Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info


Máte rádi pivo? A pijete to správné?

[pátek, 29. listopad 2013]

I letos milovníky piva z regionálních pivovarů jistě potěší speciální balení piv, která Pivovary Lobkowicz připravily k příležitosti nejkrásnějších svátků v roce – Vánoc. Díky pivním kolekcím totiž budou moci nejen ochutnat různá piva, která by jindy na jednom místě neměli možnost koupit, ale mohou s nimi udělat radost svým blízkým. Vánoční multipacky jsou totiž oblíbeným a přitom originálním dárkem.

Prvním ze speciálních vánočních balení je Zlatá edice pivních specialit, která obsahuje sedm různých piv z pěti regionálních pivovarů Čech a Moravy. Těšit se můžete na tmavý Granát z Černé Hory, speciály Telčský Zachariáš a Jihlavský Grand z Pivovaru Jihlava, Comenius z pivovaru v Uherském Brodě, polotmavé speciální pivo Démon z vysokochlumeckého pivovaru a v neposlední řadě také na piva Protivínský Granát a Prácheňská Perla z varny sládků v Protivíně.

Speciální vánoční balení těchto sedmi piv od listopadu postupně začínají prodávat obchodní řetězce Albert hypermarket, Billa, Globus, Interspar, Norma, Penny Market, Tesco, Trefa a vybrané filiálky Jednoty. Cena se na trhu pohybuje okolo 100 Kč.

Dalším speciálním balením je Pivní adventní kalendář s dvaceti různými pivy ze sedmi českých a moravských regionálních pivovarů. Princip Pivního adventního kalendáře je obdobný jako u čokoládových adventních kalendářů – na každý den od Mikuláše až po Štědrý den je pro jeho majitele připravena jedna láhev zlatavého moku.

Adventní kalendář obsahuje piva Vévoda a Démon z Pivovaru Vysoký Chlumec, Klášter Ležák a Klášter Premium z pivovaru v Klášteře Hradišti nad Jizerou, Rychtář Standard a Rychtář Premium z hlineckého Pivovaru Rychtář, Patriot, Premium a Kounic z uherskobrodského pivovaru, Šenkovní 10 a Ježek 11 z Pivovaru Jihlava, Kern, Granát, Sklepní, Páter a Ležák z jihomoravského Pivovaru Černá Hora a Platan 11, Schwarzenberg, Protivínský Granát a Lobkowicz Premium, které vaří sládci pivovaru v Protivíně. V průběhu listopadu jej začaly prodávat například řetězce Albert hypermarket, Billa, Globus a Norma. Cena se na trhu pohybuje okolo 350 Kč.

Úplnou novinkou letošního roku je Dárkové balení pivních stylů, které v sobě skrývá nejen osm různých piv z různých pivovarů, ale tato piva navíc reprezentují osm různých pivních stylů. V balení je možné nalézt vídeňský ležák Kounic a Sváteční kouřový ležák z Uherského Brodu, svrchně kvašené pšeničné pivo Velen, tmavý ležák Granát a speciální pivo s přídavkem medu Kvasar z Černé Hory, Klášterní XIX. Bock z Pivovaru Klášter, Chlumecký Amber Ale z Vysokého Chlumce a světlý ležák Lobkowicz Premium z protivínského pivovaru. Prodává jej například Kaufland za cenu okolo 160 Kč.


Pivovar Uherský Brod opět připravil k příležitosti letošních Vánoc Sváteční kouřový ležák. Ochutnat jej budou moci v době adventu pivní fajnšmekři v hospodách nejen na Uherskobrodsku, ale po celé republice. Část várky byla navíc stočena do lahví.

Poprvé zkusili kouřové pivo uherskobrodští pivovarníci uvařit loni na podzim, do hospod putovalo touto dobou. „Když jsme loni Sváteční kouřový ležák uváděli na trh, nebyli jsme si vůbec jistí, jaký bude mít ohlas. Kouřová piva jsou totiž svou vůní i chutí velmi specifická a značně se odlišují od toho, na co je konzervativní český pivař zvyklý. Ale zafungovalo to, zásoby jsme měli hned rozebrané. Druhou várku jsme na základě vysoké poptávky uvařili se stejným úspěchem hned poté. Věřím, že i letos na Vánoce si konzumenti pochutnají,“ uvedl Lukančo Trifončovski, sládek uherskobrodského pivovaru.

Kouřová piva (německy Rauchbier) tvoří samostatný pivní styl a na našem trhu jsou vzácností. Pivařům se tak nabízí příležitost ochutnat opravdovou specialitu. „Nakuřovaná nebo též kouřová piva se vyrábějí s podílem sladu sušeného nad kouřem z dubového dřeva, případně rašeliny. Použití rašeliny při sušení sladu je společný prvek s výrobou whisky. A právě kouř dodává kouřovému pivu charakteristické vlastnosti – velmi specifickou kouřovou až uzenou vůni i chuť,“ řekl Trifončovski. Ačkoli bylo nakuřování sladu v minulosti celkem běžné, dnes se díky moderním metodám již běžně neprovádí a kouřová piva se vaří jako specialita především v okolí severobavorského města Bamberk.

Sváteční kouřový ležák je spodně kvašené pivo polotmavé barvy s převládající kouřovou vůní. V chuti je možné kromě nakuřovaného sladu najít sladové, karamelové a kávové tóny. Pivo se vyznačuje bohatou harmonickou chutí se středním až vyšším řízem a jemnou hořkostí. Stupňovitost (extrakt původní mladiny) činí 12,8 % hm. a obsah alkoholu je 5 % obj.

Kouřové pivo budou v období mezi 16. a 31. prosincem čepovat vybrané restaurace zapojené do programu Cesta pivních znalců. V lahvové podobě je součástí Exkluzivního vánočního balení nebo Dárkového balení pivních stylů, která je možné zakoupit například v pivovarské prodejně.


Pivovar Uherský Brod dnes slavnostně zprovoznil nový systém chlazení, který mu umožní dosáhnout až 20% úspory elektrické energie. Investice si vyžádala náklady ve výši 6 milionů korun.

V rámci energetického projektu rekonstrukce chlazení pivovar uvedl do provozu zcela nový čpavkový kondenzátor s regulovanou spotřebou vody, nový čpavkový kompresor řízený frekvenčním měničem a nové titanové výměníky na chlazení vody a solanky. To vše završuje i nový řídící systém.

Tato investice umožní dosáhnout až 20% úspory elektrické energie. Pokud bych to měl uvést na příkladu všeobecně známého štítkování A - G, které se běžně používá u domácích elektrospotřebičů, pak bych starému chlazení dal známku C, nové již dosahuje hodnot A+++,“ vysvětlil hlavní přínos investice sládek pivovaru Lukančo Trifončovski. Dodal, že nové zařízení má také daleko lepší výkon, a tak lze rychleji dosáhnout vyššího chladícího efektu, navíc s nižším množstvím chladící kapaliny.

Dodavatelem technologií byla firma JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

Do zkušebního provozu bylo nové chlazení uvedeno v průběhu léta. Projekt se podařilo realizovat s finanční podporou ze strukturálních fondů Evropské unie a ze státního rozpočtu České republiky, a to v rámci programu EKO-ENERGIE, jednoho z patnácti programů podpory Operačního programu Podnikání a inovace.

Rekonstrukce chlazení byla realizována v rámci druhé etapy energetického projektu. Realizace první etapy, jejímž smyslem byla rekonstrukce teplovodního hospodářství a instalace brýdového kondenzátoru na mladinové pánvi, byla započata již na počátku roku 2010. „Velikost této investice činila v první etapě 8 milionů korun a jejím cílem bylo dosažení energetických úspor, zejména plynu, a zvýšení standardnosti procesu na varně,“ uvedl Trifončovski.


Pivovaru Uherský Brod se letos daří

[čtvrtek, 28. listopad 2013]

Pivovar Uherský Brod zaznamenal za prvních deset měsíců letošního roku meziročně nárůst prodejů vlastních značek

Pivovar i nadále prodává většinu svého piva v sudech. To je v protikladu k situaci na trhu, kde je objem prodaného sudového piva nižší než objem piva lahvového. Navíc díky vydařenému počasí pivovar během léta v domácím regionu zaznamenal nárůst také v prodeji sudového piva. „Sudové pivo z Pivovaru Uherský Brod neprochází v závěru výrobního procesu pasterizací, a tak si zachovává mnoho zdraví prospěšných látek. A to se na chuti pozná,“ uvedl obchodní ředitel pivovaru Tibor Nechala.

Nejoblíbenějším pivem zůstává jedenáctka Patriot následovaná desítkou Perun a dvanáctkou Premium. Nejrychleji rostoucí značkou je vídeňský ležák Kounic, kterého letos pivovar prodal o více než 60 % více než v roce 2012 a dokonce dvojnásobné množství ve srovnání s rokem 2011.

Zhruba 80 % tuzemské produkce pivovaru se spotřebuje v domácím regionu Uherskohradišťska. Více než 10 % z celkem prodaného piva míří za hranice České republiky, zejména na Slovensko.

Nové multipacky

Poté, co Pivovar Uherský Brod v loňském roce v souvislosti se změnou svého názvu obměnil své logo, vzhled etiket a přepravek lahvového piva, přistoupil letos k dalšímu kroku a inovoval své multipacky. Místo jednoho uvedl na trh hned tři – pro každé z nejprodávanějších brodských piv Patriot, Perun a Premium. V multipacku naleznete vždy osm půllitrových lahví.


Poprvé v historii pivovaru Radegast se do něj budou moci lidé podívat v noci. U příležitosti uvedení sezonního polotmavého ležáku Radegast Temně Hořký na trh připravil pivovar v Nošovicích speciální noční prohlídky. Ty budou tři, a to 4., 11. a 18. prosince. Začátek bude v 19 hodin. Na cestu pivovarem se návštěvníci vybaví čelovkami. Místa na temně hořkých prohlídkách je možné si rezervovat na telefonním čísle 558 602 566 nebo on – line na www.radegast.cz.

Pivovar Radegast je oblíbeným turistickým cílem. Ročně jej navštíví přes 10 tis. lidí. Ještě nikdy jej ale lidé neměli možnost vidět v noci. „U příležitosti uvedení hořkého polotmavého ležáku Radegast Temně Hořký jsme se rozhodli uspořádat tři výjimečné noční prohlídky. Zároveň jimi oslavíme 43. výročí od uvaření první várky, které připadá na 3. prosince,“ řekla vedoucí Návštěvnického centra pivovaru Radegast Martina Sikorová.

Na noční prohlídky vyrazí návštěvníci s čelovkami, které si odnesou domů. Během exkurze lidé uvidí všechny části pivovaru, které jsou součástí obvyklé denní trasy. „Věřím, že noční atmosféra pivovaru na návštěvníky zapůsobí. Počet míst v prohlídkách je omezen, a proto doporučuji si co nejdříve zajistit místa na 558 602 566 nebo www.radegast.cz,“ dodala Martina Sikorová.

Na cestu domů obdrží účastníci nočních prohlídek speciální balení s pivem Radegast Premium a Radegast Temně Hořký. Polotmavý ležák charakteristický výraznou hořkostí, která je typická pro všechna piva Radegast, se od 1. prosince čepuje ve stovkách hospod na Moravě i v Čechách. K dispozici je také v lahvové variantě. Vyšší dávky pečlivě vybraných druhů chmele a netradiční kombinace sladů mu dodávají nezaměnitelnou plnou chuť, říz a jantarovou barvu.


Po ocenění WORLDSTAR PACKAGING AWARDS 2014 v Barceloně, získala lahev Pilsner Urquell z limitované edice také ocenění za nejlepší obalový design GOLD DESIGN TOUCH 2013

Litrová lahev Pilsner Urquell vyhrála v soutěži Obal roku cenu GOLD DESIGN TOUCH 2013. Tato designová perlička z dílny Larse Kempera určená pro limitovanou edici uspěla i v mezinárodní konkurenci a začátkem listopadu si z Barcelony odnesla ocenění WorldStar 2014 udělované Světovou obalovou organizací. Minulý týden zabodovalo v soutěži POPAI AWARDS 2013 i další spotřebitelské balení Pilsner Urquell – dřevěná bedýnka určená pro vánoční trh.

V soutěži Obal roku získal Plzeňský Prazdroj spolu s Vetropack Moravia Glass ocenění za nejlepší obalový design GOLD DESIGN TOUCH 2013. Cenu udělila odborná porota unikátní litrové lahvi s porcelánovým uzávěrem, která vznikla pro limitovanou edici u příležitosti 170. narozenin originálního plzeňského ležáku Pilsner Urquell. Autorem návrhu je renomovaný designér Lars Kemper, který se inspiroval podobou historické lahve Pilsner Urquell.

Při zadání zpracování návrhu jsme kladli důraz na historický design balení piva Pilsner Urquell, které však i dnes neodmyslitelně patří k tradici českých Vánoc. Zároveň jsme chtěli vytvořit naprosto originální a dokonalý obal, který bude stejně unikátní, jako jeho obsah, pivo Pilsner Urquell.“ uvedl Grant McKenzie, marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje a dodal: „Stejně jako v loňském roce, kdy jsme naši vánoční láhev představili poprvé, i letos je v nabídce jen omezené množství těchto designových ručně balených kousků. V loňském roce zmizely z prodejen během jednoho týdne, protože se staly skvělým vánočním dárkem i sběratelským kouskem.

Současným trendem v obalovém designu je individualita a kreativní uchopení celého obalového řešení, které produkt odliší od konkurence. Proto i značka Pilsner Urquell přichází se zajímavými obalovými inovacemi, které mohou oslovit zákazníky i jako sběratelské kousky. Kromě české poroty oslovila lahev Pilsner Urquell odborníky i na mezinárodním poli, když získala před několika týdny ocenění v mezinárodní soutěži WorldStar Packaging Awards 2014. Slavnostní předání ocenění WorldStar 2014 proběhne na veletrhu Interpack v Düsseldorfu v květnu příštího roku.

Pro letošní vánoční trh připravila značka Pilsner Urquell hned tři unikátní dárková balení – multipack s replikou pivního poháru z roku 1935, vánoční litrovou lahev a dřevěnou bedýnku s osmi lahvemi se speciálním krčkem a retro etiketou. Tato bedýnka si minulý týdne odnesla ocenění v soutěži Popai, kde vyhrála kategorii „Reklamní dárky v místě prodeje“ a v celkovém hodnocení soutěže se umístila na 3. místě.

Národní soutěž Obal roku každoročně pořádá Česká obalová asociace SYBA, která sdružuje subjekty z řad výrobců a dodavatelů obalové techniky i baleného zboží. V rámci svých aktivit na mezinárodním poli je také členem World Packaging Organisation (WPO). Soutěž Obal roku je určená pro firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení.

Více informací o originálních baleních Pilsner Urquell naleznete na webu www.pilsner-urquell.cz.


[Znojmo] 07:47 [permalink] [reaguj]Český barman z pražského Tretter’s baru Tomáš Toka se v amsterdamském finále mezinárodní soutěže Star Serve v čepování a servírování piva Heineken umístil na skvělém 5. místě!

V soutěži zúročil svůj talent a dovednosti získané během náročných tréninků a školení, přičemž v kategorii Magic, která oceňuje zvláštní kouzlo a osobitý styl při prezentování Heinekenu, dokonce zvítězil.

Finále se zúčastnila dvacítka barmanů z nejlepších barů, klubů a restaurací od Brazílie, přes Dubaj, až po Singapur. Celkovým vítězem se stal Sander van Veenendaal z holandského Grand Café de Lindenhof.

S příchodem adventu v Pivovaru Chotěboř připravili tradiční sváteční třináctapůlstupňový karamelový Speciál. Jak samotný název napovídá, jedná se o pivo z kategorie speciálů, obohacené karamelovým sladem, vyznačující se jantarovou barvou a velmi jemnou hustou pěnou. Autorem originální receptury je chotěbořský sládek Oldřich Záruba, který před několika lety recept sám vytvořil a náležitě si jej střeží.

Náš Speciál je pivo s vyšším obsahem alkoholu, ideální pro výjimečné události. Proto jej vařím jen dvakrát do roka, na Vánoce a Velikonoce, výborně se hodí například ke štědrovečerní večeři. Letošní várka se nám opravdu vydařila, pro velký zájem jsme připravili sto šedesát hektolitrů, což je o sto procent více než vloni. Na odbyt jde velmi dobře,“ pochvaluje si Záruba.

Speciál v Chotěboři uvařili se značným předstihem už v září. Doba jeho zrání v ležáckých tancích je totiž minimálně šedesát dní. V těchto dnech se stáčí do lahví a do sudů. Zákazníci toto lahůdkové pivo najdou v síti maloobchodních prodejen i na výčepech ve svých oblíbených hospůdkách. Chybět nebude ani tradiční sortiment značky Chotěboř, od začátku prosince označený stylovými svátečními etiketami.


«« « Strana 613 z 1078 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI