Rastal

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary Braumeister


Zvládli vypít 3 700 piv?

[pondělí, 6. srpen 2012]

Stačí zapojit se do ankety Euroregionu Praděd a při svých cestách po Jeseníkách vyplnit anketní lístek. Ty budou po celou dobu prázdnin k dispozici u řidičů cyklobusů a turistbusů, které pravidelně křižují Jeseníky. Vyplněný lístek pak řidiči při výstupu odevzdáte a budete automaticky zařazeni do slosování. Anketa poběží do konce srpna a nabízí skvělou příležitost poznat jedinečný kraj Jeseníků a současně možnost získat zajímavou výhru.

Anketní lístky budou slosovány 7. září v sídle Euroregionu Praděd a vylosovaní výherci budou uvedeni on line na www.europraded.cz, www. holba.cz nebo na www.jeseniky.net.

Na vítěze čekají lákavé odměny, mezi kterými nebude chybět Holba Šerák, zlatý poklad Jeseníků.

1. místo: soudek piva Holba Šerák + batoh Euroregionu Praděd plný překvapení + kniha "Chuť Jeseníků"

2. místo: 5x multipack Holba Šerák + batoh Euroregionu Praděd plný překvapení + turistický průvodce Jeseníky - nejkrásnější trasy

3. místo: 3x multipack Holba Šerák + batoh Euroregionu Praděd plný překvapení + cykloprůvodce Jeseníky

4. - 40. místo: zajímavé ceny, které věnovali partneři ankety.

Navštívit Jeseníky se nyní skutečně vyplatí! Proto přijeďte, poznejte kraj ryzího piva z hor a vychutnejte si jeho krásy.


Sázíte na kvalitu a jedinečnou chuť piva? Pak sáhněte po světlém výčepním pivu ZUBR Gold. Patří mu nejen vítězství v prestižní degustační soutěži Zlatý pohár PIVEX a titul pivo roku 2012 ale nyní se stal také Regionální potravinou. Po slavnostním udělení certifikátu ministra zemědělství Petra Bendla se může pyšnit dalším puncem kvality.

Navazuje tak na sérii vítězství v degustačních soutěžích, kde se pravidelně stává favoritem. „Jsme rádi, že můžeme v regionu nabídnout kvalitní značku, která je populární především na Přerovsku a Prostějovsku, ale také na Kroměřížsku či v Uherském Hradišti. Při jednání se zákazníky bude značka Regionální potravina dalším argumentem pro to, jak je pivo kvalitní, “ uvedl ředitel pivovaru Zubr Tomáš Pluháček. Zubr se vyznačuje plností a chmelovostí a je příjemně hořké.

K významným letošním trumfům pivovaru dále patří ocenění Pivovar dvacetiletí, udělené v rámci soutěže Zlatý pohár PIVEX- Pivo roku 2012.


Novinky z Vyškova

[sobota, 4. srpen 2012]

1) Znovuzavedení výroby pšeničného piva s podílem živých kvasnic

Další, tentokrát letní speciál Vyškovského pivovaru se představí pod novou značkou CROSS THE WORLD

Konečně je to tady – 2 měsíce slíbený speciál bude konečně k dostání. Navazujeme na nyní již populární a očekávanou tradici výroby piv ze světové studnice pivních stylů, kterou jsme zavedli v loňském roce a v občasných várkách představujeme na české poměry méně obvyklá piva.

Úspěch těchto piv je velký a zaslouží si vlastní novou řadu. Rozhodli jsme se, že značka JUBILER i do budoucna bude věnována dlouholetému oblíbenému speciálu JUBILER 16, 80. Nové speciální piva ponesou nově vybudovanou značku CROSS THE WORLD, která navazuje na nedávno pokřtěnou značku CROSS MIX, pod kterou jsme představili první „radlery“ z našeho pivovaru.

Značka CROSS THE WORLD

Pod touto značkou se od nynějška budou objevovat piva, která, tak jak český překlad „křížem světem“ naznačuje, postupně vybereme z klenotnice piv z celého světa a budou v občasných várkách nabízena.

Hefe Weissbier

První pivo v této nové řadě je známo především v Bavorsku, ale co je již méně známo, jde o pivo, které před průmyslovou revolucí převládalo v českých zemích. Dá se tedy říci, že jde o návrat staročeského „bílého piva“, jak se také kdysi u nás nazývalo.

A jelikož je léto, není nad osvěžující variantu tohoto pšeničného piva s obsahem živých kvasnic, tedy o variantu mající 11, 2 % epm. a 4, 7 % obj. alkoholu. Jak je již u nás zvykem, používáme originální kvasničný kmen svrchních kvasinek a originální německé chmely, které do pšeničného piva patří.

Použité suroviny: pitná voda, pšeničný slad, ječné slady (český, barvící), upravené chmely (Perle, Saphir, Hallertau Mittelfrüh), kvasnice svrchního kvašení pro pšeničná piva, neředěno vodou!

Nepasterováno s obsahem živých kvasnic

Náš Weissbier jako jediný z českých průmyslových pivovarů obsahuje velké množství živých kvasnic, které jsme neznehodnotili pasterací. A to jak v sudech, tak i v lahvích!

V prodeji bude k dispozici v lahvích i sudech ve vybraných provozovnách a v pivovarské pivnici i prodejně ve Vyškově a to od 11. 8. 2012! Premiéra proběhne 11. 8. 2012 na nádvoří pivovaru při konání Farmářských pivovarských trhů.

2) Farmářské trhy v pivovaru

Již v sobotu 11. 8. 2012 se uskuteční Farmářské trhy v pivovaru. Toho času jde ve Vyškově o jediné místo s tradičními farmářskými trhy s domácími produkty. Více v příloze.

3) Předpouťová rocková zábava

Ve Vyškově se koná každoročně pouť druhou srpnovou neděli. A stalo se již tradicí, že večer před poutí je v pivovaru předpouťová zábava. Více v příloze.

4) Den otevřených dveří pivovaru – hlavní pivovarská akce v roce

V neděli 12. 8. 2012 od rána až do noci..

Exkurze po pivovaru zdarma, pivní soutěže, zábava, poučení, kompletní sortiment piv, beermixů, limonád, včetně nefiltrovaných piv a novinek, pivo RAFUN a pšeničné pivo Weissbier.

Malým příspěvkem k ekologii je i možnost zapůjčení sklenic a čepování nápojů do nich. Navíc i toto přispěje ke zkulturnění ochutnávání našich výrobků.

Každým vypitým nápojem přispějí návštěvníci i místní Oblastní charitě Vyškov. Přispět budou moci i při vstupu do pokladničky, nebo zakoupením výrobků klientů Oblastní charity ve Vyškově.

5) Letní kino v pivovaru

6. 8. 2012 - 10. 8. 2012. Ve spolupráci s MKS Vyškov. Slíbené jsou atraktivní filmy: Líbáš jako ďábel, Doba ledová 4, Polski film a další. Více na stránkách MKS Vyškov.

Vyškovské pivo a limo na čepu. Slosovatelné vstupenky o nápoj zdarma.

… okoštujte výjimečnou várku piva


Zíraj na auto, a když jim holky vrazí pivo, na chvíli znehybní, “ popisuje zážitek ze Samson Tour její náčelník Kryštof Kostroun.

Skoro dvacet let starý, ale kompletně zrenovovaný Chevrolet Chevy, rok výroby 93, od podlahy až ke střeše našlapaný pivem, aparaturou, projektorem a dalšíma vychytávkama. Do zbylého prostoru „zlatého obříka“ se vmáčknou ještě dvě sexy holky a řidič, DJ a šéf kabiny v jedné osobě. A může se vyrazit za lidmi. „To je ta nejkrutější kára, jakou jsem kdy v životě viděl, “ i tak reagují někteří mládežníci.

Samson Van má za sebou měsíční tour po Česku a už si začíná užívat slávy. Důvodů pár je. Třeba vzhled a funkčnost. Zlatavý veterán zaujme jen tím, že proburácí kolem vás. Když navíc ještě zastaví a za zvuků taneční muziky vyskáčou Samson holky s vychlazeným radlerem, pivem nebo Pitem, většinou jen zíráte a pak pijete a pijete a…

Po pěti minutách dojezdu na místo jsme schopný fungovat, což znamená, že hraje hudba, je postavený bar a stůl na Beer Pong. Moderátor má zapojený majk, hraje komp a holky mají naplněný tašky s pivem, “ to je stručný popis Kryštofa Kostrouna, který má Samson Van na povel.

A kde všude se o téhle parádní souhře povídá? Van už byl ve vybraných pražských pneuservisech a na benzinkách na D1 ochutnali řidiči kamionů z jeho zásob nealkoholické pivo Pito. Tu čest ale měla třeba i Štvanice, Riegrovy sady, Letná, desítky jihočeských kempů kolem Vltavy a Lužnice, parky, náměstí, hrad Křivoklát a drink dostal i cyklista, kterého Van v kopci předjížděl.

Velkou radost udělá, když tahle brumlající královna zastaví třeba na tenisových kurtech, holky otevřou twisty, popřejou hezkou hru a jedeme dál, “ říká Kryštof Kostroun.

Radlery s twist uzávěry jsou ostatně hitem léta. Právě třetinky tohoto lahodného nápoje jdou na dračku. A teď se navíc výběr Samsonu rozšířil o další dvě příchutě. „Černý rybíz už jsme zkusili testovat v provozu, to znamená, že ho pár dní vozíme ve vanu a hlavně ženám podle prvních ohlasů chutná, “ vysvětluje obchodní ředitel pivovaru Samson David Posekaný.

Samson Tour je ale hlavně o akci, která osvěží nejen tělo, ale i ducha. Takže na závěr ještě jedna příhoda „z natáčení“. V Českém Krumlově posádka Samson Vanu naskákala přímo na řidiče ve stojící zácpě. „Brali to, pili a divili se, kde jsme se tam vzali. Sampling jsme utnuli až potom, co jsme zpozorovali, že Krumlov je průjezdnej a kolonu aut vlastně vytváříme my, “ hlásí z terénu Kryštof Kostroun.


Samson představuje jako první u nás radler s rybízovou příchutí!

Pivovar Samson se rozhodl uprostřed léta vyslyšet volání svých fanoušků. Na facebooku a webových stránkách se množily dotazy na další příchuť. Po úspěšném Grepu a Lemonu bylo jasné, že to chce osvěžující a říznou chuť, kterou na českém trhu zatím nikdo nenabízí. „Z jednoduché komunikace nám vyšlo, že by většina ráda ochutnala černý rybíz. A i já můžu potvrdit, že ta chuť je exkluzivní a nezaměnitelná, “ představuje Černý rybíz obchodní ředitel pivovaru Samson David Posekaný.

Tajemná chuť černého rybízu s jemně hořkým pivem vytváří zdánlivě nesourodý pár, který ale dohromady zapojí snad všechny vaše chuťové receptory. „Baví nás, že vlastně nevíme, jestli jsou tyhle černé bobule sladké nebo trpké. Z našich zkušeností proto po každém napití muselo přijít další, “ říká s úsměvem David Posekaný, který spojení piva a limonády s příchutí černého rybízu doporučuje hlavně v boji proti srpnovým pařákům. „Jen málokterý nápoj tak spolehlivě osvěží, “ dodává zkušeně.

I v Černém rybízu je jen 2, 5 % alkoholu a Samson ho nabízí v třetinkových lahvích s twist uzávěrem. Určitě se tak opět dočkáme toho, že ho uvidíme v piknikových koších, na párty, návštěvách, restauračních zahrádkách, u vody, ale třeba i v rukou rekreačních in-line bruslařů, kteří budou chtít spláchnout žízeň. Prostě proto, že s touhle lahvičkou v ruce budete krom jiného vypadat i dobře.

Černý rybíz budeme stejně jako naše první dvě příchutě nabízet i v půllitrových plechovkách, aby větší žíznivci netrpěli, “ dodává obchodní ředitel pivovaru Samson.

Samson tak má v současnosti na trhu celkem čtyři příchutě radlerů, z nichž první dvě – Lemon a Grep – už mají mezi konzumenty i odborníky zvučné jméno. Bodovaly ve spotřebitelských testech velkých deníků, ale také u pivních fajnšmekrů. Muži z Pivní extraligy udělili Grepu titul „Nejlepší radler“ a celkově třetí místo mu patří i v prestižním Testu deníku MF Dnes. „Nejvíc si ale stejně ceníme pozitivních reakcí od běžných lidí, “ dodává David Posekaný.


V novém jablečném radleru Samson je i konopí!

Z mnoha testů radlerů, které proběhly v průběhu letošního léta, vyplynul jednoznačný závěr. Chutnají ty, které nejsou vlezle sladké a v kombinaci s ovocnou šťávou si zachovávají osvěžující hořkost. „Roli hrálo to, že jsme chtěli přijít s něčím chuťově nezaměnitelným, ale i novým a trochu odvážným. Proto jsme smíchali jablečnou limonádu s pivem a přidali špetku aroma z květu konopí, “ říká obchodní ředitel pivovaru Samson David Posekaný.

Při zemi se ale pánové nedrželi, ani i když vymýšleli název pro své nové pivo a bez okolků ho nazvali Špeck. Výslovnost je stejná jako u synonyma pro marihuanový joint. „Radlery jsou piva hlavně pro mladé lidi a my jsme si řekli, že jim uděláme uprostřed léta radost. Uvidíme, jak jim zachutná. Špeck je zatím příchuť pro letošní rok. Taková limitovaná edice, “ prozrazuje David Posekaný.

Špeck je ale tak trochu jiný ve více směrech. Například se vůbec nebude prodávat v plechu a koupíte ho jen v třetinkovém skle s twist uzávěrem. Lahev si tak každý snadno otevře pouhým pootočením zátky. A když k tomu přidáte i nápadnou etiketu, může tohle pivo okázale mířit mezi nejvíc trendy záležitosti letošního léta.

Samson by zároveň rád navázal na své úspěšné radlery, které představil před letošním létem. Citron nezklamal, je to ale hlavně Grep, který sbírá vavříny v mnoha spotřebitelských testech. Muži z Pivní extraligy mu udělili titul „Nejlepší radler“ a celkově třetí místo mu patří i v prestižním Testu deníku MF Dnes.

Musím přiznat, že poslední vývoj našich radlerů je pro nás velice příjemným překvapením. Tak rychlý vzestup jsme sami nečekali. I tohle nám dodalo chuť připravit další novinky, “ prohlašuje obchodní ředitel pivovaru Samson.

Jasným důkazem má být i nový Samson Špeck. Pivo lahodné, chuťově zajímavé, osvěžující a možná i lehce provokativní. Ale není důvod k panice. Špeck samozřejmě splňuje všechny normy předepsané ministerstvem zdravotnictví. Konopí je tam opravdu v menším než malém množství.

Tradiční 8. Litovelský Otvírák letos otevře brány pivovaru 11. srpna. Letošní ročník festivalu dobrého piva a muziky láká na zvučná jména účinkujících i speciální piva. Poprvé na Otvíráku zazpívá jedna z našich nejlepších zpěvaček Bára Basiková nebo vynikající muzikanti kapely Robbie Williams revival se zajímavě aranžovanou muzikou světové hudební hvězdy.

Litovelský Otvírák potěší nejen příznivce dobré muziky, ale především dobrého piva. Speciálně pro tuto příležitost uvařili pivovarníci hned několik speciálů. Patří k nim například polotmavý Gustav, ale i další. Návštěvníci si budou moci připít i takovými pivními lahůdkami jako je ALE, charakteristické svou vůní po tropických plodech nebo osvěžujícím pšeničným pivem, běžně označovaným jako WIT bier.

Pivovar otevře své brány už v 9 hodin ráno, aby umožnil zájemcům podívat se do výroby. Až do odpoledne bude možné zúčastnit se organizovaných exkurzí pod vedením odborníků. Nádvoří pivovaru zaplní 2 pódia s programovým vystoupením po celý den. V poledne navíc od pivovaru odstartuje cyklopeloton Free Litovel Bobr Bike, podporovaný pivovarem, takže si na své přijdou i všichni příznivci cyklosportu. Odpolední program zahájí skupina No Name ve 13 hodin a hodinu poté se návštěvníci mohou těšit na slavnostní naražení soudku s jejich oblíbenou jedenáctkou Litovel Moravan. Pivo Litovel poteče z více 60 výčepních zařízení a nebudou chybět ani ochucená piva, především Escape.

Letošní Otvírák bude skutečným hudebním festivalem, na kterém zahraje celá řada dalších kapel jako např. Gentle Irony Trio, Mad Lovers, RoumBand nebo LUMENbend a v kontrastu s nimi zazní „hanácké bigbít“ oblíbené skupiny Stracené ráj.

O poznání tvrdší pojetí muziky představí AC/DC revival, připomínající své slavné heavy metalové předchůdce. Akci ukončí noční ohňostroj a skupina Bon Jovi revival. Litovelský Otvírák patří k největším akcím v regionu s návštěvností až 10 tisíc lidí. Na akci je bezplatný vstup a pivovar navíc zajišťuje i autobusovou dopravu z Olomouce a okolí. Doprava je zpoplatněna, zastávky busů jsou uvedeny na plakátech, letácích k akci nebo na www.litovel.cz.Nové nástroje analýzy piva

[čtvrtek, 2. srpen 2012]Navštivte nás na InstagramuReklama na PI