Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary Braumeister

Královédvorský pivovar Tambor opět umožní zájemcům exkurze ve svém provozu. V posledních měsících se tu z provozních důvodů exkurze nekonaly. Ke změně názoru vedla řada žádostí a zájem o možnost, provoz pivovaru si prohlédnout. „Prohlídky za účasti sládka, jsou určeny pro předem přihlášené skupiny od 5 do 15 osob. Součástí prohlídky je také ochutnávka v naší Pivovarské prodejně,“ vysvětlil majitel pivovaru Nasik Kiriakovský. V prodejně je možné si zakoupit lahvové pivo nebo propagační předměty. A samozřejmě si i posedět u našeho čepovaného Tambora.

S tím, jak stále roste počet lidí, pro které není pivo jen nápoj bez tváře, ale zajímají se o to, jak a z čeho vzniká, jsou exkurze zajímavým zážitkem. V případě Královédvorského pivovaru Tambor se jedná o nový moderní provoz, kde se vaří tradiční české pivo. Náš pivovar vám nabídne možnost nahlédnout za pomyslnou oponu úžasného divadla, kterým vaření piva bezesporu je.

Objednat si prohlídku bude možné od pondělí do pátku, v čase od 9 do 17 hodin. V době letních prázdnin připravujeme, po dohodě, rozšíření i o soboty a neděle.

Délka prohlídky je 45 minut. Cena pro jednu dospělou osobu, včetně ochutnávky, bude činit 130 korun, vstupné pro děti do 15let bude 70 korun . Rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti do 15 let je stanoveno na 330 korun. Cena pro pětičlennou skupinu důchodců je stanovena na 550 korun.

Bližší informace a objednávky můžete zasílat na mail: machek@pivo-tambor.cz, tel 499 621 176.

Královédvorský pivovar Tambor nabízí zájemcům exkurze[p539]


Pivovar? Zůstal stud

[pondělí, 19. květen 2014]Dobrý den a ahoj všem, kteří máte rádi dobré a kvalitní PIVO!

S výkřikem "VŠE PRO DOBRÉ PIVO" hlásím, že dílo je hotovo a PIVNÍ ROČENKA 2014 je na světě.

Letošní třetí vydání je opožděné, ale doufám, že pozdější vydání jen přispělo ke kvalitě a atraktivnosti obsahu.

Opět máme nové autory. Mimo klasické reportáže z cest a festivalů, mimo představení pivovarů, jsou v této ročence úžasné povídky od několika autorů. Moc jsem se při nich pobavil i poučil. Mimo to, poprvé je zde ucelený výpis všech vzniklých pivovarských punktů v roce 2013, a že jich bylo požehnaně.

Děkuji tímto všem, kteří koupí předešlých ročníků a mnohými inspirativními i pochvalnými maily nás opět posunuli dál. Děkuji i autorům za jejich plodnost a krásné příspěvky. Moc si toho vážíme.

PIVNÍ ROČENKA 2014 je připravena k dodání. Pro individuální odběratele za cenu jednoho až pěti čepovaných piv, tedy za 89 Kč.

Pro velkoodběratele (pivotéky, pivovary, prodejce na akcích i v kamenných obchodech) v ceně ještě lepší.

Více zde: http://vydavatelstvibastan.cz/publikace.asp?id=19

Přeji všem příznivcům dobrého piva zážitek ze čtení o naší společné vášni - o pivu.

S úctou

Ing. Roman Holoubek

Pivní ročenka 2014 je konečně na světě

Představení Czech Beer Museum

[čtvrtek, 15. květen 2014]Srdečně Vás zvu do hospůdky se salonkem a venkovní zahrádkou která se nachází v přízemí budovy penzionu. Točíme oceněné nepasterizované Poličské pivo a i jiná pivka z malých pivovarů, dále prodej zajímavých zahraničních lahvových piv. Jídla – minutky, nebo na objednání dle přání hostů. Otevřeno i pro veřejnost s možností pronájmu pro soukromé akce. Pořádají se zde šipkové turnaje, silvestr, narozeninové oslavy, vánoce, mikulášské akce pro děti, živá hudba. K dispozici šipky, TV, jukebox a spousty společenských her včetně denního tisku. Možnost využití projektoru pro soukromé prezentace. Kapacita max. 50 míst. Otevřeno denně od 16. hodin, zavírací doba se řídí podle přání hostů. Nekuřácká provozovna.

Hezké posezení přeje Jirka.

Hospůdka U Studánky. K Jelenám 1278, Praha 4, Kunratice

Za bavorskými samospády do Dna pytle

[úterý, 13. květen 2014]


Pivaři o slavnosti nepřijdou

[úterý, 13. květen 2014]

Královéhradecké pivobraní odstartuje první červnovou sobotu, tj. 7. 6. 2014. Na co se můžete těšit?

Zhruba 50 pivních speciálů a prémiových piv od malých i velkých pivovarů, dostatek stánků s občerstvením pro malé i velké, ukázky řemesel a prodej výrobků. V neposlední řadě i atrakce pro děti i dospělé.

Pro návštěvníky Královéhradeckého pivobraní jsme připravili 2 pódia. Na obou je připraven bohatý hudební program u kterého se rozhodně nebudete nudit.“ Říká programový a technický manažer Jiří Hendrych.

A co patří mezi největší taháky? Kapela Děda Mládek Illegal Band, We on the Moon, Teplá buchta a další.

Kompletní program jsme už zveřejnili na našich webových stránkách i na Facebooku. Ohlasy na pozvané kapely jsou pozitivní a svou účast přislíbili fanoušci jednotlivých interpretů nejen z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Máme informace, že přijedou příznivci našeho festivalu i z Prahy a jiných koutů republiky.“ Tak hodnotí zájem prezident Královéhradeckého pivobraní Ing. Vítězslav Janků.

Vše se bude odehrávat v prostoru před koupalištěm Flošna, takže místa pro návštěvníky bude dost a dost.

Pokud nám vyjde počasí, bude možné z areálu odběhnout a osvěžit se právě na koupališti Flošna a poté se opět vrátit do víru zábavy na tomto jedinečném pivním festivalu v Hradci Králové.“ Říká Jan Konvalinka, vedoucí Koupaliště Flošna.

Repertoár kapel, které budou vystupovat na Královéhradeckém pivobraní, je multižánrovým průřezem. Na své si přijdou opravdu všichni návštěvníci. V rozmezí 10.00 až 22.00 h si ani trochu neoddechnete. Vše je potřeba vidět a hlavně slyšet.

Průvodcem celého festivalu je známý moderátor z rádia Evropa 2 Pavel Cejnar. Ten v době „hudebního ticha“ bude sršit vtipem a polechtá bránice všem, kteří budou na doslech.

Další známou osobností, která nás všechny jistě pobaví svým svérázným humorem, je známý bavič Josef Alois Náhlovský. Ten přijede a zahraje se svou kapelou „Kozí bobky“. Josef Alois Náhlovský je i hlasem, který namlouval upoutávku do rádií. Nenechte si tento gejzír zábavy, ochutnávek i občerstvení ujít a přijďte v sobotu 7. června 2014 od 10,00 hodin na Královéhradecké pivobraní.

Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI