Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary Braumeister

Jde o největší turistický pochod na Moravě, na který s oblibou vyrážejí turisté a příznivci ryzího piva z hor z celé republiky. Pivovarská čtvrtka letos slaví krásných 17 let, pokud počítáme bez přerušení za sebou jdoucí ročníky. S Holbou ji pojí pevné pouto už z dob dřívějších. Ve skutečnosti je oblíbený pochod daleko starší a vůbec poprvé se šel před více než 40 lety.

Pivovar Holba zve každoročně na start stovky příznivců turistiky a dobrého piva. Letos pochod startuje 24. května mezi 8 a 10 hodinou z pivovarského nádvoří v Hanušovicích, Králíků a Šumperka a vůbec poprvé také z Velkých Losin. Rozšíření startovacích míst proběhlo na základě ankety pivovaru Holba, kde hlasující podpořili nejen další startovací místo, ale také vznik nové trasy z Velkých Losin do Hanušovic. Její délka je 17 km a tak symbolicky připomíná sedmnácté narozeniny pochodu.

Každý účastník si letos může zvolit z celkem osmi tras podle své kondice. Nejkratší je dlouhá 10 km a každoročně ji absolvuje nejvíce lidí, dokonce i maminky s kočárky. Vede krajinou kolem Hanušovic a po celé délce je výborně schůdná. Naopak nejdelší jsou trasy v délce 21 a 22 km. Ta nejnáročnější vede kolem pramene Tiché Orlice přes Jeřáb a nabízí jedinečné výhledy do okolí. Všechny stezky jsou bezpečné a řádně značené. Na tom, aby nikdo nezabloudil se podíleli členové Klubu českých turistů ze Šumperka, se kterými pivovar dlouhodobě spolupracuje. Holba počítá s občerstvovacími stanicemi s nejlepší desítkou u nás Holbou Classic, která by měla přinést osvěžení přímo na trase.

Tradiční Pivovarská čtvrtka umožňuje nejen prověřit si kondici, ale i podívat se do pivovaru a navíc něco vyhrát. Každý startující totiž kromě mapy a občerstvení získává i slosovatelný startovací kupon. Losovat se bude po ukončení pochodu na nádvoří pivovaru, kde se chystá zábavné posezení s hudbou a programem. V pivovaru vás dokonce naučí, jak správně chodit.

Pro příznivce nordic walkingu jsou připravené instruktážní vycházky a turistické hole tady budou také ke koupi.

Pro plynulý start se zaregistrujte už nyní

Loni pochod absolvovalo 2700 lidí a velký zájem očekává pivovar Holba i letos. Právě nyní je správný čas pro registraci, kterou si můžete ušetřit nervozitu při čekání na start. Stačí se zaregistrovat na www.pivovarskactvrtka.cz a na startu Vás už nic nezastaví.

Na stránkách akce najdete vše, co potřebujete vědět tj. popisy tras, mapy, startovací místa a program akce.

Dospělí zaplatí 50 Kč, děti 30 Kč a senioři od 70 let mají start zdarma. Každý startující získává mapu trasy, poukázku na občerstvení a dárek. Pro zájemce jsou připraveny prohlídky pivovaru i pivovarského muzea.

Historie tekutého zlata

[pondělí, 12. květen 2014]V Žatci se opět chystá Miss piva

[pátek, 9. květen 2014]

Společnost Pivovary Staropramen ve spolupráci s britskou značkou Carling, která stejně jako Staropramen patří do pivovarnické skupiny Molson Coors Brewing Company, nyní vstupuje do nového a rychle rostoucího segmentu ciderů. Čeští spotřebitelé tak nově ochutnají třešňový Carling Cherry Cider.

Cider je zkvašený jablečný mošt s obsahem alkoholu od 0,2 – 8 %, jehož obliba a s tím spojená spotřeba ve světě v posledních letech masivně narůstá. Cider celosvětově představuje nejrychleji rostoucí kategorii mezi všemi alkoholickými nápoji. Odhaduje se, že celosvětově bude jeho spotřeba do roku 2017 meziročně narůstat o 7 procent. V Evropě by měla mezi lety 2013 až 2017 narůst až o 30 %. Velkou měrou se na tom budou podílet jeho ovocné varianty. A právě tento stylový typ cideru se čtyřmi procenty alkoholu vyrobený z ručně sbíraných jablek a nejzralejších třešní společnost Pivovary Staropramen v nejbližších dnech nabídne i českým konzumentům.

Cider je moderní a stylový nápoj, který je oblíbený u obou pohlaví pro svou vysokou pitelnost a nezaměnitelný chuťový profil. Vsadili jsme na jeho ochucenou variantu, která není v Česku doposud příliš rozšířena a která na plné čáře zvítězila u respondentů během jeho testování,“ říká Petra Chovancová, manažerka inovací společnosti Pivovary Staropramen, podle níž má novinka za cíl oslovit zejména aktivní muže a ženy z větších měst ve věku 18 až 35 let, kteří se rádi baví a traví čas se svými přáteli.

Značka Carling vznikla v roce 1840 a dnes se prodává po celém světě. Ve Velké Británii se jí již 30 let daří obhajovat pozici nejlépe prodávaného ležáku. V loňském roce Carling vstoupil i do segmentu ciderů, který je ve Velké Británii velmi oblíbeným nápojem.Už v roce svého uvedení Carling British Cider uspěl v prestižní soutěži International Brewing Awards v Burton- on- Trent, kde ve své kategorii získal zlatou medaili. Carling Cherry Cider je jeho ochucenou variantou.

Carling Cherry Cider se 4% obsahem alkoholu bude od května nabízen jak točený ve vybraných restauracích, tak v maloobchodní síti, kde bude prodáván v 0,3 l lahvích. Carling Cherry Cider se doporučuje pít na ledu, protože takto nejlépe osvěží a vynikne jeho jedinečná chuť.

Uvedení nápoje Carling Cherry Cider na český trh bude provázet marketingová podpora zahrnující PR aktivity, ATL komunikaci i BTL podporu.

Způsob, jak vzniká Carling Cherry Cider, naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=qZhRhIjHfNY&feature=youtu.be
Za 10 let obsloužil Ostravar v ČEZ aréně přibližně 3,5 milionu návštěvníků

Pivovar Ostravar se dohodl se zástupci společnosti VÍTKOVICE ARÉNA na pokračování dosavadní spolupráce. „V partnerství s ČEZ arénou budeme pokračovat také v následujících letech,“ potvrzuje vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter. „Nadcházejícím koncertem Petera Gabriela v největší sportovní hale na Moravě zahájíme již svou druhou dekádu spolupráce.

Ostravská ČEZ aréna s kapacitou 12,5 tisíc míst k sezení je jednou z největších víceúčelových hal v České republice. Byla otevřena v roce 1986 a před Mistrovstvím světa v ledním hokeji v roce 2004 prošla zásadní modernizací.

ČEZ aréna se stala sportovně - kulturním centrem Ostravy i celého Moravskoslezského kraje,“ říká Jan Kostecký, náměstek ředitele pro obchod a marketing ČEZ arény.„Konají se zde významná evropská i světová mistrovství, velké sportovní turnaje i koncerty největších hudebních hvězd,“ pokračuje Kostecký.

Ročně si do ČEZ arény najde cestu přibližně 350 tisíc návštěvníků. Jsme rádi, že jim můžeme nabídnout naše tradiční ostravské pivo. Partnerství s arénou je pro nás důležité, protože se v ní odehrává významná část kulturního a sportovního života regionu, ve kterém jsme doma. I tímto způsobem je rádi podporujeme“ dodává vrchní sládek Richter.

Ostravar v ČEZ aréně čepuje originální světlé výčepní pivo Ostravar Originál. To je k dostání ve všech restauracích i fastfoodech i v přilehlém hotelu Puls. „Naši prioritou je pochopitelně obsloužit návštěvníky ČEZ arény kvalitním pivem načepovaným v co nejkratším čase,“ vysvětluje Roman Richter. „Proto jsme na výčepní místa instalovali moderní rychlovýčepy.

Zručná obsluha dokáže podle vrchního sládka s pomocí rychlovýčepu načepovat půllitr piva za dobu čtyř až pět vteřin. Tím se výrazně zkracuje doba obsluhy, což je důležité zejména ve chvíli, kdy je aréna vyprodaná. A to se stává velmi často.

„Plný dům“ očekává Roman Richter i při nadcházejícím koncertu rockové legendy Petera Gabriela. Spoluzakladatel kapely Genesis vystoupí v ČEZ aréně 13. května.

V pivovare chcú obnoviť výrobu piva

[neděle, 4. květen 2014]

Pivovar Venuše a pivo Milver

[neděle, 4. květen 2014]

Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI