Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary Braumeister


Slavnosti pivovaru Ostravar jsou zpět

[čtvrtek, 11. duben 2013]

Předprodej vstupenek začíná dnes. Vzhledem k nabitému programu očekávají organizátoři značný zájem o akci

Po březnovém představení nového nefiltrovaného piva si pivovar Ostravar pro své fanoušky připravil další lahůdku. Po dvouleté pauze se do Ostravy vrací Slavnosti pivovaru Ostravar. A vrací se s nabitým programem. Největší svátek piva ve městě odstartuje 8. června v areálu ostravského pivovaru Richard Krajčo se skupinou Kryštof a zahájí šňůru vystoupení předních českých a slovenských kapel či zpěváků.

Vedle čerstvého držitele dvou Andělů skupiny Kryštof již pozvání na Slavnosti pivovaru Ostravar přijali také hvězdný Tomáš Klus, nenapodobitelní HorkýžeSlíže, originální Wohnouti nebo dnes již kultovní Vypsaná Fixa. Celkem by mělo být k vidění minimálně 10 českých a slovenských kapel.

Když jsem při svém nástupu hovořil o snaze dostat Ostravar blíže lidem, myslel jsem tím i akce, které budeme pořádat. Slavnosti jsou z těch akcí, při kterých jsme lidem nejblíž . Jednou ročně otevřeme brány pivovaru veřejnosti a pozveme naše fanoušky nejen na prohlídku, ale dáme jim také ochutnat to nejlepší z naší produkce a taky se s nimi dobře pobavíme. Jsme rádi, že jsou Slavnosti zpět a těšíme se na ně,“ říká k obnovení úspěšné tradice Roman Richter, nový vrchní sládek pivovaru Ostravar.

Podle manažerky značky Zuzany Cieciotkové nyní ostravský pivovar finišuje s přípravou technickoorganizačního zabezpečení svého pivního svátku. „Musíme se připravit na tisíce návštěvníků. Při tak silné sestavě kapel, pestré nabídce piv i doprovodném programu očekáváme velkou návštěvu. Všem doporučuji nákup vstupenek v předprodeji. Vždyť jen kapela Kryštof nedávno vyprodala ostravskou ČEZ arénu,“ upozorňuje Cieciotková. V pivovaru přitom vystoupí i další aktuální hvězdy s Tomášem Klusem v čele.

Na vrchního sládka Ostravaru Roman Richtera pak čeká úkol zajistit neméně důležité hvězdné obsazení co se pivní nabídky týká. „Letos bychom byli rádi, aby co nejvíce lidí ochutnalo naší novinku Ostravar Nefiltr. Proto bude v ceně vstupenky pro každého návštěvníka staršího 18 let jeden Ostravar Nefiltr zdarma,“ popisuje Richter. Kompletní pivní line up přitom bude jako vždy pestrý. Jeho finální složení oznámí sládek až před akcí.

Cena vstupenky za 10 hodin kvalitní zábavy bude v den akce příznivých 250 korun, přičemž v ceně je již zmiňovaný půllitr Ostravar Nefiltru. Předprodej ovšem nabídne ještě výhodnější ceny. První předprodejová nabídka pivovaru je pro 500 nejrychlejších, kterým pivovar nabídne vstupné za 150 Kč.

Vstupenky v předprodeji si budou moci lidé zakoupit od pondělí 15.4. v ostravském infocentru v Nádražní ulici nebo na Pivní pohotovosti přímo v sousedství pivovaru Ostravar. Již dnes je však možné vstupenky zakoupit na internetu na adrese www.ticketsforpeople.cz .

Hlavní hvězdy a Slavnosti pivovaru Ostravar

Obě hlavní hvězdy letošních Slavností mají společné dvě věci. Pocházejí ze zdejšího regionu a jde o jejich druhé vystoupení na této akci.

Skupina Kryštof se na Slavnosti pivovaru Ostravar vrací po devíti letech. V roce 2004 patřili mezi nastupující hvězdy. Nyní zahrají v momentě, kdy patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější a zároveň nejuznávanější domácí kapely. V únoru při koncertním turné tato havířovská skupina beznadějně vyprodala arény v Opavě, Ostravě, Brně a Praze a v březnu ji Akademie české populární hudby vyhlásila nejlepší hudební formací v České republice. Kromě sošky za kapelu roku získal Kryštof také sošku Anděla v kategorii album roku.

Tomáš Klus přijede na Slavnosti pivovaru Ostravar podruhé a rozdíl mezi oběma vystoupeními dokumentuje, jak obrovský kus cesty tento umělec mezi nimi ušel. Zatímco v roce 2008 jej jako neznámého písničkáře s kytarou sledovali jen okolo jdoucí a vystupoval na druhé scéně, letos bude jeho vystoupení na hlavní scéně jistě jedno z nejsledovanějších. Třinecký rodák se v posledních letech vypracoval v nejžádanějšího zpěváka v České republice, což potvrdil svým vítězstvím v poslední anketě Zlatý slavík. Jeho úspěch dokumentují vyprodané kocerty napříč republikou.

Pilsner Urquell odstartoval svůj nový komunikační koncept značky v duchu „Originalita. To pravé bohatství.“ televizním spotem, ve kterém připomíná a oslavuje českou vynalézavost a originalitu. Pilsner Urquell se zde prezentuje jako jeden z výjimečných českých originálů, který inspiroval svět, spolu s legendárním vozem Tatra 87 a revolučními silonkami. Spot je součástí první kampaně z dílny agentury Ogilvy&Mather pro značku Pilsner Urquell a pokračuje ve vizuálním stylu typickém pro tuto značku.

Krátce po jeho uvedení na televizní obrazovky byl spot v prestižním marketingovém médiu Adweek oceněn jako pátý nejlepší spot týdne.

Kampaň navazuje svým stylem na ty předchozí, ale příběh je odlišný. Tentokrát sází na českou důmyslnost a originalitu. „Je až s podivem, kolik existuje českých originálů, na které bychom měli být jako národ hrdí. Proto jsme se rozhodli je lidem připomenout,“ řekl Jan Šolta, senior brand manažer značky Pilsner Urquell, a dodává: „V novém spotu se tak objeví legendární osobní vůz Tatra 87, revoluční silonové punčochy a samozřejmě jako jeden z českých originálů Pilsner Urquell, první zlaté pivo se 170letou tradicí, který dal vzniknout nové kategorii piv typu pils reprezentující dnes 70% světové produkce piva.

Režie spotu se ujal Roman Valent v produkci společnosti Boogiefilms. Velkým úspěchem pro tvůrce i značku je zařazení mezi pět nejlepších celosvětových spotů prestižním americkým marketingovým mediem Adweek krátce po jeho uvedení na televizní obrazovky.

Na komunikaci v TV navazuje ve velkých městech outdoorová kampaň, jak jinak než v originálním stylu. Pro kampaň byly vyrobeny speciální třírozměrné citylighty, které jsou jakousi prostorovou kompozicí z lahví a víček Pilsner Urquell. Na výrobu netradičních showcasů byly použity skutečné lahve a víčka, které byly poskládány do tvaru lahve. Výslednou siluetu potom podtrhuje osvětlení s použitím LED pásek. Tyto kompozice budou využívat hru světla a dominantní barva bude tradičně lahvově zelená. Venkovní reklama nového konceptu Pilsner Urquell se rozběhne ve dvaceti českých městech v průběhu dubna a paralelně na ní navazuje i kampaň v tištěných médiích. Samozřejmostí je podpora kanálů on–trade a off–trade. Celá kampaň je postavena tak, aby zaujala stávající i potenciální příznivce a konzumenty značky Pilsner Urquell a upevnila jejich vnímání hodnoty značky.


Doplní řadu citrusových příchutí o osvěžující mix piva, jablečné šťávy a pravého cideru

• Staropramen jako první mixuje chuť piva a stále populárnějšího cideru.

• Během testovacích ochutnávek ukázala nová příchuť velký potenciál.

• V obchodech, hospodách a restauracích se poprvé objeví počátkem příštího týdne.

Staropramen tento týden poprvé stočil svou druhou letošní novinku z kategorie stále oblíbenějších beermixů. Po nové příchuti Cool Hořký Pomeranč, kterou uvedl na trh v březnu, nyní přichází s unikátním Cool Cidermixem, který v portfoliu doplní další velice úspěšné příchutě Cool Lemon a Cool Grep. Staropramen Cool Cidermix představuje vysoce svěží pivní mix s příjemnou jablečnou vůní a vyváženou chutí piva, cideru a jablečné šťávy.

Cool Cidermix posouvá trh beermixů, ve kterém je Staropramen lídrem, o další metu. Nová příchuť totiž sází na rostoucí oblibu ciderů, které vznikají kvašením čerstvé jablečné šťávy. Přináší tak další variantu pro spotřebitele, kteří hledají osvěžení v kombinaci piva se zajímavou chutí ovoce. Velký úspěch nové příchuti při ochutnávkách naznačuje, že by se chuť šťavnatých jablek mohla stát chutí letošního léta.

Chuť ciderů je v Česku stále populárnější. Zkusili jsme ji tedy spojit s chutí našeho piva a výsledek nás mile překvapil. Cool Cidermix je velmi osvěžující, lehce pitelný nápoj nejen pro letní měsíce. Podle výsledků našich chuťových testů se spotřebiteli dokonce tato příchuť vyvolala o 40 % vyšší zájem než bylo běžné u našich předchozích, dnes tak úspěšných příchutí beermixů,“ říká k novému členu portfolia řady Staropramen Cool Zdeněk Lux, vrchní sládek pivovaru Staropramen a dodává: „Připravovali jsme ho celkem pět měsíců a jsme tak nyní zvědavi, jak uspějeme. Jak zachutná našim příznivcům i třeba těm, co beermixy zatím nepijí pravidelně.

A právě rozšíření skupiny spotřebitelů bylo, vedle rozšíření nabídky chutí stávajícím fanouškům řady Staropramen Cool, hlavním motorem uvedení aktuální novinky na trh. „Trh beermixů jsme v Česku před dvěmi lety otevřeli, jsme jeho lídrem a tuto svou pozici bychom do budoucna rádi udrželi a rozvíjeli. Nejlepší způsob vidíme v udávání trendů a hledání doposud neznámých chutí i zcela nových druhů nápojů. Cool Cidermix, čili první smíchání piva a cideru, je příkladem tohoto našeho přístupu,“ doplňuje důvody uvedení novinky Eva Prajsová, manažerka značky Staropramen.

Staropramen Cool Cidermix se do obchodů začne distribuovat od 11. dubna. V praxi to znamená, že se s ním spotřebitelé budou na prodejnách poprvé potkávat v průběhu dubna. Jeho uvedení na trh bude podpořeno aktivitami na samostatném Staropramen Cool facebookovém profilu a webu. Podpoří ho také televizní kampaň a kampaň na venkovních nosičích, internetu, ochutnávky, instore podpora a řada letních aktivit.

Televizní spot k reklamní kampani na Staropramen Cool připravila agentura Young&Rubicam ve spolupráci s režisérem Karlem Janákem. Točilo se v produkci Val Produkcia (Chorvatsko). Média naplánovala agentura Universal McCann. Hlavním hrdinou spotu je již potřetí herec Jiří Maryško a s ním letos eskymácké tanečnice, tanečníci i DJ. Aktuální verzi spotu si je možné prohlédnout na kanálu youtube.Na skok u barona v Au Hallertau

[úterý, 9. duben 2013]Na český trh přichází novinka od Zlatopramenu inspirovaná slavnými koktejly, která zde dosud chyběla. Jedná se o míchaný nápoj s obsahem alkoholu 4 %. Odhalení tajemství nového party drinku s názvem MYSTERY si budou moci zákazníci vychutnat již v polovině dubna. MYSTERY je výborným aktivátorem každé správné zábavy. Spotřebitelé si mohou vybrat hned ze tří různých příchutí. Značka Zlatopramen tak rozšíří své portfolio o další kvalitní nápoj obsahující jen přírodní cukr z ovocných složek bez konzervantů.

MYSTERY, nový ready to drink míchaný nápoj inspirovaný koktejly, budou mít čeští zákazníci možnost zakoupit ve třech populárních příchutích: Mango Mojito, Piña Colada a High Society. Značka Zlatopramen, průkopník v novinkách na českém trhu, se tak opět chystá udávat trend v oblasti ochucených pivních nápojů. Příchutě nového party drinku MYSTERY Zlatopramen vyvinul tak, aby oslovily především ženy, které hledají vhodnou alternativu k míchaným alkoholickým nápojům.

MYSTERY se 4 % alkoholu je bez konzervantů a umělých sladidel, doplněný o esenciální složky každého z vybraných koktejlů. Mango, grapefruit, ananas či kokosové mléko dokáží navodit tajemnou atmosféru kdykoli a kdekoli. MYSTERY se díky praktičnosti lahvového balení s twist off uzávěrem výborně hodí jak na party v baru, tak na večírek doma s přáteli.

MYSTERY je ideální party drink pro ženy, které chtějí trošku zlobit, ale zároveň zůstat nad věcí. Atraktivní design lahodných drinků by se měl stát doplňkem okouzlujícího šarmu každé ženy dychtící po zábavě. Vybrat si mohou ten nejlepší nápoj pro svoji náladu. Ať už to bude exoticky osvěžující MYSTERY Mango Mojito, sladce jemné MYSTERY Piña Colada, nebo drze hořké High Society, věříme, že si každá zákaznice vybere to pravé,“ říká Jiří Rákosník, marketingový ředitel HEINEKEN Česká republika, pod který značka Zlatopramen patří.

Nejlépe MYSTERY chutná ledově vychlazené přímo z lahve s brčkem. K dispozici bude ve všech obchodech, vybraných klubech a restauracích v třetinkových lahvích. Doporučená maloobchodní cena je 19,90 Kč a prodávat se bude v praktických a atraktivních čtyřpacích.

Vstup MYSTERY na český trh bude doprovázen marketingovou kampaní, která zahrnuje jak třicetivteřinové spoty v televizi, tak ochutnávky přímo v prodejnách. Chybět nebude ani podpora v celonárodním tisku a digitálních médiích.

Mystery je nový míchaný alkoholický nápoj koktejlového typu, který na český trh uvádí značka Zlatopramen. Sycené nápoje jsou inspirované tradičními koktejlovými příchutěmi a obsahují 4 % alkoholu. Spotřebitelé si mohou vybrat ze tří variant: Mango Mojito, Piňa Colada a High Society. Míchanými nápoji na koktejlové bázi značka Zlatopramen reaguje na stále se zvyšující oblibu speciálních ochucených piv. Nejlépe Mystery chutná ledově vychlazené přímo z lahve s brčkem. Prodávat se bude v čirých třetinkových skleněných lahvích s twist off uzávěrem. Kromě Mystery do portfolia značky Zlatopramen dále patří nejoblíbenější jedenáctka na českém pivním trhu Zlatopramen 11°, letní Zlatopramen Radlery (citrón, pomeranč se zázvorem, grep), zimní Zlatopramen Radlery (hruška se skořicí, višeň s čokoládou). Poslední novinkou od února 2013 je nealkoholické pivo Zlatopramen N-A.
Za významné podpory Tradičního pivovaru v Rakovníku se v roce 2012 uskutečnil 1. ročník soutěže Česká kniha. Probíhá pod záštitou Ministerstva kultury ČR a má za cíl propagovat v zahraničí českou literaturu. Byl zdařilý - Číňanova pěna Vladimíra Binara, historicky prvního laureáta Ceny Česká kniha, brzy vyjde v překladu ve francouzštině, bulharštině a polštině. Tři zahraniční nakladatelé povídkový triptych českého spisovatele zařadili do svých edičních plánů na rok 2013. Tradiční pivovar v Rakovníku odměnil vítěze šekem ve výši 35 000 Kč a je hlavním sponzorem soutěže i v letošním roce.

Z více než stovky přihlášených do 2. ročníku soutěže Česká kniha vybrala odborná porota do užšího výběru čtrnáct titulů: Svatava Antošová: Punkt memory, Veronika Bendová: Nonstop Eufrat, Zbyněk Benýšek: Loutky boží, Petra Hůlová: Čechy, země zaslíbená, Jakub Katalpa: Němci, Ivan Kraus: Mezinárodní polibky ,Sylva Lauerová: Tichošlap, Vladimír Mikeš: Škodlivý prostor, Ivana Myšková: Nícení, Petr Šabach: Máslem dolů, Jakub Šofar: Zradidla čili lapy, Kateřina Tučková : Žítkovské bohyně, Olga Walló: Muž, který polykal vítr, D. J. Žák: Návrat Krále Šumavy.

Novinkou v letošním roce je Cena čtenářů České knihy, v jejímž rámci může vybírat z těchto titulů každý čtenář. Hlasující budou zařazeni do slosování o hodnotné knihy. Detaily naleznete na webových stránkách Ceny Česká kniha (www.ceskakniha.com). Hlasovat můžete také na webových stránkách Tradičního pivovaru v Rakovníku (www.pivobakalar.cz) - Bakalář dnes/Pozvánky. Laureát vybraný odbornou porotou i vítěz čtenářského hlasování budou oficiálně vyhlášeni 17. 5. 2013 ve Velkém sále Průmyslového paláce v rámci veletrhu Svět knihy. Přijďte se podívat.Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI