Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary BraumeisterMasopust je tradiční lidový svátek plný veselí, tanečních zábav, maškarních průvodů a dobrého jídla, ke kterému neodmyslitelně patří i výborné pivo. Proto Pivovar Vysoký Chlumec uvedl na trh svou novinku Masopustní speciál, který se bude vařit pouze 1x ročně. Jedná se o 13 % polotmavé za studena chmelené pivo s plnou a výrazně hořkou chutí. K dostání bude během února ve vybraných hospodách po celé České republice.

Lahodnou specifickou chuť pomáhají vytvořit dva druhy sladů a pět druhů chmele. „Chmelení za studena přináší originální vůni čerstvého chmele s nádechem citrusových plodů. Tato vůně se po napití propojuje s plnou karamelovou chutí tohoto polotmavého speciálního piva,“ říká Pavel Bekeni, výrobní ředitel Pivovaru Vysoký Chlumec a dodává: „Masopustní speciál je pivo, které v zimním období zahřeje nejen svou silou (5,2 % obj.), ale i krásnou jantarovou barvou a bohatým chmelovým aroma“.Pivovar Ostravar se stal na následujících pět let generálním partnerem největší sportovní haly na Moravě. Ta od letošního roku nově ponese název OSTRAVAR ARÉNA. Ostravský pivovar v této roli navazuje na dosavadní dvanáctiletou spolupráci s halou v podobě oficiálního piva haly.

Ostravská aréna s kapacitou 12,5 tisíc diváků je druhou největší halou v České republice a největší víceúčelovou halou na Moravě. Byla otevřena v roce 1986 a za dobu své existence se stala významným sportovně - kulturním centrem a vyhledávaným místem konání národních, evropských a světových mistrovství, koncertů největších hudebních hvězd a velkých sportovních turnajů.

Ostravská aréna je pro region středobodem sportu i kultury. Konala se zde Mistrovství světa v ledním hokeji, tenisové ATP turnaje, velké Davis cupové i Fed Cupové bitvy. V hale koncertovaly světové hvězdy první velikosti jako Sting, Peter Gabriel nebo v poslední době třeba francouzská šansoniérka ZAZ. Jsme opravdu hrdí, že od letošního roku tato hala ponese jméno pávě našeho pivovaru,“ prohlásil u příležitosti podpisu kontraktu Jaroslav Vích, ředitel Oddělení rozvoje obchodu společnosti Pivovary Staropramen.

Pivovar Ostravar patří více než 100 let k nejvýznamnějším značkám v našem regionu. Do této chvíle vystupoval v roli našeho produktového partnera a my jsme rádi, že se tato tradiční značka rozhodla rozšířit partnerství do té míry, že spojí své jméno s naší arénou,“ uvedl Kamil Vrubl, předseda představenstva společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s..

Nový kontrakt pochopitelně znamená, že kromě nového názvu haly se v OSTRAVAR ARÉNĚ bude i nadále čepovat tradiční ostravské pivo. Ostravar se v hale podává od roku 2004, kdy se stal produktovým partnerem haly. Nyní se čepuje v celkem třinácti prodejních místech ze speciálních výčepů. Ty například během jednoho hokejového zápasu nebo koncertu zvládnou načepovat úctyhodných 18 tisíc půllitrů.

Vedle zásobování haly vlastním pivem hodlá ostravský pivovar využívat arénu i k marketingovým aktivitám. „Ostravská veřejnost ví, že Ostravar bere svá partnerství velmi vážně a své partnery vždy intenzivně podporuje. V rámci naší spolupráce jsme připraveni realizovat zajímavé projekty, jak pro návštěvníky haly, tak také pro příznivce naší značky či obchodní partnery,“ prozradila manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Podle Cieciotkové mají ostravský pivovar a aréna mnoho společného. Jsou dlouhodobě nedílnou součástí regionu a snaží se poskytovat lidem v Moravskoslezském kraji výjimečné zážitky. Pivovar Ostravar například prostřednictvím oblíbených Slavností, projekty typu

Ostrava žije a partnerstvími jako je to s ostravsko-havířovskou skupinou Kryštof. Rozšíření vzájemné spolupráce je jen dalším logickým krokem, který do zmíněné filozofie obou partnerů zcela zapadá.

OSTRAVAR ARÉNA

Jedna z dominant Ostravy byla dokončena a slavnostně otevřena v roce 1986. Za dobu své existence se stala významným sportovně - kulturním centrem a vyhledávaným místem konání národních, evropských a světových mistrovství, koncertů největších hudebních hvězd, sportovních turnajů a jiných vyhledávaných akcí. Vystoupil zde například STING, BOB DYLAN, JUDAST PRIEST, ZAZ, a další. Ze sportovních utkání nesmíme opomenout zejména MS v ledním hokeji 2004 a 2015, Davis Cup, Fed Cup atd. Hala je rovněž domácím prostředím hokejového týmu HC VÍTKOVICE STEEL. Na přelomu let 2003 a 2004 prošla rekonstrukcí a modernizací a od roku 2004 do června roku 2015 nesla název ČEZ ARÉNA. V současnosti je OSTRAVAR ARÉNA s kapacitou až 12.500 diváků druhou největší halou v České republice a největší víceúčelovou halou na Moravě. Ročně jí v průměru navštíví až 400 000 lidí.


Pivovar Staropramen zaznamenal velký úspěch na 26. ročníku Mezinárodního pivního festivalu v Českých Budějovicích. Zlatou pivní pečeť porota přidělila beermixu Staropramen COOL Grep, a to v kategorii míchaných a ochucených piv. Smíchovský pivovar si z Českých Budějovic odváží celkem čtyři ocenění.

Výsledky soutěže byly oficiálně vyhlášeny v sobotu 6. února na slavnostním ceremoniálu v prostorách výstaviště v Českých Budějovicích. Společnost Pivovary Staropramen se prosadila v konkurenci zhruba 60 pivovarů a minipivovarů z celého světa. „Jedno první, dvě druhá a jedno třetí místo dokazují, že v našem pivovaru umíme uvařit nejen tradiční piva, která se pravidelně umisťují na předních degustačních soutěžích, ale i ta modernější jako jsou beermixy, které nemají v Čechách tak dlouhou tradici a mezi konzumenty se prosadily teprve v posledních letech,“ říká Zdeněk Lux, vrchní sládek pivovaru Staropramen a pokračuje: „Radost mám pochopitelně i z výborného umístění našich značek v nepivních kategoriích. Zejména mě těší stříbro za Sládkovu Limonádu, kterou na Smíchově vaříme už čtvrtým rokem a která je tak trošku mým dítětem“.

Pro Staropramen COOL Grep je to již několikáté vítězství na podobných tuzemských i mezinárodních soutěžích. „Velmi nás těší opakované úspěchy grepového Coolu, kterému se daří bezprostředně od jeho uvedení na trh v roce 2012. Mezi spotřebiteli je stále velmi oblíbený pro svou osvěžující a výjimečnou chuť, a to i přesto, že mu v tomto segmentu stále roste konkurence,“ říká David Šeberle, manažer značky Staropramen COOL. Šeberle dále doplňuje, že se značce Staropramen COOL už téměř 5 let daří držet pozici lídra v tomto segmentu.

Kromě zmíněného vítězství značky Staropramen COOL Grep a druhého místa pro Sládkovu Limonádu, pivovar do Prahy přiváží ještě dva další úspěchy. V nové kategorii fermentovaných nápojů z ovoce zabodoval Carling Cider Apple, kterému se podařilo získat stříbro. Tento u nás i ve světě stále oblíbenější nápoj začaly Pivovary Staropramen na českém trhu nabízet před dvěma lety pod značkou Carling. Na dobré výsledky z minulých let v Budějovicích také navázala značka Staropramen Nealko, která se letos v kategorii nealkoholických piv mezi velkou konkurencí umístila na třetí příčce.

Jihočeský Beer Festival se letos konal poprvé v Českých Budějovicích. Navázal na čtvrt století dlouhou tradici táborských reprezentačních slavností. Ve spojení s degustačními soutěžemi představuje největší akci svého druhu v České republice. Festival doprovázely odborné osvětové přednášky a pestrý kulturní program a i letos byl místem setkání nejlepších pivovarníků, profesních odborníků, hoteliérů, restauratérů, sběratelů a přátel piva z Česka i ze zahraničí.


Sládek

[úterý, 2. únor 2016]

Hledám pozici sládka pivovaru po návratu ze zahraničí.

Praxe cca 30 let v oboru.

marcel.mila@seznam.cz

T - 739941773


vzkazují hanušovičtí pivovarníci všem příznivcům Ryzího piva z hor. Do restaurací, hospod a barů právě teď posílají první třetinky o objemu 0,33l s ležákem Holba Premium.

Pivovar Holba tak reaguje na přání konzumentů, které vyplývá z realizovaného průzkumu. Podle jeho výsledků je třetinka piva ideální mírou třeba k obědu a pivo z menších lahví preferují i ženy nebo mladí konzumenti, kteří rádi sáhnou po trendy obalech. „Velmi příjemná lahev a objem akorát v kombinaci s kvalitním pivem“ shodla se většina těch, kteří lahev testovali. Jde o vítané obohacení běžné nabídky. Běžně totiž pivovar Holba stáčí pivo do lahví 0,5 l a třetinka je často exportním obalem. Na domácím trhu je vnímána spíše exkluzivně.


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI