Rastal

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary Braumeister

EU: spotřební daň u piva

[pondělí, 11. březen 2013]

Pípami domu kultury proteklo osm set piv

[pondělí, 11. březen 2013]

S nadsázkou se říká, že v České republice v posledních letech vznikne každých čtrnáct dní nový pivovar. Pravdou je, že průmyslových pivovarů už máme přes čtyři desítky a počet minipivovarů se už vyšplhal na sto čtyřicet. Zanedlouho se k nim připojí i ten, který právě vzniká v agrocentru Ohrada ve Vískách u Letovic. Jeho oficiální otevření je naplánováno na duben, hlavní know how má představovat světlý jedenáctistupňový ležák, průběžně doplňovaný řadou speciálů.

Pivovar vyrůstá v místech, kde se ještě v létě vozily děti na koních. Využil se totiž prostor jízdárny, v níž od listopadu probíhají stavební úpravy. „Doufejme, že do čtrnácti dnů budou zednické práce hotové, pak budeme dělat technologii,“ těší se majitel objektu Karel Kamba. Ta obnáší vlastní montáž zařízení, kdy se do připravovaného prostoru navezou kvasné a ležácké tanky a varna. Na přelomu února a března by měla proběhnout první zkušební – ještě jalová – várka, od konce dubna se už počítá s produkcí piva pro trh. V tisícilitrové varně bude ročně uvařeno sedm set až tisíc hektolitrů zlatavého moku.

„Budeme vařit pivo světlý, tmavý, polotmavý. Budou to ležáky plzeňskýho typu, kterými je náš stát proslulý, ty pak určitě obohatí různé speciály – na každý svátek, na každé roční období nějaký. Budeme vařit i ovocná piva, Irskem a Belgii inspirované Ale (ejly) a stouty, pšeničný piva… U minipivovarů jde přeci o to, aby se pivo ukázalo v jiné podobě, než co si lidé koupí v supermarketu. Bude to pivo chuťově výrazný, nepasterizovaný, nefiltrovaný, takže ten chuťový vjem bude opravdu velký. Klasické ležáky budeme vařit z českých surovin: český slad, český chmel, český kvasnice. Žádné přídavky, stabilizátory a enzymy do piva přidávat nebudeme, chceme klasický český výrobek bez náhražek a chemických přídavků. Název piva ale vybraný ještě není, “ nenechal se pobízet k vyprávění budoucí vrchní sládek Patrik Rokytka.

Impulsem k novému počinu agrocentra Ohrada se stalo doplnění produkce vlastního hovězího masa právě o domácí pivo. „V dnešní době je potřeba, aby vše bylo něčím speciální, a vesnický minipivovar tady široko daleko zatím není,“ s úsměvem konstatoval Patrik Rokytka. Atraktivitu celého zařízení jistě podtrhne možnost sledovat proces vaření piva, a to jednak z pivního salonku přilehlého k restauraci, jednak prosklenou stěnou, která vznikne v místě původního vstupu do jízdárny. „Budou tady probíhat také různé degustace spojené například s exkurzí pivovaru a s povídáním o pivu, abychom lidem přiblížili, jak se dělá. Pro největší příznivce nabídneme možnost zúčastnit se celého procesu v rámci školy vaření piva, kdy budou osobně přítomni přidávání jednotlivých ingrediencí a za měsíc si budou moci přijet pro „své“ pivo, pozvat si na něj přátele,“ přiblížil budoucí sládek další plány. Jak se spustí pivovar, budou navíc rozšířeny wellness služby areálu Ohrada o pivní lázně.

Produkce je určena pro agrocentrum a hotel Dermont v Letovicích, ale postupně dojde i na další rozvoz piva, a to jak po regionu, tak do Brna a do Prahy. Stáčet pivo zde budou nejen do padesátilitrových sudů, ale i do menších soudků nebo petlahví, dárkové balení bude ve skle.


Zlatopramen Radler citrón a Zlatopramen Radler pomeranč se zázvorem skvěle uspěly na právě skončené degustační soutěži Zlatý pohár Pivex – Pivo 2013, která se už po jedenadvacáté uskutečnila v Brně. Zlatopramen Radler citrón zde získal druhé a pomeranč se zázvorem třetí místo. Oba Radlery z portolia společnosti HEINEKEN Česká republika soutěžily v kategorii nízkoalkoholických míchaných piv. Uvedená kategorie se na Pivexu představila v premiéře a potvrzuje tak stále vzrůstající oblibu tzv. pivních mixů na českém pivním trhu. Ceny vítězným pivovarům se předávaly včera večer v brněnském hotelu Voroněž.

Zlatopramen Radler citrón a Zlatopramen Radler pomeranč se zázvorem jsou dva produkty, které přišly na český pivní trh v dubnu 2012. Vznikají kombinací piva se šťávou z přírodního ovoce. Receptura je originální a česká, nápoj neobsahuje žádné konzervanty. Výsledkem je chmelově nahořklá a zároveň ovocná chuť.

Oba uvedené produkty si záhy získaly oblibu u svých konzumentů. Značka proto vloni v létě přidala další příchuť, tentokrát grep. Na podzim pak lidé mohli ochutnat další inovaci, tentokrát zimní Radlery višeň s čokoládou a hruška se skořicí, které obsahují silnější pivo a před konzumací se mohou, ale nemusí ohřívat.

Prodeje letních Zlatopramen Radlerů předčily očekávání, protože jich HEINEKEN oproti původnímu plánu prodal třikrát více. Spotřebitelé si pivní mixy oblíbili v posledních dvou letech.

Letošního XXI. ročníku soutěže Zlatého poháru Pivexu se účastnilo 15 českých pivovarů, které přihlásily celkem 51 značek piv. Soutěžilo se celkem v šesti kategoriích, včetně dvou nových (nízkoalkoholická míchaná piva a nealkoholická míchaná piva). Soutěž je dvoukolová, první degustace přihlášených vzorků se uskutečnily v listopadu 2012 a druhé v únoru 2013. Průběh soutěže ověřuje notář.

Zlatý pohár Pivex patří mezi vysoce ceněné degustační soutěže. Záštitu nad letošním ročníkem převzalo Ministerstvo zemědělství ČR, Asociace krajů České republiky, Jihomoravský kraj a statutární město Brno. Odborným garantem degustací se stal Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze.


Pivovar Staropramen na 21. ročníku degustační soutěže Zlatý pohár PIVEX – Pivo 2013 uspěl hned ve dvou kategoriích. První místo si z Brna odváží loňská novinka Staropramen Cool Grep, která zvítězila v kategorii nízkoalkoholická míchaná piva. Že ve smíchovském pivovaru umí vařit i skvělé tradiční pivo pak potvrzuje třetím místem v kategorii světlých výčepních piv Staropramen Světlý. Ten si přitom z tohoto prestižního pivního klání odváží ocenění již potřetí v řadě.

Ze zisku těchto dvou prestižních cen máme velkou radost. Dokazují, že pivu rozumíme. Máme výborná tradiční piva, jakým je Staropramen Světlý. A umíme nabídnout i ten nejlepší osvěžující mix piva a ovocné šťávy reprezentovaný Cool Grepem,“ říká k získaným oceněním Zdeněk Lux, vrchní sládek pivovaru Staropramen, a dodává: „Soutěž, ve které odborníci hodnotí nejen senzorické vlastnosti piva, ale každé pivo je podrobeno také laboratorním rozborům, prověří kvalitu piv skutečně dokonale a je velmi náročné v ní uspět.

Staropramen Cool Grep se stal v loňském roce nejprodávanější novinkou v segmentu beermixů. Uspěl tak u spotřebitelů. Za pouhý rok na trhu navíc získal již druhé významné ocenění. Tím prvním bylo loňské vítězství ve velkém testu beermixů deníku Mladá fronta Dnes, ve kterém porazil dalších 19 soupeřů.

Staropramen Cool Grep doplnil Cool Lemon, první úspěšný beermix v Česku, loni v dubnu. A rozhodně nejde o bratrovražedný souboj. „Obě příchutě se hned od začátku velmi dobře doplňují. Důkazem je fakt, že Cool Grep se prodává velmi dobře, aniž by brzdil v růstu Cool Lemon,“ dodává Zdeněk Lux.

Staropramen Cool Lemon a Cool Grep jsou jedničkou a dvojkou mezi beermixy v Česku. Jejich společné prodeje dohromady tvoří 50 % tohoto nového segmentu u nás. Každý druhý prodaný beermix tak nese značku Staropramen Cool. Aby si Staropramen upevnil pozici lídra, doplní tento týden úspěšnou dvojici nová příchuť Cool Hořký Pomeranč. A v dubnu pak příchuť čtvrtá. O jakou přesně půjde, pivovar zatím tají.

Cenu si z Brna odváží i Staropramen Světlý, jemuž jsou věrné celé generace pivařů. „Pro nás je opakovaný úspěch Staropramenu Světlého nejen v této degustační soutěži velmi důležitý. Toto světlé pivo totiž tvoří dlouhodobě základ naší produkce. Je z portfolia Staropramenu nejprodávanější. Je to důkaz, že jeho kvalita je trvale na vysoké úrovni,“ komentuje vrchní sládek pivovaru Staropramen Zdeněk Lux.

O soutěži Zlatý pohár Pivex – Pivo 2013

Jedná se o jedno z nejprestižnějších a nejvýznamnějších degustačních hodnocení piva v České republice uznávané pivovarskými odborníky. Hlavními hodnotícími kritérii jsou chuť, plnost, vůně, říz, hořkost i další chuťové vlastnosti piva a jeho jiné příznaky v chuťových a vizuálních zjištěních degustátorů. Soutěž je dvoukolová a v obou kolech soutěže jsou u všech vzorků piv prováděny také laboratorní rozbory a senzorická hodnocení v laboratořích. Odborným garantem degustací byl Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze (VÚPS). Konzultačním garantem byl zkušený a uznávaný pivovarský odborník Ing. Antonín Kratochvíle. Odborným garantem degustací byl Výzkumný ústav pivovarský. Dalším garantem byl Českomoravský svaz minipivovarů. První kolo degustací přihlášených vzorků proběhlo 29. listopadu 2012. Druhé kolo proběhlo 20. února 2013. Výsledky soutěže byly oficiálně vyhlášeny 6. března 2013 v úvodu 21. Galavečera pivovarníků a sladovníků České republiky v Kongresovém centru OREA Hotelu Voroněž v Brně.


Lobkowicz Premium byl včera večer slavnostně vyhlášen vítězem v kategorii světlých ležáků v degustační soutěži Zlatý pohár PIVEX – Pivo roku 2013, kterou pivovarští odborníci uznávají jako jedno z nejprestižnějších a nejvýznamnějších degustačních hodnocení piva u nás. Vynikajícího výsledku dosáhlo také nealkoholické pivo Lobkowicz Premium Nealko, kterému pivovarští experti udělili bronzové ocenění v kategorii nealkoholických piv.

Úspěch prémiových piv Lobkowicz navazuje na ocenění v dalších degustačních soutěžích a potvrzuje jejich stabilní vysokou kvalitu a jedinečnou chuť. „Jsem opravdu moc rád, že jsme dostali takové prestižní ocenění na soutěži PIVEX v této královské kategorii. Ležák Lobkowicz Premium vaříme podle tradiční receptury a při jeho výrobě používáme pouze ty nejkvalitnější české suroviny – vodu z jihočeského hlubinného jezera, slad z české odrůdy ječmene Bojos, české odrůdy chmele Žatecký poloraný červeňák a Premiant a vlastní historický kmen kvasnic. Žádné náhražky, ty do pravého českého ležáku nepatří. Zákazníci náš přístup oceňují, o tom kromě různých ocenění svědčí hlavně stále rostoucí prodeje obou piv,“ uvedl s neskrývanou hrdostí Michal Voldřich, sládek protivínského pivovaru, kde se Lobkowicz Premium vyrábí.

Odborná porota se při hodnocení jednotlivých vzorků zaměřila na kritéria jako chuť, plnost, vůně, říz a hořkost, případně také další vlastnosti, které lze smyslově vnímat. To jsou atributy, které při pití piva hodnotí také běžní spotřebitelé. „Lobkowicz Premium je osobitý poctivý ležák, žádné europivo. Nealko Lobkowicz se zase chuťově maximální blíží klasickému pivu,“ shrnul hlavní přednosti obou oceněných piv Jiří Faměra, vrchní sládek pivovarnické skupiny Pivovary Lobkowicz. Právě Faměra vývoj obou piv Lobkowicz vedl.

Výsledky 21. ročníku degustační soutěže ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2013, který se konal v rámci potravinářského veletrhu SALIMA, byly oficiálně vyhlášeny včera večer v Kongresovém centru hotelu Voroněž v Brně.

Soutěže se zúčastnilo celkem 51 pivních značek z 15 průmyslových pivovarů, které byly hodnoceny celkem v šesti kategoriích – světlé výčepní pivo, světlé ležáky, nealkoholická piva, tmavá piva, nízkoalkoholická míchaná piva a nealkoholická míchaná piva. Tyto základní kategorie doplnily ještě dvě speciální kategorie v sekci minipivovarů.

Odborným garantem degustační soutěže je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze (VÚPS) pod konzultačním dohledem Ing. Antonína Kratochvíleho a ve spolupráci s dalšími odborníky. Soutěž se konala pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR, Českého svazu pivovarů a sladoven, Českomoravského svazu minipivovarů, Asociace krajů České republiky, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Vzorky byly degustovány ve dvou na sobě nezávislých kolech, což podle organizátorů vyloučí statistické chyby a uspějí jen piva dlouhodobě kvalitní. Anonymní hodnocení prováděli odborní degustátoři ze soutěžících pivovarů, dále z VÚPS a dalších odborných institucí. Degustátoři hodnotili především chuť piva, jeho plnost, vůni, říz, hořkost i další eventuální chuťové vlastnosti či jiné příznaky (např. v barevnosti, jasnosti apod.). V obou kolech soutěže byly u všech vzorků piv prováděny také laboratorní rozbory a senzorická hodnocení VÚPS Praha.

Piva Lobkowicz získala od roku 2010, kdy se začala účastnit prestižních degustačních soutěží, také tato ocenění:

2012

Pivo České republiky 2012

Lobkowicz Premium i Lobkowicz Premium Nealko - 3. místo

Zlatý pohár PIVEX – PIVO 2012

Lobkowicz Premium Nealko - 3. místo

AutoTIP

Lobkowicz Premium Nealko - vítěz testu nealkoholických piv

2011

Pivo České republiky 2011

Lobkowicz Premium Nealko - 3. místo

Australian International Beer Awards 2011

Lobkowicz Premium i Lobkowicz Premium Nealko - 3. místo

Zlatý pohár PIVEX – PIVO 2011

Lobkowicz Premium i Lobkowicz Premium Nealko - Certifikát za vyrovnanou kvalitu v obou kolech tohoto ročníku

AutoTIP

Lobkowicz Premium Nealko - vítěz testu nealkoholických piv

2010

Pivo České republiky 2010

Lobkowicz Premium Nealko - 1. místo

Australian International Beer Awards 2010

Lobkowicz Premium - 2. místo

Zlatý pohár PIVEX – PIVO 2010

Lobkowicz Premium Nealko - 2. místo

Lobkowicz Premium – 3. místo

Dočesná 2010

Lobkowicz Premium – 3. místo


Zubr Gold zvítězil v kategorii světlých výčepních piv a současně se stává šampionem celé soutěže Zlatý pohár PIVEX a Pivem 2013. Mezi světlými výčepními pivy dále bodovala Holba Šerák, které patří stříbrná medaile. Nejvíce medailí si ze soutěže odváží pivovar Litovel. Zatímco tmavému pivu Litovel Dark a oblíbenému Gustavovi z produkce minipivovaru Litovel patří zlato, Litovel Premium získal stříbro v kategorii ležáků a s výčepním pivem Litovel Classic vytvořil nejúspěšnější dvojici v soutěži tzv. SUPERIOR kolekci. Medaili získal také Litovel Schwarzbier, který spolu s vítězem Litovel Dark a tmavým Zubrem Classic ovládli kategorii tmavých výčepních piv.

Jedná se o mimořádný úspěch všech tří značek, který potvrzuje, že nejlepší piva se pijí na střední Moravě. „Podařilo se obhájit nejen loňská vítězství, což potvrzuje stabilní kvalitu, ale navíc je rozšířit o nová. Medaile získala piva průřezem sortimentu všech tří značek. Výborné hodnocení pivovarských odborníků je určitě věrohodným signálem pro všechny konzumenty a spolehlivým vodítkem, které pivo si vybrat. Těší nás, že opět zvítězila chuťová jedinečnost a poctivá tradiční výroba“, komentuje úspěch Vilém Nohel, výrobní ředitel skupiny pivovarů Holba, Zubr a Litovel.

Hlavním kriteriem hodnocení piv v soutěži byla především chuť, vůně, říz a hořkost, ale i vzhled piva a celkový dojem po napití. Tedy všechny vlastnosti, pro konzumenta rozhodující. Důležitá je také pitelnost, která je pro piva Holba, Zubr a Litovel charakteristická. „Jde o vlastnost, kterou pivu přináší klasická výroba. V podstatě se přesně definovat nedá, ale spolehlivě ji poznáte. S každým douškem se zvyšuje vaše chuť k dalšímu napití, takže u takového piva posedíte déle a pořád máte co vychutnávat,“ říká sládek, který vaří nejlepší tmavé pivo u nás, Petr Kostelecký.

Piva oceněných značek vynikají svou osobitou charakteristikou a jedinečnou chutí. To co je spojuje, je stabilně vysoká kvalita a klasický způsob výroby podle tradičních receptur. Konzumenti dnes vyhledávají chuťově různorodá piva. Jednoduše nechtějí taková, která chuťově splývají a to potvrzuje také rostoucí obliba moravských piv Zubr, Holba a Litovel nejen v doma, ale i v zahraničí. Dříve regionálním značkám se daří úspěšně rozšiřovat distribuci nejen v rámci České republiky, ale i na Slovensko dalších zemí.

21. ročník soutěže ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2013 hodnotil vzorky 61 značek piv z 15 pivovarů a 7 minipivovarů.

Odborná porota, složená ze sládků a pivovarských odborníků z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, degustovala anonymně pod notářským dohledem ve dvou na sobě nezávislých kolech. Dvojí hodnocení zaručuje maximální objektivitu a má odhalit vyrovnanost značky, aby nemohlo dojít k náhodnému zkreslení. Odborným garantem soutěže je Výzkumný ústav pivovarnický a sladařský v Praze. To všechno činí z Pivexu vysoce objektivní, nezávislou degustační soutěž a dává váhu výsledkům a získaným oceněním.


Příjemně strávený večer

[středa, 6. březen 2013]

Začalo to před dvěma roky. V květnu roku 2011 nabídl Staropramen spotřebitelům poprvé svůj osvěžující mix piva a ovocné šťávy Cool Lemon. A strhla se nečekaná lavina zájmu. Z osvěžujícího nápoje s nižším obsahem alkoholu se stal hit, který vytvořil základ zcela nového segmentu trhu. Díky loňskému nasazení druhé příchutě Cool Grep prodeje beermixů ze Staropramenu opět výrazně vyrostly a značka si upevnila pozici lídra tohoto segmentu, když jí patřila polovina trhu. I letos bude Staropramen Cool řada chtít spláchnout žízeň co největšího množství spotřebitelů. Proto pro ně na Smíchově připravili hned dvě nové sezónní příchutě.

První nová příchuť - Staropramen Cool Hořký Pomeranč – opustí pivovar poprvé tento týden a zamíří do regálů obchodů. Druhá se v nich objeví v polovině dubna. Má posunout segment beermixů o další metu.

Když jsme předloni vyvíjeli Staropramen Cool Lemon, věřili jsme že máme v ruce unikátní osvěžující mix piva a ovocné šťávy, který nám chválil snad každý, kdo ho ochutnal. Byla radost ho uvádět na trh. Všichni jsme tehdy pevně věřili ve velký úspěch. Přesto jsme byli překvapeni rychlostí, jakou si Cool Lemon začal získávat přízeň spotřebitelů, a adekvátně s tím také růstem objemů jeho prodeje. Staropramen Cool Grep už měl v loňském roce cestu částečně prošlapanou a naše řada beermixů tak opět stála za loňským růstem kategorie i našich celkových objemů prodeje. Nadále pokračujeme ve vývoji a vedeme mnoho rozhovorů se spotřebiteli, abychom pochopili jakou cestou se dále ubírat. Na jejich základě jsme pro letošní rok připravili další dvě novinky,“ říká Zbyněk Kovář, generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen.

Podle Zbyňka Kováře se celkový odhadovaný objem loni prodaných beermixů všech značek u nás pohybuje kolem hranice 460 tisíc hektolitrů. To je v přepočtu 92 miliónů půllitrů těchto osvěžujících nápojů na bázi piva. „Ve své 14-ti leté kariéře v pivovarnictví nepamatuji, že by nějaký segment takto rychle a dynamicky rostl. Jedná se o nejúspěšnější inovaci v moderní historii pivovarnictví v Česku a těší nás, že jsme mohli být u jejího vzniku," dodává Kovář. Staropramen má po dvou letech intenzivního budování pozice na tomto trhu jak nejsilnější značku, tak i dvě nejvyhledávanější příchutě. A 50% tržní podíl.

V této situaci však není hledání další nové příchutě jednoduchý proces. Sázka na Cool Hořký Pomeranče vychází ze zjištění, že spotřebitelům mix piva a citrusové příchutě velmi vyhovuje. „Naše beemixy jsou založeny na osvěžení a právě citrusové příchutě jí v kombinaci s pivem nabízejí nejvíc. Dalším důvodem volby této specifické chuti, která na trhu zatím není, je fakt, že je aktuálně oblíbenou trendy chutí i v jiných kategoriích nápojů,“ vysvětluje manažerka značky Staropramen Eva Prajsová.

Co zatím pivovar více neodkryl je čtvrtá příchuť, která bude uveda na trh zhruba za měsíc. Je u ní avizován posun segmentu novým směrem. „Letos na trh uvádíme dvě příchutě, protože každá má trochu odlišnou roli a charakter. Zatímco ta první doplňuje naše citrusové portfolio, ta čtvrtá ukáže, jak široké možnosti beermixy ještě nabízejí,“ popisuje Prajsová a dodává: „V testování byla u spotřebitelů velmi úspěšná.

O posílení pozice lídra segmentu beermixů bude Staropramen Cool řada usilovat s nižší kalorickou hodnotou při použití pouze přírodního slazení. Hledání nových příchutí tak nebyl jediný úkol pro smíchovské pivovarníky. „Protože víme, že je pro spotřebitele beermixů důležitá kalorická hodnota, hledali jsme způsob, jak ji mít stále nižší při použití pouze přírodního slazení. Jsme rádi, že můžeme oznámit, že se nám to povedlo díky použití přírodního sladidla z extraktu z jihoamerické byliny Stévia rebaudiana, které nahradilo část cukrů,“ vysvětluje důležitou změnu receptury Prajsová.

Novinka Staropramen Cool Hořký Pomeranč bude do lahví poprvé stočena ve středu 6. března a ihned poté distribuována směrem ke spotřebitelům. Plánovaná je také stáčka do PET lahví a plechovek. Čtvrtá příchuť se na trhu objeví v půli dubna. Až zájem lidí rozhodne, zda se noví členové rodiny nízkoalkoholických piv s ovocnou příchutí Staropramen Cool stanou stálou součástí nabídky pivního trhu stejně jako dva jeho nadmíru úspěšní předchůdci Cool Lemon a Cool Grep.

Plzeňský pivovar Gambrinus se rozhodl rozšířit své portfolio. Milovníkům českého piva nabídne Nepasterizované G, pivo s výraznou svěží chutí. Té dosahuje zejména díky speciálnímu procesu mikrofiltrace. Čeští pivaři si mohou objednat čepovaný Nepasterizovaný G již od 4. března. Bude pouze čepovaný a k dostání bude ve více než 1 000 vybraných restaurací a hospod.

Nepasterizované G, pivo plné života

Nepasterizované G je vařeno plzeňskými sládky z kvalitních přírodních surovin podle tradiční plzeňské receptury. Není ovlivněno pasterizací a díky šetrnému zpracování ve finální části procesem mikrofiltrace si uchovává výraznější chuť, vůni a křišťálovou jiskrnost českého piva. Pivaři si ho vychutnají ve více než 1 000 vybraných restauracích a hospodách. „Variantu v lahvích nechystáme,“ oznamuje Vojtěch Homolka, obchodní sládek značky Gambrinus a uvádí důvod: „Chceme, aby lidé v našich hospodách dostali něco výjimečného, co se jinde nedá sehnat. Proto jsme připravili Nepasterizované G právě tímto způsobem. V kombinaci s perfektním načepováním tohoto piva o správné teplotě do speciální sklenice, která svým klasickým tvarem podporuje trvanlivost a krásu pivní pěny, nabídneme pivním fajnšmekrům ojedinělý zážitek, živé pivo, které znalec ocení.“ A s úsměvem dodal: „Jsem přesvědčen, že v našich hospodách bude teď stále častěji znít hrabalovské ,Pane vrchní, panenkomarjá, co mi to nesete v půllitru za krásu.‘

Napasterizované G je České pivo

Stejně jako další varianty značky Gambrinus i Nepasterizované G je nositelem prestižního chráněného zeměpisného označení České pivo. Spotřebitelé tak mají jistotu, že takto označené produkty jsou skutečně českým pivem vyráběným z kvalitních českých surovin, v České republice a dle tradičních postupů vaření.

Českých pivařů v hospodách stále ubývá

Jedním z důvodů uvedení piva Nepasterizované G na trh je pokles návštěvnosti v restauracích a touha návštěvníků po něčem výjimečném, co jinde nedostanou. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu, který značka Gambrinus před uvedením novinky na trh realizovala. Téměř pětina (16 %) z dotázaných nenavštívila v loňském roce za poslední tři měsíce žádnou gastronomickou provozovnu. 35 % z těch, co navštívili tyto podniky, odpovědělo, že do nich chodí méně než před dvěma či třemi roky. Nejčastěji tak tráví čas raději doma. V posledních třech měsících loňského roku vyzkoušelo nějakou pivní novinku 47 % dotázaných, což je mnohem více než u lihovin (13 %) či nealko nápojů (22 %).


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI