našim věrným příznivcům, pro které je plzeňský pivovar a ležák Pilsner Urquell opravdovou hodnotou. Cenná medaile jim má připomínat dlouhou a zajímavou historii jejich oblíbeného piva,“ okomentoval ražbu pamětních medailí Zdeněk Vik, manažer obchodních služeb z Plzeňského Prazdroje.

Pamětní medaile ponese kromě pečeti s Pivovarskou bránou a letopočtem 1842–2012 také podobiznu Václava Mirwalda, jednoho ze zakladatelů plzeňského pivovaru. Svým návrhem dodal medaili patřičný lesk významný český designér profesor Jiří Harcuba a poctivé rytecké řemeslo odvedl Lubomír Lietava.

Zlatá pamětní medaile má průměr 19 mm, je vyrobena ze zlata a váží 3,49 g. Každá má svoje unikátní číslo od 1 do 170. K této limitované edici vydává Plzeňský Prazdroj i 500 kusů stříbrné medaile o průměru 34 mm váze 16 g čistého stříbra.

Ražené pamětní medaile jsou v historii Plzeňského Prazdroje zcela unikátní a nabízejí sběratelům cenných pamětihodností možnost rozšířit jejich soukromé sbírky. Cena zlaté medaile je 9 500 Kč včetně DPH a stříbrné medaile 1 500K č včetně DPH. Medaile jsou určeny k volnému prodeji, v maximálním počtu tří kusů pro jednu osobu lze objednat osobně v Dárkové prodejně Plzeňského Prazdroje v Plzni, v Pilsner Urquell Experience Shop v Praze, U Lužického semináře 11 nebo na adrese: darkovaprodejna@pilsner.sabmiller.com.

Akademický sochař profesor Jiří Harcuba, jenž stojí za návrhem pivovarských medailí, je žijícím klasikem a legendou československé a české mincovní tvorby. Výjimečná osobnost českého designu užívá zcela ojediněle tradiční metody a základy umění pro tvorbu mincí po tisíciletí příznačné: na rozdíl od svých kolegů mince nemodeluje a nedolévá přes negativní formu do sádrového pozitivu, ale návrhy do kotouče ztvrdlé sádry ryje, jak je tomu zvyklý i při práci se sklem. Ve srovnání s ostatními návrhy je specifický stavbou reliéfu i provedením detailů. K jeho výjimečnosti přispívá nejen schopnost vystihnout reálnou podobu zobrazovaných osobností, ale především jí svou osobitou interpretací vtisknout zcela jedinečný ráz.


Vynést sud plný piva na dřevěném nosiči z Ostravice na Lysou horu. To bude úkol čtyřčlenných týmů, které se přihlásí do závodu Radegast Beskydský šerpa. Zájemci o splnění extrémního úkolu si musí pospíšit, protože počet startovních čísel je omezen na 50. Akreditace startuje v pondělí 28. května na stránkách www.radegast.cz. Podmínkou k úspěšné registraci je sestavení čtyřčlenného týmu, vyplnění formuláře a zakoupení 10 piv Radegast. Unikátní šerpský závod se uskuteční v rámci extrémního závodu Adrenalin Cup v sobotu 23. června.

Úkolem čtyřčlenných týmů bude dopravit co nejrychleji plný sud s pivem z Ostravice na vrchol Lysé hory. To znamená zdolat přes 900 metrů převýšení, poradit si s tradičními rozmary počasí a dobře spolupracovat s kamarády. Sud ponesou šerpové na tradičním dřevěném šerpském nosiči, který se používá k zásobování horských chat.

Závod zavítá do Beskyd už počtvrté. „Zájem o start je každý rok velmi vysoký. Stále se najde dost chlapů, kteří rádi přijmou výzvu a zažijí spolu něco mimořádného. Účastníci předešlých tří ročníků se vždy shodli na tom, že samotná účast v závodě je obrovským zážitkem,“ přiblížil hlavní motivaci účastníků závodu Michal Kučera, junior manažer značky Radegast.

Lákadlem pro dokončení závodu v limitu 4 hodin je odměna pro každý tým. Tou je 50litrový sud s pivem Radegast. Nejrychlejší tým se může těšit na 4 sudy a speciální pohár.

Závodníci se do závodu Radegast Beskydský šerpa mohou přihlásit na internetových stránkách www.radegast.cz. Aktuální informace budou i na stránkách www.adrenalincup.com. Konec registrací 21. června 2012.

Tisková zpráva


Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11

[středa, 30. květen 2012]

Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11, které se uskuteční 9. června 2012 v Ústí nad Labem, lákají na skvělý hudební program, ale především, pochopitelně, na pivo.

Dne 9. 6. 2012 od 13:00 se již tradičně v ústeckém letním kině uskuteční Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11. Co se hudebního programu týče, asi největším tahákem, bude zcela jistě veleúspěšný písničkář Tomáš Klus, skupiny Chinaski, UDG nebo Andělem za kapelu roku ověnčení Mandrage. Hlavní scénu, na které zmíněné účinkující můžete vidět a slyšet ještě doplní skupiny O5 a Radeček a Koblížc! Na druhé scéně se nám představí zástupci ústeckého kraje, mladé rockové party Let Me Fall a Hot Pants, dále raper, písničkář a bavič v jedné osobě Vojtaano, známý z pořadu „Na stojáka!“ a účastník pěvecké TV show Hlas Česko Slovenska David Weingartner se svojí skupinou X-Left To Die.

Prodávat se již tradičně bude celá řada oblíbených pivních značek, takže si jejich fanoušci mohou dopřát například piva Zlatopramen, Březňák, Dačický, Louny, Heineken, nealkoholické Fríí, velkou prezentaci na akci bude mít nový produkt Zlatopramen Radler citron a Zlatopramen Radler pomeranč se zázvorem. Tyto produkty jsou velmi oblíbené a vyhledávané mladými lidmi, a proto pro ně budeme mít připravený zábavný a atraktivní program.

Vloni na slavnosti přišlo 7,5 tisíce návštěvníků, vypili celkem 250 sudů piva.

Na slavnostech budeme i letos od lidí vybírat prázdné kelímky. Snažíme se tak snížit dopad našich slavností na životní prostředí. Za 10 kelímků obdrží sbírající návštěvníci od hostesek los do slosování o sudy zdarma, za 0,5m kelímků dostanou zadarmo pivo a los, za 1m tričko a los.

Partnery Pivovarských slavností Zlatopramen jsou Hitrádio FM a Deník.

Tisková zpráva


Poprvé v historii tak počet účastníků překročil tři tisíce. Ve srovnání s loňskem je to o 475 turistů více a poslední ročníky ukazují, že popularita pivovarského pochodu každý stále roste. Potkávají se na něm turisté z celé republiky, aby pokořili desítky kilometrů na 7 trasách.

Pivovar Holba je připravil ve spolupráci s Klubem českých turistů v Šumperku. Největší zájem byl tradičně o ty méně náročné v délce 10 km přes Nový hrad a 12 km kolem Zámečku, kde turisty nadchl zajímavý program.

Podle dávné legendy tady totiž Sv. Kryštof pomáhal dostat se poutníkům přes vodu. Je totiž jejich patronem a stejně tak i řidičů. V sobotu si turisté legendu připomněli a kdo úspěšně přeskákal potok s malým Sv.Kryštofem v rukou, byl odměněn ručně vyklepaným medailonem s grafikou Sv. Kryštofa.

Příjemně nás to překvapilo a oceňujeme důvtip organizátora. Jde o zajímavý příběh, který s nadšením poslouchali nejen děti, ale i dospělí. Čtvrtkou jsme doslova nadšeni a příští rok jdeme znovu“, říká Mirka ze Zábřehu, která pochod absolvovala s manželem a 3 dětmi.

Všechny trasy vedly krásnou přírodou v bezpečně schůdném terénu. Letos přálo i počasí a účastníci ocenili výbornou organizaci i výbavu na pochod. Startující dostali mapu pro správnou orientaci, poukázky na občerstvení a kupon do tomboly. Nádherné počasí a vidina orosené Holby „tlačila“ účastníky k cíli, takže někteří letos zaznamenali svůj osobní časový rekord.

Už kolem poledne dorazili do cíle první turisté z nejkratších tras. V pět odpoledne se sešli na nádvoří pivovaru všichni, aby zapili našlapané kilometry ryzím pivem z hor. Ocenili příjemnou zábavu s hudbou a především možnost podívat se do pivovaru. Tradičně nechyběla ani tombola. Její výherce letos z pivovaru neodcházel pěšky, ale odjížděl na značkovém horském kole.

Tisková zpráva


Lanovku otestují sudy s Holbou

[středa, 30. květen 2012]

Sudy s ryzím pivem z hor se stanou prvními pasažéry nové lanovky v lyžařském areálu Příčná ve Zlatých horách. Ve čtvrtek 31.5. tady totiž proběhnou zátěžové testy, nutné pro běžné zprovoznění lanovky. Testování začne kolem poledne a potrvá po celý zbytek dne.

Sudy s našim pivem poskytujeme pro zátěžové zkoušky pravidelně. Holbu si rádi dají turisté a lyžaři, a proto nebude chybět ani tady,“ říká Vladimír Zíka z pivovaru Holba.

Provoz lanovky musí garantovat maximální bezpečí a tomu podléhaly všechny etapy její výstavby.

76 čtyřmístných sedaček zatíží celkem 380 padesátilitrových sudů s Holbou, na každou sedačku se počítá s pěti sudy. Celkově půjde o zátěž 24 tun, která důkladně prověří brzdný systém, proto je zapotřebí zatěžovat jen poloviční kapacitu lanovky.

Nová lanovka Doppelmayer s kapacitou 152 čtyřmístných sedaček v běžném provozu odbaví 2400 osob za hodinu a na samý vrchol sjezdovky vyveze lyžaře nebo turisty za 10 minut. Její výkon umožní plynulý provoz i při vysokém vytížení sjezdovky dlouhé 1300 m s převýšením 176 m. Lanovka bude v provozu, stejně jako ta původní, po celý rok. Jejím zřizovatelem i majitelem je město Zlaté hory. Oblast Zlatých hor je turisticky významná a nová lanovka by měla podpořit potřebnou infrastrukturu pro letní i zimní sporty.

Tisková zpráva


Tradiční Den Kozla na nádvoří pivovaru Velké Popovice oslaví letos 16. června své 20. jubileum. Návštěvníci tu mohou od 11 hodin strávit příjemný den s kovářským řemeslem, grilováním a vypilovanou chutí Velkopopovického Kozla 11°. Na Den Kozla se chystá rovněž zápis do české knihy rekordů. K vidění totiž bude nejdelší gril v České republice, na kterém „kluci v akci“ Filip Sajler a Ondřej Slanina předvedou svou kulinářskou show. Hudební scénu ovládne Walda Gang, Hamleti či Žlutý pes. Na Dni Kozla mohou také všichni prvně ochutnat limitovanou edici piva z dílny popovických sládků – Medový Kozel.

Symbolem letošního dvacátého výročí se stane poctivé kovářské řemeslo a nejdelší gril v České republice. Ručně kovaný erb pro nejdelší gril, bude slavnostně „pokřtěn“ přímo před zraky účastníků pivních oslav. Díky rekordní délce 21,25 metru, se velkopopovický pivovar stane součástí České knihy rekordů. „Každý rok se snažíme zaujmout milovníky Kozla zajímavým programem, který zážitek z pivních slavností náležitě doprovodí. V posledních několika ročnících Dne Kozla jsme návštěvníkům ukázali umění některého z tradičních poctivých řemesel, protože na poctivém řemesle stojí kvalita a obliba našeho piva. Pro letošní kulaté výročí tomu nebude jinak, návštěvníci se budou moct seznámit s náročnou prací kovářského řemesla. Kovářští mistři nám pomohou dokončit nejdelší gril v Čechách, aby bylo na čem připravit grilované pochoutky, které k pivu Velkopopovický Kozel neodmyslitelně patří,“ láká Vladimír Vaněk, senior manažer značky Velkopopovický Kozel.

Na grilu předvedou své kulinářské umění i „kluci v akci“ Filip Sajler a Ondřej Slanina, kteří budou svými vstupy návštěvníkům oslav obstarávat ty nejlepší grilované speciality, samozřejmě podlévané popovickým pivem. Mistři kováři nejenže předvedou nejrozmanitější kousky řemeslného umění, ale ujmou se také pípy, aby se přiučili něco z kumštu výčepních a dokázali načepovat popovické pivo v jeho síle, decentně nahořklé chuti a s patřičnou řízností, která k němu patří. Na oplátku se popovický sládek postaví čelem ke kovářskému nářadí.

Opravdovou lahůdku připravuje hudební scéna v podání hereckého vokálně-instrumentálního kvarteta Music band Hamleti v čele s Alešem Hámou a Daliborem Gondíkem, který je i moderátorem celého dne. Dále na pódiu vystoupí Walda Gang s rockovou interpretací legendárních písní Waldemara Matušky a o hudební vyvrcholení se postará klasika české hudební scény Žlutý pes.

Příležitost prověřit svou zručnost v čepování může během celodenních oslav také veřejnost, a to v soutěži o nejlepšího výčepního piva Velkopopovický Kozel 11°. Pro účastníky Dne Kozla jsou tradičně k dispozici prohlídky, na které se mohou těšit za poloviční vstupné.

Tisková zpráva


Rádi bychom vám nabídli ZDARMA mobilní aplikaci pro telefony s operačním systémem Android na hledání a zobrazení informací o převážně českých pivech z databáze pivních listů vytvořenou spolu s Aliancí P.I.V..

V databázi je momentálně zaneseno téměř 500 piv z cca 100 pivovarů.

Najdete zde informace, které znáte z výčepů restaurací v Alianci P.I.V., zejména: typ piva, stupňovitost, obsah alkoholu, hořkost, složení a další.

Touto aplikací bychom vám chtěli zjednodušit výběr piv přímo u stolu ve vaší oblíbené restauraci.

Těšíme se na vaše hodnocení a komentáře, které nás budou motivovat k rozšiřování o další funkce.

Pivní listy na Google Play

Pivní listy - zjistěte, jaké pivo pijete...


Z Parukářky bude pivní park

[pondělí, 28. květen 2012]


Co kápne z Budvaru

[pondělí, 28. květen 2012]Čižické léto bude s Bizonem

[neděle, 27. květen 2012]Každému stejně

[pátek, 25. květen 2012]


«« « Strana 725 z 1073 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI