Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info

Navazujeme na nyní již populární a očekávanou tradici výroby piv ze světové studnice pivních stylů, kterou jsme zavedli v loňském roce a v občasných várkách představujeme na české poměry méně obvyklá piva.

Úspěch těchto piv je velký a zaslouží si vlastní novou řadu. Rozhodli jsme se, že značka JUBILER i do budoucna bude věnována dlouholetému oblíbenému speciálu JUBILER 16,80. Nové speciální piva ponesou nově vybudovanou značku CROSS THE WORLD, která navazuje na nedávno pokřtěnou značku CROSS MIX, pod kterou jsme před několika týdny představili první radlery z našeho pivovaru.

Značka CROSS THE WORLD

Pod touto značkou se od nynějška budou objevovat piva, která, tak jak český překlad „křížem světem“ naznačuje, postupně vybereme z klenotnice piv z celého světa a budou v občasných várkách nabízena.

Hefe Weissbier

První pivo v této nové řadě je známo především v Bavorsku, ale co je již méně známo, jde o pivo, které před průmyslovou revolucí převládalo v českých zemích. Dá se tedy říci, že jde o návrat staročeského „bílého piva“, jak se také kdysi u nás nazývalo.

A jelikož je léto, není nad osvěžující variantu tohoto pšeničného piva s obsahem živých kvasnic, tedy o variantu mající 11,2 % epm. a 4,7 % obj. alkoholu. Jak je již u nás zvykem, používáme originální kvasničný kmen svrchních kvasinek a originální německé chmely, které do pšeničného piva patří.

Použité suroviny: pitná voda, pšeničný slad, ječné slady (český, barvící), upravené chmely (Perle, Saphir, Hallertau Mittelfrüh), kvasnice svrchního kvašení pro pšeničná piva, neředěno vodou!

Nepasterováno s obsahem živých kvasnic

Náš Weissbier jako jediný z českých průmyslových pivovarů obsahuje velké množství živých kvasnic, které jsme neznehodnotili pasterací. A to jak v sudech, tak i v lahvích!

V prodeji bude k dispozici v lahvích i sudech ve vybraných provozovnách a v pivovarské pivnici i prodejně ve Vyškově a to od 25. 6. 2012! Premiéra proběhne 23. 6. 2012 na nádvoří pivovaru při konání Farmářských pivovarských trhů.

… okoštujte výjimečnou várku piva




Domácí pivo z kopřiv

[čtvrtek, 14. červen 2012]

Test nealko piv: Které je nejlepší?

[středa, 13. červen 2012]



České fotbalisty čekají dva zápasy, které rozhodnou o dalším setrvání na evropském šampionátu. Do klíčových duelů Gambrinus připravil pivní motivaci a reprezentantům přislíbil sud piva Gambrinus Originál 10° za každý vstřelený gól na šampionátu, pokud se jim podaří postoupit ze základní skupiny mistrovství Evropy.

Úvodní zápas s Ruskem se národnímu týmu nepovedl, přesto mají hráči postup ze základní skupiny Eura stále ve svých rukách. Musí si ale poradit s Řeckem a domácím Polskem. Gambrinus, oficiální partner reprezentace, chce v těchto zápasech vidět v podání českého týmu útočnou hru, kterou si přejí sledovat i fanoušci. Vypsal tedy speciální pivní prémii v případě postupu ze základní skupiny mistrovství Evropy. Jak bude velká, o tom rozhodnou sami hráči. „Za každý gól získají sud piva Gambrinus Originál 10°, protože postup ze skupiny už je důvod k pořádnému přípitku,“ řekl Jan Doležel, senior manažer značky Gambrinus.

Sudy piva budou určeny celému mužstvu, a ne pouze úspěšným střelcům. „Vystřílený Gambrinus si užije celý tým, na úspěchu se totiž podílí všichni. Od brankáře přes hráče, kteří korunují snahu gólem v síti soupeře,“ doplnil Doležel. „I trenér a realizační tým si v případě úspěchu zaslouží pivní odměnu,“ nezapomněl ani na skupinu, která stojí v pozadí, ale hraje také velmi důležitou roli.

Pivo, které si mohou fotbalisté zajistit úspěšným působením na šampionátu, hráči důvěrně znají. Před měsícem totiž v Plzni založili právě tuto várku David Lafata, Milan Petržela, David Limberský, Theodor Gebre Selassie a Jiří Štajner. A po návratu ze soustředění v Rakousku tým ochutnal už hotové pivo. „Hoši, uvařili jste ten Gambáč dobře,“ pochválil manažer reprezentace Vladimír Šmicer pětici, která se 24. dubna v Plzni stala nakrátko pivovarnickými sládky.

Doufám, že budeme připravovat pro fotbalisty co nejvíce sudů s naší desítkou jako odměnu za vstřelené branky na mistrovství,“ přeje si postup národního týmu ze skupiny Doležel, senior manažer značky Gambrinus, dlouhodobého partnera české fotbalové reprezentace.


Pivaři si přišli o víkendu na své

[úterý, 12. červen 2012]

V pátek 15. června a v sobotu 16. června 2012 se na Střelecké cestě Královské zahrady Pražského hradu představí 50 minipivovarů - členů Českomoravského svazu minipivovarů. Výjimečná degustační událost nabízí milovníkům piva možnost na jednom místě nahlédnout do světa pivní pestrosti, chuťových zážitků a fantazií padesáti sládků, kteří vybrali to nejlepší ze své produkce a na festivalu nabídnou k ochutnání na 100 druhů piva. V pátek od 14:00, v sobotu od 10:00, oba dny do 20:00 hod.

Cílem festivalu je poskytnout milovníkům pivních specialit a kvalitní zážitkové gastronomie možnost degustace širokého množství vzorků z produkce minipivovarů ze všech koutů České republiky, ochutnat a seznámit se s různými pivními druhy a styly. Nejde o klasický pivní festival zaměřený na masovou konzumaci piva. Je to příležitost seznámit se s novodobým fenoménem i s historickými kořeny českého a moravského pivovarnictví, prezentace tradiční i moderní regionální výroby piva a prostor pro objevování nové pivní kultury.

Vstupné na festival je 300 korun. Každý návštěvník obdrží degustační skleničku, rozsáhlý katalog s řadou informací o zúčastněných minipivovarech a nabízených pivních speciálech a bude moci neomezeně degustovat na sto druhů piv, které festival nabídne.

Minipivovary jsou živou vodou pivovarnického řemesla, které už bylo skoro na vymření. Před dvaadvaceti lety v celém Československu existoval jeden jediný minipivovar, pivovar U Fleků. Po roce 1991 se zvolna začínají budovat minipivovary nové a v dnešní době jejich růst nabral pořádné obrátky. Už jich máme v Česku kolem stopadesáti a byť je jejich podíl na výrobě piva zanedbatelný, začínají se stávat svébytnou součástí pivovarnického průmyslu,“ říká Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů.

Charakteristické senzorické vlastnosti nefiltrovaného čepovaného piva, jeho přírodní čistota, výroba několika druhů piv včetně specialit, vysoká úroveň pivního skla, vynikající kuchyně s krajovými i národními specialitami, to vše jsou přednosti lákající k posezení v restauraci s vlastním pivovarem. Pivo z minipivovaru je svěží, obsahuje kvasinky, které zaokrouhlují chuť, zjemňují hořkost a dávají pivu osobitý charakter. Další předností je menší nasycení těchto piv kysličníkem uhličitým, což má pozitivní vliv na tzv. pitelnost piva. V minipivovarech se většinou pivo čepuje přímo z výčepních tanků, kde má správnou teplotu, za kterou odpovídá sládek - konkrétní garant kvality denně přítomný v restauraci, nikoliv neosobní obchodní zástupce. U piva z minipivovaru je vždy zaručeno, že se jedná o pivo čerstvé, vyráběné v místě a podle potřeby. Trvanlivost nefiltrovaného piva je totiž omezena a není možné ho na rozdíl od filtrovaných, stabilizovaných a pasterovaných piv prodávat delší dobu. Zákazníky minipivovarů láká příjemné prostředí pivovarských restaurací s možností být přímo při výrobě, vnímat atmosféru a vůni vaření piva. Je to v podstatě zážitková gastronomie,“ dodává Jan Šuráň.

Na festival minipivovarů na Pražském hradě se dosud přihlásily tyto minipivovary:

Pivovarský dům Praha, Břevnov klášterní pivovar Praha, Pivovar U Medvídků Praha, Rodinný pivovar Bravůr, Minipivovar Vyšší Brod, Pivovar Kocour Varnsdorf, Šumavský pivovar Vimperk, Pivovar Groll Plzeň, Pivovar Kozlíček Horní Dubenky, Pivovar Purkmistr Černice, Novoměstský pivovar Praha, Spolkový pivovar Sazovice, Domácí pivovárek Velký Rybník, Pivovarský dvůr Zvíkov, Pivovar Na Rychtě Ústí nad Labem, Minipivovar Biovar Ostrava, Zámecký minipivovar Zábřeh, Pivovar Permon Sokolov, Antošův pivovar Slaný, Mostecký Kahan, Rodinný minipivovar Pacov, Starokladenský pivovar, Joegoodbeer Plzeň, Pivovar Zhůřák Nepomuk, Podorlický pivovar Rychnov, Sousedský pivovar Bašta Praha, Staročeský pivovárek Dobruška, Pivovar Na Mlýně Ratíškovice, Pivovar U Fleků Praha, Minipivovar Labuť Litoměřice, Pivovarský dvůr Lipan Dražíč, Pivovar Valášek Vsetín, Jihlavský právovárečný pivovar, Valašský pivovar Kozlovice, Pivovar Magistr Brno, Pivovar Mazák Dolní Bojanovice, Pivovar Černý Orel Kroměříž, Pivovar Herold Březnice, Líšeňský pivovar Brno, Pivovar pekárna Kvilda, Štiřínský pivovar, Zámecký pivovar Chyše, Únětický pivovar, Pivovar Matuška Broumy, Hostinský pivovar Excelent Rýmařov, Minipivovar Hukvaldy, Minipivovar Koníček Vojkovice, Minipivovar Rohov, Pivovar Lochota Plzeň, Pivovar Svatý Kopeček Olomouc, Městský pivovar Štramberk, Pivní rozmanitost, Zlínský Švec, Pivovar Malenovice

Místo konání:

Střelecká cesta pod Letohrádkem královny Anny Královské zahrady Pražského hradu.

Dopravní spojení:

Tram č. 18, 20, do stanice Chotkovy sady, odtud 1 min. pěšky.

Tram č. 22, do stanice Královský letohrádek, odtud 2 min. pěšky.

Doba konání:

Pátek 15. června 2012: 14:00 – 20:00 hod.

Sobota 16. června 2012: 10:00 - 20:00 hod.





K pivu lidem zazpívali slavíci

[pondělí, 11. červen 2012]


Festival minipivovarů na Pražském hradě

[pondělí, 11. červen 2012]

100 DRUHŮ PIVA NA JEDNOM MÍSTĚ. Výjimečná degustační událost nabízí milovníkům piva možnost ochutnat pivní speciality z produkce 50 minipivovarů - členů Českomoravského svazu minipivovarů. Pivo jako zážitková gastronomie 15.-16. června 2012 na Střelecké cestě Královské zahrady Pražského hradu.

Cílem festivalu je poskytnout milovníkům pivních specialit a kvalitní zážitkové gastronomie možnost degustace širokého množství vzorků z produkce minipivovarů ze všech koutů České republiky, ochutnat a seznámit se s různými pivními druhy a styly. Nejde o klasický pivní festival zaměřený na masovou konzumaci piva. Je to příležitost seznámit se s novodobým fenoménem i s historickými kořeny českého a moravského pivovarnictví, prezentace tradiční i moderní regionální výroby piva a prostor pro objevování nové pivní kultury.

Vstupné na festival je 300 korun. Každý návštěvník obdrží degustační skleničku, rozsáhlý katalog s řadou informací o zúčastněných minipivovarech a nabízených pivních speciálech a bude moci neomezeně degustovat na sto druhů piv, které festival nabídne.

„Minipivovary jsou živou vodou pivovarnického řemesla, které už bylo skoro na vymření. Před dvaadvaceti lety v celém Československu existoval jeden jediný minipivovar, pivovar U Fleků. Po roce 1991 se zvolna začínají budovat minipivovary nové a v dnešní době jejich růst nabral pořádné obrátky. Už jich máme v Česku kolem stopadesáti a byť je jejich podíl na výrobě piva zanedbatelný, začínají se stávat svébytnou součástí pivovarnického průmyslu,“ říká Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů.

„Charakteristické senzorické vlastnosti nefiltrovaného čepovaného piva, jeho přírodní čistota, výroba několika druhů piv včetně specialit, vysoká úroveň pivního skla, vynikající kuchyně s krajovými i národními specialitami, to vše jsou přednosti lákající k posezení v restauraci s vlastním pivovarem. Pivo z minipivovaru je svěží, obsahuje kvasinky, které zaokrouhlují chuť, zjemňují hořkost a dávají pivu osobitý charakter. Další předností je menší nasycení těchto piv kysličníkem uhličitým, což má pozitivní vliv na tzv. pitelnost piva. V minipivovarech se většinou pivo čepuje přímo z výčepních tanků, kde má správnou teplotu, za kterou odpovídá sládek - konkrétní garant kvality denně přítomný v restauraci, nikoliv neosobní obchodní zástupce. U piva z minipivovaru je vždy zaručeno, že se jedná o pivo čerstvé, vyráběné v místě a podle potřeby. Trvanlivost nefiltrovaného piva je totiž omezena a není možné ho na rozdíl od filtrovaných, stabilizovaných a pasterovaných piv prodávat delší dobu. Zákazníky minipivovarů láká příjemné prostředí pivovarských restaurací s možností být přímo při výrobě, vnímat atmosféru a vůni vaření piva. Je to v podstatě zážitková gastronomie,“ dodává Jan Šuráň.

Na festival minipivovarů na Pražském hradě se dosud přihlásily tyto minipivovary:

Pivovarský dům Praha, Břevnov klášterní pivovar Praha, Pivovar U Medvídků Praha, Rodinný pivovar Bravůr, Minipivovar Vyšší Brod, Pivovar Kocour Varnsdorf, Šumavský pivovar Vimperk, Pivovar Groll Plzeň, Pivovar Kozlíček Horní Dubenky, Pivovar Purkmistr Černice, Novoměstský pivovar Praha, Spolkový pivovar Sazovice, Domácí pivovárek Velký Rybník, Pivovarský dvůr Zvíkov, Pivovar Na Rychtě Ústí nad Labem, Minipivovar Biovar Ostrava, Zámecký minipivovar Zábřeh, Pivovar Permon Sokolov, Antošův pivovar Slaný, Mostecký Kahan, Rodinný minipivovar Pacov, Starokladenský pivovar, Joegoodbeer Plzeň, Pivovar Zhůřák Nepomuk, Podorlický pivovar Rychnov, Sousedský pivovar Bašta Praha, Staročeský pivovárek Dobruška, Pivovar Na Mlýně Ratíškovice, Pivovar U Fleků Praha, Minipivovar Labuť Litoměřice, Pivovarský dvůr Lipan Dražíč, Pivovar Valášek Vsetín, Jihlavský právovárečný pivovar, Valašský pivovar Kozlovice, Pivovar Magistr Brno, Pivovar Mazák Dolní Bojanovice, Pivovar Černý Orel Kroměříž, Pivovar Herold Březnice, Líšeňský pivovar Brno, Pivovar pekárna Kvilda, Štiřínský pivovar, Zámecký pivovar Chyše, Únětický pivovar, Pivovar Matuška Broumy, Hostinský pivovar Excelent Rýmařov, Minipivovar Hukvaldy, Minipivovar Koníček Vojkovice, Minipivovar Rohov, Pivovar Lochota Plzeň, Pivovar Svatý Kopeček Olomouc, Městský pivovar Štramberk, Pivní rozmanitost, Zlínský Švec, Pivovar Malenovice

Místo konání:

Střelecká cesta pod Letohrádkem královny Anny Královské zahrady Pražského hradu.

Dopravní spojení:

Tram č. 18, 20, do stanice Chotkovy sady, odtud 1 min. pěšky.

Tram č. 22, do stanice Královský letohrádek, odtud 2 min. pěšky.

Doba konání: Pátek: 14:00–20:00; sobota: 10:00-20:00

Festival minipivovarů na Pražském hradě

Výhody PET soudků na pivo

[pátek, 8. červen 2012]

Poznáte dobré pivo?

[čtvrtek, 7. červen 2012]

To hravě zvládnete, pokud objevíte správné základy degustace. O tom, že každá degustace je zajímavá i objevná, Vás přesvědčí znalec a milovník piva Jan Šuráň, člen První pivní extraligy, který sám o sobě říká: „postižen pivem“. S tím, jak správně degustovat pivo a poznat to nejlepší, návštěvníky muzea Jan Šuráň seznámí v úterý 12. června v 17 hodin v Muzeu na Horním náměstí v Přerově. Všichni návštěvníci akce dostanou plechovku Zubra Gold jako dárek.

Má první cesta vedla z porodnice do pivovaru a předznamenala cesty další,“ říká Šuráň. Učiliště absolvoval v Litovli, odkud jeho cesty vedly do Prahy až na VŠCHT Praha (Vysoká škola chemicko technologická). Odtud na Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, kde působil 13 let až do ruku 1992. Pak se vydal poznávat pivo do celého světa„Vnímat, degustovat, oceňovat a vařit. Zkrátka žiju pro pivo a pivo živí mě,“ říká Jan Šuráň, který do Přerova zavítal u příležitosti Pivovarnické výstavy ke 140 letům Zubra.

Samotná degustace začíná přečtením charakteristických vlastností pivního stylu, který degustátoři posuzují. Po ochutnání se ke každému vzorku degustátoři vyjadřují a dávají vedoucímu stolu návrhy na jeho vyřazení nebo postup do dalšího kola. Ve finálové degustaci je určeno pořadí prvních tří. Vedoucí stolu má právo veta i možnost opravit rozhodnutí dalších degustátorů. Rozhodnutí vedoucího stolu o vítězi v degustační soutěži tak často ovlivňuje úspěch či neúspěch značky,“ popisuje Šuráň.

Jan Šuráň patří mezi uznávanou světovou degustátorskou elitu. V letošním roce byl na největší světové soutěži piv World Beer Cup 2012 v San Diegu jmenován vedoucím stolu a stal se tak prvním Čechem na této prestižní degustátorské pozici.




«« « Strana 317 z 404 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI