Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info

V pražské galerii U Zlatého kohouta se koná výstava odvážných a vyzývavých fotografií pozadí předních českých modelek, vyobrazených u tradičního zlatavého moku. Expozice nese název Pozadí v popředí. Hlavním partnerem výstavy patnácti velkoformátových pláten, na kterých se poodhalila více než desítka předních českých krásek, se stal pivovar Ferdinand.

Vkusné umělecké fotografie mladého populárního fotografa Jana Svobody nabízejí nevšední pohled na ženský půvab. Zřejmě právě proto vyvolávají u některých návštěvníků kontroverzi. „Rád bych touto výstavou prezentoval krásu ženského pozadí v decentním romantickém, nekonvenčním a mírně erotickém stylu. Každá z fotografií má svůj příběh, smysl a podtext,“ vysvětluje Svoboda.

Přijďte si dopřát nejen nevšední kulturní zážitek, ale také osvěžení ve formě piva značky Ferdinand. Výstava potrvá do 31. října 2012


Do Břeclavi se vrátí výroba piva

[středa, 17. říjen 2012]

Plzeňský Prazdroj uvedl do zkušebního provozu ve svých pivovarech v Plzni nové zařízení na úsporu elektrické energie. Technická realizace projektu, který využívá tzv. odpadní chlad z okruhu chlazení piv, probíhala od listopadu loňského roku a celková investice přesahuje 7 milionů korun. Díky této modernizaci se uspoří ročně minimálně 257 000 kWh elektrické energie, což odpovídá roční spotřebě 37 rodinných domků.

Pivovarnictví je odvětví náročné na energie, které si vyžaduje technologie typická pro výrobu českého piva, jako je rmutovací postup vaření piva nebo oddělené kvašení a ležení. Tato modernizace přináší zásadní úspory elektrické energie při zachování tradičních výrobních postupů a pivovar je opět o něco šetrnější k životnímu prostředí.

Efektivní a šetrné nakládání s přírodními zdroji je jednou ze strategických priorit našeho přístupu k trvale udržitelnému rozvoji. Je pro nás důležité, aby naplňování dnešních potřeb včetně těch energetických nemělo vliv na možnosti budoucích generací uspokojovat jejich vlastní potřeby. Proto investujeme do projektů, jako je tento,“ vysvětlila ředitelka oddělení firemních vztahů a komunikace Drahomíra Mandíková širší souvislosti tohoto projektu.

Roční úspora elektrické energie cca 257 000 kWh odpovídá roční spotřebě 37 průměrných rodinných domků* nebo by pokryla energii na osvětlení více než 400 fotbalových zápasů na velkém moderním stadiónu, jakým je např. stadion Slavie v Praze Edenu.**

*Průměrný rodinný domek se spotřebou 7 000 kWh za rok

**Fotbalový stadion Slavia v Praze-Edenu (pro 21 000 diváků) má příkon osvětlení cca 300 kWh, osvětlení na jeden zápas představuje 600 kWh. Z roční úspory na chlazení v Prazdroji by se tedy dalo osvětlit přes 400 fotbalových zápasů na velkém moderním stadiónu.


Letošní výlov pivovarského rybníka proběhl v Holbě už tradičně druhou sobotu v říjnu. Každoročně se na něj těší nejen zaměstnanci, ale především rybáři. Ti mají obvykle plné ruce práce, ale jak sami tvrdí, je tahání sítí plných ryb vždy příjemné. Odměnou pro všechny byli smažení kapři a Holba, přesně pode známého rčení o tom, že „ryba musí plavat“.

Mít v areálu pivovaru svůj rybník, a Holba má hned dva, je dnes už raritou.

V Holbě jsou součástí pivovarského nádvoří a dodávají areálu jedinečný přírodní kolorit. Původně šlo o vodní plochy, kterým hrozilo zasypání, ale pivovarníci se rozhodli pro revitalizaci. Byla sice daleko nákladnější a pracnější, o to má však větší přínos, a to především ekologický. Dnes jsou rybníky hodnoceny jako jeden z nejúspěšnějších ekologických projektů. Pozitivně ovlivňují přirozenou rovnováhu krajiny a nabízejí stanoviště chráněným druhům obojživelníků, plazů i ptáků.
Bizonovi bude rok

[pondělí, 15. říjen 2012]

U příležitosti 1. výročí pivovaru jsme položili pár otázek Honzovi Košťálovi, který v čižickém pivovaru vykonává funkci Reklamního kecala (běžně ve firmách označovanou jako P.R. manager)

Výročí je příležitost pochlubit se tím nejlepším z produkce pivovaru, jak tomu bude v Čižicích?

Ano, i my bychom rádi dokázali, že náš pivovárek již má za sebou období zvládání technologie, dětské nemoci a systém pokus - omyl. Proto jsme na oslavy připravili vlastně kompletní produkci pivovaru.

Z běžných druhů budou moci návštěvníci ochutnat tyto piva: BIZON 10°, KAMENÍK 11°, BULIŽNÍK 12° a KAROLÍNU - světlou 13°ku. Ze speciálů to budou: BOCKBIER 16°, MÄRZEN OKTOBERFESTBIER 13°, ENGLISH AMBER ALE 13° a AMERICAN IPA 14°.

Podle programu na návštěvníky čeká i bohatý kulturní program, je připraveno i nějaké překvapení?

Pro někoho budou překvapením sobotní přednášky Jana Jiráka. První na téma: Dějiny vaření piva v Čechách s důrazem na historii vaření zlatavého moku na jižním plzeňsku a druhá přednáška s mírně odlehčeným tématem: Dějiny hostinců a hospod proložené pikantními historkami. Přednášky začínají v sobotu od 17:00 hodin. Tyto přednášky jsme do programu zařadili z toho důvodu, že sledujeme bohulibý vývoj v konzumaci piva, kdy se lidé živě zajímají o to co pijí, včetně historie jednotlivých druhů piv.

Vznik malých pivovarů sebou nese i rozvoj v Čechách zakořeněných koníčků jako je sběratelství, mysleli jste i na sběratele etiket?

Rozhodně. K našemu výročí bude vydána limitovaná edice etiket s podpisy sládků v nákladu 500 ks sérií a půjde zakoupit pouze na oslavě. Maximálně některé malé zbytky skončí na Aukru, protože z nich chceme opravdu vytvořit historické artefakty.

Oslava je dvoudenní, není škoda ji přerušit?

Oslavy rozhodně nechceme přerušovat, což pro otrlejší jedince znamená, že slavit se bude nonstop, takže když si s sebou vezmou spacáky mohou na opravdu nezbytně nutnou dobu chrupnout a pokračovat... Jídla a pití bude dostatek a vepřové hody, které budou probíhat oba dva dny jim zajistí dobrý základ pro degustace.

Slavit určitě budou nejen místní, ale i přespolní návštěvníci, dopravní spojení v nočních hodinách nebývá zrovna časté, jak je to s dopravou?

I na to jsme mysleli. V sobotu je připraven mikrobus, který bude v intervalech zajišťovat kyvadlovou dopravu zpět do Plzně. Proto bych ještě jednou rád pozval všechny milovníky zlatavého moku: Neváhejte, doražte do Čižic, lákadel jídlem počínaje, přes nabídku piv a i hudebních zážitků je dostatek.

Bizonovi bude rok

[pi] 10:43 [permalink] [reaguj]


Průkaz pivního publicisty

[pondělí, 15. říjen 2012]

Když jsme na jaře diskutovali s Janou na Májové pěně v Nebílovech o pivu a o psaní pro PI, vyvstal nápad, že by bylo dobré vytvořit něco jako novinářský průkaz, který by mohl napomoci tomu, aby autor byl blíže k informacím od pivovarských, aby před ním nebyla zavírána vrátka, prostě aby měl co nejlepší podmínky pro psaní. Já jsem spíše zastáncem psaní "bez prozrazení", prostě jsem jen anonymní zákazník. Ale budiž. Vznikl tedy Průkaz pivního publicisty. Zatím je pět takových průkazů a jejich pravost je možno ověřit v redakci PI.

Máte rádi pivo? Rádi cestujete po pivovarech či pivních akcích? Pořádáte degustace nebo jen znáte pár dobrých hospůdek s výborným pivem? Zkuste se o svoje zážitky podělit i s námi na PI. Pokud chcete s Pivním.infem takto blíže spolupracovat, nic nebrání tomu, aby i Vy jste se mohli prokázat Průkazem pivního publicisty. Tato výzva samozřejmě platí i pro stávající autory.

Průkaz pivního publicisty

[pi] 08:06 [permalink] [comments: 4]
Oficiálním pivem Baníku je Radegast

[pondělí, 15. říjen 2012]

Radegast se stal novým partnerem fotbalového klubu Baník Ostrava. Chce podpořit ambici Baníku vrátit se mezi úspěšné české a evropské fotbalové týmy. Smlouva mezi klubem a Radegastem byla uzavřena na dva roky. Spolupráce přinese nejen důležitou finanční podporu tradičního klubu, ale také zajímavé dlouhodobé projekty pro fanoušky. Prvním konkrétním projektem je partnerství Radegastu v rámci oslav 90 let Baníku, které jsou velkou událostí pro celý region.

Hlavní důvod spojení Radegastu s Baníkem přibližuje manažer Karel Kraus: „Baník je symbolem severní Moravy, má fanoušky napříč regionem a reprezentuje ho za jeho hranicemi. A totéž platí i o Radegastu. Vzájemná spolupráce dvou tradičních moravských subjektů je logická a jsem rád, že jsme dospěli k dohodě. Klubu věříme, a proto jsme uzavřeli dvouletou smlouvu.

Z nového partnera má radost předseda představenstva FC Baník Ostrava Petr Šafarčík: „Radegast je významnou značkou regionu a její podpora a důvěra v Baník je pro klub důležitá. Těším se na společné projekty a akce pro fanoušky.

První konkrétní výsledek spolupráce je partnerství Radegastu na oslavách 90. let Baníku, které proběhnou už tuto sobotu na Bazalech.
Staropramen 4. října odstartoval podzimní reklamní kampaň na Staropramen Nefiltrovaný, velmi úspěšnou novinku loňského roku, což potvrdilo i letošní vítězství v soutěži Volba spotřebitelů 2012 v kategorii piva. Kampaň na toto jedinečné nefiltrované pivo rozvíjí loňské téma „Nefiltrovaný zážitek“. Pro komunikaci je opět použit úspěšný televizní spot Jakuba Koháka a nově si mohou spotřebitelé zasoutěžit o originální půllitry na Facebooku. Od listopadu pak do vybraných obchodních řetězců zamíří také zbrusu nový dárkový multipack se speciální edicí nefiltrované sklenice. Originální sklenici mohou získat i návštěvníci více než 500 hospod. V průběhu října a listopadu pak kampaň podpoří i ochutnávková tour.

Staropramen Nefiltrovaný si od svého uvedení v roce 2011 díky sofistikované chuti velmi rychle získal přízeň spotřebitelů. O jeho oblibě svědčí i letošní vítězství v soutěži Volba spotřebitelů 2012 v kategorii piva. Proto jsme se rozhodli, že tento velmi oblíbený ležák podpoříme i letos kampaní „Nefiltrovaný zážitek“ a to nejen v médiích, ale hlavně přímo v místě prodeje nebo na Facebooku. Především však očekávám, že jeho příznivce potěší dárkový multipack se speciální edicí nefiltrované sklenice,“ uvedla Eva Prajsová, manažerka značky Staropramen.

Podzimní kampaň na Staropramen Nefiltrovaný zahájil televizní spot režiséra Jakuba Koháka. Staropramen však nezapomněl ani na svoje facebookové fanoušky, kteří mohou ve speciální aplikaci hádat nefiltrovaný zvuk a vyhrát jeden z nefiltrovaných půllitrů.

Kampaň na Staropramen Nefiltrovaný se na podzim přesune i na pulty obchodů. Milovníci piva si budou moci pořídit Nefiltrované dárkové balení 4 lahví Staropramene Nefiltrovaného s jedinečnou sklenicí potištěnou speciálně pro tyto účely. Balení se bude prodávat za speciální cenu 79 Kč. V řetězcích Tesco, Billa, Interspar, Terno a Hruška se také objeví úspěšné stojany na Staropramen Nefiltrovaný ve tvaru sudu. V průběhu října a listopadu navíc zákazníci řetězců Globus, Tesco, Interspar a Albert Hypermarket získají příležitost v rámci Staropramen Nefiltrované ochutnávkové tour ochutnat, jak chutná pravý nefiltrovaný zážitek a získat originální dárek.

Zkrátka při podzimní kampani nepřijdou ani návštěvníci restaurací a hospod Staropramen. I ti budou moci od poloviny října do prosince ve více než 500 provozovnách získat originální sklenici Staropramen Nefiltrovaný. Stačí pozvat tři přátele na Staropramene Nefiltrovaný a obdrží jejich vlastní Nefiltrovaný půllitr.

Staropramen Nefiltrovaný vychází vstříc aktuálnímu trendu mezi tradičními pivaři, kteří dnes vyhledávají sofistikovanější a chuťově propracovaná piva. Staropramen Nefiltrovaný je spodně kvašený ležák, u něhož je při vaření kromě ječného sladu použit i slad pšeničný, který dodává pivu typický zákal a velmi osobitou neuhlazenou chuť. Staropramen Nefiltrovaný vyniká unikátní vůní, pevnou pěnou a plnou chutí.
«« « Strana 690 z 1071 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI