Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary Braumeister

Připravili jsme k nadcházejícím Svatomartinským hodům naše první československé pivo, pivo, které společně uvařil náš sládek se svým slovenským kolegou, který tento typ piva dříve vařil. Jde o historicky první spolupráci našich sládků po rozdělení Československa.

Sv.Martinský PORTER – tmavé silné pivo 20

Výsledné pivo je skutečně exklusivní záležitost s několikaměsíčním zráním v historickém sklepě pivovaru. Má vysoký podíl karamelového a bavorského sladu a je jemně chmelené žateckým chmelem. Pamětníci mohou zavzpomínat, jak toto pivo chutnalo tenkrát a mladší si připomenou chuť piva svých otců.

Jedná se opět o jednorázovou jedinečnou várku speciálu pod značkou CROSS THE WORLD

Pokračujeme v nyní již populární a očekávané tradici výroby piv ze světové studnice pivních stylů, kterou jsme zavedli v loňském roce a v občasných várkách představujeme na české poměry méně obvyklá piva.

Úspěch těchto piv je velký a do podvědomí tak vstupuje vedle tradiční řady Vyškovských piv i značka CROSS, kterou už znáte ve dvou variantách míchaných limonád s pivem s naším originálním názvem BEERMIX.

Značka CROSS THE WORLD Pod touto značkou se objevují piva, která, tak jak český překlad „křížem světem“ naznačuje, postupně vybíráme z klenotnice piv z celého světa a v občasných várkách nabízíme.

Slavnostní křest se uskuteční dne 8. 11. 2012 v 9.00 hodin v pivnici Vyškovského pivovaru.Pití piva ještě nikdy nebylo víc sexy

[čtvrtek, 1. listopad 2012]
K podzimu patří chuť pečeného jehněčího, neuhlazenost divočiny nebo rafinovaně kořeněné zabijačkové produkty. V každém případě se jedná o jedinečné a díky sezonnosti i nevšední chuťové zážitky. Ideální je tedy doprovodit je i stejně výjimečným nápojem, který ocení nejen pivní znalci. Pivovar Staropramen pro tyto okamžiky nabízí příjemný ležák, Staropramen Nefiltrovaný, vyrobený z 34 procent pšeničného sladu a speciálně vybraných chmelů a špetky koriandru – koření, bez něhož by se příprava řady podzimních specialit neměla obejít.

Že správně vybrané víno podpoří chuť vybraných pokrmů je všeobecně známé. Ale víte, že to samé platí i v případě piva? Představte si víkendový den, jemuž poetiku dodává mlžný opar a barevné podzimní listí stromů. Vůně pečeného masa prostupuje celým domem a k dokonalosti okamžiku chybí už jen kvalitní pití. V tu chvíli nastává čas pro Staropramen s unikátní vůní a se silnou neuhlazenou chutí, díky podílu pšeničného sladu podpořenou příjemnou chlebovinkou.

Pivovar z pražského Smíchova nyní přichází se speciální nabídkou Staropramenu Nefiltrovaný, který se kromě jiného pyšní vítězstvím v soutěži Volba spotřebitelů v pivní kategorii. Speciální multipack se čtyřmi lahvemi piva a originální sklenicí bude od listopadu k dostání v obchodních řetězcích za 79 korun.

Originální „nefiltrovanou“ sklenici mohou získat i návštěvníci více než 500 hospod v České republice. Stačí pozvat tři přátele na Staropramen Nefiltrovaný a obdrží jejich vlastní „nefiltrovaný“ půllitr. Seznam hospod naleznete na www.staropramen.cz.

Staropramen Nefiltrovaný

Originální receptura smíchovských pivovarníků zahrnuje použití 34% pšeničného sladu, speciálně vybraných chmelů a špetku koriandru. Staropramen Nefiltrovaný má 5,0 % alkoholu a servírovat by se měl při 8-10˚C, kdy je dosaženo ideální vyváženosti všech jeho chuťových složek.

Staropramen Nefiltrovaný připravoval tým vrchního sládka pivovaru Zdeňka Luxe osm měsíců tak, aby jeho konzumentům poskytl nevšední chuťový zážitek.

Zajímá vás, jak Staropramen Nefiltrovaný chutná?

V průběhu října a listopadu zákazníci řetězců Globus, Tesco, Interspar a Albert Hypermarket získají příležitost v rámci Staropramen Nefiltrované ochutnávkové tour otestovat, jak chutná pravý nefiltrovaný zážitek a získat zajímavý dárek.
Prodam tricka

[pondělí, 29. říjen 2012]

Prodam tricka pivovaru Dobruska, Zamberk, Pelhrimov, Dobrany, Chyse, Kladno. Jen mi lezi ve skrini. Staci napsat, poslu info.

Ovocná piva už dohnala nealkoholická

[čtvrtek, 25. říjen 2012]

Manažerem plzeňských pivovarů Prazdroj a Gambrinus se stal Stanislav Hamara (44). V nové pozici zúročí své jedenáctileté zkušenosti z pivovarů společnosti SABMiller a nahradí předchozího manažera Pavla Šemíka, který od srpna působí jako technický ředitel nizozemského pivovaru Royal Grolsch.

Stanislav Hamara působí v pivovarnické skupině SABMiller od roku 2001, kdy se na šest let stal manažerem stáčení piva v Pivovaru Šariš. Poté pracoval na projektu sloučení akciových společností Topvar a Šariš. Po úspěšném dokončení integrace se od ledna 2007 stal manažerem topolčanského pivovaru, o rok později převzal vedení pivovaru ve Velkém Šariši.

Působil také v centrále společnosti SABMiller v oblasti rozvoje výroby piva v celoevropském měřítku. Do Plzně přichází po téměř dvouletém vedení maďarského pivovaru Dreher.

Velmi si vážím toho, že mohu působit právě v Plzni v pivovaru, který změnil tvář světového pivovarnictví a dal světu jedinečný ležák Pilsner Urquell. Díky mému nástupu během oslav 170. výročí zrodu originálního plzeňského ležáku jsem si ještě více uvědomil pocit radosti i odpovědnosti, že budu pracovat s lidmi, kteří se dlouhá léta podílejí na úspěchu plzeňských piv,“ řekl Stanislav Hamara.

Stanislav Hamara je absolventem Technické univerzity v Košicích. Po dokončení studií pracoval osm let v soukromé firmě na výrobu PET lahví a sycených nealkoholických nápojů, kde prošel různými pozicemi až po manažera výroby. Během zaměstnání absolvoval také postgraduální studium na Brunel University West London.

Rád sportuje a věnuje se hlavně běhu. S manželkou a dětmi pak tráví volný čas turistikou. Jednou by rád absolvoval maraton, ke kterému je na půl cesty s několika absolvovanými půlmaratony. K jeho dalším zálibám patří lyžování, plavání a samozřejmě dobré pivo.Je to už 4000 stromků, které každoročně během osmi let vysadili zaměstnanci pivovaru Holba. Děje se tak v rámci ekologického projektu „Holba Jeseníkům“, jehož iniciátorem je pivovar a partnerem Lesy ČR. Cílem je zachování horského lesa v klimaticky exponovaných lokalitách hlavního hřebene Hrubého Jeseníku. Přirozená obnova stromů je tady nízká, a proto se přistupuje k výsadbě mladých a pro tento kraj typických dřevin. Mladými smrčky pivovarníci za sedm let osázeli celou oblast Vřesové studánky a nyní se přesunuli nad Červenohorské sedlo.

V rámci nadmořských výšek kolem 1200 m je druhová skladba lesů omezena na několik stěžejních druhů dřevin, schopných v daném klimatu prosperovat. Mezi ně, kromě smrku, patří např. jeřáb ptačí nebo buk a javor, které se vyskytují řidčeji a spíše na spodní hranici tohoto vegetačního stupně. „Dosud jsme vysazovali především malé stromky smrku ztepilého, letos to byl poprvé buk lesní. Sazenice jsou až 80 cm vysoké a díky hlubokým kořenům potřebují i podstatně hlubší jamku,“ říká ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka, který se výsadby každoročně aktivně účastní. Buk je dlouholetý strom, který se dožívá 200 let, takže tady poslouží i dalším generacím. Na rozdíl od hospodářského smrku je důležitý zejména pro zpevnění a melioraci půdy, má tedy významný přínos ekologický.

Omlazování lesních porostů je důležité nejen pro zachování koloritu krajiny, ale také pro udržení její přírodní rovnováhy, na kterou má projekt Holba Jeseníkům pozitivní dopad. Důležité je i to, že se nejedná o jednorázovou záležitost. S vysazováním lesních porostů začal pivovar před 8 roky a záměrem je projekt dále rozvíjet. K ekologickým projektům pivovaru dále patří revitalizace rybníků v areálu firmy nebo finanční podpora naučných stezek ve spolupráci s CHKO Jeseníky. Aktivita pivovarníků je cenná nejen z pohledu ochrany životního prostředí. Jde o spontánní vyjádření zájmu o regionu, v němž firma podniká, i příklad společenské zodpovědnosti podniku.


Polotmavý strakonický Klostermnann získal ocenění Milevská pivní korunka v kategorii speciální piva. Přehlídka pivovarů a pivních produktů probíhala ve dnech 19. 10. – 20. 10. 2012 v Domě kultury Milevsko.

Čtvrtého ročníku Milevských pivních slavností se účastnilo celkem šestnáct pivovarů. Účastníci ochutnali kromě dobrého piva i výtečné vepřové speciality. „Milevská pivní korunka je dalším oceněním v řadě v letošním podzimu, velice si toho ceníme,“ říká Dagmar Vlková, sládek DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice. „Stejně jako Dudák Premium světlý ležák, tak i Klostermann získal v krátké době po sobě ocenění, za jeho kvalitu a chuť. Ukazuje se, že naše snaha o zvyšování kvality a držení receptur přináší své ovoce,“ uzavírá Dagmar Vlková.

Polotmavý Klostermann byl poprvé uvařen v roce 2008 u příležitosti sto šedesátého výročí narození spisovatele Klostermanna. Pivo má mírně nasládlou karamelovou chuť a vyznačuje se plností a řízem. Je vyroben ze světlého českého sladu ve směsi s bavorským karamelovým barvícím a žateckým chmelem.


Chcete ochutnat lahůdky ze zabíjačkových hodů a zapít je chotěbořskými pivy? Ojedinělou akci přichystal nejen pro fanoušky a pivaře, ale i celé rodiny Pivovar Chotěboř na sobotu 10. listopadu od 11 do 17 hodin. V rámci zabíjačkových hodů budou moci návštěvníci rovněž nahlédnout pod pokličku přípravy zdejšího piva v rámci dne otevřených dveří.

Zabíjačkové hody v Pivovaru Chotěboř zpestří doprovodný program: hrát bude regionální kapela Variace, děti se zabaví ve výtvarných dílnách, všichni se pak budou moci zúčastnit i připravených soutěží. Vzhledem k podzimnímu počasí se návštěvníci mohou zahřát horkou medovinou, která doplní kompletní sortiment chotěbořských piv.

Nabídku Pivovaru Chotěboř před Vánoci opět rozšíří 13,5stupňový Speciál. Oblíbené pivo s karamelovou příchutí je již uvařené a v současnosti dozrává v ležáckém tanku. „Je to velmi úspěšné pivo, každoročně je Speciál velmi žádaný. Distribuujeme ho jen při svátečních příležitostech, jakými jsou Vánoce či Velikonoce, vždy je přitom velmi brzy vyprodán,“ pochvaluje si ředitel pivovaru Richard Moravec.

Speciál poputuje do běžné distribuční sítě na přelomu listopadu a prosince, připraveno bude celkem 15 tisíc půllitrových lahví. K dostání bude i v dárkovém balení.


Mimořádná kolekce originálních belgických vánočních piv je už od 1. listopadu v nabídce Belgian Beer Cafe Les Moules v Pařížské ulici. Vánoční speciály – to je pro všechny milovníky piva velká, dlouho očekávaná událost. Bývají silnější, často s netradičními příchutěmi, ale vždy z těch nejkvalitnějších surovin, takže jsou zážitkem i pro ty, kteří během roku pivo popíjejí spíše zřídka.

Na čepu v Belgian Beer Cafe Les Moules letos nebude chybět:

Boucanier Christmas – pivo tmavě oranžové barvy s lehkým sedimentem a zákalem, protože kvasí v lahvi, charakteristická vůně sladu je provoněná meruňkami, jablkem a jablečným moštem, má prvotřídní říz.

Delirium Christmas – pivo vynikající příjemnou chutí jablek, karamelu s trochou cherry, řadí se mezi těžší typy piv se sladším dozníváním.

Bush Noel – tmavé, silné pivo s nasládlou chutí chmele, vyrábí se tradičním postupem, kdy je chmel umístěn v nádržích, ve kterých pivo zůstává čtyři až šest týdnů, do dosažení plné zralosti, což mu dává charakteristickou, plnou chuť.

Sváteční čas Adventu, bez spěchu a shonu všedních dnů, je ideální dobou pro vzrušující a zábavné objevování netradičních chutí. Přijďte s rodinou, přáteli či kolegy posedět do útulného Belgian Beer Cafe Les Moules a společně ochutnejte unikátní vánoční piva. A k nim třeba výtečné čerstvé mušle, které v Les Moules připravují na třináct různých způsobů, nebo jinou z delikates na zdejším sezónním menu.Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI