Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary Braumeister

Vaříme z piva! Rady a recepty co s ním!

[pondělí, 3. červen 2013]

Pšeničná superstar

[neděle, 2. červen 2013]


DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice představuje letní novinku. Pivní míchaný nápoj s příchutí grapefruitu. Tento nápoj se bude prodávat pod značkou Zlaťák s příchutí grapefruitu. Novinka je k dostání na pivovarské prodejně strakonického pivovaru od pondělí 3. června 2013. K dostání je v 1,5l PET lahvích nebo 20 l KEG sudech.

Milovníci pivních specialit mají možnost ochutnat Zlaťák s příchutí grapefruitu, který bude na stánku strakonického pivovaru od počátku června. Pivaři mohou žhavou novinku Zlaťák vychutnat buď ve formě točeného piva – prodej ve 20 l KEG sudech nebo si jej odnést domů v 1,5l PET lahvi. Zlaťák s příchutí grapefruitu je připravený ze světlého výčepního piva s přídavkem 50% rekonstituované grapefruitové šťávy, obsahuje výhradně sladidlo z byliny stévia rebaudiana a neobsahuje žádné konzervanty, antioxidanty ani barviva. Míchaný pivní nápoj má snížené procento alkoholu, které je 2,4% obj., proto je vhodný pro osvěžení v parných letních dnech, při sportu nebo turistice.

Zlaťák s příchutí grapefruitu považuji skutečně za zpestření pivařské chutě. Jako sládek pivovaru však nadále zůstávám věrná staré dobré klasice a tradiční výrobě, která se ve strakonickém pivovaru uchovává. Přesto si myslím, že malá „grepová“ pivní romance může i klasika okouzlit,“ říká s přáním krásného léta Dagmar Vlková, sládek DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice.

Stout a Porter: králové tmavých piv

[úterý, 28. květen 2013]

Vysoká účast na tradičním pochodu potvrdila odhodlání a chuť vyrazit na pěší túru za každého počasí. Nejvíce lidí, celkem 1624 startovalo z pivovaru, odkud většinou absolvovali nejkratší 10km trasu.

V pivovaru byl také cíl, do kterého letos účastníky pohánělo ne zrovna teplé počasí. Ti, kteří zvolili svižné tempo, byli v pivovaru už před polednem, kde si převzali glejt a na nohy je opět postavila čerstvě načepovaná Holba. Na programu nebylo jen posezení s hudbou a tombola, ale také exkurze nebo výuka nordic walkingu. Instruktoři poskytovali cenné rady a názorně předváděli jak správně s pomocí holí chodit, aby byl pohyb příjemný a pro tělo přínosem. Na 200 zájemců využilo možnosti nahlédnout pod pivovarskou pokličku a vydalo se na exkurzi do pivovaru.

Účastníci pochodu ocenili možnost protáhnout si tělo a většina z nich vyjádřila odhodlání vyrazit na trasy i v příštím roce.Slavnosti piva z Klatov nezmizí

[pátek, 24. květen 2013]

Kdo nesleze vyhraje...

[pátek, 24. květen 2013]

...je hlavní myšlenkou Free jízdy Litovel, zábavného cyklo projektu Litovelským Pomoravím. Její 7. ročník startuje v sobotu 1. června od 11 hodin. Start i cíl je v pivovaru Litovel, kde odpoledne proběhne vyhlášení vítězů všech kategorií.

Free jízda Litovel potěší nejen cyklistické nadšence, ale i ty, kteří na kolo sednou třeba jen párkrát za rok. Nabízí výběr ze 2 tras v délce 15 a 30 km. Obě vedou Litovelským Pomoravím, takže jde o pohodovou vyjížďku v nenáročném terénu bez větších stoupáků.

Akce má přinést nejen sportovní zážitek, ale současně upozornit na nebezpečí konzumace alkoholu při jízdě na kole. Určitě nejde o rekordy, ale příjemný relax v sedle“ říká Lumír Hyneček z pivovaru Litovel, který je donátorem projektu od jeho vzniku a dodává: „Zastáváme zodpovědný přístup při konzumaci piva, a s tím souvisí i rozšíření naší nabídky nealkoholického piva o další novinku, ochucené Litovel Pomelo Free. Konzumenti se na něho mohou těšit právě začátkem června.

Účastníky čeká řada zábavných úkolů přímo na trase, ale i pivní nealko doping a cyklo výzvy pro ty, kteří už mají hodně našlapáno. V cíli pak exhibice světového šampiona v biketrialu Josefa Dresslera, Aquazorning&Bumper ball i příjemné posezení s občerstvením v areálu pivovaru.

Vítězové se mohou těšit na hodnotné ceny, startovné je zdarma.


Německo se obává o pivo

[pátek, 24. květen 2013]


Novou vizuální identitu svých plechovek postupně představuje značka piv Zlatopramen, která patří do portfolia společnosti HEINEKEN Česká republika. Důvod tohoto kroku je nasnadě: moderní značka cílí na aktivní spotřebitele ve věku od osmnácti do třiceti let, kteří mají rádi novinky a změny. Právě jim podle průzkumů balení piva v plechovkách připadá atraktivnější než ve skleněných lahvích nebo Maxilahvích ze speciálního plastu.

V případě designu plechovek jsme se rozhodli, že jako první na trhu zvolíme velmi progresivní cestu. Obliba tohoto typu balení totiž rapidně vzrůstá u konzumentů ve věku od 18 do 29 let, kdy téměř každý druhý označuje plechovku jako nejvíce atraktivní obal. Věříme, že atraktivním obalem oslovíme více potenciálních spotřebitelů,“ komentuje důvody změn manažerka značky Zlatopramen Lenka Kroupová.

Preference spotřebitelů se vyvíjejí a podle posledního průzkumu agentury SPECTRA upřednostňuje již třetina spotřebitelů ve věku od osmnácti do třiceti let plechovky před skleněnými lahvemi. Jako hlavní důvod svých preferencí pak spotřebitelé uvádějí, že plechový obal je pro ně vzhledově atraktivní, je moderní a praktický.

Jako první se v únoru představily plechovky nového produktu, nealkoholického piva Zlatopramen N•A. V květnu přišla na trh další novinka v plechu, Zlatopramen Radler N•A Grapefruit. V červenci se mohou spotřebitelé těšit na již známé produkty také v novém obalu: Zlatopramen Radler Citrón, Zlatopramen Radler Pomeranč se zázvorem a Zlatopramen 11°. Řadu designových plechovek v srpnu doplní poslední z nich, Zlatopramen Radler Grapefruit.

Na všech druzích plechovek je logo Zlatopramen umístěno v jejich dolní třetině, což umocňuje sjednocený vzhled nových obalů. Ve spodní části pod logem spotřebitel najde popis produktu – v případě Zlatopramen Radlerů název příchuti, u Zlatopramenu N•A označení nealko světlé a u Zlatopramenu 11° podpis Petra Hauskrechta, vrchního sládka pivovaru ve Velkém Březně. Vlastní název produktu je na všech plechovkách umístěn vertikálně. Celkově je design plechovek barevně velmi výrazný, u ochucených piv graficky znázorňuje příslušné ovoce, u ostatních piv chmelové šišky.


Ideální osvěžení pro každého – to je nealkoholický Radler, který už v první polovině května obohatí český pivní trh. Zlatopramen představuje nový Radler N◦A Grep, který je určen všem, kdo si chtějí užít jeho o stupeň lepší chuť a osvěžení bez omezení, ať už například při řízení automobilu či sportu.

Rodina značky Zlatopramen je opět bohatší – zavedením nového produktu do svého portfolia tak reaguje i na oblibu pivních mixů v uplynulých dvou letech. Novinkou chce výrobce vyjít vstříc i těm, kteří alkohol nemohou nebo nechtějí konzumovat ani v takovém množství, jaké obsahují letní Zlatopramen Radlery (do 2%).

Produkt nabízí o stupeň lepší chuť přírodního grepu, tentokrát s benefitem nového nealkoholického piva Zlatopramen N◦A. Díky němu si N◦A Grep zachovává typickou jemnou pivní hořkost a skvělou pitelnost. Příchuť grepu jsme zvolili, protože ji podle průzkumů agentury AC Nielsen spotřebitelé u pivních mixů preferují. Produkt je opět slazen výhradně přírodními cukry - fruktózou,“ říká junior brand manažerka Kristina Benkovičová.

Zlatopramen Radler N◦A Grep se na trhu objeví v květnu. Prodávat se bude výhradně v půllitrových plechovkách. Na novinku budou upozorňovat reklamní upoutávky v místech prodeje i gastronomických zařízeních a ochutnávky přímo v prodejnách. Doporučená maloobchodní cena produktu je 14,90 Kč. K dostání bude v obchodní síti i gastronomických provozovnách.Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI