Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info

Pivovarská čtvrtka přiláká každoročně turisty a příznivce ryzího piva z hor z celé republiky. Pochod pořádá pivovar Holba a jde o největší akci svého druhu v regionu.

Velký zájem ukrajovat s Holbou našlapané kilometry se ukazuje i letos. Pochod startuje v sobotu 25. května a už dnes má 1100 on line registrovaných účastníků. Pokud se na www.pivovarskactvrtka.cz zaregistrujete, vyhnete se čekání u startu a navíc můžete získat dárek. Loni pochod absolvovalo více než 3000 lidí a velký zájem očekává organizátor i letos. „Chceme, abych odbavení turistů proběhlo hladce, proto jsme posílili hlídky na startech a navíc umožnili on line registrace,“ říká Alexandra Lašáková, manažerka marketingu pivovaru Holba. Trasy je třeba před akcí několikrát projít a zkontrolovat jejich značení, aby turisté nebloudili. To pivovar zajišťuje ve spolupráci se členy KČT, stejně jako program na některých trasách. Pochod, který má pod patronátem Sv. Kryštof, ochránce všech poutníků, cestovatelů a také řidičů, má několik tras a společný cíl na nádvoří pivovaru. Na každého účastníka tady čeká glejt s dárkem, občerstvení a příjemné posezení u čerstvě načepované Holby s hudbou. Pro zájemce jsou navíc připraveny prohlídky pivovaru s odborným výkladem a navštívit mohou i expozici Pivovarského muzea.

Pochod startuje mezi 8 a 10 hodinou ze 3 míst – Šumperka, Králíků a Hanušovic.

Dospělí zaplatí 50 Kč, děti 30 Kč a senioři od 70 let mají start zdarma.NZ ALE – Variace na svrchně kvašené pivo stylu ALE – původně tradiční anglické svrchně kvašené pivo s užitím novozélandských chmelů – 4 x chmelené

Variace na jeden z mnoha světových pivních stylů. ALE je svrchně kvašené pivo. Naše NZ ALE se vyznačuje užitím novozélandského chmele Cascade a to především za studena (čtvrté chmelení metodou Dry Hopping) v ležáckém tanku, kde předává pivu své nezaměnitelné vlastnosti. Spojení lásky k pivu, um sládka a jeho hravost dalo ve výsledku pivo, které je unikátní a ojedinělé.

Jedná se o třináctku o síle 5,9 % obj. alk.

Výsledné pivo je sytě zlaté až bronzové s plným zakulaceným sladovým tělem a příjemným ovocným charakterem s jemnou, ale přesto výraznou hořkostí. Díky užití netradičních chmelů jsou výsledná vůně i chuť nezaměnitelné.

Jedná se opět o jednorázovou jedinečnou várku speciálu pod značkou CROSS THE WORLD

Pokračujeme v nyní již populární a očekávané tradici výroby piv ze světové studnice pivních stylů, kterou jsme zavedli v roce 2011 a v občasných várkách představujeme na české poměry méně obvyklá piva.

Úspěch těchto piv je velký a do podvědomí tak vstupuje vedle tradiční řady Vyškovských piv i značka CROSS, kterou už znáte ve dvou variantách míchaných limonád s pivem s naším originálním názvem CROSS BEER MIX.

Značka CROSS THE WORLD Pod touto značkou se objevují piva, která, tak jak český překlad „křížem světem“ naznačuje, postupně vybíráme z klenotnice piv z celého světa a v občasných várkách nabízíme.

Zahájení prodeje od 20.5.2013

… okoštujte piva a limonády z Vyškovského pivovaru


I pivní sklenice mohou mít příběh

[neděle, 19. květen 2013]

Příznačně na počátku turistické sezony přichází Plzeňský Prazdroj s limitovanou edicí s názvem „Sklenice s příběhem“, jež nabízí návštěvníkům pivovaru a sběratelům pivního skla příležitostzískat unikátní kousek svázaný s historií plzeňského piva. Jedná se o repliky historických sklenic vztahujících se k milníkům 170leté historie světově proslulé značky Pilsner Urquell, legendy mezi spodně kvašenými ležáky.

Příběh první: Pohár pro císaře Františka Josefa I. (1874)

V září 1874, 22 let po zrodu první várky Pilsner Urquell, se tehdejšímu Měšťanskému pivovaru v Plzni dostalo zvláštního vyznamenání. Jeho Veličenstvo rakouský císař František Josef I. při své první návštěvě Plzně okusil plzeňské pivo se slovy: „Jest skutečně zvláštní, že se dosud žádnému pivovaru nepodařilo rázovitou a lahodnou chuť plzeňského piva napodobiti.“ Originální pohár z křišťálového skla, z něhož tehdy císař plzeňský ležák vychutnával, je nyní vystaven v Síni slávy Plzeňského Prazdroje a zdařilá replika tohoto dokonale ručně broušeného poháru je cennou součástí unikátní kolekce s číslem 1/6. Císařské návštěvy napomohly popularitě plzeňského originálu v hlavním městě monarchie – v roce 1900 začala pravidelně vyjíždět každé ránoz Plzně do Vídně souprava zvaná pivní vlak.

Příběh druhý: Ochranná známka Pilsner Urquell (1898)

Obliba piva z Měšťanského pivovaru se rychle šířila po Čechách i v přilehlých zemích a s ní i touha skvělé plzeňské pivo napodobit. Už v roce 1859 si proto nechal pivovar zaregistrovat první značku PilsnerBier (Plzeňské pivo). Z tohoto názvu ale těžila i ostatní piva z Plzně a Tak novou ochrannou známku Pilsner Urquell – Plzeňský Prazdroj získal tehdejší Měšťanský pivovar v Plzni pro svůj originál v roce 1898. Nejprve ochranná známka zdobila etikety, později také nápojové sklo určené výhradně k podávání proslulého plzeňského piva. Ochranná známka Plzeňský Prazdroj, doprovozená znakem města Plzně, začala být na nápojovém skle využívána od 20. let minulého století a zdařilá replika této sklenice se v limitované edici ukrývá pod číslem 2/6.

Příběh třetí: Půllitr z mezinárodní výstavy v Bruselu (1935)

Náročnou, ale velmi úspěšnou propagační cestu absolvoval plzeňský ležák na výstavu „Expositionuniverselle et internationale“ v Bruselu v roce 1935. Během čtrnácti dnů překonalo auto s vlečným vozem a nákladem 51 hl piva vzdálenost 2 381 km ai po této trase vedené oklikou jakost plzeňského piva obstála ve zkoušce - dorazilo na místo určení v bezvadném stavu a hosté si jej navýsost pochvalovali. Na výstavě v Bruselu se tehdy Pilsner Urquell čepoval do skleněného půllitru, jehož replika nese v rámci limitované edice Sklenice s příběhem číslo 3/6.

Příběh čtvrtý: V rukou jazzové legendy (1965)

Psal se březen 1965 a do Čech zavítala poprvé a naposledy jazzová legenda Louis Armstrong, jehož koncert byl tehdy v pražské Lucerně beznadějně vyprodán. Během své návštěvy Československa ochutnal Armstrong specialitu české kuchyně – knedlo-vepřo-zelo a nevynechal ani proslulé pivo PilsnerUrquell. Slavnou návštěvu připomíná č. 4/6, tedy replika sklenice, ze které Satchmo plzeňské pivo ochutnal.

Příběh pátý: Pouze pro slavnostní příležitosti (1985)

Ani tísnivá politická a hospodářská atmosféra komunistického Československa zcela nezabránila mezinárodním úspěchům originálního ležáku Pilsner Urquell. V roce 1985 se poprvé od konce druhé světové války podařilo vyvézt do zahraniční více než půl milionu hektolitrů vynikajícího plzeňského pivaao dva roky později získal plzeňský ležák v Bruselu zlatou medaili mezinárodního institutu pro výběr kvalitních výrobků Monde Selection. V této době se pivo Pilsner Urquell čepovalo při slavnostních příležitostech do charakteristicky buclaté sklenice na nožičce s č. 5/6.

Příběh šestý: Elegantní, ale pevná a velmi odolná (2005)

Sérii historických sklenic doplňuje moderní sklenice Goblet s č. 6/6. Příběh tohoto elegantního, přesto velmi pevného a odolného skla se píše od roku 2005. Od té doby totiž sklenice v sedmi různých velikostech od 0,2 litru do jedné pinty (cca 0,6 litru) úspěšně reprezentuje značku Pilsner Urquell po celém světě.

Kolekce pivních pohárů a sklenic je utříbenou sbírkou reprezentativních kousků, která milovníkům piva a sběratelům připomíná v šesti milnících slavný příběh plzeňského pivovaru a naší nejúspěšnější pivní značky. Celou sérii či kteroukoliv ze sklenic i s jejím příběhem vytištěným na dárkovém balení si mohou zájemci zakoupit v prodejnách PilsnerUrquell v Plzni a v Praze či na stránkách Plzeňského Prazdroje www.eshop.prazdroj.cz, při pořízení celé série či více kusů dokonce za sníženou cenu.

I pivní sklenice mohou mít příběh [p308]
AB InBev: Nemáme zájem kupovat Budvar

[pátek, 17. květen 2013]

3. ročník festivalu minipivovarů přinese tradičně skvělé pivo od sládků z malých, rukodělných pivovarů, samozřejmě večerní dobrou muziku a po celý den unikátní spojení s evropskými závody dřevorubců EUROJACK. Takže si zapište do diářů, pivních deníčků nebo klidně i za uši, že v sobotu 15. června vedou všechny cesty do JIHLAVY.

PROGRAM:

13:00 - 24:00 festival minipivovarů JIHLAVSKÉ PIVNÍ PÁBENÍ

V letošním roce na festivalu minipivovarů ochutnáme na padesát vzorků pivních speciálů především z ČR, ale také ze Slovenska, Irska, Skotska, apod. Čeká nás degustování čepovaného piva, bude také možnost zakoupení lahvového piva, na stáncích budou i pivní sběratelské kousky a především to

bude odpoledne plné vynikající zábavy při setkání přímo s těmi, kdo Vám ten dokonalý zlatavý mok vaří!

• Radniční pivovar, Jihlava

• Pivovar Urban ,Třebíč

• Rodinný pivovar Pacov

• Pivovar Richard, Brno

• Brew Dog, Skotsko (zastoupení Slovensko)

• Rodinný pivovar Bravůr, Loučná nad Desnou

• Pivovar Černý Orel, Kroměříž

• Pivovar Kozlíček, Horní Dubenky

• Prievalský pivovar Sandorf, Slovensko

• Pivovar Hellstork, Senica (SK)

• Lucky´s Pub, Třebíč (pivo Löbl - Radniční minipivovar Jihlava a Guinness)

• Pivovar U Hušků, Běleč nad Orlicí

• Pivní rozmanitost, Praha

• létající pivovar Nomád

• Svaz pivních turistů, Jihlava

• Pivovar Ruprenz, Uhřínovice u Jihlavy

13:00 - 18:00 kvalifikace EUROJACK

Eurojack je největší seriál dřevorubeckých závodů v Evropě! V sobotu odpoledne proběhne kvalifikace, které se zúčastní zhruba třicet závodníků z 6 evropských zemí. Do nedělního závodu pak nastoupí 10 nejlepších závodníků Evropy podle průběžného pořadí a 10 nejlepších závodníků ze sobotní kvalifikace. Diváci tak budou mít v nedělním finále možnost sledovat napínavý boj 20 špičkových dřevorubců o již druhé vítězství v České republice!

19:00 - 24:00 KONCERT

• AFT, Jihlava – punk-rock´n´roll

• LAURA A JEJÍ TYGŘI, Praha – rock

• CÉMUR ŠÁMUR, Vrchlabí – surf-experimental

• 100%-ONE HUNDRED PERCENT, Dolní Čermná – progressive-punk

• INDIENAMI, Třešť – indie rock´n´roll

Více informací naleznete zde: www.radnicni-jihlava.cz; Facebook: Jihlavské pivní pábení; Facebook: Radniční restaurace a pivovar Jihlava; www.eurojack.cz


Vážený pane Beneši,

české pivovarnictví dlouhodobě používá velmi náročný způsob senzorického hodnocení piva, který zůstává po celá desetiletí postaven na odkrytí vad z hlediska cizích vůní a chutí. Časopis Pivo, Bier & Ale jej používá při degustacích a testech piva s tím, že řada českých nebo moravských pivovarů musela během posledních let číst z naší strany velmi kritická hodnocení ležáků a speciálů. Naprostá většina z nich kritiku přijala, protože se pod ni podepsali výhradně profesionální degustátoři s dlouholetou praxí a degustační testy probíhaly podle jasně deklarovaných pravidel s tím, že zahrnovala porovnatelná data.

Takovýto přístup u článku Test mykotoxinů v pivu v čísle 5/2013 dTest naprosto postrádám.

Článek není podepsán, není v něm uvedeno jméno a příjmení, popřípadě vzdělání odborníků, kteří test zpracovali, není v něm uveden název a sídlo konkrétní laboratoře a není v něm popsána ani metodika testu. Naopak jsou v něm porovnávána zcela zavádějícím způsobem data z akreditované laboratoře VŠCHT s daty pořízenými u jiného subjektu. Pokud redakce dTest tyto informace nezveřejní, nelze článek Test mykotoxinů považovat za službu čtenáři, ale můžeme z toho vyvozovat, že jde o dobře zaplacený materiál typu public relation od některé lobby, která má zájem získat finační prostředky a dotace. Problém mykotoxinů se týká celého potravinářského průmyslu a v první řadě především bioproduktů.

Chceme-li hovořit pravdivě o stavu věcí, je nutno vycházet z věcných skutečností. Jestliže v Testu mykotoxinu v pivu uvádíte v položce "tolerované denní množství v litrech" u jednotlivých piv i více než 5 litrů, dovolte mi, abych se nad tímto doporučením čtenáři nebo méně zkušenému konzumentovi alkoholu pozastavil. Nevím, co by udělalo se čtenářem vypití pěti litrů nealkoholického piva, zkuste si to sami v redakci vyzkoušet, ale konzumace pěti litrů vámi kladně hodnoceného piva Primátor Double 24% s obsahem alkoholu 10,5 procent na sobě netestujte Mohu vám garantovat, že způsobí velmi těžkou otravu alkoholem! Je to stejné, jako když doporučíte svým čtenářům usušit kočku v mikrovlnné troubě.

S pozdravem

Pavel Borowiec

šéfredaktor Pivo, Bier & Ale


Benešovský pivovar Ferdinand připravil pro milovníky zlatavého moku na 31. května od 14 do 20 hodin den otevřených dveří s názvem Sváteční posezení u piva. Návštěvníci se mohou těšit nejen na prohlídku areálu či bohaté občerstvení, ale čeká na ně i doprovodný program, který potěší je i jejich ratolesti.

Prohlídky areálu pro skupinky o 15 lidech budou probíhat od 14 do 18 hodin, každých 30 minut. „Rozhodli jsme se nabídnout široké veřejnosti možnost nahlédnout do zákulisí přípravy piva a seznámit ji tak s tímto u nás nejoblíbenějším nápojem z trochu jiné stránky,“ poodhaluje sládek pivovaru Ferdinand Jaroslav Lebeda záměr akce.

Návštěvníci si budou moci vybrat i ze široké nabídky občerstvení. Z bohatého sortimentu pivovaru Ferdinand bude možné zakoupit všech šest speciálů či nealkoholické pivo, ale také ochutnat tamní limonádu z přírodních sirupů. Všechny druhy piva budou k dispozici i v kvasnicové nefiltrované formě s živými pivními kvasnicemi. Ti, kdo by si rádi odnesli některý ze zdejších produktů s sebou domů, si budou moci pořídit dárkové balení o 7 kusech. „Věříme, že z naší nabídky si vybere skutečně každý a naše skutečné pivo ocení sváteční pijani i fajnšmekři,“ dodává Lebeda.

Organizátoři nezapomněli ani na kulturní program. Odpoledne všem zpříjemní hudební produkce. Na památku příjemně stráveného odpoledne si mohou návštěvníci pořídit některý z četných upomínkových předmětů pivovaru.


Třetí ročník akce, která je zaměřena na milovníky kvalitního piva, hudby, divadla a skvělé zábavy, s programem pro široké spektrum návštěvníků a především rodiny s dětmi, se bude konat v sobotu 18.5. 2013 od 9:00 do 22:00 v prostoru Kostelního náměstí, atria OC FORUM v Ústí nad Labem.

Celodenní akce nabídne návštěvníkům přehlídku téměř dvaceti malých a rodinných pivovarů, desítek kvalitních ležáků vařených dle tradičních receptur, hodnotnou zábavu v podobě bohatého kulturního programu, koncerty, divadla, soutěže, lidová řemesla, atrakce pro děti i dospělé. Součástí programu budou také přednášky o historii a technologiích pivovarnictví a laická a odborná degustace.

Výsledky odborné degustace budou oceněny “MÁZem ÚSTECKÉHO PIVNÍHO JARMARKU“ v kategoriích nejlepší světlý ležák, polotmavý ležák a speciál. Laickou cenou zúčastněným pivovarům bude „MÁZ ÚSTECKÉHO DENÍKU“, kde návštěvníky budou ohodnoceny nejlepší tři pivovary III. ÚSTECKÉHO PIVNÍHO JARMARKU. Anketní lístky budou otiskovány v ÚSTECKÉM DENÍKU v průběhu 1-2 týdnů před akcí. Návštěvníci je vyplněné na Ústeckém PIVNÍM JARMARKU odevzdají k vyhodnocení a slosování o dárkové poukazy RESTAURACE NA RYCHTĚ.

Novinkou letošního ročníku bude soutěž o věcné ceny, věnované prodejcem mobilních telefonů, společností ŠTÝBR - Mobilní svět.

Hlavní hvězdou v hudebním programu je legendární skupina RANGERS. V programu dále vystoupí FILIP GONDOLÁN, JOE COCKER BAND, ŠVEJK & c.k. ŠRAML, SVÁŤOVO DIVIDLO, THE BOOM BEATLES REVIVAL BAND, ALBIS JAZZ BAND, KOŤATA, DIVADLO V PYTLI, PANOPTIKUM MAXE FISCHE, FLAŠINETÁŘ HONZA a další. Celou akcí budou provázet principál divadla V pytli Petr Stolař.

Akci pořádají Pivovar hotel Na Rychtě a B. B. Art Production, ve spolupráci s OC Forum a Kulturním střediskem města Ústí nad Labem, za podpory města Ústí nad Labem, pod záštitou primátora města Ústí nad Labem Víta Mandíka a starosty městského obvodu Ústí nad Labem město Jana Tvrdíka

Jiří Šťovíček a Martina Valterová – Pivovar hotel Na Rychtě, hlavní organizátor Jarmarku

www.usteckypivnijarmark.cz, www.pivovarnarychte.cz


«« « Strana 652 z 1073 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI