Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivovary Braumeister

Největší pivní půllitr na Jižní Moravě stojí na okraji Mikulova. Obrovský pivní krýgl bude dva měsíce před festivalem lákat návštěvníky na Mikulovské Pivobraní. Organizátoři festivalu tak chtějí upozornit na druhý ročník akce, která si ve vinařském kraji postupně buduje silnou tradici.

Kovová maketa pivního půllitru stojí na křižovatce u vjezdu do Mikulova na hlavním tahu ve směru Brno-Vídeň, kudy denně projedou desetitisíce lidí. Do rekordně velkého půllitru by se ve skutečnosti vešlo 18 857 piv. Organizátoři ale doufají, že se jim na letošním festivalu podaří protočit několikanásobně větší počet piva. Jen v loňském roce se na Mikulovském Pivobraní, kam zavítaly tři tisíce návštěvníků, vypilo více než dvacet tisíc půllitrů piva.

Letošní druhý ročník festivalu se uskuteční ve dnech 10. a 11. srpna v Mikulovském amfiteátru. Návštěvníci budou moci ochutnat více než padesát druhů piv od menších domácích i velkých známých pivovarů. Především pro ženy je připraven velký výběr ochucených pivních nápojů. Pro letošní ročník se organizátorům podařilo získat podporu ministra zemědělství pana Ing. Petra Bendla, který přijede dvoudenní festival osobně zahájit.

Novinkou letošního ročníku je soutěž, ve které se tuzemští výrobci piva utkají o titul „Pivo Jižní Moravy“.

Na své si přijdou i příznivci rockové muziky, která k pivu zkrátka patří. Na pivobraní zahrají kapely Mňága a Žďorp, Xindl X, Walter Bartoš band, Medicimbal, Ukulele Trouble Makers, Nebe, Denwer a mnoho dalších.

Fanoušci piva se mohou během festivalu zapojit do nejrůznějších soutěží nebo do losování o hodnotné ceny. Jedním z vrcholů sobotního programu bude soutěž Miss mokré tričko. Organizátoři nezapomněli ani na rodiny s dětmi. V rámci bohatého doprovodného programu se mohou těšit na pěnný bazén, ohnivou show, kolotoče, klauny, gastronomické zážitky a různé soutěže. Pro nejmenší návštěvníky bude připraven dětský koutek s nejrůznější zábavou, hrami a dílničkami. Součástí programu bude také fotosoutěž s podtitulem „Nejlepší okamžik z Mikulovského pivobraní 2012“, kde výherci získají fotoaparát.
Zbirožští vzdali hold pivu

[úterý, 19. červen 2012]
Speciální sadu „zlatého“ piva EURO SOCCER GOLD v počtu pouhých 11 kusů připravil v minulých dnech sládek Marek Pietoň. Počet přichystaných piv na právě probíhající fotbalový svátek není náhodný, ale má symbolicky vyjadřovat počet hráčů na hřišti.

A že to nebude obyčejné pivo, napovídá i jeho cena, která je patnáct set korun. Není se co divit, jde totiž o pivo, ve kterém plavou vločky pravého zlata. Navíc je lahvováno do unikátní zakázkové sklenice, která připomíná ženu držící nad hlavou fotbalový míč. Dostupných na trhu bude ale jen deset láhví, tu jedenáctou chce ostravský sládek věnovat útočníkovi českého reprezentačního týmu Milanu Barošovi.

Štvalo mně, že na něj každý jen nadával. Hrával jsem 20 let fotbal na hrotu útoku a vím, jak je těžké vytvořit si opravdu stoprocentní šanci, když stojíte vpředu sám. Málokdo tady mu věřil a dokonce jsem se kvůli Milanovi s kamarády v hospodě pohádal. Ale po včerejšku už je všechno jinak. Najednou ho zase všichni vzali na milost,“ směje se sládek, který je známý svými pivními experimenty.

Jeho pivo u nás cenou určitě jen tak něco netrumfne, dražší pěnivý mok se na našem trhu těžko objeví a tak sládek z řad fotbalových příznivců zároveň slíbil, že pokud se Češi dostanou stejně jako v roce 1996 až do finále, podaruje celý český tým. –„Dělám si svoje piva pro radost a naši fotbalisti mi včerejším výkonem připravili nádherný večer. Pro jistotu mám schovanou ještě jednu láhev, která je tak veliká, že se určitě dostane na každého“, dodává Pietoň. „A když ve čtvrtek prohrají, nevadí. To, že nakonec postoupili ze skupiny jako první, přece hovoří za vše. Pro mě jsou zlatí už teď.


U Gurina se diskutovalo o pivu

[pondělí, 18. červen 2012]Podívejte se na pivní trucky

[pondělí, 18. červen 2012]

Tradiční a oblíbená oslava Velkopopovického Kozla korunovala svůj letos již dvacátý ročník rekordem v návštěvnosti a také rekordně dlouhým grilem. Den Kozla letos přilákal na 18 tisíc lidí. Nejvíce zachutnal Velkopopovický Kozel 11° a speciál Medový Kozel, který velkopopovičtí sládci uvařili právě pro tuto příležitost. Celkem se vypilo přes 150 hl velkopopovického piva, které se na akci čepovalo ze 76 kohoutů, takže si jej návštěvníci mohli vychutnat bez dlouhého čekání. Nově rozšířenou návštěvnickou trasu pivovaru v rámci dnešního dne vidělo na dva tisíce zájemců. Návštěvníci Dne Kozla letos navíc byli svědky nového českého rekordu – v duchu oslav kovářského řemesla byl na akci pokřtěn a do knihy rekordů zapsán nejdelší gril u nás.

Foto

I letos se kromě skvělého velkopopovického piva a lákavé hudební produkce návštěvníci festivalu bavili bohatým doprovodným programem. Atmosféra byla výtečná a účast rekordní, k čemuž samozřejmě přispělo dnešní krásné slunečné počasí. K říznému velkopopovickému pivu se připravovaly zajímavé pochoutky na rekordním, nejdelším grilu v ČR. Všem fanouškům našeho piva bychom chtěli především poděkovat za bohatou účast,“ ohodnotil sobotní vydařený pivní festival ve Velkých Popovicích Vladimír Vaněk, manažer značky Velkopopovický Kozel.

Jubilejní ročník Dne Kozla připravil pro své fanoušky jako každý rok kromě oblíbeného Velkopopovického Kozla 11° také speciál, tentokrát Medový Kozel. Obě piva skvěle doplnila grilované speciality. Kdo se dnes nemohl Dne Kozla zúčastnit, má příležitost ochutnat Medového Kozla – ležák s dobře vybalancovanou chutí a příjemnou vůní, kterou mu dodává aromatický extrakt z medu - ve vybraných restauracích přibližně do konce června (seznam restaurací bude zveřejněn na www.kozel.cz).

Foto

Na nejdelším grilu v České republice připravili pro návštěvníky „kluci v akci“ Filip Sajler a Ondřej Slanina speciální pokrm dle vlastního receptu, a to grilovanou vepřovou krkovici marinovanou ve velkopopovickém pivu. Rekord grilu sestaveného z 1,25 metrových nerezových modulů o celkové délce 21,67 metru potvrdila agentura Dobrý den a zapsala jej do České knihy rekordů. Slavnostního křtu rekordního grilu se zúčastnili starostka Velkých Popovic Martina Čermáková, manažer pivovaru Jaroslav Hacko a Filip Sajler s Ondřejem Slaninou. Svou pečeť unikátní gril dostal poté, co mistři kováři během svého vystoupení ukovali památný erb. „Je to opravdu dobrý pocit, když vidíte, jak výsledek vaší práce přináší radost a užitek takovému množství lidí,“ vyjádřil svou spokojenost kovář Stanislav Šutka.

V průběhu dne se o příjemnou festivalovou atmosféru postarali Hamleti v čele s Daliborem Gondíkem, hity z repertoáru Waldemara Matušky připomněla skupina Walda Gang a o rockovou tečku na závěr se postarala klasika v podání Ondřeje Hejmy a jeho Žlutého psa. Všichni přítomni také uznale hodnotili, že kapely nezůstaly jen u svého „řemesla“, ale zapojily se i do kovářské show.


Pro horké letní dny a během sportu (zejména jízdě na kole) jsme připravili C.K. (jako cyklo) Vídeňské výčepní pivo. Na čepu od 22. června 2012. K této příležitosti zahraje svitavský Big Band.

Roční výročí otevření našeho pivovárku se blíží a sním i celá řada oslav. V pátek 13. července zahrají Starší páni z Tachova. V sobotu 14.7. pokračujeme Slavnostmi piva na svitavském náměstí. K této příležitosti bude připravena limitovaná serie originálního „Rezáku“.

Tak přijďte pobejt!

Svitavský pivovárek Na Kopečku vstříc novým pivům

Slánský tuplák 2012

[pátek, 15. červen 2012]


Hospůdka roku: Pivovar Faltus

[pátek, 15. červen 2012]


[Svijany] 08:53 [permalink] [reaguj]


Dámy ho přivítají s nadšením, muži budou příjemně překvapeni. Doba, kdy se našinec díval na ovocné pivo přes prsty, už je pryč. Radlery jsou zkrátka čím dál více trendy. Aby ne! Vždyť kdo by pohrdl skvělým ovocným osvěžením s poctivou pivní chutí. Přesně takový je Samson Radler. K dostání je hned ve dvou příchutích. Lemon a Grapefruit. S tou přišel Samson jako první na český trh už začátkem února. A teď k tomu přidal i třetinkové lahve s twist uzávěrem!

Radlery jsou příjemným oživením naší pivní scény. Tento nápoj představuje vyváženou kombinaci, kvalitního piva, bohatého na celou řadu iontů a minerálů, a pravé ovocné šťávy, která jej činí příjemně osvěžujícím. A o tom, že je to šťastná kombinace, vypovídá jeho velká oblíbenost mezi konzumenty jak na vyspělých (Německo, Rakousko), tak i na nově rostoucích pivních trzích v Evropě (Chorvatsko, Slovinsko…).

Seznamte se: Samson Radler

Pivovar Samson si tuto skutečnost dobře uvědomuje, a proto s příchodem nového vlastníka zahájil vývoj svého radlera. A jelikož šlo o kvalitu, inspiroval se tradičním a renomovaným rakouským producentem tohoto osvěžujícího moku. To výrazně přispělo k tomu, aby byl Samson Radler skutečným originálem a současně ctil původní recepturu.

Podařilo se nám získat vytříbenou chuť. Lidé, kteří náš radler ochutnali, si chválí, že není příliš sladký, ale ani hořký. Prostě se skvěle pije a osvěží,“ říká obchodní ředitel pivovaru Samson David Posekaný. Zároveň prozrazuje, že už brzy Samson představí další ochucenou variantu.

Nikdo kromě Samsonu nemá Radlera ve třetinkových lahvích s twist uzávěrem

Skutečností je, že radlery dnes letí především mezi mladými. Tomu bylo potřeba přizpůsobit i jejich design. Hlavním požadavkem bylo, aby Samson Radler byl na pohled přitažlivý, a také skvěle padnul do ruky. Etiketa je proto čistá a osvěžující. A tvary? Klasické půllitrové plechovky a unikátní třetinkové lahve s twist uzávěry. „Samson je vůbec první, který u nás ve třetinkových lahvích radlery nabízí,“ dodává David Posekaný.

Radler už je mezi lidmi!

V nedávné době proběhla celá řada promo a marketingových akcí souvisejících s relaunchem Samsonu a jeho produktů na českém trhu. Studentské kluby rozhýbal první ročník Samson BeerPongu. V Českých Budějovicích byl zase Samson v roli hlavního partnera Majálesu. To hlavní ale přijde už toto léto.


«« « Strana 634 z 987 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987

Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI