Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary Braumeister

Česká pivní stopa v Rusku

[neděle, 26. srpen 2012]


Pivní den v Libouchci měl úspěch

[neděle, 26. srpen 2012]Do začátku 10. ročníku Radegast dne, který vypukne v Nošovicích 15. září, zbývá necelý měsíc. V ležáckých sklepích pivovaru v Nošovicích už zraje tradiční nefiltrovaný ležák Radegast, který nošovičtí sládci uvařili pro tento den. Na to, zda má hořký ležák tu správnou kvalitu, se přijeli podívat členové kapely Chinaski. Společně s mistrem sklepa a sládkem provedli první kontrolu piva v ležení. Po degustaci mohli konstatovat, že pivo je v pořádku a všichni se na něj mohou těšit. Chinaski budou jednou z hvězd Radegast dne, který proběhne poprvé na novém místě v těsné blízkosti pivovaru. Nový areál má vyšší kapacitu a nabídne návštěvníkům lepší komfort.

Foto

Do ležáckého sklepa v Nošovicích vyrazili členové kapely Chinaski společně se sládkem a mistrem sklepa. Společně provedli první kontrolu ležáku po jeho uložení do ležáckého sklepa. „Bylo velmi zajímavé vidět pivo, které bude ještě několik týdnů zrát. Ochutnali jsme i hotový Radegast přímo ve sklepě a již teď je jasné, že se návštěvníci Radegast dne mají na co těšit. Věřím, že k dobré náladě přispěje také náš koncert,“ řekl frontman kapely Chinaski Michal Malátný.

Chinaski zahrají na Radegast dni v sobotu 15.9. od 21:45 hod. Před nimi se na hudebním pódiu vystřídá řada dalších kapel, mimo jiné No Name, Wohnout, Charlie Straight či Mandrage. Program začíná v Nošovicích v 11:00 hod. Chybět nebudou chlapské výzvy, finále spotřebitelské soutěže o 300 tis. Kč, adrenalinové disciplíny či exkurze pivovarem.

Jubilejní 10. ročník Radegast dne se poprvé uskuteční na zpevněné ploše u pivovaru, přičemž hlavní scéna bude přímo v pivovaru. Nový areál má podstatně vyšší kapacitu a nabídne návštěvníkům lepší komfort při pohybu areálem mezi jednotlivými scénami, při parkování, ale také lepší možnosti občerstvení a o čtvrtinu více výčepů.O Postřižinské pivo je stále větší zájem. Jeho prodej narostl za sedm měsíců letošního roku o více než šest procent. Jen v červenci se ho prodalo 17 000 hektolitrů a nemalý podíl na tom má novinka nealkoholický Střízlík, který se těší velkému zájmu.

Vyšší prodeje jsme zaznamenali jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Ohromnou popularitu získal zejména náš Postřižinský Střízlík, první nealkoholické pivo, které v historii nymburského pivovaru vyrábíme,“ hrdě říká ředitel pivovaru Pavel Benák. Střízlíka oceňují odborníci i laická veřejnost. Byl vyhlášen letošním nejlepším nealkoholickým pivem České republiky na soutěži v Českých Budějovicích.

Objednávky se pivovaru neustále zvyšují a jedná i o dalších exportních dodávkách. „Nově vyvážíme i na Balkán,“ dodává ředitel Benák. Prodeje postupně rostou a na odbyt jdou všechny druhy balení. Pomáhá tomu i počasí posledních dní.

Příští týden se Pivovar Nymburk zúčastní Žatecké dočesné, což je akce, na níž každoročně probíhají různé chmelové a pivní soutěže i odborné degustace.


Velký test ochucených piv

[úterý, 21. srpen 2012]

Chemický koktejl ochucených piv

[úterý, 21. srpen 2012]

Původní naučná stezka z Karlova nad Ovčárnu, která vznikla již před 41 lety, dostala nyní zcela novou podobu. Tu ve spolupráci s CHKO podpořil hanušovický pivovar Holba. Trasu dlouhou 5,5 km projdete přibližně za dvě hodiny a vystoupáte do nadmořské výšky 1370 m..

Stezka Vás dovede k nejúžasnější scenérii Jeseníků – ledovcovému karu s jeho rozeklanými skalisky, jarními vodopády a do léta ležícím sněhem.

Z informačních tabulí se na 11 zastaveních dozvíte zajímavosti nejen o Velké kotlině, ale také o přírodních podmínkách a historii území v jejím okolí.

Velká kotlina je klenotem jesenické přírody a pro svoji druhovou rozmanitost bývá také nazývána botanickou zahradou Moravy a Slezska. Na ploše 1 km2 tady roste několik set druhů rostlin, z nichž 57 druhů je chráněných. Některé z nich mají svůj domov pouze tady a nerostou nikde jinde na světě. Na skalách ve Velké kotlině se můžete setkat s kamzíkem horským, původem z rakouských Alp, který byl do Jeseníků přivezen v roce 1913.

Snaha o zachování jedinečných a nenahraditelných hodnot Velké kotliny vedla k jejímu vyhlášení státní přírodní rezervací již v roce 1955.Od roku 1991 je toto území součástí národní přírodní rezervace Praděd.

Naučná stezka Velkou kotlinou je v pořadí 4. stezkou, podporovanou pivovarem Holba v rámci spolupráce s CHKO Jeseníky.
Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI