Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info

Zubr Gold se stal vítězem v kategorii světlých výčepních piv a současně porazil všechna piva v degustační soutěži Zlatý Pohár Pivex hodnocená. Vítěznou pozici vybojoval i přerovský Zubr Premium a také on se stal Pivem roku v kategorii ležáků. Obě piva tak vytvořila SUPERIOR kolekci oceněnou odborníky, tedy nejlepší ležák a nejlepší světlé výčepní pivo u nás.

Legendární úspěch Zubra v soutěži Zlatý pohár PIVEX – Pivo roku 2012 potvrzují i další medaile. Nealkoholickému pivu Zubr Free pivovarští odborníci udělili stříbro, Zubru Dark bronzovou medaili a Zubr Classic získal certifikát kvality.

Jedná se o mimořádný úspěch jedné značky, který v historii odborných degustačních soutěží u nás zatím nemá obdobu. „Zubr sice dlouhodobě patří k nejlépe hodnoceným pivům, ale letošní úspěch je skutečně legendární. Potvrzuje stabilně vysokou kvalitu a jedinečnou chuť našeho piva a je věrohodným poselstvím pro konzumenty. Loni byl šampionem náš ležák a letos se podařilo na úspěch nejen navázat, ale dokonce ho ještě rozšířit,“ s neskrývanou radostí komentuje získaná ocenění sládková pivovaru Nataša Rousková.

Hlavním kriteriem hodnocení piv v soutěži byla především chuť, vůně, říz a hořkost, ale i vzhled piva a celkový dojem po napití, tedy vlastnosti, které jsou pro konzumenta nejdůležitější. Díky těmto vlastnostech nepatří Zubru primát jen co do ocenění, ale výborně si stojí také u konzumentů. To potvrzuje jeho rostoucí obliba nejen v doma, ale i v zahraničí. „Stále držíme tradiční výrobu a proto má naše pivo osobitou charakteristiku. Konzumenti dnes preferují chuťově různorodá piva. Jednoduše nechtějí taková, která chuťově splývají,“ vidí jako jednu z příčin úspěchu manažer marketingu pivovaru Zubr Petr Hermély.

ZUBR se stal pivovarem 20letí

Jubilejní 20. ročník Zlatý pohár PIVEX letos hodnotil nejen piva, ale vyhlásil také nejlepší pivovar. Stal se jím přerovský pivovar ZUBR, který získal nejlepší ocenění pro svá piva za celou historii soutěže a nyní je držitelem Zlatého Super Poháru PIVEX. Pivovar tak potvrdil špičkovou a stabilní kvalitu v průřezu celé své produkce bez ohledu na stupňovitost a současně jedinečnou chuť svých piv. Ročně pivovar vyrobí 250 tisíc hl piva, které prodá především v ČR, kde mu v domácích regionech patří nadpoloviční většina trhu. Na export jde zhruba pětina procent produkce, především na Slovensko, do Polska, Slovinska, Itálie, severských zemí i USA. Pivovar zaměstnává 150 stálých zaměstnanců a patří k nejvýznamnějším podnikům v regionu s obratem téměř 0,5 miliardy korun. Do zkvalitňování produkce ročně investuje desítky milionu korun, což má pozitivní dopad na rozvoj podnikání u nás. Pivovar Zubr je donátorem dobročinných projektů a významně se podílí na kulturním a sportovním dění v Přerově. Je hlavním sponzorem přerovského hokeje HC Zubr.

20. ročník soutěže ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2012 hodnotil vzorky piv ve 4 kategoriích: světlé ležáky (18 piv) světlá výčepní piva (14 piv), nealkoholická piva (7 piv) a tmavá piva (6 piv) a dvě speciální kategorie pro piva vyrobená v minipivovarech. Degustátoři hodnotili na 50 piv z produkce 16 pivovarů.

Odborná porota složená ze sládků a pivovarských odborníků z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského posuzovala základní vlastnosti piva jako je chuť a její plnost, vůni, říz, hořkost, barva i čirost. Hodnocení probíhalo anonymně a pod notářským dohledem ve dvou kolech na sobě nezávislých. Dvojí hodnocení zaručuje maximální objektivitu a má odhalit vyrovnanost značky, aby nemohlo dojít k náhodnému zkreslení. Odborným garantem soutěže je Výzkumný ústav pivovarnický a sladařský v Praze, kde jako součást hodnocení probíhá laboratorní rozbor všech vzorků. To všechno činí z Pivexu vysoce objektivní, nezávislou degustační soutěž a dává váhu výsledkům a získaným oceněním.

Tisková zpráva


Na hokejový večer se zlatou příchutí se mohou těšit všichni fanoušci olomouckého hokeje. Posedět u vychlazeného Radegastu s nimi totiž půjde Jiří Dopita a sebou přinese i slavnou zlatou olympijskou medaili z Nagana. Setkání se uskuteční v pivnici Radegastovna na Janského ulici ve středu 29. února v 18 hod.

Fanoušci mohou s jednou z největších osobností českého hokeje zavzpomínat na zlaté úspěchy nejen na olympiádě a mistrovství světa, ale i v mateřské Olomouci. Jiří Dopita přislíbil, že fanouškům ukáže tři zlaté medaile a bude mezi nimi i ta extraligová, kterou vyhrál v dresu Mory.

Fanoušci si odnesou speciální kartu s fotografií Jiřího Dopity a jeho podpisem, mohou se s ním vyfotit a získat některý z předmětů z hokejové kolekce Radegast. Zároveň budou moci diskutovat o hokeji a položit jakoukoliv otázku,“ přiblížil setkání Marek Málek, manažer značky Radegast.

Hokejové zážitky Jiřího Dopity mohou fanoušci zapít pivem, které jim v Radegastovně načepují zdarma. Podmínkou je, aby přinesli kupóny, které obdrželi při domácích zápasech Mory v základní části nebo play off. Ty jim umožní dát si k jednomu pivu druhé zdarma, a to včetně speciálu Radegast Extra Hořký.

Tisková zpráva

http://www.prazdroj.cz/cz/pro-media/aktualne/1070






Pivovarnická společnost Pivovary Lobkowicz spustila na svých webových stránkách originální online aplikaci, která uživatelům umožňuje jednoduchou orientaci mezi základními druhy piv ve světě. Zároveň poskytuje přehlednou charakteristiku piv, která společnost v daných kategoriích nabízí.

Aplikace je umístěna na http://www.pivovary-lobkowicz.cz/nase-nabidka a má podobu „pivního stromu“. „Pivní strom poskytuje milovníkům piva online orientaci v bohaté nabídce našich piv a začleňuje ji do kontextu světových pivních stylů,“ uvedl Jiří Faměra, vrchní sládek společnosti Pivovary Lobkowicz. Právě tato společnost sdružující sedm regionálních pivovarů v Čechách a na Moravě nabízí nejširší sortiment zlatavého moku v tuzemsku – standardně se jedná o padesátku značek, kterou několikrát v průběhu roku doplňují ještě tzv. „superspeciály“ připravované pouze ke speciálním příležitostem.

Aplikace zároveň slouží jako přehledný katalog sudových piv, které Pivovary Lobkowicz na českém trhu nabízejí. Zákazník se tak může jednoduše zorientovat v široké nabídce piv této společnosti seřazených jednak podle základních kategorií/větví stromu, jednak podle vlastních vyhledávacích filtrů.

Tisková zpráva

Pivovary Lobkowicz spustily  unikátního online průvodce pivními styly [p394]

Vyměním pivní láhve

[úterý, 21. únor 2012]

Na půdě mám ukladněny asi 3 basy starších typů lahví z uzavřeného pivovaru Jarošov, všechny nejsou zrovna sběratelsky vhodné, protože už něco zažily, ale dají se tam vybrat pěkné kousky. Bohužel vršky k nim nemám.

Sám jsem sběratelem pivních půllitrů, takže kdyby měl někdo ze sběratelů současných lahví zájem, tak bych je vyměnil za půllitry.

Mail: Odin007(zavináč)seznam(tečka)cz

Vyměním pivní láhve






Nechutná vám pivo? Dejte mu kapky!

[čtvrtek, 16. únor 2012]

DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice se tradičně účastnil 22. Reprezentačních slavností piva v Táboře, kde letos v degustační soutěži bodoval Dudák světlý ležák 11°. Stal se jedním z vítězů „Zlaté pivní pečetě“ - získal bronzovou pivní pečeť v kategorii Světlý ležák. Strakonický pivovar zastupovala při degustačním klání Dagmar Vlková – sládek pivovaru.

V loňském roce jsme investovali hodně finančních prostředků do zlepšení výrobního postupu potažmo kvality,“ říká ředitel pivovaru Jaroslav Tůma. „Jsem velmi rád, že pivo Dudák bylo opět mezi oceněnými, vidím, že investice do kvality se opravdu vyplácí,“ dodává Jaroslav Tůma.

22. Reprezentační slavnosti piva v Táboře se konaly od 8. února do 11. února 2012, kdy proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. Slavnosti byly pořádány pod záštitou ministra zemědělství České republiky a hejtmana Jihočeského kraje. Degustační soutěže se zúčastnilo na 108 pivovarů tuzemských i zahraničních a přihlášeno bylo na 500 vzorků. Kromě oceněné jedenáctky stojí za zmínku i umístění ostatních produktů z varny DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice, a to 6. místo pro Vánoční čokoládový speciál a 7. místo pro nefiltrované pivo Sklepák. Oceněný Dudák světlý ležák 11 % je střední plnosti s výraznou, příjemně doznívající jemnou hořkostí žateckých chmelů. Obsah alkoholu dosahuje 4,5% obj. Ležák 11% se výborně hodí takřka ke každé příležitosti.

Více o DUDÁK - Měšťanském pivovaru Strakonice:

DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice je posledním pivovarem v České republice, který je vlastněn městem. V současné době má status akciové společnosti. Strakonické pivo je vařeno tradičním způsobem a je nepasterované. Výrobky společnosti jsou již tradičně oceňovány různými cenami v mezinárodních soutěžích. Strakonické pivo je známo pod značkou Dudák od třicátých let minulého století. Průměrná roční výtoč v hektolitrech se pohybuje okolo 67tis.. Pivovar zaměstnává 58 pracovníků a v jednotlivých etapách naplňuje investiční plány. V roce 2011 měl technologické a výrobní investice v celkové výši 10,4 mil. korun. V loňském roce zaznamenal meziroční nárůst výstavu o 2%.

Tisková zpráva



Světlý ležák Holba Premium získal bronz v celkovém hodnocení degustační soutěže Zlatá pivní pečeť 2012 a umístil se tak mezi třemi nejlepšími pivy všech kategorií.

Je to úspěch, který nás potěšil, ale co nás těší ještě více, je spokojenost a přízeň těch nejpovolanějších, tedy konzumentů,“ vyjadřuje Vladimír Zíka, výkonný ředitel pivovaru. Letošní úspěch navazuje na řadu předchozích a je potvrzením stabilně vysoké kvality piva Holba. Ležák je chloubou každého pivovaru a také v Holbě mu věnují mimořádnou pozornost. Vzniká tradičním způsobem výroby a ten přináší pivu jeho osobitou charakteristiku. Holba vyniká dokonale vyváženou chutí s vyšší hořkostí, výborným řízem a vysokou pitelností, která vybízí k dalšímu napití. Klasická výroba piva využívá nejen prvotřídní suroviny, ale dává pivu čas vzít si z nich to nejlepší. Než např. Holba Premium opustí brány pivovaru, trvá to déle než 2 měsíce a to je až čtyřikrát déle ve srovnání s europivy. „S pivem je třeba si vyhrát, jen tak získá svůj jedinečný charakter,“ potvrzuje Vladimír Zíka, jeden z porotců, kteří piva v soutěži hodnotili. Podle jeho vyjádření musí mít každý degustátor výbornou chuť, čich i zrak a stejně tak důležité je mít něco „oddegustováno“. „Čím má větší zkušenosti, tím rychleji pozná nežádoucí chutě i vůně, které k pivu nepatří,“ říká Vladimír Zíka. Řízená degustace má jasná pravidla a jejím úkolem je počítat také s únavou degustátorů, proto jich letos do Tábora přijela více než stovka, aby byla zajištěna vysoká objektivita. Většinou šlo o sládky přihlášených pivovarů a nezávislé degustátory.

Degustační soutěž každoročně probíhá v Táboře v rámci Pivovarských slavností.

O titul Zlatá pivní pečeť se letos utkalo na 500 piv ze 108 pivovarů v celkem 21 kategoriích. Degustátoři posuzovali především chuť, hořkost, říz, ale i vzhled přihlášených piv, tedy vlastnosti, které jsou pro konzumenta nejdůležitější. Táborských Slavností piva se zúčastní nejen pivovary z České republiky, ale i ze Slovenska, Ruska, Belgie, Nizozemska, Slovinska nebo Rakouska.

Tisková zpráva


Čtrnáctistupňový Březňák je zlatý! O vítězství v kategorii speciální pivo světlé rozhodli degustátoři na XXII. Reprezentačních slavnostech piva, které skončily v sobotu v Táboře. Vítězové všech 21 kategorií si při slavnostním ceremoniálu převzali hlavní ceny: Zlaté pivní pečeti. Ocenění výrobci piva tak získali právo užívat titul a známku Zlatá pivní pečeť 2012.

Čtrnáctistupňové vítězné pivo Březňák je světlý speciál s vyšším obsahem alkoholu. Má plnou chuť a hořkost a sytou zlatou barvu. Ocenění Březňák světlý ležák nezískal poprvé, naposledy ve své kategorii vyhrál v červnu minulého roku na jiné důležité degustační soutěži Pivo České republiky v Českých Budějovicích. Vedle odborníků toto pivo oceňují také štamgasti.

Značka Březňák si v degustační soutěži vedla skvěle už od prvního dne konání (7.2.), kdy Zlatou pivní pečeť získala v kategorii tmavých výčepních piv. Bodoval i světlý výčepní Březňák s celkovým třetím místem ve své kategorii. Úspěch pivních značek ze severu Čech potvrzuje Zlatá pivní pečeť pro značku Louny (kategorie světlých výčepních piv).

Úspěchy piv z portfolia společnosti Heineken Česká republika dále zpečetily značky Krušovice (2. místo mezi tmavými výčepními pivy) a Starobrno (3. místo mezi tmavými výčepními pivy). Z výše uvedeného tak vyplývá, že pivní značky Heinekenu zcela ovládly kategorii tmavých výčepních piv. Dařilo se i nealkoholickému pivu Fríí, které skončilo na třetím místě.

Letošních XXII. Reprezentačních slavností piva v Táboře se účastnil rekordní počet 108 pivovarů a minipivovarů z České republiky i ze zahraničí. Svá piva tak do soutěže přihlásily dvě desítky zahraničních pivovarníků, například z Ruska, Běloruska, Kazachstánu, Belgie, Holandska, Rakouska či Ázerbajdžánu. Nejvíce výrobců piva ovšem pochází z České republiky. Soutěžilo se celkem ve 21 kategoriích, přičemž degustátoři posuzují piva z velkých i malých pivovarů i zahraniční speciality.

Přihlášené vzorky piv v soutěži posuzovala odborná porota. Zasedli v ní sládci přihlášených pivovarů, nezávislí degustátoři i studenti odborných vysokých škol. Odborné degustace byly jako každoročně přísně anonymní. „Dosažených výsledků z této degustační soutěže si velice vážíme, protože na ni dohlížejí odborní garanti renomované kontrolní a certifikační společnosti a Státní zemědělská a potravinářská inspekce České republiky,“ konstatuje manažer kvality společnosti Heineken Česká republika Ondřej Koucký. Úroveň soutěže dokazuje i rostoucí zájem pivovarníků z Čech i ze zahraničí, který rok od roku stoupá.

Tisková zpráva


Neobyčejný úspěch zaznamenaly pivní značky Březňák a Louny hned první den prestižní degustační soutěže, která až do soboty potrvá v Táboře. Značka Březňák nenašla přemožitele v kategorii tmavých výčepních piv a získala hlavní trofej: Zlatou pivní pečeť. Stejně dobře si s konkurencí poradila i značka Louny. Ta si Zlatou pivní pečeť pro změnu odveze za vítězství v kategorii světlých výčepních piv. Ve stejné kategorii jako Louny bodoval Březňák z pivovaru Velké Březno i podruhé, kde mu patří třetí příčka.

Úspěchy piv z portfolia společnosti Heineken Česká republika dále zpečetily značky Krušovice (2. místo mezi tmavými výčepními pivy) a Starobrno (3. místo mezi tmavými výčepními pivy). Z výše uvedeného tak vyplývá, že pivní značky Heinekenu zcela ovládly kategorii tmavých výčepních piv. Mezi světlými výčepními pivy obsadily dvě ze tří medailových míst – a to vše 7. 2., hned první den konání soutěže.

Letošních XXII. Reprezentačních slavností piva v Táboře se účastní rekordní počet 108 pivovarů a minipivovarů z České republiky i ze zahraničí. Svá piva tak do soutěže přihlásily dvě desítky zahraničních pivovarníků, například z Ázerbajdžánu či Belgie. Nejvíce výrobců piva ovšem pochází z České republiky. Soutěží se celkem v 21 kategoriích, přičemž degustátoři posuzují piva z velkých i malých pivovarů i zahraniční speciality. Vítězové jednotlivých kategorií získávají právo užívat titul a známku Zlatá pivní pečeť 2012.

Anonymní vzorky piv v soutěži posuzuje odborná porota. „Dosažených výsledků z této degustační soutěže si velice vážíme, protože na ni dohlížejí odborní garanti renomované kontrolní a certifikační společnosti a Státní zemědělská a potravinářská inspekce České republiky,“ konstatuje manažer kvality společnosti Heineken Česká republika Ondřej Koucký. Úroveň soutěže dokazuje i rostoucí zájem pivovarníků z Čech i ze zahraničí, který rok od roku stoupá.

Oficiální vyhlášení výsledků ve všech kategoriích a předání Zlatých pivních pečetí se uskuteční v sobotu 11. února.

Historie pivovaru ve Velkém Březně sahá do poloviny osmnáctého století. Charakteristickým znakem pivovaru se od roku 1906 stala podobizna přednosty stanice ve Velkém Březně Victora Cibicha, který za propůjčení tváře velkobřezenským pivům obdržel doživotní rentu třiceti piv týdně. Znovu na etikety se Victor Cibich vrátil v roce 1990. V pivovaru ve Velkém Březně se dnes vaří výčepní piva (světlá i tmavá), Březňák světlý ležák a čtrnáctistupňový Březňák světlý ležák speciál.

O kvalitě piv z portfolia pivovaru svědčí i ceny z degustačních soutěží. V čele pivovaru dnes stojí manažer a vrchní sládek Petr Hauskrecht, který proslul výrobou speciálních piv, vařených ke konkrétním slavnostním událostem. Prvním speciálem roku 2011 bylo Pepřové k masopustu.

Tisková zpráva


«« « Strana 328 z 403 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI